PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna stropu



GRom
18-11-2002, 12:23
Nie doszukałem się na "forach" dyskusji na temat izolacji akustycznej stropów.Może jednak ktoś z forumowiczów izolował w jakiś sposób strop i może podzielić się doświadczeniem jak to zrobił i jaki jest tego efekt?
Mam strop terrivy i zastananawiam się czy wogóle izolować czy też zrobić wylewkę i już.

Alanta
18-11-2002, 13:42
W domkach się raczej nie izoluje, raczej w blokach, w domku większość dżwięków i tak przenosi się klatką schodową...
Izolacje jeśli już robi się z kilku (5-8 )cm wełny mineralnej twardej

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-11-18 14:43 ]</font>

Piotr Jan
02-12-2002, 15:38
Dobrze, ale tą wełnę kłaść nad stropem podwieszanym (K-G) pod stropem , czy wygłuszyć od strony podłogi (np. pod panele ?) ?

franekF
02-12-2002, 16:26
Słyszałem o styropianie specjalnym pod wylewkę o podwyższonych parametrach izolacyjności akustycznej. Od niedawna na rynku. Włąsnie go poszukuję, jak mi sie uda czegoś dowiedzieć, dam znać.

Wojciech Nitka
02-12-2002, 17:26
Skontaktuj się z firmą Fels Werke, przedstawicielem między innymi płyt gipsowo-włóknowych Fermacel. Posiadają rewelacyjne rozwiązania dla izolacji stropów - płyty jastrychowe z izolacją akustyczną. Kontakt: Andrzej Szklarski - tel. 0-(22) 645-13-38.

kgadzina
03-12-2002, 08:23
Moje doświadczenie jest takie: Na stropie (płyta żelbetowa monolityczna) dałem 5 cm twardej wełny mineralnej (Stroprock od Rockwoola) i na to folia i wylewka cementowa 5 cm. Wydaje mi się że mam cicho, ale też i dzieciaki są jeszcze za małe, żeby urządzić "porządną" imprezę z tańcami :grin: :grin:. Jednak nie tracę nadziei. Wszystko będzie dobrze.

MarkK
03-12-2002, 08:36
Doskonałym i tańszym od wełny jest styropian pod nazwą handlową "Styrofleks". Przeznaczony pod ostatnią warstwę wylewki o niewielkiej grubości zapewnia dostateczną poprawę warunków akustycznych stropów zwłaszcza gęstożebrowanych. W każdym szanującym się składzie budowlanym powinni Ci go zamówić. Ja znalazłem go w Myszkowie w składzie "Felix", ale nie wiem z jakiego miejsca w Polsce piszesz. Pozdrawiam.

Alanta
04-12-2002, 08:31
Styropian nie poprawia akustyki, wręcz przeciwnie, potrafi ją pogorszyć. Przeglądałam kiedyś artykuł z wynikami badań na ten temat, niestety nie pamiętam gdzie był publikowany...

MarkK
04-12-2002, 10:03
Akurat "styroflex" akustykę poprawia. Producent podaje, że płyta grubości 22mm ma po wbudowaniu wskaźnik izolacji akustycznej 22 dB. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę grubość. Zakładając nawet 50% odstępstwo od parametrów laboratoryjnych, to poprawa izolacji akustycznej o 10-11 dB warstwą 2,2cm ma sens. A płyty "Styroflexu" mają grubość do 43mm i tu preoducent obiecuje współczynnik izolacji akustycznej 34dB. Oceńcie sami. Pozdrawiam.

MarkK
04-12-2002, 10:06
To jeszcze raz ja. Nie jestem przedstawicielem producenta i nie wykorzystuję "Forum" do reklamowania niczyich wyrobów. Dane "Styroflexu" można znaleźć na stronie: http://www.styropol.pl. Jeszcze raz pozdrawiam.

januszek
04-12-2002, 12:08
są specjalne materiały do tłumienia dżwięków z tego co wiem najlepsze właściwości ma płtya pilsniowa miękka, wełna mineralna a na końcu styropian, choć są specjalne gatunki do tłumienia robi je wiele firm np.organika w Mielcu
oczywiście dawać i to koniecznie.

Hrynio
04-12-2002, 12:58
U mnie w projekcie domu jest wlasnie plyta pilsniowa miekka do izolacji akustycznej poddasza

Piotr Jan
09-12-2002, 15:46
A co ze ścianami, styropian raczej nie nadaje sie na ściany wewnetrzne ?

Vardamir
09-12-2002, 15:54
mysle ze dobrym rozwiazanie jest zrobnic tzw " plywajaca podloge" folia + styropian + folia + wyleka ostateczna o dopowiedniej grubosci :smile: oczywiscie imysle ze spokojnie na domowe waronki styknie :smile:

Jaś Kowalski
17-12-2002, 14:03
Ja w swoim domu zastosowałem styropian jako element tłumiący- i od tej pory mam głośniej. Proszę potraktować tę uwagę jako użytkownika. :sad:

radex
17-12-2002, 19:11
Ale czy stosowałeś zwykły styropian czy specjalny, elastyczny, dźwiękochłonny, np. Styroflex?

tom soyer
18-12-2002, 13:43
czy te rodzaje styropianow o ktorych mowicie nadaja sie tylko np. pod panele czy mozna na nich takze zrobic wylewke?
czy welna pod parkietem na wylewce tak samo wytlumi jak welna w jastrychu?

ewadora
04-03-2010, 00:08
Podciągam temat.
CZy od 2002 roku coś się zmieniło w kwestii izolacyjności akustycznej stropu? Co polecacie pod jastrych z ogrzewaniem podłogowym do wytłumienia dzwięków ( tupot małych i dużych stóp o poranku:).
CZy to bedzie styropian akustyczny
czy lepiej 5 cm twardej wełny np.Stroprock
czy tez inne wynalazki?

tautek3
04-03-2010, 06:54
Witam

a 5 cm warstwa perlitu lub kermazytu?
ma ktoś z Szanownych Forumowiczów wylewkę właśnie z tych materiałów, bo zastanawiam sie właśnie nad zastosowaniem wyżej wymienionych materiałów z uwagi na fakt, iż mogę sobie pozwolić na maksymalnie 5-6 cm wylewki.
Robił ktoś?

janzar
04-03-2010, 07:37
Podciągam temat.
CZy od 2002 roku coś się zmieniło w kwestii izolacyjności akustycznej stropu? Co polecacie pod jastrych z ogrzewaniem podłogowym do wytłumienia dzwięków ( tupot małych i dużych stóp o poranku:).
CZy to bedzie styropian akustyczny
czy lepiej 5 cm twardej wełny np.Stroprock
czy tez inne wynalazki?

jastrych na stropie na ogrzewaniu podłogowym
3 cm styropian +6 cm jastrych
zapewnia dobrą izolację akustyczną

pozdrawiam janzar

ewadora
04-03-2010, 08:00
Tak - tylko ,ze u mnie na poddaszu będzie miejsce nas stół do ping-ponga :).Do tego 2-óch 80 -90 kg małolatów napalonych do gry.Dlatego jestem taka zapobiegliwa :). Naprawdę nie warto ?

dawor
04-03-2010, 11:49
Ja w tym temacie choć nie do końca na temat :) (ale nie mogę odszukać właściwego topica)

Mam typowy dom parterowy. Po małych zmianach (kąt dachu, podmurowka dachu, schody na poddasze) uzyskałem powierzchnie ok 40m2 bez skosów. Nie jest mi to zasadniczo do nieczego potrzebne wiec wymyśliłem sobie tam meski pokój , z bliardem, barkiem itp..

Chce to jednak zrobic niskim kosztem. Na chwilę obecną mam na poddaszu zalaną terrive. I tak sobie kombinowałem jakby to zrobic w ten sposób aby ocieplić wełną (10cm przy ocieplonym dachu powinno starczyc) ..generalnie na wylewkę chce połozyć jakies grupsze dechy na sztorc (czyli musi to byc deska 10-11 cm .. zrobic z tego użebrowanie całego stropu (rozpmieszczenie co szerokość wełny plus oczywiscie co jakis odcinek połączenie dech poprzeczne) ..i od góry przybić ,120mm lub 150mm płytę wiórową, nie pamiętam jak ona się dokładnie nazywa , jest tez używana do szalunków itp.)

Jeżeli ktos cos takiego robił to proszę o wskazówki , jeżeli ktos widzi jakies zagrożenia, wąskie gardła itp to równiez prosze o uwagi..

__________________________________________________

rafał45
15-04-2020, 13:03
Ja wyciszyłem strop granulatem z ISOLI . Na poddaszu miały być pokoje dla dzieci więc od razu wyciszyłem strop.Teraz mieszkam już w nowym domku i jestem zadowolony, nie słychać hałasów z góry.

gnago
15-04-2020, 16:37
Jest jeszcze wylewka perlitobetonowa , też dobrze tłumi dźwięki, ale jak teraz cenowo wychodzi to nie podpowiem