PDA

Zobacz pełną wersję : AGD w salonie mebli kuchennych?!



mercedes
18-07-2005, 08:47
Rozwazamy zakup sprzetu AGD w salonie mebli kuchennych razem z meblami.

Wybrallismy wspolnie z projektantka sprzet. Spisalismy modele urzadzen i udalismy sie do hurtowni, aby porownac ceny - i tu wielkie zdziwienie :o Modele podane przez projektantke sa dostepne tylko w salonach mebli kuchennych.

Pytanie: Czy te modele moga sie od siebie roznic? Jezeli tak, to czym? Na jedna roznice zwrocila mi uwage sama projektantka: wybrana przez nas zmywarka miala miec 4 temperatury, pozniej okazalo sie, ze ma tylko 2.

adass
18-07-2005, 09:09
to pewnie Amica z programu SMK :D
nie dostaniesz tego sprzetu...tylko studia kuchenne i sklepy wspolpracujece ze studiami...jezeli znajdziesz taki sklep to oczywiscie sprzet kupisz bez problemu

mdzalewscy
18-07-2005, 12:47
z reguły są to specjalne linie produktów uboższych, często opartych na starych technologiach

adass
18-07-2005, 13:55
z reguły są to specjalne linie produktów uboższych, często opartych na starych technologiach

jestes starym wyga na tym forum....ale czasami opowiadasz tak ze.....

linia SMK w Amice nie jest oparta na starych,czy ubozszych rozwiazaniach
a calkiem przeciwnie...produkty praktycznie jedne z najlepszych w ofercie Amiki to wlasnie SMK

tez sprzedaje sprzet i tez od kilunastu lat :wink:

mercedes
18-07-2005, 14:01
z reguły są to specjalne linie produktów uboższych, często opartych na starych technologiach
nie ukrywam, ze wlasnie takie wrazenie odnioslam :-?

a zaproponowana zmywarka nie byla firmy AMICA (ta marka wyczerpala moj kredyt zaufania), tylko SIEMENS.

adass
18-07-2005, 14:07
jesli chodzi o Siemensa to calkowicie zgadzam sie z mdzalewscy :wink:

linia promocyjna.....Siemens myConcept 8)

mdzalewscy
18-07-2005, 15:04
z reguły są to specjalne linie produktów uboższych, często opartych na starych technologiach

jestes starym wyga na tym forum....ale czasami opowiadasz tak ze.....

linia SMK w Amice nie jest oparta na starych,czy ubozszych rozwiazaniach
a calkiem przeciwnie...produkty praktycznie jedne z najlepszych w ofercie Amiki to wlasnie SMK

tez sprzedaje sprzet i tez od kilunastu lat :wink:

wyga, nie wyga :D zwróć uwagę napisałem "z reguły", bo znam przypadki towaru który był tylko sprzedawany w salonach (zwłaszcza europy zachodniej) i miał "niespodzianki/ dodatki" i inne cudości, jak byłem a salonach w USA też widziałem specjalne modele salonowe dedykowana tylko dla danej sieci salonów, posiadały dodatkowe wyposażenie, a nawet zdobienia, w stylu "gold edition".

Tutaj w kraju mamy trochę inaczej, chodziłem po salonach w weckend i szukałem kuchni i przy okazji przyglądałem się trochę AGD z reguły to stare, zapuszczone modele, które pamiętam z danych czasów, w tych wystawkach stoją już po 2 lata (tkz. pułkowniki) i są dobrze już wymacane, często są spotykane modele typu "whirpool for IKEA", są też modele bardzo ubogie, albo produkowane z myślą dla salonów (analogia do marketów). Ceny w mniejszych salonach są często stare, a więc drogie, bo nie stać ich na częste wymiany AGD i czekają do bólu, aż ktoś je kupi (jakiś łoś), Lodówki, aż mi pachniały średnowieczem, przecież tutaj tochnologia się posuneła, a oni nadal sprzedają standardy sprzed 20lat . Sprzedawcy proponowali mi taki towar według ich najlepszy, że aż śmiech mi buźkę wykrzywiał i ich wiedza kończyła się na doradzaniu termoobiegu i stwierdzeniu już coś jest najlepsze na świecie, bo akurat oni to mają. I jeśli dana osoba nie jest kumata to faktycznie je wcisną co się da i czego trzeba się pozbyć szybko.

RYDZU
18-07-2005, 20:41
Studia mebli kuchennych poszły ostatnimi czasy w dziwne praktyki typu - jak u nas
kupowany sprzet to za meble 10% taniej (pomijam fakt że ceny tego sprzetu są
z reguły bardzo "atrakcyjne"), albo 10% drożej za meble gdy sprzet nie jest od nich :evil:

Ja zrobiłem rozpoznanie w salonach, potem w większych sklepach, a kupuję w sklepiku
wielkości może 30m2. Zaoferowano mi takie ceny za sprzet jak na allegro, więc uległem ;).
Cena wyjściowa kompletu (cennikowa) - 13.200, salony meblowe - cena zblizona do
cennikowej +- 5%, duże sklepy zaproponowały ok 11.500,
małe sklepiki - 10.2 - 11.0 za ten sam sprzęt.

No i sporo prawdy w tym co pisze mdzalewscy - sprzet, a "sprzęt" to czasami niebo a ziemia.
Sztandarowym tego przykładem jest "Ikea Whirlpool" czesto goszczącyw serwisach.

Pozdrawiam