PDA

Zobacz pełną wersję : Cyklinowanie dech



BOBO1
18-07-2005, 09:07
Mama ma w pokoju szeokie dechy, przybite gwoździami do legarów. Gwoździe są duże, a ich łby widoczne. czy taką podłogę można wycyklinować? Do tej pory była wymalowana i przykryta wykładziną, ale taraz mama chce ją wycyklinować, a ja nie wiem czy to możliwe.

alek_wawa
18-07-2005, 09:38
ostatnio cyklinowalem dechy. Gwodzie powinienes postarac sie zaglebic odrobine w drewnie. Nie bedziesz mial wtedy zadnych problemow.

Pozdrawiam
Alek

Cypek
18-07-2005, 09:44
Normalnie cykliniarka i wio. Moze ciut szybciej papier sie zurzyje.

alek_wawa
18-07-2005, 09:47
Normalnie cykliniarka i wio. Moze ciut szybciej papier sie zurzyje.

No co ty przeciez mu pozrywa papier jak nie zaglebi tych gwozdzi

Alek

arek_s
18-07-2005, 09:59
nie chodzi o pozrywanie papieru tylko o to ze jak nie powbija mocniej gwoździ to zedrze ich łebki .

alek_wawa
18-07-2005, 10:04
nie chodzi o pozrywanie papieru tylko o to ze jak nie powbija mocniej gwoździ to zedrze ich łebki .

Ja bym sie bardziej martwil zerwanym papierem za ktory w koncu sie placi jakies tam pieniadze niz startymi odrobine lebkami gwozdzi. Przeciez calych lebkow nie zedrze a zerwany papier mozna juz tylko sobie schowac na reczna robote przy innej okazji.

Cypek
18-07-2005, 10:14
Bez przesady, nic się nie zrywało.
łebki sie ciut przyszlifowały i po zawodach.

Leszek67
18-07-2005, 11:35
wystarczy kupić papier ścierny na płótnie ( głupio to brzmi ale tak jest ) i nie będzie zrywało ( przynajmniej nie tak często :wink: )

Leszek

arek_s
18-07-2005, 12:07
BPBO1 napisał że podłoga do tej pory była czymś tam pomalowana i przykryta wykladzina więc trochę mocniej będzie tzreba te dechy wycyklinować niż nowo polozony parkiet. Dlatego koniecznie nalezy powbijac mocniej gwoździe i dopiero wtedy cyklinować i to na początku dość grubym papierem zeby zedrzeć warstwe farby i wyrównać całą powierzchnię - przy cyklinowaniu takiej podłogi łebki od gwożdzi zetną sie momentalnie.