PDA

Zobacz pełną wersję : jaki nawiew do kotłowni ?



lagerfeld
18-07-2005, 09:52
proszę forumowiczów o pomoc. wg. planów do kotłowni (piec gazowy stojący + 2 okna uchylne 60x60) ma być doprowadzony nawiew powietrza. na rysunku jest to rura (100) położona poziomo na wysokości min. 30 cm nad posadzką, ale nie jest to tzw. zetka. hydraulik mówi, że jest to obojętne czy będzie to taka rura czy zetka jednak wykonawca twierdzi, że przy zetce do pomieszczenia nie będzie wpadało bezpośrednio zimne powietrze z dworu a nie można stosować na takich rurach żaluzji. nie wiem zatem, którą rurę mam założyć ?? pikanterii dodaje fakt, że z zewnątrz mam już zagruntowany styro a wewnętrz tynk, więc instalując zetkę musiałbym rozwalać kawał otynkowanej ściany (nie chcę tej rury wiszącej na ścianie).
pytanie: czy lepiej zaryzykować rujnację fragmentu ściany w kotłowni i zrobić sobie zetkę czy dać spokój i zamocować rurę w poziomie ?

Tomik_B
18-07-2005, 10:01
Lepsza zetka. Nie będzie zawiewało tak mocno jak przy prostej rurze.
Jeśli Masz piec z zamkniętą komorą spalania to można by z tego nawiewu całkiem zrezygnować. Rozumiem, że zasilanie pieca gazem ziemnym.

lagerfeld
18-07-2005, 10:38
zasilanie rzeczywiście gazem ziemnym.
z tego co się orientuję, to zamkniętą komorę spalania mają tylko kondensaty i kotły wiszące. żaden z nich nie wchodzi u nas w rachubę. zdecydowaliśmy się na stojący.

Tomik_B
18-07-2005, 14:03
To, Musisz pogodzić się z wychładzaniem kotłowni.
Tylko Trzymaj wylot zetki daleko o rur z wodą.
Znajomemu, który miał zetkę za blisko, pewnej zimy zamarzł licznik :cry: .

lagerfeld
18-07-2005, 17:41
czyli jednak zetka.
no cóż, jutro chyba zacznie się kucie ściany w kotłowni.

:evil: :evil: :evil: jestem wściekły na hydraulika
zbagatelizował sprawę (ja zresztą też - ale przecież nie jestem fachowcem). mógł mnie chociaż uprzedzić ......... grrrrrrrrrrrrrrr

bonbon
18-07-2005, 18:13
zet, fi 200, amen

bonbon
18-07-2005, 18:14
zet, fi 200, amen

Carrrlos
18-07-2005, 20:20
rób normalną prostą rurę fi 100, żadna zetka, nie stresuj się, jak będzie za zimno to najwyżej połowe otworu zakleisz, powietrze i tak sie dostanie, relax man !

MarzannaPG
18-07-2005, 21:33
zasilanie rzeczywiście gazem ziemnym.
z tego co się orientuję, to zamkniętą komorę spalania mają tylko kondensaty i kotły wiszące. żaden z nich nie wchodzi u nas w rachubę. zdecydowaliśmy się na stojący.
Rzeczywiście? :o Jakiś problem techniczny w stojących?
Forumowicze, wypowiedzcie się w tej kwestii, bo ja mam zamiar mieć jednofunkcyjny stojący z zamkniętą komorą i bez żadnej kratki nawiewnej.

rafslusarczyk
18-07-2005, 21:42
zasilanie rzeczywiście gazem ziemnym.
z tego co się orientuję, to zamkniętą komorę spalania mają tylko kondensaty i kotły wiszące. żaden z nich nie wchodzi u nas w rachubę. zdecydowaliśmy się na stojący.
Rzeczywiście? :o Jakiś problem techniczny w stojących?
Forumowicze, wypowiedzcie się w tej kwestii, bo ja mam zamiar mieć jednofunkcyjny stojący z zamkniętą komorą i bez żadnej kratki nawiewnej.


1F stojący turbo to będziesz miała problem znaleść taki kocioł

1F stojące to głównie atmosferyki żeliwne :cry:

MarzannaPG
18-07-2005, 21:54
Matko, ale dlaczego? :o Załamałam się! :(

rafslusarczyk
18-07-2005, 21:55
jaki chcesz nieć kocioł stojący w wersju turbo???

MarzannaPG
18-07-2005, 22:09
Dokładnie jeszcze się nie zastanawiałam nad firmą. Może Buderus, ale nie wiem. Wiem jaki ma być: jednofunkcyjny z zasobnikiem.

rafslusarczyk
19-07-2005, 03:45
będziesz miała problem znajść kocioł w wersji stojącej i z zamkniętą komorą spalania - odrzucamy oczywiście wszelkie "lodówki" czyli kocioł+ zasobnik w jednym opakowaniubo są to kotły teoretycznie wiszące stojące na ziemi- zasobniku :wink:

lagerfeld
19-07-2005, 08:24
odrzucamy oczywiście wszelkie "lodówki" czyli kocioł+ zasobnik w jednym opakowaniubo są to kotły teoretycznie wiszące stojące na ziemi- zasobniku :wink:
czyli jak ? takie lodówki to mają jednak zamkniętą komorę spalania ?? gazowe lodówki są złe ???
my chyba zdecydujemy się na stojącego wolfa (piec a pod nim zasobnik)

rafslusarczyk
19-07-2005, 10:39
powoli
odrzucamy nie jako złe tylko chodzi mi że odkładamy na bok jako inny tytposzereg kotłów

tzw "lodówki" czyli vaillant ecocompact lub aurocompact, viessmann vitodens 333 dawny 222, brotje Eco condens itd to wszystko są kotły kondensacyjne
dla mnie lodówka jest SUPER rozwiązanie

może nie jestem w temacie ale niech mi ktoś pokaże stojący w wersji turbo :roll:

MarzannaPG
19-07-2005, 10:53
A zatem: UWAGA! UWAGA! POSZUKIWANI UŻYTKOWNICY STOJĄCYCH KOTŁÓW Z ZAMKNIĘTĄ KOMORĄ SPALANIA! SĄ TACY?
:D

rafslusarczyk
19-07-2005, 10:59
jeden już jest VKK EcoVit ale to kondensat

rafslusarczyk
19-07-2005, 11:01
i viessmann vitocrosal 300

MarzannaPG
19-07-2005, 11:11
INNE, PLIZZZ! NIE-KONDENSATY!