PDA

Zobacz pełną wersję : Orzechy chorują



NatkaB
18-07-2005, 09:59
Mam w swoim ogrodzie orzech włoski (małe drzewko); na sąsiedniej działce jest kilka potężnych sztuk. Niestety - coś trawi te orzechy - liście schną, skręcają się, pełno na nich czarnych plamek (na moim też). Owoce też chorują. Co to może być? Co z tym robić?

Wciornastek
18-07-2005, 11:41
Może jekiś zdjątko plam. Coś mi się wydaje że to antaknoza. Weź taki liść z plamami włóż do worka z odrobiną zwilżonej wodą gazy. Zamknij i zostaw w cieniu na 2-3 dni. Potem zobacz czy na środku plam nie ma różowej wydzieliny.
Zobacz też od spodu liści czy nie ma wgłebień i nalotu takiego jak wojłok bo to oznacza że są szpeciele - bliscy krewniacy przędziorków[/list]

NatkaB
18-07-2005, 11:47
Może jekiś zdjątko plam. Coś mi się wydaje że to antaknoza. Weź taki liść z plamami włóż do worka z odrobiną zwilżonej wodą gazy. Zamknij i zostaw w cieniu na 2-3 dni. Potem zobacz czy na środku plam nie ma różowej wydzieliny.
Zobacz też od spodu liści czy nie ma wgłebień i nalotu takiego jak wojłok bo to oznacza że są szpeciele - bliscy krewniacy przędziorków[/list]
zrobię zdjęcie i wrzucę, ale i tak sprawdzę zgodnie z Twoimi sugestiami. Dziękuję :)