PDA

Zobacz pełną wersję : Welna miedzy legarami pod podloga drew. - mozna na to folie?



tomek_2
18-07-2005, 13:41
Welna jest izolacja akustyczna, jest to strop miedzy parterem a poddaszem uzytkowym. Czy po polozeniu welny na wierzch na legary mozna polozyc folie paroizolacyjna celem zabezpieczenia przed pyleniem welna? Czy nie utworzy sie wtedy jakis niekorzystny termos i welna w stropie nie bedzie wilgotna?

Wazne, bo dzisiaj zaczynaja klasc deski.

MarcinU
18-07-2005, 13:47
Rozumiem, że poddasze będzie ciepłe? Wydaje mi się, że lepiej daj wtedy folię wysokoparoprzepuszczalną (dachową) niż paroizolację. Mam podobnie w porjekcie z tym, że poddasze nieużytkowe i paroizolacja jest od dołu (od strony użytkowej). Natomiast w stropie pomiędzy parterem i piwniczką mam paroizolację na podłodze i wiatroizolację (lub folie dachową) pod podłogą od strony piwniczki.

arek_s
18-07-2005, 15:18
folie paroizolacyjna powinieneś położyc na stropie a dopiero na to wełnę. Jeśli folię paroizolacyjną położysz na wełnę to wilgoć która dostanie się do wełny nie będzie miala gdzie odparować. Na wełnę możesz połozyc folie paroprzepuszczalną - ale czy jest sens no nie wiem :-? jesli zrobisz podłoge na poddaszu to raczej nic nei będzie pylić.

Wojciech Nitka
18-07-2005, 15:29
W stropach międzykondygnacyjnych nie należy stosować żadnych folii. Ogranicza to swobodną migrację powietrza i wilgoci w budynku.

Folię paroizolacyjną należy stosować tylko i wyłącznie na przegrodach zewnętrznych.

tomek_2
18-07-2005, 16:10
O choroba, czytam dopiero teraz wasze posty i widze, ze zle zrobilem, bo rozlozylem te folie :(