PDA

Zobacz pełną wersję : Ma ktoś drewniane drzwi firmy Lupol?



JarL
18-07-2005, 16:06
Namierzyłem dość ładne drzwi drewniane firmy Lupol.
Czy ktoś z Was użytkuje takie i chciałby się podzielić
wrażeniami?

Są klejone 3-warstwowo, podobno się nie wypaczają...

18-07-2005, 16:46
Też poproszę o opinie, zamówiłam drzwi z tej firmy
i ciekawa jestem, czy dobrze zrobiłam.

b-obi
18-07-2005, 19:24
Od wrzesnia 2004 mam zamontowane "Ewelina witraż" w orzechu dodatkowo zamówiłem szybę antywłamaniową na witraż. Narazie przetrwały zimę w niezamieszkałym domu/ praktycznie nie grzałem / teraz upały - chyba za wcześnie na jednoznaczne opinie ale w tej chwili nic złego nie mogę powiedzieć . Napewno solidne, ciężkie, budzą zaufanie, spasowane idealnie, do tej pory żadnych problemów. No, nie najtańsze ale miałem porównanie organoleptycznie / przedstawciel jest w moim mieście / z i nnymi wykonawcami i nie żałuję- drzwi wykonywane tą techniką i z tymi dodatkami były u kązdego z nich droższe - mimi to że wytwórnia na końcu Polski, a robota na zamówienie. Oczywiście z montażem 7% vat + miły rabacik :) Tak naprawdę zobaczymy po 2 - 3 sezonach.

Frankai
25-01-2009, 00:55
Hop temacik w górę. Lada dzień zamówię sobie Lupola. Niestety w wersji z sosny, bo za meranti jest 700zł dopłaty, a za dąb 1500. Będzie to model "New" (przynajmniej pod taką nazwą występuje na stronie www.impro.pl) , którego jeszcze nie ma... na stronie producenta. Widziałem je za to w salonie. Na stronach producenta jest tylko w kategorii PCV jako model W2002.
Wg sprzedawcy z Lupolem nie ma problemu, bo ma 4-punktowy rygiel w standardzie, co zapobiega wypaczaniu się drzwi.

JarL
27-01-2009, 19:50
U mnie mają się dobrze.

Hm, jedna rzecz... Szyba od środka nie wytrzymuje ataku ciężarkiem w wykonaniu mojego synka. Pękła ale nie puściła. :P

Sharlotka
04-01-2012, 08:17
Czy ktoś jeszcze ma drzwi z tej firmy i może podzielić się opinią?

genezyp
24-10-2014, 08:10
Zakupiłem dwoje drzwi zewnętrznych w tej firmie. Zamontowałem narazie jedne z nich. Ogólnie jestem zadowolony. Ładnie wykonane. Skrzydło potwornie ciężkie, a zamyka się jak w mercedesie. Zrobie później foto to pokaże jak to wyszło.

Adam.d
09-08-2021, 19:25
Nie polecam a wręcz PRZESTRZEGAM.
Po zakupie i rozpakowaniu kartonu okazało się, że drzwi (drewniane zewnętrzne PROXIMA SOS AFROMOZJA) oraz futryna (górna belka) składa się z co najmniej 3 kawałków, które się źle posklejane – niedokładnie. Przez co futryna oraz drzwi są jakby popękane/rozeschnięte wzdłuż. Ponadto w futrynie są dziury po gwoździach. Lepiej wybrać inny sklep( nie Leroy Merlin), innego producenta.

Odpowiedź na reklamację, która nawet nie spełnia wymogów prawnych (na równi z brakiem odpowiedzi należy traktować odpowiedź przedsiębiorcy, która w ogóle nie odnosi się merytorycznie do zastrzeżeń i roszczeń konsumenta) pokazuje profesjonalizm sklepu Leroy Merlin …
Jednym słowem nie polecam, także producenta. Dysponuję dokumentacją fotograficzną rozklejenia futryny czy drzwi.
Poniżej odpowiedź Leroy Merlin na reklamację:

Klejenie materiału jest profesjonalne drzwi produkowane są od 30 lat. Otwory po wkrętach w ościeżnicy występują zawsze i służą do przykręcania uchwytów do przenoszenia drzwi. Ta część ościeżnicy wchodzi w mur i jest niewidoczna.

457595457596457597457598457599

finlandia
09-08-2021, 20:45
Tak, drzwi są klejone. Tak się je wykonuje.
Pęknięcie nie jest ok. Typowa wada jawna, wygląda jakby w transporcie ktoś to potraktował dużym ciężarem i pękło. Nie wnikam w temat reklamacji - tu musi poradzić prawnik. Ja nie mam pewności, kiedy to się stało.

Dziura w ościeżnicy - jak napisano. Normalna cecha stolarki.

theme
13-08-2021, 09:51
Szczególnie, że dziury są od strony gdzie przykryjesz je pianką i tynkiem w ścianie.