PDA

Zobacz pełną wersję : czym przykleic styropian do blachy????



paputek
18-07-2005, 21:02
witam!
mam do was pytanko chcialem ocieplic sufit garazu ktory jest wykonany z blachy falowanej,wczesniej styropian przykleilem pianka montazowa ale po jednym sezonie niektore elementy styropianowych plyt odpadly iteraz nieiwem czy je przymocowac ,moze sprubowac ATLASEM tylko nieiwem jak dlugo bedzie to trzymalo prosze o odp.pozdrwaiam

Francuz75
19-07-2005, 17:38
w grucie rzeczy to powinienes dac stryropian od gory. jezeli jednak musisz od dolu to watpie czy znajdziesz taki klej do metalowego podloza. mozesz zrobic powieszany sufit i w wolna przestrzen wsadzic ocieplenie.

invx
19-07-2005, 19:06
Stropianu do blachy nie przykleisz. A juz napewno nie Atlasem, to klej opart na cemencie a cement + blacha .... Ponadto jest do blacha dachu, co jeszc ebardziej utrudnia sprawe, blacha ta pracuje, nagrzewa sie, a w zimie ugina pod ciezarem sniegu. Jedynym rozwiazaniem jest zrobienie jak kolega wyzej pisal. jakis stelaz i pomiedzy niego docieplenie. mozna potem od tego przykrecic GK, aby ladniej wygladalo :wink:

paputek
20-07-2005, 07:41
witam!
dziekuje za odpowiedz na moj post,zrobie tak jak mi doradzacie.pozdrawiam

Sp5es
21-07-2005, 07:13
Przykleisz styropian do blachy.
To klej poliuretanowy, dwukomponentowy.
Przykleja się nim panele - wypełnienie styropianowe wewnątrz blachy.
Technologia stosowana na skalę przemysłową.
Producenci kleju - Alfa Systems Brzeg , Polychem Poznań, Interchemoll Oborniki.

invx
21-07-2005, 16:21
hmmm, powiadasz ze sie przyklei ... byc moze tak. Tylko czy aby napewno dachu sie to bedzie trzymac ?

Sp5es
21-07-2005, 18:04
Jak się dobrze zrobi, będzie się wszystkiego trzymać. A ten styropian to od spodu , czy od góry.? Bo jeśli od góry , to są technologie przyklejenia folii - wyrównuje się płaszczyznę 'falistość blachy' i na to się klei styropian, zapomniałem producenta.

Tylko rozwiązanie drakońsko drogie.

paputek
23-07-2005, 08:29
juz sam niew wiem,co o tym wszytskim myslec.moze jednak spruboje zalozyc poprzeczne listewki mocujace tenstyropian ,bo nieiwem czy ten klej by wytrzymal moze tyklko n ajeden sezon a potem znowu odpadnie,wiec oszczedze sobie kosztowi odarazu zakupie too czy mpisalem.pozdrwaim

invx
23-07-2005, 08:54
@paputek dobry wybór :wink:
zamiast listewek drewnianych, mozesz tez w sklepach kupic gotowe profile stalowe zimnogiete, do wykonywania stelazow. Sa to profile U i C, U dajesz przy scianach, a C prostopadle do U wsuwasz nie (U).

Sp5es
25-07-2005, 20:22
Cos strasznie kombiujesz.
Jak koniecznie chcesz sobie zrobić więcej roboty, to możesz użyć systemu szynowego u producentów ociepleń. Listwy takie robią m.in. firma Mage i Protector.

chmurka
26-07-2005, 07:51
witam!
mam do was pytanko chcialem ocieplic sufit garazu ktory jest wykonany z blachy falowanej,wczesniej styropian przykleilem pianka montazowa ale po jednym sezonie niektore elementy styropianowych plyt odpadly iteraz nieiwem czy je przymocowac ,moze sprubowac ATLASEM tylko nieiwem jak dlugo bedzie to trzymalo prosze o odp.pozdrwaiam

Bardzo dobry do tego jest "Klej kontaktowy do styropianu " firmy Soudal
sprawdzony w moim garażu!

małyarek
29-07-2005, 13:10
Poprzyklejaj wełne mineralną tylko taką sztywniejszą ta pianką montażową na tzw placki aby był odstęp między wełną a blachą zapewniający obieg powietrza a od spodu rozciąg jakąś folie do ociepleń poddaszy, a jak chcesz ładniej to porzykręcaj sobie takie cienkie płyty jak w szafach z tyłu, nie wiem jak się nazywają ale m2 kosztuje ok 10 zł i są ładne wzorki do wyboru. Po co styropian?????? :o

Sp5es
29-07-2005, 16:19
A po co wełna?
Dlaczego tak drogo?
Dlaczego tak ciężko ?
Po co ta szczelina pod wełną ?
Co gdzie i DOKĄD na się tamtędy wentylować?
Po co się ma wentyloać skoro i tak po drodze blacha?
W którą stronę ma być dyfuzja wilgoci?
Wełnę pewnie po takim przyklejeniu musisz podeprzeć kijem?

Gdzie widziałeś takie rozwiązania ?

Wot patent....

Switala18
12-03-2014, 18:34
Witam
Na dniach chcę ocieplić domek (zrobiony z barakowozu obitego blachą prostą) styropianem 5 cm. Zastanawiam się czym go przykleić do powierzchni blaszanej płaskiej, zwykły klej cementowy czy jednak droższa wersja z piankami. W grę wchodzi także kołkowanie dlatego się pytam czy taniej klejem czy może musi być pianka.

Sonicsquad
12-03-2014, 18:56
Spróbuj Soudabond Easy Gun firmy Soudal. Ładnie się klei do blachy.

marecki_0luk1
20-10-2014, 10:41
Podbijam temat. Mam wykusz gdzie do czoła jest przyklejony styropian (20 cm). Chciałbym zrobić teraz obróbkę blacharską, ale przy takiej odległości przydałoby się przykleić i do styropiany i do betonu tą blachę. Na to ma pójść papa + wylewka + folia w płynie + kafle.

Pytanie czym mogę przykleić blachę do styropianu. Jeden z wykonawców poleca przyklejenie blachy Enkolitem czy to słuszny kierunek ?

Edit:
Tak to wyglądało jeszcze przed przyklejeniem styropianu od frontu budynku.
Wykusz przed ociepleniem (https://lh5.googleusercontent.com/-SPrQ25G3fQI/UfBZNuzeB5I/AAAAAAAACko/TA8zNtrdfIk/s1024/DSC_4506.JPG)