PDA

Zobacz pełną wersję : ostroga w konstrukcji dachu



maziar
18-07-2005, 21:59
witam,
czy ktoś może wie co to jest ostroga przy konstrukcji dachu - szukałem info w różnych miejscach i nic. Mam coś takiego w projekcie domu - ściana szeroka na ok. 1 m (przedłużenie wewnętrznej nosnej) i dochodząca do dachu mniej więcej w okolicach kalenicy. Psuje mi koncepcję zagospodarowania poddasza i zastanawiam się czy można się jej pozbyć.
Maziar

izat
18-07-2005, 22:19
ale w jakim celu ta ściana nośna wchodzi wgłąb domu, masz tam jakąś lukarnę, okno balkonowe czy co??

ja miałam podobnie właśnie w oknem balkonowym w lukarnie, zmolestowałam architekta i wykonawcę żeby nad tym popracowali no i dało się
boki są podparte murem a dwie boczne krokwie spina jedna poprzeczna nad oknem balkonowym

ale tak naprawdę nie wiem o co u Ciebie chodzi.. :-?

maziar
20-07-2005, 09:29
też nie wiem o co chodzi, bo dach mam prosty dwuspadowy, sciana nosna jest w srodku domu, zeby było na czym oprzec stropy (dom jest długi bo to segment w szeregu i stropy ida wzdłuż dlugiej sciany), ale oczywiscie nad poddaszem juz stropu nie bedzie :) , wiec chyba chodzi o oparcie kawałka dachu na kawałku sciany, tylko po co? Chyba musze pogadać z architektem i wykonawcą do czego jest toto potrzebne.