PDA

Zobacz pełną wersję : cena gazu ziemnego wzrasta o 30%???



gosia@
18-07-2005, 22:24
własnie podali w TV, ze cena gazu ma wzrosnac o 30%

rafałek
18-07-2005, 22:27
Oni pewnie coś wywiną i z gazem z rury i z gazem z butli i z olejem opałowym, a za tym pewnie samoistnie podrożeje węgiel, koks i drewno :cry:

gosia@
18-07-2005, 22:31
Oni pewnie coś wywiną i z gazem z rury i z gazem z butli i z olejem opałowym, a za tym pewnie samoistnie podrożeje węgiel, koks i drewno :cry:cholera, ja sie chyba szybko na prad jednak przemienie :roll:

Grzegorz63
18-07-2005, 22:32
Nie martw się, nad ceną prądu też pomyślą...

rafałek
18-07-2005, 22:35
Kiedyś reklamowano gaz. Miał być ekologiczny i tani... i chyba tylko to eko pozostało, bo po dawnych cenach tylko wspomnienia.

gosia@
18-07-2005, 22:37
Nie martw się, nad ceną prądu też pomyślą...
Wiatraki sobie postawie, jak nic :evil: :evil: :evil: niech ich szlag, ludzie zaczna ogniska palic w domach, jak na Ukrainie

rafałek
18-07-2005, 22:42
Wiatraki sobie postawie, jak nic

To Ci dowalą jakiś sprytny podatek albo inną akcyzę.

gosia@
18-07-2005, 22:43
Wiatraki sobie postawie, jak nic

To Ci dowalą jakiś sprytny podatek albo inną akcyzę.no, i tym sposobem zabrakło mi pomysłow :wink:

rafałek
18-07-2005, 22:47
no, i tym sposobem zabrakło mi pomysłow :wink:

A oni mają jeszcze kilka, tylko czekają z nimi na po wyborach

karin
18-07-2005, 23:17
no, i tym sposobem zabrakło mi pomysłow :wink:

A oni mają jeszcze kilka, tylko czekają z nimi na po wyborach
Rafałku - podobno ma wygrać Cimoszewicz !!! :o :o :o
podobno Cimoszewicz ma podnieść i ceny drzewa :o :o :o
najbardziej tym co blisko lasu mieszkają !!! :o :o :o
szczególnie ma podnieść ceny drzewa podobno leśnikom :evil: :evil: :evil:
oprócz wzrostu cen gazu - oczywiście ... :P:P:P
i podobno "na tak" - naród ma głosować .... :-?
..... :cry:
.............. :cry:
............................ :cry:

bladyy78
19-07-2005, 06:16
No to mam pomysl. Jest nas troche na tym forum, dlaczego my mielibysmy nie rzadzic krajem? Moze otworzymy partie :D Ustalimy wtedu normalne ceny no i ogólnie bedzie nam sie zylo milo i przyjemnie :P

rafałek
19-07-2005, 06:20
karin - co najwyżej podrożeje drewno. Między drzewem a drewnem jest istotna różnica :wink:

Tomek_J
19-07-2005, 06:32
No to mam pomysl. Jest nas troche na tym forum, dlaczego my mielibysmy nie rzadzic krajem? Moze otworzymy partie :D Ustalimy wtedu normalne ceny no i ogólnie bedzie nam sie zylo milo i przyjemnie :P

Leon na prezydenta ! Jak mawiał Pietrzak: "Nie będzie lepiej, ale na pewno będzie weselej". :D
Osowa - oczywiście na ministra kultury i sztuki
Mdzalewscy - na ministra spraw wewnętrznych
Kroyena - na marszałka sejmu
inne kandydatury ?

pasco
19-07-2005, 07:45
Wracam do tematu: podobno podwyżka ma być ze zględu na to, że Rosja podwyższyła ceny gazu. Tak czy inaczej, należy się prawdopodobnie szykować na ogrzewanie prądem, bo najprawdopodobniej prąd będzie taniał. Gdzieś czytałem prognozy, że za pewien okres ogrzewanie prądem będzie jednym z tańszych. Ale do tego czasu pewnie jeszcze dużo wody w Warcie upłynie (mówię o Warcie, bo Wisła za daleko :wink: ). Na razie wychodzi na to, że warto się zabezpieczyć w kominek z płaszczem wodnym.

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 07:49
w Górnośląskiej Spółce Gazownictwa (gaz z rury) ceny gazu wzrosły od 1 lipca w zależności od grupy taryfowej:
W1 z 0,5379 na 0,5947
W2 z 0,5379 na 0,5895
W3 z 0,5257 na 0,5747
opłaty przesyłowe i inne składowe pozostały bez zmian.

ciekawe może w butlach zdrożeje chyba że jest to zagrywka przed wyborami "miała byc podwyżka ale wspaniali posłowie, czy ministrowie ją odrzucili - jak oni dbaja o społeczeństwo" :wink:


Pozdrawiam i ogrzewam eko-groszkiem :lol:

gosia@
19-07-2005, 08:27
karin - co najwyżej podrożeje drewno. Między drzewem a drewnem jest istotna różnica :wink:rafałek,a Ty tak z grubej rury :wink: :P od razu dziewczynie strzelasz

gosia@
19-07-2005, 08:29
Wracam do tematu: podobno podwyżka ma być ze zględu na to, że Rosja podwyższyła ceny gazu. Tak czy inaczej, należy się prawdopodobnie szykować na ogrzewanie prądem, bo najprawdopodobniej prąd będzie taniał. Gdzieś czytałem prognozy, że za pewien okres ogrzewanie prądem będzie jednym z tańszych. Ale do tego czasu pewnie jeszcze dużo wody w Warcie upłynie (mówię o Warcie, bo Wisła za daleko :wink: ). Na razie wychodzi na to, że warto się zabezpieczyć w kominek z płaszczem wodnym.Dokładnie, bracia Rosjanie postanowili wiecej kasy, za swoje dobra capnac :(

Xena z Xsary
19-07-2005, 08:31
a ja mam w umowie z energetyką, że nie wolno mi korzystać z innych źródeł prądu. To chyba oznacza, że nie wolno budować wiatraka. Czy to powinno jest fair?

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 08:50
Rosjanie chcą podnieść cenę gazu o 30% co nie oznacza że gaz u nas zdrożeje.
poza tym ceny reguluje Urząd Regulacji Energetyki a u nich to nie przejdzie co Najwyżej PGNiG będzie miało mniejsze zyski hehehe

gosia@
19-07-2005, 08:53
a ja mam w umowie z energetyką, że nie wolno mi korzystać z innych źródeł prądu. To chyba oznacza, że nie wolno budować wiatraka. Czy to powinno jest fair?Naprawde masz taki zapis?hmm, a umowe ma na czas okreslony podpisana?mozesz ja oczywiscie wypowiedziec z zachowaniem okresu wypowiedzenia i wtedy, budowac wiatrak :lol: :lol: :lol:

Andrzej Leppiej
19-07-2005, 08:56
Rosjanie chcą podnieść cenę gazu o 30% co nie oznacza że gaz u nas zdrożeje.
poza tym ceny reguluje Urząd Regulacji Energetyki a u nich to nie przejdzie co Najwyżej PGNiG będzie miało mniejsze zyski hehehe
Podziwiam poczucie humoru. Znając polskie realia mnie wcale nie jest do śmiechu.

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 08:56
podejrzewam że aby postawić wiatrak u nas w kraju nakleżałoby najpierw stoczyć niezły pojedynek z "wiatrakami" w urzędach :wink:

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 09:02
Andrzej Leppiej podobno 1 minuta śmiechu to 8 godzin życia dłużej. Walczę z urzędami od 1 roku i 8 miesięcy i gdyby nie poczucie humoru czasem specyficzne to chyba bym zwariował a tak niepoprwany optymizm pozwala mi się smiać prawie ze wszystkiego nawet z tego że jak juz dostałem Warunki Zabudowy w których napisali:
powierzchnia zabudowy domu 14 m/kw
pozdrawiam :wink:
[/quote]

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 09:03
Andrzej Leppiej podobno 1 minuta śmiechu to 8 godzin życia dłużej. Walczę z urzędami od 1 roku i 8 miesięcy i gdyby nie poczucie humoru czasem specyficzne to chyba bym zwariował a tak niepoprwany optymizm pozwala mi się smiać prawie ze wszystkiego nawet z tego że jak juz dostałem Warunki Zabudowy w których napisali:
powierzchnia zabudowy domu 14 m/kw
pozdrawiam :wink:
[/quote]

_bogus_
22-07-2005, 08:53
Właśnie przeczytałem że w USA Honda zaczęła sprzedawać Civika na gaz ziemny. Dodatkowo lizingują do tego urządzenie do tankowania z domowej instalacji gazowej. Władze federalne przewidują ulgi dla osób które zdecydują się na to rozwiązanie. Nie znam wydajności silników ale wygląda na to że takie rozwiązanie kosztowo równoważne jest posiadaniu w domu dystrybutora z którego tankujesz benzynę za 0,50 zł/litr (albo jeszcze taniej) :o :o . Czy dojeżdżającym do pracy już zaświeciły się oczka? - to teraz kubełek zimnej wody:

Wyobraziłem sobie adaptację powyższego scenariusza dla Polski. Wtedy na pewno lizingowane urządzenie do tankowania wyposażone byłoby w dodatkowy licznik. Wskazanie licznika obciążone by zostały akcyzą. Ponieważ ludzie w jakimś procencie omijaliby płacenie akcyzy - ministerstwo zapostulowało by dodanie do ceny gazu ziemno tej akcyzy (ile wtedy wzrozłaby cena gazu ziemnego - 3 czy może tylko 2 razy ?) ... Więc może i dobrze że u nas to rozwiązanie nie jest jeszcze dostępne. ;-)

olinek
22-07-2005, 09:58
a ja mam w umowie z energetyką, że nie wolno mi korzystać z innych źródeł prądu. To chyba oznacza, że nie wolno budować wiatraka. Czy to powinno jest fair?
Dlaczego tak uważasz ? To zastrzeżenie moim zdaniem dotyczy tylko sytuacji w której podłączasz Twój prąd z wiatraka do sieci energetyki. Wtedy może się porobić ...... :D Ale są inne mozliwości wykorzystania wiatraka i prądu przez niego produkowanego w zależności od tego ile możesz sobie nim prądu "nakręcić" bez podłączaniea do sieci energetyvznej. moinm zdaniem prąd może drożeć ale znacznie wolniej niż inne nośniki - nawet pomimo faktu zarzucenia prac nad ustawą o likwidacji kontraktów długoterminowych w polskiej energetyce. Pozdrawiam.

Cypek
22-07-2005, 10:11
A ja mam już to w d...ie (pi,pi,pi)
I tak zrobią co chcą a ja za to beknę :(