PDA

Zobacz pełną wersję : umywalki obudowane kafelkami



kluska
19-07-2005, 07:19
Proszę wypowiedzcie się na temat w jaki sposób i za ile kafelkarz powinien obudować umywalki w łazience?

Grzegorz63
19-07-2005, 07:35
Z Twojego postu wynika, że masz na myśli umywalki "wpuszczane" w blat. Osobiście odradzam obudowywanie blatu z wierzchu kaflami. Utrzymanie w czystości fug pomiędzy kafelkami jest prawdziwą zmorą. Ja do swojej umywalki zamówię blat z marmuru albo konglomeratu marmurowego- parę ruchów ręką i powierzchnia wokół umywalki czysta. Co do ceny, hmmm..., nie ma niestety normy. Należy jedynie obserwować ile czasu to zajęło kafelkarzowi (postawienie konstrukcji i oklejenie płytkami) i myślę, że cena max 100 zł za dzień pracy jest do zaakceptowania dla każdej ze stron.

mimi31
19-07-2005, 10:53
........ myślę, że cena max 100 zł za dzień pracy jest do zaakceptowania dla każdej ze stron.

I taki kafelkarz będzie się obijał jak najdłużej, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy. Płaci się za wykonaną pracę a nie za roboczodzień.

rafallogi
20-07-2005, 14:55
To ile powinno kosztować obudowanie 2-ch umywalek w jednym blacie- macie jakieś doświadczenia?

2112wojtek
20-07-2005, 15:27
To ile powinno kosztować obudowanie 2-ch umywalek w jednym blacie- macie jakieś doświadczenia?

Robocizna, granica okolic Dolnego Slaska i Wielkopolski , ceny przyblizone rzecz jasna.Nie dotyczy Wroclawia, Poznania.
Konstrukcja lekka, stalowa i oblozenie plyta g-k :50- 60zl/m.b. szer.60cm/, oblozenie plytkami ok. 30 -35 zl/m2 ,bez wygibasow z dekorami w zaleznosci od skomplkowania roboty/narozniki, bordiury, walki itp./cena do uzgodnienia.
Blat wylewany ok 30zl/m.b., plytki jak wyzej.
Konstrukcja murowa + plyty Wedi 25zl, same plyty Wedi 20zl od metra.
wojtek

invx
20-07-2005, 19:15
to moze by tak samemu :wink:

konstrukcja z OSB, albo KG na stelazu i oplytkowac to :wink:

smutna lidka
20-07-2005, 20:25
umywalki obudowane flizami mogą wygladać super [o ile masz super flizy :wink: ] ale z własnego doświadczenia wiem, że tak jak napisał Grzegorz63, nie sprawdza się to w praktyce - problemy z utrzymaniem czystości, zwłaszcza fug
lepszy będzie niestety blat - marmurowy ew. granitowy
dlatego u siebie zdecydowanie wyborę rozw. zalecane przez Grześka, chociaż wcale mi sie nie podoba :cry:
ale z tymi flizami to byłby błąd, Klusko :D - odradzam - przynajmniej na poziomej części obudowy

kluska
20-07-2005, 21:27
Wojtku, czy Ty się na czymś nie znasz? :) bo mam wrażenie, że jesteś alfą i omegą :)
A co do funckjonalności, to muszę przyznać, że mało mnie to obchodzi, bo to łazienka moich dorastających dzieci i sprzątanie jej będzie ich obowiązkiem, natomiast pozwoliłam im przy budowie domu ich poziom zrobić tak jak im się podoba. Mam nadzieję, że dzięki temu się trochę nauczą życia... Bardzo wam dziękuję; Wojtek cmok :)