PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa głębinowa.



Duda
19-07-2005, 08:00
Jaką pompę głębinową polecacie? Studnia będzie miała najprawdopodobniej kilkanascie metrów głębokosci a woda bedzie służyła do podlewania ogródka systemem zraszaczy.

arek_s
19-07-2005, 08:26
wszystko zalezy jak duży jest ten ogródek i jakie cisnienienie wody potrzebujesz osiągnać.
Ja uzywam obecnie pompy Grundfos SQ3-55 ale na potrzeby budowy podejrzewam że do podlewania mojego ogródka spokojnie mi wystarczy.

Willie
19-07-2005, 08:28
Majster mi polecil i właśnie instaluje asgatec gp 800.......ma starczyć - studnia do 10 m docelowo do wykorzystania na podlewanie ogrodu.
pozdr

arek_s
19-07-2005, 08:33
Majster mi polecil i właśnie instaluje asgatec gp 800.......ma starczyć - studnia do 10 m docelowo do wykorzystania na podlewanie ogrodu.
pozdr
jak taka płytka studnia to po co pompa głębinowa?? chyba wystarczy hydrofor.

Duda
19-07-2005, 08:58
ogródek około 400 m2, dwie sekcje po 5 zraszaczy, automatyczne programowanie.

EDZIO I ZIBI
19-07-2005, 09:39
arek_s hydrofory zaciagaja wodę z głębokości nie większej niz 7 metrów poniżej już tylko pompy.
pozdrawiamy :wink:

arek_s
19-07-2005, 11:50
arek_s hydrofory zaciagaja wodę z głębokości nie większej niz 7 metrów poniżej już tylko pompy.
pozdrawiamy :wink:
z tego co pamietam to chyba max z 8 metrów ale to szczegół - jednak tak podają producenci w praktyce każdy hydrofor spokojnie radzi sobie z pompowaniem wody z kilkunastu metrów, poza tym zwierciadło wody przy studni kilkunastometrowej nie sądze żeby było niżej niż te 7-8 metrów.

majo
19-07-2005, 13:50
zwierciadlo przy intensywnym podlewaniu dosc szybko opada .... jest cala masa pomp i nie musi byc to od razu grunfoss

JarL
19-07-2005, 16:32
Ja mam na razie pompkę zastępczą - studnia na prawie 30 m.
Docelowo ma być to zasilanie wodą dla domu. Lustro mam gdzieś 1,5 m pod powierzchnią. Kiedyś studniarz mówił że jest taki grundfoss
którego można używać do zasilania wodą bez dodatkowych zbiorników wyrównujących/podwyższających ciśnienie. Nie wiem jaki to był, ale czy miał rację? Ostatnio elektryk przekonywał mnie do takiego rozwiązania ze zbiornikiem dodatkowym. Czy taki zbiornik może stać:
a) w kotłowni (trochę tylko ciasno się zrobi)
b) w nieogrzewanym garażu
c) w studzience studni głębinowej

Pompa powinna być na dnie studni?

monidare
27-07-2005, 09:51
podgrzewam temat,
tez interesuje mnie miejsce posadowienia zbiornika wyrownujacego/podwyzszajacego cisnienie wspolpracujacego z pompa glebinowa (okolo 35 m); osobiscie:
1. :( w kotlowni mam malo miejsca
2. :( garaz nie ogrzewany
3. :D w studzience studni glebinowej- to rozwiazanie chcialbym zastosowac, ale czy mozna???;
czy ma ktos podobne rozwiazanie?????

arek_s
27-07-2005, 10:33
zbiornik ciśnieniowy należy po to zainstalowac aby pompa nie włączała się przy kazdym odkręceniu kranu nawet jak potrzebujesz szklanke wody. Częste załączanie się pompy głebinowej nie idzie jej na zdrowie i każda ma podaną max.ilość załączeń na godzinę czy na dobę.

JarL
28-07-2005, 08:31
A jakiej wielkości ten zbiornik powinien być?
Jeśli ktoś ma to jakie są jego wymiary zewnętrzne?