PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z izolacją poziomą



yacq
19-07-2005, 10:34
Chodzi o szerokość w stosunku do szerokości ściany. Mam ścianę 36cm, kupiłem folię fundamentową 40cm. Czyli będzie wystawać do wnętrza ok. 3-4cm. Czy to wystarczy?

bruner
19-07-2005, 17:51
trochę mało powinno zostać z 10 cm póżniej ciężko będzie to połączyć z izolacją poziomą :wink:

yacq
20-07-2005, 12:47
Ale mam nadzieję, że jest to wykonalne. Mówiłem sprzedawcy, że potrzebuję folii do ściany 36cm - nic nie protestował, że to za mało :(

anpi
20-07-2005, 13:10
Ale mam nadzieję, że jest to wykonalne. Mówiłem sprzedawcy, że potrzebuję folii do ściany 36cm - nic nie protestował, że to za mało :(

Ja z założenia nie ufam sprzedawcom. Im zależy wyłącznie na sprzedaniu towaru, nieważne, czy jest on klientowi potrzebny, czy nie.

rafałek
20-07-2005, 13:22
Chodzi o szerokość w stosunku do szerokości ściany. Mam ścianę 36cm, kupiłem folię fundamentową 40cm. Czyli będzie wystawać do wnętrza ok. 3-4cm. Czy to wystarczy?

A jesteś pewny(a), że izolacja pozioma w środku będzie na tym poziomie, bo jeśli nie to tracisz kolejne cenne cm i diabli biorą połączenie izolacji.

kaskaa
20-07-2005, 13:42
Nie wiem na ile można wierzyć temu co piszą w gazetach typu Ładny Dom i Murator :roll: , ale właśnie ostatnio szukałam odpowiedzi na to pytanie i znalazłam, że izolacja powinna wychodzić do strony wewnętrznej budynku na 20 cm. (Rozwiązanie, gdy izolacja jest pozioma i nie jest zawijana do dołu)

yacq
20-07-2005, 14:38
No to widzę, że mam problem. W tej chwili jest wylany chudziak. Izolacja wystaje sobie powiedzmy na te 3cm. Projekt przewiduje jeszcze 5cm styropianu i 5cm szlichty. Będzie coś z tego? Czy mam kombinować jak tu dokleić brakujące 15cm? :-?

20-07-2005, 14:55
Zawsze możesz dać drugą izolację na poziomie podłogi. W niczym to nie przeszkadza. Koszt też nie jest ogromny.
Ja dałem najpierw papę złożoną na trzy na lepiku, a na poziomie podłogi folię.

kaskaa
20-07-2005, 16:22
Cytuję dalej rozwiązania "gazetowe".
Na całej powierzchni podłogi układasz folię i wywijasz ją do góry na ścianę do wysokości wylewki ( w twoim przypadku 10 cm= 5cm styropianu i 5cm szlichty).

invx
20-07-2005, 19:18
3 cm bedzie trudno polaczyc izolacje. Ale jest to wykonalne. Troche starannosc i dokladnosci i napewno da sie zrobic. :wink: A co do izolacji podlogi to papa termo na chudym betonie.

yacq
21-07-2005, 00:36
No mam taką nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dodam jeszcze, że izolacja pozioma to folia fundamentowa (taka we wzorki) niczym nie przyklejona (bo podobne jej sie nie przykleja).

invx
21-07-2005, 18:21
nie doczytalem ze to jest folia. Bedzie napewno ciezej niz jak by to byla papa. latwiej polaczyc ze soba pape z papa, niz folie z papa. Trzeba przy tym jeszce wiekszej ostroznoci. :wink:

yacq
21-07-2005, 19:38
A może po prostu folię z folią? Czy nie będzie dobrze jak przed rozłożeniem styropianu dam folię tak aby zachodziła na ściany 20cm a poziomo leżało jej powiedzmy 100cm, do ściany przymocuję ją w jakiś sposób, na to w dużym uproszczeniu styropian a potem szlichta. Na koniec nadmiar tej dodatkowej folii utnę nożem przy krawędzi szlichty.

invx
21-07-2005, 21:35
tylko ... zwykla folia budowlana nie jest najlepszym rozwiazaniem jako izolacja pozioma podlogi na gruncie przezciw kapilarnemu podciaganiu wilgoci. Znacznie lepsza jest papa. To tak delikatnie mowiac. :wink: