PDA

Zobacz pełną wersję : komin na zewnatrz czym zabezpieczyc?



jaadamek
19-07-2005, 17:46
Komin w moim domu jest wymurowany z nowej czerwonej cegły.Niestety po5-ciu latach eksploatacji zaczął się kruszyć.Zaczął odpadać tynk i zaczęły się kruszyc cegły. Czym go zabezpieczyc na zewnątrz aby nie dopuścić do takiej sytuacji. Myslałem żeby pokryć go klejem ATLAS doradźcie czy to dobry pomysł.

vangrego
19-07-2005, 18:16
usuń luźne fragmenty i pomaluj komin jakimś wodouszczelniaczem aby cegła nie chłoneła wilgoci

jaadamek
20-07-2005, 07:08
Pomalowałem komin unigruntem i uzupełniłem ubytki. Mam jednak obawy czy to wystarczy aby nie chłonął wody i nie pękał.

rafallogi
20-07-2005, 13:44
Czym ogrzewasz dom?

jaadamek
21-07-2005, 06:39
Ogrzewam głównie drewnem ale wegla też trochę dosypuję ja są duże mrozy. Mam standardowe ogrzewanie C.O. na miedzi z pompą tłoczącą.

rafallogi
21-07-2005, 08:04
Więc żaden problem, bo spaliny mają dość wysoką temperaturę i nie wnikają w strukturę komina tak jak przy opalaniu miałem, ale nie mają aż tak wysokiej temperatury, by nie można było zagruntować tego unigruntem-plus i położyć styropian 3cm, na to klej siatka i klej. Możesz to pomalować lub położyć jakiś pasujący kolorystycznie ciemniejszy tynk.
Zamiast styro może być wełna, albo bez ceregieli zrobić zacierkę z kleju i siatki bez warstwy ocieplenia.

jaadamek
21-07-2005, 13:46
Dziękuję za radę zrobię tak jak mówisz powinno być dobrze.