PDA

Zobacz pełną wersję : Na jakiej wysokości manipulatory i sterowniki?



GL35
19-07-2005, 19:09
Witam.
Na jakiej wysokości macie zamontowane manipulatory od alarmu i sterowniki CO, domofony itp.
Czy na wys. włączników świateł, czy wyżej.
Pozdr.

nurni
19-07-2005, 20:45
A jak kupujesz sobie spodnie czy koszulę to też pytasz na forum ubraniowym ?
Sorry ale nie mogłem się oprzeć.
Przecież każdy jest innego wzrostu i co z tego, że Ci powiem, że ja mam na 1,20m jak Ty masz np.: 1,90 wzrostu.
Będziesz miał klawiaturę w ręku, poproś o podłączenie zasilania instalatora i się przymierz. Ważne jest to, że oprócz tego, że musi Ci się wygodnie "klikać" to jeszcze powinieneś swobodnie widzieć co Ci wyświetla klawiatura. Oczywiście mówimy o wysokości od docelowej podłogi a nie od chudziaka od którego będzie na początku za wysoko.

Pozdrawiam

rafslusarczyk
19-07-2005, 21:08
sterownik co o ile posiada czujnik temp to na wysokości około 150cm

GL35
20-07-2005, 05:40
Wyłączniki świateł mam na wys. 130cm. Manipulatory i sterowniki na tej samej wysokości - w jednej linii, ładniej by wyglądały, ale czy będą wygodne do obsługi? Dlatego pytam jak jest u innych. Czy różne wysokości włączników i manip. nie powodują nieładu na ścianie.
Pozdr.

juras
20-07-2005, 06:18
Oczywiście jakiś tam nieład wprowadzają, ale każdy tego typu problem przeszkadza tylko przez kilka dni po czym staje się normalne. Poza tobą nikt nawet na to nie zwróci uwagi dlaczego wisi akurat w tym miejscu a nie innym, najwyżej zapyta co to za sterownik...

Tomek_J
20-07-2005, 06:30
ale czy będą wygodne do obsługi? Dlatego pytam jak jest u innych.

Ależ to nie kto inny jak Ty i tylko Ty decydujesz o tym, czy będzie wygodnie i ładnie !

_ZBYCH_
20-07-2005, 06:46
Witam,

Manipulator do alarmu należy montować na wysokości twarzy. Jeśli w domu są osoby wyższe i niższe, to lepiej dostosować do tej wyższej (lub do tej, która najczęściej będzie obsługiwać alarm). Wyświetlacz jest bardziej czytelny, jak jest widziany z dołu.
Jak zamontujesz na wysokości włączników, to później będziesz kucał, żeby przeczytać komunikat na wyświetlaczu. Przecież manipulator można zamontować nad włącznikiem oświetlenia (w osi) i też ładnie wygląda.

To samo dotyczy monitora od videofonu.