PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja starocia - jakie formalności?



Koo
19-07-2005, 20:57
Hej:)
Mam stary dom po dziadkach.
Dom jest w kiepskim stanie, w centrum malutkiego miasteczka, w pobliżu Rynku.
Chciałabym zrobić z niego jakieś usługi, może jakąś knajpkę - w końcu samozatrudnienie to dobra rzecz.
Ponieważ nie ma żadnych dokumentów do tego domu, przed remontem trzeba będzie zrobić inwentaryzację.
Rozumiem, ze zleca się ją architektowi z uprawnieniami?
Jaki jest orientacyjny koszt takiej inwentaryzacji? Dom ma około 100m2,. ale jest dosyć skompliowany - różnice poziomów pomiędzy pokojami.

A po inwentaryzacji projekt.
Jakie wiążą sięz tym formalnosci do załatwienia w urzędach?
Miasto ma plan miejscowy.

Pomóżcie, bo chciałabym znać całą te drogę prawną jeszcze zanim porozmawiam z architektem - nie chce wyjść an ignoranta - no i nie chcę byc zrobiona w balonik ;)

Koo
19-07-2005, 21:11
I jeszcze uzupełnienie - chcę zrobć na strychu mieszkanko - na pewno będę musiała tenstrych nadbudować.

robert skitek
19-07-2005, 22:34
inwentaryzację zlecasz, niekoniecznie architektowi z uprawnieniami ale dobrze by było gdyby robił ja ten co bedzie projektował. Bedziesz potrzebować też opinii stanu technicznego budynku - konstruktor lub rzeczoznawca (często dwaj w jednym:) ) Koszt inwentaryzacji 500-2000zł.
Pierwsza rzecz do załatwienia -wystąpić o wypis z planu miejscowego. Dowiesz się stamtąd czy budynek nie podlega np ochronie konserwatorskiej. Czy będzie można nadbudować? to wcale nie takie pewne. Wszystkiego dowiesz się w Urzedzie (Wydział Architektury)
A potem projekt - zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń, ew. przebudowa, ew. nadbudowa
powodzenia

Koo
19-07-2005, 22:45
Dzięki - bardzo mi pomogłeś :)