PDA

Zobacz pełną wersję : gdy wejdzie nowy plan zagosp.przest.



bendzamin
19-07-2005, 22:44
Jak to ma sie do rzeczy gdy działka w chwili obecnej bez aktualnego planu zagosp.przest. ma na wypisie gruntów oznaczenie R. Czy po wejsciu w zycie nowego planu zagosp. przest. który nie bedzie obejmował mojej działki jako pod zabudowe bede mógł sie na niej wybudować?? Nadmieniam ze w poprzednim planie dziłka ta była przeznaczona pod zabudowe z oznaczeniem BP/R.
aha jesli by wszedł nowy plan co z sasiadami którzy juz sie wybudowali przy mojej działce

Lukrecja
20-07-2005, 09:48
Jak to ma sie do rzeczy gdy działka w chwili obecnej bez aktualnego planu zagosp.przest. ma na wypisie gruntów oznaczenie R. Czy po wejsciu w zycie nowego planu zagosp. przest. który nie bedzie obejmował mojej działki jako pod zabudowe bede mógł sie na niej wybudować?? Nadmieniam ze w poprzednim planie dziłka ta była przeznaczona pod zabudowe z oznaczeniem BP/R.
aha jesli by wszedł nowy plan co z sasiadami którzy juz sie wybudowali przy mojej działce
z dniem wejścia planu działka będzie miała takie przeznaczenie, jakie jest w nim uchwalone. jeśli wiesz, że będzie rolna, a sąsiedzi obok ciebie mają budowlaną, to postaraj się jak najszybciej o wydanie warunków na postawie obecnego użytkowania działek sąsiednich. ale pewnie nie wydadzą.

Monika $ Seba
21-07-2005, 13:10
Jak to ma sie do rzeczy gdy działka w chwili obecnej bez aktualnego planu zagosp.przest. ma na wypisie gruntów oznaczenie R. Czy po wejsciu w zycie nowego planu zagosp. przest. który nie bedzie obejmował mojej działki jako pod zabudowe bede mógł sie na niej wybudować?? Nadmieniam ze w poprzednim planie dziłka ta była przeznaczona pod zabudowe z oznaczeniem BP/R.
aha jesli by wszedł nowy plan co z sasiadami którzy juz sie wybudowali przy mojej działce

U nas właśnie uchwalili plan zagospodarowania. W czwaterk w ub. tygodniu bylismy w urzedzie. Powiedziano nam że nie ma sensu składać jakichkolwiek pism przed ogłoszeniem planu, bo tuż po jego uchwaleniu żadna gmina nie wydaje juz decyzji o warunkach zabudowy. Po prostu taka procedura jest wtedy wstrzymywana. Nie wiem więc czy ma sens jakiekolwiek twoje działani. Wiem natomiast jedno- prawo jest w Polsce tak niespójne, że najlepiej będzie jak pojedziesz do urzędu i tak się dowiesz! W końcu kto pyta.....

EDZIO I ZIBI
22-07-2005, 10:08
odpowiadając na drugą część twojego pytania co z sąsiadami, którzy się wybudowali obok Ciebie to nic. Jeśli uzyskali pozwolenie na budowę przed uchwaleniem planu to zostaną ujęci w nowym planie jako działki budowlane. W planie będą musieli je uwzględnić. W związku z tym twoje tereny również powinny być ujęte w nowym planie jako budowlane. Takie plany miejscowe zawsze są wykładane w urzędzie i mieszkańcy moga wnosić uwagi co do zapiisów w nich zawartych które są rozpatrywane. Dowiedz sie kiedy bęzdie wyłożony i złóż wniosek aby Twoja działka została uznana z budowlaną (jeśli w projekcie planu będzie innaczej)
Pozdrawiamy :wink:

bendzamin
22-07-2005, 23:16
wilekie dzieki za rady i tak zrobie najpierw WZ potem kupno. POzdrawiam