PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy ocieplać poddasze?



paszokonik
19-07-2005, 23:34
Witam,

Spółdzielnia buduje mi szeregowiec. Poddasze jest w/g standardu nieużytkowe, więc nie ocieplają dachu. W rzeczywistości wszystkie segmenty mają poddasza użytkowe, a ocieplenie dachu spada na tzw członków.
Pytanie kiedy to ocieplać. W chwili obecnej mam od miesiąca tynki wewnętrzne, wstawione okna i właśnie co zrobione wylewki (również na poddaszu). Ocieplać teraz czy czekać do października/listopada.

Pozdrawiam

GL35
20-07-2005, 05:59
Witam.
Jeśli Ci się nie spieszy to poczekaj niech więżba dobrze przeschnie.
Pozdr.

paszokonik
20-07-2005, 09:49
Czy z ocieplonym stropem (podłogą), poddasze może/powinno stać przez zimę i dopiero w przyszłym roku ocieplać dach?
Niestety jestem lajkonik w budowaniu więc nie bijcie za naiwność pytania.

rafallogi
20-07-2005, 12:41
Poczekać do października, wietrzyć i można ocieplać i mocować folie. Z ewentualnymi płytami GK radzę poczekać do przyszłego roku.

paszokonik
20-07-2005, 17:21
Dzięki, każde odroczenie to wytchnienie dla kieszeni

alienka
21-07-2005, 08:16
U nas tynki były w lipcu, wylewki w sierpniu a następnie suszenie. Ocieplenie poddasza robiliśmy we wrześniu. Zastanawiam się teraz czy nie za prędko. Można było poczekać do wiosny.
Jeżeli Ci się nie śpieszy z przeprowadzką - poczekaj
:wink:
Pozdrawiam

rafałek
21-07-2005, 08:19
My mamy zrobione tynki i wylewki na poddaszu, ale decyzja jest prosta - czekamy bo i tak nie mamy na to pieniędzy. Ocieplenie podłogi będize dla nas jedymym od góry pomijając 2 baloty wełny które rozłożę na regipsach zamykających otwór w stropie na przyszłe schody na które też nie ma pieniędzy.

rafallogi
21-07-2005, 09:07
My mamy zrobione tynki i wylewki na poddaszu, ale decyzja jest prosta - czekamy bo i tak nie mamy na to pieniędzy. Ocieplenie podłogi będize dla nas jedymym od góry pomijając 2 baloty wełny które rozłożę na regipsach zamykających otwór w stropie na przyszłe schody na które też nie ma pieniędzy.

I takie ocieplenie w stropie jest wystarczające. Pod te baloty nad otworem schodowych można by dać jeszcze folie- będzie bardziej szczelnie.
No i jeśli są już rurki od CO na górze wypuszczone ze ścian pod grzejniki, to tam też można by postawić po balocie (nie wiem jak masz rozwiązane zasilanie CO).

rafałek
21-07-2005, 09:22
No i jeśli są już rurki od CO na górze wypuszczone ze ścian pod grzejniki, to tam też można by postawić po balocie (nie wiem jak masz rozwiązane zasilanie CO).

Wystaje po kilka cm z ocieplonej podłogi i wg zapewnień hydraulika powinno być zapowietrzone razem z pionami czyli powinno być bezpiecznie.

rafallogi
21-07-2005, 10:06
Bezpiecznie to będzie jak na tych podejściach grzejnikowych rozłożych maty, czyt. baloty :) he, he- fajne słowo. Pozdrawiam