PDA

Zobacz pełną wersję : Nap?dy bo bram



18-01-2002, 17:58
Od 1,5 miesiaca mam naped do bramy wiazdowej rozwieralnej firmy NICE. Dodatkowo zainstalowano mi Naped do bramy garazowej. Wszystko dziala na jednym pilocie. Dodatkowo polecam dla osob z oddzielnym garazem (wolnostojacym) zalozyc przy bramie garazowej wylacznik krancowy podlaczony do swiatla) - to moj patent - jak otwieram garaz wlacza mi sie swiatlo jak zamykam to sie gasi.
Z brama na posesje mialem troche problemow ostatnio bo przymarzla i nie chciala sie otworzyc. No i pies zjadl mi antenke do centralki. A poza tym wszystko w porzadku.
ps. Raz wchodzilem przez siatke bo wylaczyli prod.

Autor

Młody
18-01-2002, 21:14
Porada dnia - karmic czesciej psa :smile:

Bob
19-01-2002, 16:42
Właśnie przymierzam się do zainstalowania bramy przesuwnej i automatyki na bramie garażowej. Nie wykluczam, że będzie to firma Nice. Czy mógłbyś napisac coś o kosztach. Automatyke chcę założyć sam - co z gwrancją?). Jakie masz drzwi garażowe? Czy automatyka pasuje do drzwi uchylnych Normhstala? W garażu przewiduję dodatkowe włączniki (na ścianie) do otwierania bramy i drzwi garażowych. Co o tym sądzisz? Jakie powinny to być przełączniki (żaluzjowe, dzwonkowe?). Co powinienem zrobić, aby w garażu zapalało się światło? Czy światło gaśnie, gdy drzwi zamykasz ręcznie? Jaki przewód (ile żył) powinienem poprawdzić do zasilania/wyłączania bramy przesuwnej? Pytań mam więcej, ale nie wiem czy automatyke montowałeś sam czy robiła to firma.

autorus
19-01-2002, 22:28
Wiec tak drzwi garazowe -Hormann - naped kosztowal mnie razem z robocizna 1300 bo naped 1200. Do bramy komplet ok 2000 + 200za montarz. W kompletach dostalem po pilocie wiec mam dwa. Montarz zajal caly dzien. Automatyka pasuje do wszystkich bram.Jesli chodzi o wlacznik to dodatkowy wydatek. Ja urzywam wylacznie pilota, mam go razem z kluczykami do samochodu, pozatym mam garaz oddzielnostojacy. Jesli chodzi o gasniecie swiatla to nie ma znaczenia czy drzwi zamykam recznie czy nie (choc jeszcze recznie nie zamykalem). Kant drzwi dochodzi do progu gdzie jest wylacznik krancowy. Przy docisnieciu nastepuje rozwarcie blaszek i swiatlo sie gasi. Oczywiscie swiatlo moge za pomoca wlacznika wlaczyc na stale, czasami tak robie. Nie montowalem sam wiec jesli chodzi o zyly to ci nie pomoge. Nice wybralem dlatego ze znalazlem ich cennik w ktorym byly cale komplety tzn do garazu i do bramy wjazdowej i nie musialem sam zbierac czesci(jest ich bardzo duzo, mozna sie pogubic) W komplecie nie bylo fotokomurek i dobrz bo ich nie potrzebuje mam ustawienie na polautomat tzn wciskam pilot i sie otwiera wciskam drugi raz i sie zamyka choc mozna zrobic zeby sie samo zamykalo po okreslonym czasie. Bramy na pilota to naprawde fajna rzecz. Polecam.