PDA

Zobacz pełną wersję : Fortis



mar35
19-11-2002, 10:14
Dzien Dobry!
Wybudowałem dom w stanie surowym z bloczków keramzyto-betonowych Fortis ( keramzyt + steropian ) Czy ktoś budowa już z czegoś takiego i jak mocował np. okna.

Osówka
19-11-2002, 22:39
Przepraszam,że zamiast odpowiedzi zadaję pytanie: czy ekipa która budowała była zwyczajna, czy jakaś specjalnie szkolona? Czy budowali na cienką spoinę czy zwykłą zaprawą, czy mieli kłopoty z cięciem bloczków? Pytam, bo też będziemy budować podobnie.Pozdrawiam zwolennika tej technologii !

mar35
20-11-2002, 09:31
Witam!
Ekipa była była zwyczajna, robili to pierwszy raz, kierownik nie miał żadnych zastrzeżeń. Wcześniej murowali z ytonga, więc mieli doświadczenie z kładzeniem na cienką zaprawę. U mnie tak własnie było murowane. Co do przycinania, to nie ma z tym zadnego problemu pod warunkiem że ekipa posiada "fleksa" z tarzą do betonu. ( dużego fleksa ) Jeżeli bedą to muraże z prawdziwego zdażenia to nie ma co zepsuć.
Ja natomiast mam dalej problem co z tym mocowaniem później w takiej scianie.
Jak będziesz miał więcej pytań to służę pomocą.
pozdrawiam.

20-11-2002, 19:16
wejdz na strone agagt.pl i prześlij problem to ci odpowiedzą ja tam się o wszystko pytałam ale mam do ciebie pytanie jak robiłeś nadproża bo mi kazali wylewać na budowie a dla majstów to ogromny problem Jola

Osówka
20-11-2002, 19:56
Jolu
Producent podobnych bloczków "Pezam" (kreamzytobeton + wkładka styropianowa, podobne wymiary) oferuje nadproża w tej samej technologi. Wiem, bo planujemy budowac z tego materiału, wiecej informacji znajdziesz na stronie http://www.pezam.com.pl

mar35
21-11-2002, 16:30
No właśnie!
Nadproża u mnie były z tego samego materiału aczkolwiek tylko w formie kształtek do zazbrojenia 4 prętami 8 mm. Bez żadnych perwersji. w to po prostu beton z betoniarki. Jak fachowcy których masz u siebie na budowie nie są "majstrami od gumowych dzwonków " to dadzą sobie radę bez problemu.
Pozdrawiam i mam radę: nie wierz we wszystko co mówią fachowcy. To taka grupa ludzi która patrzy jak dużo zarobić a mało się narobić.

23-11-2002, 23:33
czy to jest coS dobrego, czy ktoś z tego budował czy to się inaczej nazywa FELCO bo to jest z popiołów

26-11-2002, 09:07
czy ktoś mieszka w domu z Fortisa czy jest on naprawde taki ciepły i czy przepuszcza parę

08-12-2002, 23:01
ciepły to on jest ale jak przez styropian przejdzie para

piotrek
09-12-2002, 07:20
I znowu te bajki o oddychaniu ścian.
do wentylacji potrzebna jest instalacja wentylacyjna a nie przepychanie pary na siłę przez ścianę . za jakiś czas w projekcie budynku będzie wymagana instalacja wentylacyjna ( wywiewno nawiewna ) , kiedyś w domach nie było nawet kominów ( kurna chata) i dym wydostawał się otworami przy dachu . Na skutek ewolucji i rozwoju cywilizacji wymyślono kominy.to samo się stanie z wentylacją .Domy szkieletowe wcale nie przepuszczją pary , ściany od wewnątrz są hermetycznie szczelne za sprawą folii i nikt się tym nie podnieca . po prostu do usunięcdia nadmiaru wilgoci musi być wentylacja i już. sam mieszkam w domu z fortisa i wcale nie wnikam jak ta ściana oddycha bo od tego jest wentylacja . wydaje mi się że trzeba stosować naprostsze i najwłaściwsze rozwiązania .przecież instalacja elektryczna w domu zbudowana jest z przewodów a nie z korytek wypełnionych słoną wodą ( też by działało , ale po co ? )
Piotrek

09-12-2002, 19:24
widziałem Fortisa na stronach WWW dostałem ulotkę a czy jest ktoś kto z niego wybudował w okolicy Tczewa Bogdan chętnie bym podjechał pogawędzić Bogdan z Tczewa

Jackowski
09-12-2002, 20:39
Do piotrek:
A wiesz ze cie popieram masz w 100% racje ale co niektorzy o tym zapominaja.

mar35
10-12-2002, 10:09
Do Piotrek.
Witam. Wreszcie ktoś kto mieszka w Fortisie. Powtórzę swoje pytanie z początku. Jak mocowałeś w tym materiale np. okna? Na jakie dyble i jak to się wszystko trzyma? U mnie wczoraj mocowali bramę garażową na zwykłe dyble i efekt był taki że zaczęły wychodzić ze ściany. Pogoniłem towarzystwo i mocowali jeszcze raz. Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania.
Pozdrawiam.
Ps. Co do wentylacji i przenikania ścian to święta racja. Ludzie zapominaja że nie da się mieszkać w "termosie" Musi być wentylacja i nie da się oszczędzać w tak idiotyczny sposób jak to niektórzy robią, czyli szczelne okna i ogzrzewanie na zero.
Po takich zabiegach zamiast na grzyby do lasu to idą je zbierać w pokojach.

piotrek
11-12-2002, 14:38
Jeśli chodzi o okna to ja kupiłem bloczki fortis te grubsze co od środka mają 8cm ściankę keramzytową , i do tej ścianki przykręciłem okna , ponieważ standardowe blaszki do okien były zbyt krótkie musiałem je przedłużyć ( kawałkami takich samych blaszek -całość razem znitowałem )
Jeśli chodzi o wentylację to mam wszędzie kanały wentylacyjne wywiewne ( trochę dmucha ale absolutnie żadnej wilgoci , nawet pierwszej zimy ) , mam też kanały nawiewne ( latem będę tym chłodził dom )
Piotrek

mar35
12-12-2002, 14:33
Dziękuję za odpowiedź.
Mam pytanie. Jak zrobiłeś instalację nawiewną? skąd czerpałeś powietrze itd. Chciałbym to samo zrobić u siebie a nie wiem jak.
wywiewną już posiadam.
I jeszcze jedno, jak sie mieszka w Fortisie? Czy jest faktycznie taki ciepły jak to jest napisane na ulotce?