PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny ale jakie



Iwka N.
20-07-2005, 13:05
Temat stary jak świat i mój wykonawca dachu stwierdził, że porównywanie PcV i np Lindaba to jak okna PCV do drewnianych. I oczywiście nie odpowiedział , które mam wybrać. Napiszcie więc jakie rynny i dlaczego albo , z których jesteście zadowoleni.
Pozdrawiam

tomek123
20-07-2005, 13:35
Ja pomimo mody na metalowe rynny zdecydowałem się na PCV z Wavinu.
Rynny są brązowe wiszą już dwa lata i pomimo intensywnego nasłonecznienia nie zmieniły koloru ani się nie wypaczyły. Sąsiad założył ocynkowane i w ostatnie upalne dni rury spustowe się wypaczyły, ale może to tylko wina montażu. Ja swojej decyzji nie żałuję, życzę udanego wyboru.
Tomek123

rafallogi
20-07-2005, 13:42
PVC Galeco, kolor ciemny brąz, silnie nasłonecznione- 2 rok i jestem nadal zadowolony.

ciesiel
20-07-2005, 13:59
Jam mam PCV Galeco kolor miedziany. Na razie za krotko aby cos powiedziec po za tym, ze wygladaja ladnie. Ogolnie rynny Galeco polecalo mi kilka osob w tym dekarze.

kc
21-07-2005, 07:12
Brązowe PCV z Gamrata. Już po roku było widać różnice w odcieniach poszczególnych elementów. Teraz część pięknie wyjaśniała, zaś łączniki wciąż ciemne. Muszę się w końcu brać za reklamację.

joola
21-07-2005, 09:07
A ja mam właśnie wspomniane Lindaba. Rok temu kiedy robiliśmy dach, rynny były założone tylko częściowo. W tym roku robiliśmy ocieplenie budynku i zakładaliśmy resztę rynien, które przez zimę leżały w garażu. Nie ma na nich śladu różnicy koloru i na chwilę obecną nie żałuję wyboru.

rafałek
21-07-2005, 11:41
Mam Lindaba. Wiszą sezon, nic się z nimi nie dzieje, mocne, że można się na nich powiesić. To była trafiona decyzja.

Cypek
21-07-2005, 11:42
PCV Marley chyba continental.
Są OK, nic im nie brakuje.

duch07
21-07-2005, 12:04
PCV Brassa już dwa latka i jest ok.Żadnych przebarwień :D :D :D

mmarysia
21-07-2005, 12:27
Sama zdecydowałam się na metalowe z Pruszyńskiego, choc widzialam wiele fajnych plastikowych - wszelkie ktore budzily moje zastrzezenia co do jakosci, wyblekania itp - to był Gamrat - to chyba nie zbieg okoliczności. Najlepszym przykladem jest dom moich tesciów gdzie zupełnie innych kolorow sa same rury spustowe a juz kolanka i jakieś łączniki jak z innej bajki.

miwol
21-07-2005, 12:47
Ja parę dni temu założyłem tytananowo-cynkowe rynny Reinzink-a. Nie chciałbym wyjść na jakiegoś krezusa ale uznałem, że za całkiem rozsądną cenę (komplet 1850 zł przy czym dach mam b. prosty) mogę mieć porządne i jednak nie plastikowe rynny. Od niektórych plastikowych systemów odrzuciły mnie np. plastikowe haki - nie budziły one zaufania...

bodekku
21-07-2005, 13:02
plastiki Vavin'a - model Kanion
na razie są ok.

irtad
21-07-2005, 13:25
HI, Wavin Kanion Czerwona, wisi już 2 rok i kolor cały czas bez zmian, kształt też ;)

gung
21-07-2005, 13:37
witaj
polecam jednak plastik
my zalozylismy rynny
z firmy "kaczmarek" *?chyba tak sie nazywaja)
to byl jakis podwykonawca marleya w polsce,
a teraz produkuje pod wlasna nazwa.
solidne, trwale (3-ci rok bez odbarwien,
pekniec), a o ile pamietam byly o dobre 30%
tansze od "oryginalow" marleyowskich.
pozdrwiam

Iwka N.
21-07-2005, 13:48
Chyba właśnie zdecyduję się na Galeco bo widziałam u sąsiada i ładnie wyglądają .Rynna 130/100 w kolorze miedzianym . Na razie sprawdziłam cenę oficjalną i wychodzi porównywalnie z Marley'm brązowym a myślę , że chociaż 10% rabatu uda mi się uzyskać to będzie jeszcze taniej.
Pozdrawiam

pjr
21-07-2005, 15:21
Białe Marley'a drugi rok bez problemów. Możesz popatrzeć.

matth
21-07-2005, 20:16
Ja parę dni temu założyłem tytananowo-cynkowe rynny Reinzink-a. Nie chciałbym wyjść na jakiegoś krezusa ale uznałem, że za całkiem rozsądną cenę (komplet 1850 zł przy czym dach mam b. prosty) mogę mieć porządne i jednak nie plastikowe rynny. Od niektórych plastikowych systemów odrzuciły mnie np. plastikowe haki - nie budziły one zaufania...

Ja rowniez zdecydowalem sie na tytan-cynk.Cena na dzien dzisiejszy jest taka jak na miedz Marleya a porownanie......Warto dolozyc pare zlotych i miec spokojna glowe na lata.

slaw
24-07-2005, 14:02
Kiedyś już zamieszczałem fotki rynien Wavina: tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=434556#434556). W ubiegłym roku zdecydowałem się na Kaczmarka.

FREDY
24-07-2005, 14:46
Ja mam TYTAN-CYNK firmy Reinzink. Ogólnie mówiąc rewelacja. :P

24-07-2005, 15:22
Ja mam TYTAN-CYNK firmy Reinzink. Ogólnie mówiąc rewelacja. :P
Tez się na takie zdecydowałam, takze miło poczytać :)
Mam pytanie - jakie robiliscie obróbki blacharskie - tytan-cynk czy blacha w kolorze dachu? Ja się ciągle waham, różnica cenowa spora, co do strony estetycznej tez dyskusyjne (mam dachówkę w kolorze naturalnym)
Przepraszam za lekki dryf od tematu :oops:

Ala1
24-07-2005, 21:02
Właśnie w tamtym tygodniu założyliśmy rynny metalowe Siba. Myślę że to trafny wybór , ale zobaczymy za 5 lat w tedy się okaże co to wszystko jest warte.

Tomik_B
25-07-2005, 09:59
Kiedyś już zamieszczałem fotki rynien Wavina: tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=434556#434556). W ubiegłym roku zdecydowałem się na Kaczmarka.

To co widać na zdjęciach, to raczej rury kanalizacyjne niż rury spustowe.
Na pewno nie jest to system Kanion.

andk
25-07-2005, 10:16
PCV Wavin brąz kupiony w małym sklepie na wsi - wiszą 6 rok i nic się z nimi nie dzieje - nie blakną, nie ciekną. A jak się znudzą to sobie wymienię - zresztą na tyle niedrogo i proste w montażu że można zmieniać w zależności od pogody i pory roku. Co do plastikowych uchwytów to jeśli ktoś nie ma pojęcia o odprowadzaniu wody z dachu to nie pomogą nawet tytanowe :D .

miwol
29-07-2005, 11:05
Mam pytanie - jakie robiliscie obróbki blacharskie - tytan-cynk czy blacha w kolorze dachu? Ja się ciągle waham, różnica cenowa spora, co do strony estetycznej tez dyskusyjne (mam dachówkę w kolorze naturalnym)

Moja żonka, odpowiedzialna za estetykę całego budowlanego przedsięwzięcia, zarządziła obróbki w kolorze dachówy (ceglaste), kupowałem producenta IVT i jeśli można polecać po 3 tygodniach ich leżenia na dachu, to polecam :wink:

kruszka
29-07-2005, 11:24
U nas brązowiutki Lindab :wink:

belfrjaw1
29-07-2005, 11:37
U zach sasiadów juz kazdy sie wycofuje z plastiku. W modzie sa tyt-cynk lub sam cynk. Ja zamawialem u rzemieślnika i wyszlo mnie wlacznie z materialem i materialem na obrobke dachu i farbami 500 zł. Robcizna w cenie dachu. Blacha sprzed 1 maja 2004

rafal9
29-07-2005, 11:50
A co myślicie o rynnach Bryza?

duch07
29-07-2005, 16:37
U zach sasiadów juz kazdy sie wycofuje z plastiku. W modzie sa tyt-cynk lub sam cynk. Ja zamawialem u rzemieślnika i wyszlo mnie wlacznie z materialem i materialem na obrobke dachu i farbami 500 zł. Robcizna w cenie dachu. Blacha sprzed 1 maja 2004


U naszych sąsiadów na przelew rynny w skupie złomu nie sprzedają.Ja już widziałem pare domów z których pokradli rynny.Mi sie osobiście też podobaja takie matalowe,no ale cóż...... :evil: .Nie ten kraj...

KaiM
01-08-2005, 20:55
A jak dobieracie kolor rynien? Raczej do dachu (ciemnobrązowy) czy może raczej do podbitki (białej w naszym przypadku) - bo już sam nie wiem z czym sie bardziej zamaskują.
Będę wdzięczny za Wasze opinie.

andk
01-08-2005, 21:30
Ty nie maskuj, chyba że te rynny wyjątkowo szkaradne :wink:
Kiedyś, gdy praktycznie wszystko ozdabiano esami-floresami (wcale nie tak dawno - niecałe 100 lat temu :D ) rynny bywały wręcz dziełami sztuki.
A tak trochę poważniej - uważam, że rynny to element dachu i powinny się z nim właśnie komponować. Najczęściej jest to identyczny kolor z poszyciem dachu. Oczywiście jak ma ktoś potrzebę "wyrazić się" plastycznie i ma cokolwiek gustu, wyczucia a może i talentu to można coś pokombinować.... Ale maskować? Wybacz ton, ale nie przyszłoby mi to do głowy :D

KaiM
01-08-2005, 21:38
Dzieki za opinię - ja jednak nadal zamaskuję. Dla mnie to element instalacji i to niezbyt ładny. A te rury spustowe to w ogóle nieporozumienie... hmmm czy ktoś je może schował w ociepleniu? :lol:

KaiM
04-08-2005, 19:24
Podciągam...

rafallogi
05-08-2005, 12:17
U mnie w robocie sa rynny maskowane poprzez ocieplenie elewacji i też nieźle to wygląda, a raczej poza górnymi kolankami nie wygląda wcale :lol:

KaiM
08-08-2005, 15:12
A czy taka rura spustowa może się jakoś zapchać czy inaczej uszkodzić tak że musi być do niej łatwy dostęp? Wydaje mi się że jeżeli ma siatkę na wlocie to nic groźnego tam nie wleci ale z drugiej strony świta mi że gdzieś widziałem rewizje w opasce właśnie w miejscu gdzie szła rura spustowa. Od góry mógłbym ew. spiralą jak do kanalizacji próbować przetkać jeżeli się zapcha ale może wlasnie dlatego trzeba mieć rewizję na dole? Czy ktoś ma takie rewizje?

KaiM
11-08-2005, 10:12
No ludzie pada i pada a temat rynien leży.....

niesia
11-08-2005, 10:22
Ja mam od kilku miesięcy Lindaba:) Cenowo wyszło mi 300 zł drożej na całym dachu od plastiku. Uważam, że warto było wydać "więcej" :)
Polecam.

ankalenka
11-08-2005, 10:51
Ja wzięłam stalową w kolorze Sibę i żałuję że nie tytan-cynk Rheinzinku. Nie żeby Siba była zła czy brzydka, ale na sprowadzenie jednego głupiego narożnika czekam już 4 miesiąc. Rheinzinku nie wzięłam z powodu ceny blachy w arkuszach, bo powiedziano mi, że tytan-cynk nie powinien stykać się z blachą stalową. Cena Siby taka sama tyle że blacha płaska tańsza.

miła
11-08-2005, 15:04
Mam od 8 lat rynny plastikowe brązowe firmy "Nicole" - nic z nimi się nie dzieje i wyglądają jak nowe - polecam . Teraz pojechałam i dokupiłam rynny na werandy :D :D :D pozdr. Ewa

jacekm22
11-08-2005, 15:10
Mamy Marleya i po 2 latach ciekna na zlaczach !! :evil:
Odradzam!!

Franek Dolas
12-08-2005, 10:50
I PCV sa ok i blacha tez jest juz dobra. Kilka lat temu PCV gorowalo, teraz oba systemy sa do siebie zblizone tylko blaszane rynny sa troche drozsze. Kwestia gustu.

Pozdrawiam

Agawik
12-08-2005, 14:26
Mamy Marleya i po 2 latach ciekna na zlaczach !! :evil:
Odradzam!!
no to cudnie :evil: bo ja też mam Marleya :cry:

Heliodor
12-08-2005, 18:34
tytan-cynk-=podonop mnie przeżyją;)

izat
12-08-2005, 18:58
U nas obróbki będa miedziane.
Czy moge zastosować rynny tatanowo- cynkowe??
Pewnie NIE.
Jakie byłyby najlepsze??
Dachówka miedziana angoba.

Kleco
12-08-2005, 20:05
PCV Kanion

KaiM
13-08-2005, 07:18
A czy ktoś z Was ma StabiCor Braasa? Jak się sprawuje? Czy kolor jest dopasowany do koloru dachówek Braasa? Nie mogę znaleźć choćby cennika w sieci

długi
23-08-2005, 09:19
U nas obróbki będa miedziane.
Czy moge zastosować rynny tatanowo- cynkowe??
Pewnie NIE.
Jakie byłyby najlepsze??
Dachówka miedziana angoba.

Też mam dachowkę miedziana anagoba i mam ochotę na miedż .Trochę straszy mnie cena rynien miedzianych bo nie mam przekonania czy tytan cynk będzie dobrze wyglądał.
Z tego co wiem to miedź można łączyć z T-C.