PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrycie dachu



mar35
19-11-2002, 12:07
Witam!
Mam dylemat, czym kryć dach? Blacha czy dachówka?
Co radzicie i dlaczego

januszek
19-11-2002, 12:16
poruszasz kolejny sondaż co lepsze święta Wielkiej nocy czy Boże narodzenie
a tak na poważnie co lepsze fiat 126p czy mercedes s500
według mnie nawet najgorsza dachówka jest lepsza od blachy ale koszty są odpowiednie wybór i tak należy do Ciebie

Maco
19-11-2002, 12:20
mar35, temat był już wałkowany na Forum. Czy nie chce Ci się szukać czy masz wolniutkie łącze ? :smile:

dobrzykowice
19-11-2002, 12:21
to zależy od Twojego portfela i stopnia skomplikowania dachu.
Poszperaj po forum a napewno znajdziesz lekturę na parę godzin czytania

Tomaszos
19-11-2002, 12:53
Jam mam blachodachówkę. Jest ok... Ale jak miałbym za co to napewno wybrałbym dachówkę cementową lub ceramiczną. Lepiej ceramiczną

mar35
19-11-2002, 13:00
No dobrze. Blacha. Ale jak to się ma do hałasu na poddaszu uzytkowym np. w czasie deszczu? Czy jest uciązliwy?

greg
19-11-2002, 13:19
Ja również wybrałem blachodachówkę i jestem zadowolony. Wprawdzie jeszcze nie mieszkam ale przed wyborem pytałem znajomych i przy dobrym ociepleniu poddasza nie ma problemu z hałasem.

Gajka
19-11-2002, 13:38
Czy ktoś z Was, panowie, policzył różnicę w cenie?
Parę lat temu ceramika na dachu była droższa od blachy, ale
dziś chyba takich różnic juz nie ma?!

greg
19-11-2002, 13:58
Różnica jest. U mnie przy dachu ok. 190 m2 różnica między dachówką ceramiczną a blachodachówką wyszła ok. 3000pln. Jeśli dach składał by się tylko z dachówek połaciowych nie byłoby takiej różnicy. Drogie są wszystkie dachówki wykończeniowe. Zależy to również od rodzaju dachu. U mnie dach dwuspadowy, bez lukarn to było mało odpadów blachy. Przy dachu wielopołaciowym, z lukarnami itd. różnica ta rzeczywiście może się zmniejszyć.

Missia
20-11-2002, 12:05
U NAS blacha odpadła w przedbiegach - skomplikowany dach, kalkulacje na blachę wyszły drożej niż na dachówki Brasa. Przez przypadek poprosiliśmy o wycenĘ na dachówki ceramiczne Robena, dostaliśmy upust i mamy Robena w cenie Brasa, a wychodzi na to, że jest taniej od blachy. Robocizna przy ceramice jest najdroższa, od 20do 40 zł za 1m2 krycia. Droższa jest więżba przy ceramice niż w przypadku blachy - wymagane są większe przekroje. Te dodatki stanowią o większym koszcie dachu za ceramiki.

Maluszek
20-11-2002, 12:22
My od samego początku zrezygnowaliśmy z blachy. Początkowo chcieliśmy Brassa ale dostaliśmy bardzo dobrą ofertę na dachówkę ceramiczną Creatona. Wyszło troszkę drożej od Brassa. Najlepiej jest mieć prosty dach czyli dwuspadowy bez lukarn - wtedy płaci się za robociznę mniej. My zapłaciliśmy za dach 290 m2 7500 zł (dach dwuspadowy + dwie małe lukarny). Czyli tak naprawdę to bardzo mało. A dach z ceramiką wygląda zabójczo.

Wowka
20-11-2002, 12:55
Jeśli masz odpowiednio większą "kasę" to tylko ceramika angobowana. Wtedy blacha nie musi "udawać" dachówki. jaka jest różnica w cenie? Tu sprawa jest skomplikowana i zależy od formy dachu.
Ps. Praktyczna rada zachowaj na przyszłość odpowiedni zapas dachówek. Niestety bywają masywnie zbudowani kominiarze.

Missia
21-11-2002, 09:22
Za położenie 250m2 ceramiki na dachu zapłaciliśmy 4 500, + 1 200zł za obróbki balcharskie i założenienie rynien + 200zł dekarzowi od nas za cudowe wykończenie kominów. Wykorzystanie dachówek niemal idealne - budowlańcy troszczyli się o każdą sztukę jak o własną. W stosunku do wyliczeń zabrakło tylko 1/2 palety dachówki.

mironmk
21-11-2002, 10:31
Wiadomo każdy swój ogon, tj. dach chwali - musisz zdecydować sam i potem trzymać się tego pomysłu. Dlatego przejżyj dokładnie forum i sondy oraz raporty nt. m.in. w Muratorze - i porozmawiaj z doświadczonym kierownikiem budowy lub inspektorem nadzoru. Nic nie jest ani lepsze ani gorsze, jest za to cała masa ++++++++++ i -----------------.
mironmk

mar35
21-11-2002, 16:26
Dziękuję wszystkim za odpowiedź
A swoją drogą to co t za dachówka za 4500 zł ? Jakaś tania bardzo.
Mi mój dach tj. około 270 m2 wyceniono na kwoty od 21000 do 23000. Za dachówkę ze wszystkimi dodatkami, bez robocizny.
Dachówka ceramiczna Wiekor. Natomiast balchodachówkę planja - regola na 21000 z wszystkimi dodatkami.

22-11-2002, 09:46
Najlepiej jest wykonać dach z paneli styropianowych firmy "thermodom" i pokryć betonową dachówką. Koszt jest podobny jak przy dachu ocieplanym wełną , ale wykonuje się dwie czynności mniej. Mianowicie nie wykonuje się wiatroizolacji oraz nie przybija się łat ( które trzeba impregnować). Najitotniejsze jest to, że dach po ułożeniu paneli nie przecieka.Zawsze posiada te same parametry izolacyjne,nie jest pożywką dla bakterii,jest paroprzepuszczalny i na koniec powiem ,iż wyklucza mostki termiczne na ścianach szczytowych i krokwiach(krokwie też są słabym mostkiem termicznym).W dachach tradycyjnych wiatroizolacja po 15,20 latach staje się niedrożna i to na skutek zakurzenia (przestrzeń między kontrłatami jest wentylowana).Koszty powstają przy stosowaniu dachówek krańcowych,gąsiorów,wszelkiego rodzaju obróbek.Jest to około 50%wszystkich kosztów dachu.Tak więc uwaga na dodatki.
kier. bud.

Missia
22-11-2002, 14:51
mar 35
4500zł - tyle to mnie robocizna przy tej dachówce kosztowała, że nie policzę tych skrzynek piwa, które poszły przez miesiąc roboty mojej ekipy. Ale wyszło super.

Rafter
22-11-2002, 16:35
On 2002-11-19 13:07, mar35 wrote:
Witam!
Mam dylemat, czym kryć dach? Blacha czy dachówka?
Co radzicie i dlaczego


Pokryj blachodachówką. Będziesz mieć dwa w jednym.
Blacha jest na pewno tańsza. U mnie ekipa kończy za tydzień.