PDA

Zobacz pełną wersję : termin ważności WZ



bendzamin
20-07-2005, 15:03
jaki jest termin waznosci warunków zabudowy ? czy jesli wystapie o warunki i dostane pozytywnie to czy przy wejsiu nowego planu zagosp.przestrz. Moje WZ beda nieaktualne? bedzie obowiazywał tylko plan Zago.przest.?

anpi
20-07-2005, 15:14
jaki jest termin waznosci warunków zabudowy ? czy jesli wystapie o warunki i dostane pozytywnie to czy przy wejsiu nowego planu zagosp.przestrz. Moje WZ beda nieaktualne? bedzie obowiazywał tylko plan Zago.przest.?

Na WZiZT jest zawsze napisane, do kiedy są ważne.

bendzamin
20-07-2005, 16:32
ok ale czy mniej wiecej jakis termin mógłby ktos podac co juz to robił

anpi
20-07-2005, 16:48
ok ale czy mniej wiecej jakis termin mógłby ktos podac co juz to robił

Ja miałem chyba 3 lata, ale nie jestem pewiem, musiałbym sprawdzić.

robert skitek
20-07-2005, 17:05
w planach zwykle uwzględniaja wydane juz decyzje.
Ale jesli plan jest już w opracowaniu, decyzji WZ nie dostaniesz.

andiki
20-07-2005, 17:20
Jeżeli jest na decyzji data ważności, to sprawa jasna.
Jeżeli nie ma daty, to decyzja jest ważna do momentu uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego, czyli realnie patrząc bezterminowo.
Jeżeli plan jest w opracowaniu to go nie ma i należy wydać decyzję na warunkach zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.

robert skitek
20-07-2005, 18:06
Jeżeli plan jest w opracowaniu to go nie ma i należy wydać decyzję na warunkach zgodnych z Kodeksem Postępowania Administracyjnego.


USTAWA
z dnia 27 marca 2003 r.
o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
(Dz. U. Nr 80, poz. 717)

Art. 62. 1. Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy można zawiesić na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta podejmuje postępowanie i wydaje decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli:

1) w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo

2) w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.

2. Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu.



i tak od siebie - nie spotkałem sie jeszcze z sytuacją, aby nie zawieszono postępowania jeśli plan jest opracowywany

EDZIO I ZIBI
20-07-2005, 18:39
mam wydane warunki z dnia 06.07.2005 nie ma tam określonego terminu jest jedynie zapis:
"niniejsza decyzja ... podlega wygaszeniu, jeżeli inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę lub dla terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji, a nie została wcześniej wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę(art.65)"

nic więcej o terminach :-?
pozdrawiamy

Ziarutek
22-07-2005, 09:52
W moim przypadku plan jest w trakcie opracowywania a czekałem na WZ - 1,5 miesiąca (nic nie zostało wstrzymane - moze to zalezy od terenu, braku dobrego sasiedztwa itp)

Pozdrawiam.

rafałek
22-07-2005, 10:23
mam wydane warunki z dnia 06.07.2005 nie ma tam określonego terminu jest jedynie zapis:
"niniejsza decyzja ... podlega wygaszeniu, jeżeli inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę lub dla terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji, a nie została wcześniej wydana ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę(art.65)"

nic więcej o terminach :-?
pozdrawiamy

Czyli składajcie pozwolenie na budowę i tyle. Co przyklepane to Wasze.

Mały
22-07-2005, 13:51
Ja miałem 2 lata , ale na rozpoczęcie ,więc zrobiłem sobie trochę przerwy po zalaniu ław( w końcu to rozpoczęcie).

konzad
25-07-2005, 06:59
Obecnie wydawane decyzje (w oparciu o ustawe o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2003r.) nie mają określonego terminu ważności i wygasają tylko w przypadkach opisanych przez rafałka