PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika pontypendy



Strony : [1] 2

andrzejka
20-07-2005, 16:36
Napisz coś więcej o tym konkursie w którym wygrałas ten projekt domu Bilbo :roll: Nieczęsto to chyba się zdarza :roll: Ja w każdym razie pierwszy raz o czymś takim słysze :roll: :oops: :wink:
No i chyba jak wynika z emblematu Bilbo już nie aktualny :roll: :roll: 8)

aha26
20-07-2005, 16:43
No właśnie ja też proszę o informacje z tego o konkursu i także zauważyłam,ze chyba nie udało sie Wam jednak dopasować działki do projektu?No chyba,ze ten emblemat to taka zmyłka dla nas... :D :D :D

pontypendy
21-07-2005, 08:28
Emblemat to nie zmyłka, taki dom buduję.
A co do konkursu, to w gazecie "Budujemy dom" ( nie wiem czy się ona nadal ukazuje) prezentowane były co miesiąc 2 projekty domów, trzeba było zagłosować na swojego faworyta i już-mozna było wygrać projekt tego domu. I tak też się stało. Nigdy wcześniej nic nie wygrałam, a tu raptownie taka niespodzianka. Dlatego potraktowałam to jako jakiś znak. :wink:

andrzejka
21-07-2005, 08:45
To napewno był znak :P
:wink: :wink: :wink: :P :P
No w każdym razie przyniósł pewne zmiany 8)

aha26
21-07-2005, 10:55
Obejrzałam sobie dzisiaj Twojego Stanisława i powiem Ci,ze projekt jest bardzo fajny.Szczególnie podoba mi sie łazienka na parterze i sypialnia na parterze. :wink:

pontypendy
21-07-2005, 11:19
Szczególnie podoba mi sie łazienka na parterze i sypialnia na parterze.
Aha26- a wiesz jak mi się podoba, już oglądam katalogi bo chcę ten moją intymną część domu fajnie urządzić.

aha26
21-07-2005, 11:49
hm...wiem jak to jest.Ja też ciągle kupuje i przeglądam tony katalogów i gazet o urządzaniu domu i oczami wyobrażni już widzę jak to będzie wyglądało :wink:

inż. Mamoń
21-07-2005, 18:49
Wspaniała działka, a to zdjęcie z "tym różowym" to prawdziwy obłęd. Życzę powodzenia w budowlanych potyczkach. Proszę o dużo zdjęć z budowy.
POZDRAWIAM :D

pontypendy
21-07-2005, 21:05
Wspaniała działka, a to zdjęcie z "tym różowym" to prawdziwy obłęd.
Dzięki, a to różowe to weigela inaczej krzewuszka cudowna, i faktycznie jest cudowna jak kwitnie.


Proszę o dużo zdjęć z budowy.
Postaram się spełnić tę prośbę, bo i aparat jest, i już wiem jak się wstawia zdjątka.

inż. Mamoń
05-08-2005, 19:28
Świetne zdjęcia, no i fajnie piszesz. Będę u Ciebie stałym bywalcem. Pięknie wyglądają fundamenty robione w szalunkach. Ten chudziak pod spodem to klasyka. Mało kto tak robi, wszyscy ino na łatwiznę idą ....
POZDRAWIAM !!!
:D

andrzejka
06-08-2005, 13:28
Widoczki masz przecudne, niebo chyba specjalnie dla was tak piękne się robi :roll: :wink: :P
Co za pięknie ułożone bloczki :roll: :roll:
U mnie wylądowały z wywrotki prosto na ziemi jak jakieś klocki :( Całe szczęscie, ze wszystkie całe 8)
A ławy to masz piękniutkie nie ma co :roll: :roll: 8)

06-08-2005, 18:23
Cześć,

Dziennik czyta się bardzo dobrze, a pewnie będzie coraz lepiej... :D A poza tym, to będziemy pewnie kiedyś "niedalekimi" sąsiadami, he, he... Twój projekt również mi się podobał, ale z pewnych względów musiałem z niego zrezygnować i pójść w indywidualny, buuuuuuuuuuuuu.... :cry: , ale styl pozostał 8)

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy...

pontypendy
06-08-2005, 20:31
Och, ale się porobiło,
kadzicie mi i kadzicie, :oops: ale przyznam, że bardzo miło się to czyta, zwłaszcza,że myślałam,że nikt moich zapisków nie czyta, że może tylko dzieci jak dorosną poczytają sobie jak to nasz domek powstawał.

Aussie napisał:

A poza tym, to będziemy pewnie kiedyś "niedalekimi" sąsiadami,
A jak "niedalekimi" sąsiadami ? Przez forum poznałam już jednych sąsiadów, może dołączą następni ?

Pozdrawiam

Whisper
07-08-2005, 00:15
A poza tym, to będziemy pewnie kiedyś "niedalekimi" sąsiadami, he, he...


Aussie, za niedalekimi sąsiadami to Ty się rozejrzyj w okolicy, bo masz paru. Pontypendy to dla Ciebie niezbyt daleka sąsiadka (jakieś 15 minut samochodem)

rafałek
07-08-2005, 00:36
pontypendy - widzę, że czasu nie marnujecie i domek wychodzi z ziemi. Ani się obejrzycie jak będzie przeprowadzka.
A tak na marginesie - gdzie można kupić taki łądny księżyc? i czy nie było kłopotu z montarzem? :wink:

Pozdrawiam

pontypendy
07-08-2005, 20:27
Rafałek napisał:

A tak na marginesie - gdzie można kupić taki łądny księżyc? i czy nie było kłopotu z montarzem? :wink:

Taki księżyc to tylko z podwórka Abromby można oglądać, przy niewielkim zbliżeniu oczywiście, co do montażu to nie bedę się wypowiadać, bo astronomem nie jestem. :wink:

pozdrawiam wszystkich czytających dzienniki

andrzejka
07-08-2005, 21:16
No to teraz do Abromby będą wycieczki na oglądanie księżyca się zjeżdzać :roll: :roll: :wink: :wink:

pontypendy
07-08-2005, 22:35
No to teraz do Abromby będą wycieczki na oglądanie księżyca się zjeżdzać

Ciekawe co na to Abromba, może jakieś bileciki wstępu będą ??? :D :wink:

rafałek
07-08-2005, 22:39
No tak - to już nic za darmo... Czyżby Abromba ma coś współnego z politykami? :wink:

kroyena
08-08-2005, 08:04
A dlaczego ta młoda inwestorka Planu BHP nie przestrzego siedząc samotnie na budowli niestabilnej. :o
Co to o wypadkach na budowie nie słyszaliśta. :evil:

PS. Że o kasku nie wspomnę.

Funia
08-08-2005, 09:01
Inwestorka fantastyczna.

Rozumiem, że szkolicie ją na inspektora nadzoru budowlanego :wink:

08-08-2005, 12:57
Cześć,

pontypendy, no ja to będę (tak myślę) tak niemal dokładnie między tobą a whisperami :D . To pewnie będziemy się kiedyś spotykać w połowe drogi, czyli... u mnie 8) .

A na razie kwity, kwity, kwity...

Pozdrawiam,

andrzejka
08-08-2005, 17:17
Inwestorka cudna :P
Ja myślę że ta sympatia do ekipy to obustronna bo jak nie lubić takiej słodkiej inwestorki :roll: :P :wink:
Dwa tygodnie czekania :( :o :-? Współczuję :roll:

pontypendy
09-08-2005, 09:19
Kroyena napisał:

A dlaczego ta młoda inwestorka Planu BHP nie przestrzego siedząc samotnie na budowli niestabilnej.
Co to o wypadkach na budowie nie słyszaliśta.

PS. Że o kasku nie wspomnę.

Kroyena, spokojnie, ta młoda inwestorka posiada odpowiednie wsparcie czyli zaplecze w postaci mało widocznego na zdjeciu taty.

andrzejka
09-08-2005, 17:47
Ale sprytnie tatko się ukrył za tymi bloczkami :roll: :roll: 8)

andrzejka
07-09-2005, 20:34
Gratuluję :P Nareszcie sciany 8) Znam to uczucie :wink: :wink:
A szczęścia masz cudne 8) I pozdrowienia dla przedszkolaka :P Też mam córke w przedszkolu ale już sie przyzwycziła w żłobku do regulaminu przedszkolnego :wink: :wink: A poranne marudzenia to norma 8) :wink:

pontypendy
07-09-2005, 21:46
Dzięki Andrzejka za dobre słowo.
Mój mały ma problem z tym drylem przedszkolnym :-? , ale pomału się wdraża, chociaż dzisiaj Pani w przedszkolu powiedziała mi, że moje słonko ostro wczoraj się buntowało. :lol:

07-09-2005, 21:55
Hello,

no. myślę że 90% "słonek" się buntuje :) . Moje starsze słonko buntowało się w przedszkolu przez... 4 lata :( , a i po pójściu do szkoły mu nie przeszło... :cry: Może taki typ?

Pozdrowionka,

pontypendy
07-09-2005, 22:23
Hello,

no. myślę że 90% "słonek" się buntuje . Moje starsze słonko buntowało się w przedszkolu przez... 4 lata , a i po pójściu do szkoły mu nie przeszło... Może taki typ

Aussie, obawiam się, że to taki właśnie typ.

andrzejka
17-09-2005, 09:28
Zdjecia kwiatów są cudne :P
Zachód również :P
No i domek rośnie , rośnie 8)
Super , pozdrówka 8)

Funia
18-09-2005, 12:09
No i u Ciebie zawitał tajemniczy pies. :D

To na szczęście.
Był juz u mnie, u Whispera i u wielu innych (Whisper chyba nawet wytropił tych, u których był). :wink:

Tak na serio - super patrzeć jak chatki rosną :D

Aga - Żona Facia
18-09-2005, 13:23
Proszę mi ŁOPATOLOGICZNIE :wink: :-? :wink: wyjaśnić na czym polega działanie REKUPERATORA???

Dom na pewno będzie ładny już się nie moge doczekać jak go urządzicie???

zaba_gonia
18-09-2005, 13:36
Twoja historia bardzo przypomina mi zalewanie stropu u mnie, jakieś miesiąc temu.....
Też beton się spóźniał. Pompa też ta duża...
Pompa czekała w sumie ponad godzinę, więc nie zapłaciliśmy betoniarni całą sumę za beton. Odjęliśmy od ceny betonu kwotę za postój pompy- dokładnie 480 zł. Facet z betoniarni nawet nie protestował.

Żelka
18-09-2005, 13:55
Ładny projekt, taki trochę nietypowy zewnątrz. Piękne zdjęcia. Czekamy na więcej.
Wszystkiego dobrego!

pontypendy
18-09-2005, 21:52
Funia

No i u Ciebie zawitał tajemniczy pies.

To na szczęście.
Był juz u mnie, u Whispera i u wielu innych (Whisper chyba nawet wytropił tych, u których był).
Z tymi psami to jakaś dziwna historia... :-? a u mnie był też kot... :-?

Aga - Żona Facia

Proszę mi ŁOPATOLOGICZNIE wyjaśnić na czym polega działanie REKUPERATORA???

Dom na pewno będzie ładny już się nie moge doczekać jak go urządzicie???

REKUPERATOR to jest takie urządzenie, które teraz trendy jest posiadać w swojej chacie :wink: :wink: :wink:


zaba_gonia

Twoja historia bardzo przypomina mi zalewanie stropu u mnie, jakieś miesiąc temu.....
Też beton się spóźniał. Pompa też ta duża...
Pompa czekała w sumie ponad godzinę, więc nie zapłaciliśmy betoniarni całą sumę za beton. Odjęliśmy od ceny betonu kwotę za postój pompy- dokładnie 480 zł. Facet z betoniarni nawet nie protestow

Pan Pompowy w wuzetce miał wpisane przyjazd przyjazd na budowę 17.15, wyjazd z budowy 20.00 i chciał, żebym to podpisała :lol: :lol: :lol:
Podpisałam, ale wcześniej zrobiłam adnotacje "faktyczny czas pracy pompy 60 min. !" A jak !

facio
19-09-2005, 10:59
Aga - Żona Facia

Proszę mi ŁOPATOLOGICZNIE wyjaśnić na czym polega działanie REKUPERATORA???


REKUPERATOR to jest takie urządzenie, które teraz trendy jest posiadać w swojej chacie :wink: :wink: :wink:

Moja Żona pytała całkiem poważnie :-? Mimo tłumaczenia z mojej strony chciała konkretów od kogoś kto takie urządzenie zakupił. Stąd jej pytanie.
pontypendy potrafisz odpowiedzieć jak kobieta kobiecie? :-?

pontypendy
07-10-2005, 21:09
Aga - Żona Facia
Cytat:
Proszę mi ŁOPATOLOGICZNIE wyjaśnić na czym polega działanie REKUPERATORA???



REKUPERATOR to jest takie urządzenie, które teraz trendy jest posiadać w swojej chacie

Moja Żona pytała całkiem poważnie Mimo tłumaczenia z mojej strony chciała konkretów od kogoś kto takie urządzenie zakupił. Stąd jej pytanie.
pontypendy potrafisz odpowiedzieć jak kobieta kobiecie?


Sorki, że nie wziełam tego pytania poważnie.
Aga
Dla mnie rekuperator to takie urządzenie, które zapewnia Ci komfort świeżego powietrza bez potrzeby ciągłego wietrzenia i rozszczelniania okien, a dodatkowo zimą ciepłe powietrze wydostajace się z domu ogrzewa (oddając ciepło, bez mieszania się) napływajace z zewnątrz świeże do domu. Dla mnie bomba ! Teraz mieszkam w bloku i wkurza mnie ociekająca parą łazienka po każdej kąpieli i ciągła bieganie od okna do okna, by je porozszczelniać, bo inaczej mam zaduch. Latem pół biedy otwieram okno i się wietrzy, ale zimą tylko krótkie wietrzenie (bo dzieci), a potem lodówka w pokoju. Prawda ?
Dodatkowo zrobię GWC-by latem czerpać powietrze przez rurę zakopaną w ziemi i mieć coś na kształt klimatyzacji. Dla mnie bomba !
Prościej nie umiem, Sorki :(

andrzejka
08-10-2005, 07:38
Gratulki tego stropu 8) Najważniejesze, że już jest 8)
Ja nie odważyłabym się wyjechac na dwa tygodnie w tak przełomowym momencie :-?
Ale u mnie kierownik budowy działa na innych zasadach :-? anie razu nie był na budowie :-?

To czym polewacie strop :roll: :roll: Faktycznie wiaderkami :o
Przydałby sie wam deszcz w takiej sytuacji :-?
Głowa do góry 8) Będzie dobrze :wink:

andrzejka
12-10-2005, 18:09
Tylko ostrożnie ztym wdrapywaniem się na strop :-? :wink: :lol: :lol: :lol:
Wiem jak to boli :( :wink:
Wow drewniane schody będą 8)
A dowiadywałaś się o cene takowych :-?
Z mojego rozeznania sa znacznie droższe niż zwykłe :( ale napewno wygladaja znacznie ciekawiej 8)

A długo będziecie czekac z podjęciem dalszych prac na stropie :roll: :roll:

pontypendy
14-10-2005, 09:44
Na strop już nie wchodzę, bo ekipa przyjechała i urzęduje tam cały prawie dzień, to co ja będę się tam pałętać.... :-?
Chociaż na jakiś odbiór prac to będę musiała się powspinać, myślę już o zakupie jakiejś drabiny, żeby po tych rusztowaniach nie chodzić.

Schody drewniane są może jakieś 15-20% droższe od betonowych, jak policzysz zbrojenie, szalunek, beton i póżniej wykończenie tych betonowych jakimiś płytkami lub drewnem.

A prace już trwają :o , bo czasu coraz mniej. Ekipa zalicza obsuwę bo mieli skończyć 30 września :evil: .

andrzejka
16-10-2005, 14:22
Pontypendy ale jak zmienisz schody to bedzie mniej na komunikację na parterze :-?
Rozumiem że na dole będą od strony wejścia się zaczynały a nie od łazienki :-? :roll: :roll:

pontypendy
16-10-2005, 21:15
andrzejka ,

Pomysł z zamianą schodów wpadł mi do głowy, gdy stanęłam na poddaszu i mogłam w rzeczywistości zobaczyć ile miejsca zostaje po wejściu na górę i wiem jedno jest dość ciasno. Tak jak piszesz, schody zaczynały by się od wejścia i z zabiegowych byłyby proste jednobiegowe. Dół raczej na tym nie straci, ale cała sprawa jest jeszcze do uzgodnienia, gdy zdecyduję się na jakiegoś konkretnego wykonawcę schodów.

andrzejka
18-10-2005, 20:14
Cudna jesień jest u was :P
Co prac murarskich to mogłoby jeszcze pobyć ciepło jakiś czas ale niestety już straszne chłody i sięnie dziwię, ze już uciekają :-? :( :roll: :-?

pontypendy
18-10-2005, 22:44
Jesień była fajna jak było ciepło, :(
teraz jest zimno i wieje, :(
Ja też nie chciałabym nocować w tym naszym baraczku, gdzie myszy na zimę już przyszły :o :-?

andrzejka
25-10-2005, 19:07
N okrągłe okienko czekam :-? 8) 8) :P
I trzymam kciuli za czapeczkę 8) 8)

andrzejka
08-11-2005, 08:49
No nareszcie 8) 8)
A o tych dostwcach to lepiej czasmi nie gadać :-? Potrafią być hamscy i co nie tylko szczególnie jak wyczyją, ze człowiekowi sie spieszy czy na czymś bardzo zależy :(
Ale najważniejsze, ze drzewo dojechało 8)
Teraz niech już nic nie pada i niech więżba ląduje na dachu w odpowiednim układzie 8) :wink:
A brzózka przetrwa pewnie niejedno jak tak o nią dbasz i ma taką wole przetrwania :wink:

pontypendy
08-11-2005, 15:38
Dzięki wierna czytelniczko Andrzejko :D
Dziś już nie padało, więc nic tylko robić, a ekipa ma przyjechać jutro.
Ale zapach od tego drewna się unosił :lol: Suuper

andrzejka
08-11-2005, 16:56
Pachnie wszystko po kolei 8) od betonu poczynająć a pewnie na zapachu świerzości nowego domku kończąc :wink:
Trzymam kciuki za jutrzejsze prace 8)

Marcel2000
08-11-2005, 17:00
ja również trzymam mocno kciuki, Pozdrawiam :wink:

pontypendy
09-11-2005, 08:48
Dzięki przyda się na pewno każdy mocno trzymany kciuk :wink: , bo zanosi się na to, że ekipa od dachu nie pojawi się dzisiaj u mnie.
Kończą inny dach a ja czekam i czekam, no bo gdzie ja teraz znajdę wolną ekipę cieśli :(

Xena z Xsary
09-11-2005, 09:18
a jaką dachóweczkę wybrałas?

pontypendy
10-11-2005, 11:28
Xena,
jeszcze się nie zdecydowałam, ciężko z tymi płaskimi dachówkami. :(
Czy miałaś okazję naocznie przekonać się jak one wyglądają ?
Do tej pory widziałam tylko Creatona Domino i powiem szczerze niebardzo mi podpasował, co do reszty to na wspomnienie o tegalicie rozkładają ręce. A jak ja się mogę na coś zdecydować, kiedy widzę to tylko w katalogu. Co prawda "jak będę zainteresowana" to mi sprowadzą od przedstawiciela jedną dachówkę do obejrzenia.
Aha , wybieram się jeszcze na oglądanie francuskich dachówek- Imerys Hugenot, mają tez płaskie np. HP 10.
http://www.imerys-rooftiles.com/polska/default.asp

Pozdrawiam

Xena z Xsary
10-11-2005, 11:35
Czesc Pontypendy;)
Ten HP też Ci wysłałam w poście, zobacz sobie.
Widziałam takie dachy naprawdę sa fajne. Zobacz sobie do tego mejla ode mnie i porównaj ceny.o Tegalicie mogę Ci powiedzieć tylko tyle,
że mnie Braas nie zachwyca, ale to moje zdanie.
Creaton czarny się świeci chyba! Ja bym na Twoim miejscu przyglądnęła się tym tej dachóweczce co tez jest w tym liście co Ci przesłałam.
I ten HP też, ale cena jego zdaje się jest uokropniasta, choć może Ty dostaniesz lepszą.
W każdym razie namawiam, żebyś jednak poprosiła o adres domu z takim dachem. Naprawdę piękność....

andrzejka
15-11-2005, 18:16
Trzymam kciuki za dach 8)
Bo zima coraz bliżej chyba :wink:

pontypendy
16-11-2005, 20:47
Mają skończyć do wtorku !
Dzisiaj rano jak zajechałam na budowę to były już krokwie nad pokojem synka, fajne uczucie taki zarys dachu. :D

andrzejka
16-11-2005, 21:33
Bardzo fajnie to wygląda 8) :wink:

wbrat
24-11-2005, 07:33
Schody zostają tak jak są w projekcie. Niedalej jak w sobotę, kiedy to byłam ostatni raz w swoim domu dość boleśnie przekonałam się na własnej głowie, dlaczego zmian w projekcie nie należy wprowadzać zbyt pochopnie.
Chciałam zmienić kierunek biegu schodów (teraz w ten sposób stoi drabina po której można dostać się na poddasze), ale nie da się tego zrobić bez walenia głową w kosz dachowy przy każdej próbie wejścia na górę.
O czym przypominać mi będzie pewnie przez czas jakiś guz na głowie.

Oj, tak. Wprowadzanie zmian w projekcie to bardzo niebezpieczna sprawa. Niby wydaje sie, ze zmiana jest niewielka, a z czasem okazuje sie, ze powoduje straszne komplikacje. Jak widze, jak niektorzy zmieniaja mniej wiecej polowe rzeczy zawartych w projekcie (łącznie ze ścianami nośnymi) to ogarnia mnie przerazenie. Moj szwagier zrobil niewinna przerobkę - podniosł ścianę kolankową o jedną cegłę - kłopotów miał przez to bardzo dużo.
Dobrze, ze zrobiłas eksperyment z drabinami. Guz poboli parę dni ale zniknie - źle zrobione schody zostałyby na lata.

Czekamy na informacje o postępach... no i zdjęć dawno nie było! :)

pontypendy
24-11-2005, 14:40
wbrat

Oj, tak. Wprowadzanie zmian w projekcie to bardzo niebezpieczna sprawa. Niby wydaje sie, ze zmiana jest niewielka, a z czasem okazuje sie, ze powoduje straszne komplikacje.

Święta racja, ja zmianę biegu schodów planowałam kiedy jeszcze nie było dachu i wtedy ta zmiana wydawała się być logiczna, bo więcej miejsca na górze itp. Dopiero po wykonaniu konstrukcji dachu przekonałam się, że jest to niemożliwe i architekt a przynajmniej konstruktor mojego domu dobrze o tym wiedział. I chwała mu za to. :wink:

abromba
25-11-2005, 13:07
Melduję, że ekipa pracuje (obserwacje kilkakrotne za pomocą lornetki). Rozpoznana liczba robotników - 5 sztuk. Wygląda na to, że dziś skończą Ci deskowanie od południa (nie wiem, jak jest os północy).

pontypendy
25-11-2005, 14:59
Abromba

Melduję, że ekipa pracuje (obserwacje kilkakrotne za pomocą lornetki). Rozpoznana liczba robotników - 5 sztuk. Wygląda na to, że dziś skończą Ci deskowanie od południa (nie wiem, jak jest os północy).

Wielkie dzięki, :D
Majster dzwonił, że faktycznie dziś mają skończy. Od północy jest skończone i do zrobienia zostało tylko to co widać od Ciebie. Ale nie wiem czy dzisiaj skończą papować. Poza tym muszą jeszcze założyć jakieś kątowniki do podciągów :o :-?
Z różanymi, a raczej różyczkowymi pozdrowieniami
Załamana mama

andrzejka
25-11-2005, 17:43
Dużo zdrówka dla dzieciaczków życzę 8)

Ale fajnie mieć takiego obserwatora-imformatora blisko swojej budowy 8) 8)

pontypendy
25-11-2005, 19:23
Andrzejka

Dużo zdrówka dla dzieciaczków życzę

Wielkie dzięki, ja już o niczym innym nie marzę, żeby tylko wyjść z dzieciakami na podwórko na spacer. Tak po prostu. Trzeci tydzień z rzędu siedzimy w domu z małymi przerwami na wizyty u lekarzy. :( I albo Tymek albo Tosia na zmianę, przewlekła infekcja, zapalenie krtani, wymioty, przeziębienie, a na dodatek różyczka !
Mam już dość :x :cry:


Ale fajnie mieć takiego obserwatora-imformatora blisko swojej budowy

Bardzo fajnie ! Ja ze swojego domu widzę Abrombowy garaż. :D
Więc jak kiedyś telefony wyłączą, to ja myk na poddasze, chorągiewki sygnalizacyjne w ręce i ... Abromba na kawę zaproszona :wink:

pontypendy
25-11-2005, 19:25
Druga stronka mi stuknęła, ale fajnie.
P.S. To dzięki Tobie Andrzejko ! :D

andrzejka
25-11-2005, 19:51
NO no dach skończony 8)
Gratulacje 8)
Teraz tylko obejżeć dokładnie i następny etap z głowy 8)

acca5
20-12-2005, 07:06
Fajnie budujecie, widze ,ze jakos bardzo szybko. Tez bym tak chciala. czy mozesz napisac w jakiej cenie kupowalas suporex?Prawdopodobnie tez z tego bede budowac, czy planujesz ocieplenie styropianem czy wełna . jaka grubośc ocieplenia?

pontypendy
20-12-2005, 08:42
Cześć acca5,
Jak się odliczy te wszystkie przestoje to faktycznie szybko :lol:
Gazobeton Puławy kupowałam w Psb Góra Kalwaria po 5,60 za sztukę brutto z transportem.
Ocieplać będę styropianem 15 cm.
pozdrawiam

zielonooka
20-12-2005, 09:22
czytam czytam!!! i b mi sie podoba :)

zielonooka
20-12-2005, 09:27
pontypendy

mam takie pytanie - niebudowlane - bardzo ladne zdiecia robisz - mozesz zdradzic jaki to model ? :D (Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to tez talent ale to nie jest do kupienia dlatego pytam o aparat ;))

pontypendy
20-12-2005, 12:55
Witam zielonooką w moich skromnych progach,
Pierwsze zdjęcia to Panasonic Lumix DMC-FZ20, te ostatnie to Casio EX-Z110. Podstawa to duża matryca (pierwszy ma 5 mln, drugi 6 mln) i jasny obiektyw. Polecam zakupy w Stanach i to przez sklepy internetowe, duuuużo taniej niż w Polsce. Dodatkowo Lumix ma 12- krotny zoom, wiesz jakie zbliżenia można uzyskać ? :D :wink: Kupiliśmy go w Stanach, tylko podczas tegorocznych wakacji zepsuliśmy i to chyba na własne życzenie :(
Drugi kupiony podczas tychże wakcji (no bo jak wrócić do domu bez pamiątkowych zdjęć) jest wersją kieszonkową w porównaniu z Lumixem. Nie jest zły, ale... Jeśli naprawa nie okaże się chorendalnie droga to z miła chęcią wrócę do Lumixa.
Pozdrawiam

andrzejka
22-12-2005, 16:55
http://www.kartki.bej.pl/kartki/joanna/swieta_2_duza.jpg

Aga J.G
23-12-2005, 21:44
W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości
i dużo miłości.

pontypendy
03-01-2006, 07:50
Oj, dawno mnie tu nie było z powodu wyjazdu Świeteczno-Noworocznego.

Aga J.G,
Dziękuję za życzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Andrzejko,
nie wiem co jest na tym obrazku. :(

Xena z Xsary
29-03-2006, 08:03
pontypendy jestem największą fanką po Tobie samej Twojego dachu.
Proszę natentychmiast wklejać fotki! Chętnie zobaczę tez fotki w czasie montażu!
czkema z niecierpliwością, bedziesz miała pieeeeekny dach

pontypendy
30-03-2006, 11:00
Właśnie siadam do kompa i będę przerzucać fotki. Jak tylko się z tym uporam to zaraz coś zamieszczę w dzienniku.

Xena z Xsary
30-03-2006, 12:41
no masz no....no i wtopiłam...
a ja już myslałam, że zrobie jednak blaszke albo coś.
A teraz widzę, że miłość do płaskich dachówek była ta pierwsza miłością i niestety inne kształty nie przejdą.....
piekny dach... taki własnie chcę.
Pontypendy, czy możesz się podpytac rzeczonego Pana Speca od jakiego kąta nachylenia dachu mozna tego typu dachówki stosowac?Z gory dzieki...

pontypendy
30-03-2006, 13:26
Xena znalazłam na stronie przedstawiciela, że min. kąt nachylenia dachu dla tej dachówki to 25 stopni.
U mnie jest bodajże 48, będzie więc dobrze widoczna nasza ulubienica, ale widziałam w okolicy pietrowe domy pokryte dominem w kolorze szarym, gdzie kąty nachylenia były jakieś takie niewielkie, przez co mniej widoczna była sama dachówka. Ale i tak prezentowała się bardzo elegancko :D

Xena z Xsary
11-04-2006, 14:36
Ty to umiesz trzymac w napięciu......

andrzejka
14-04-2006, 13:36
http://www.skrzacik.now.pl/Grafika/Pocztowki/blekitne%20pisanki.jpg

Żelka
05-05-2006, 08:31
Jaki piekny dach! Bardzo mi sie podoba. A coreczka bardzo slodka i jak juz urosla!

pontypendy
05-05-2006, 13:00
Dzięki Zelijka,
jestem faktycznie szczęśliwą posiadaczką pieknego dachu, który mi się strasznie podoba :D i budzi duże zainteresowanie :lol:
W zeszłą sobotę mieliśmy nawet gościa w tej sprawie,
pan krążył samochodem tam i z powrotem, aż wreszcie zatrzymał się i zapytał z taką pewną niesmiałością: Co leży na tym dachu, bo mu się bardzo podoba ? odpowiedziałam oczywiście co i jak a na drogę dostał w prezencie kawałek dachówki, ale był szczęśliwy :lol:
Córcia urosła i to już mała dama, a najsłodsza jest jak robi takie miny :D

Żelka
05-05-2006, 18:02
NO WIDZIS I TO PEWNIE NIE OSTATNI TAKI GOSC U WAS. JA TEZ DZIS ZNOW OGLADALAM ZDJECIA TWOJEGO DACHU... :lol: :oops:
POZDRAWIAM! :P

pontypendy
08-05-2006, 09:04
Fajny nie ?! :wink:

Tomasz M.
08-05-2006, 10:20
Dach jest "czujny".
A czarne BMW jest OK w branży budowlanej, bez obaw. Jeden (co najmniej jeden!) instalator od alarmów, człowiek wielkiej fachowości i zacności, zasłużony forumowicz, też takim jeździ. To i u tynkarza może to być dobry znak

andrzejka
08-05-2006, 12:35
Pontypendy dach masz cudny :P

Przyjechał szef ekipy tynkarzy wraz z pomocnikiem czarnym bmw.
Mam się już bać ? Bo jak im za mało zapłacę, to mi zatynkują gipsowe buciki i do rzeki

No i co jak rozmowa z nimi przebiegła :roll: :roll: :roll: :-? :-?

pontypendy
08-05-2006, 22:08
O.K. Tomasz M., ma rację po rozmowie Pan Tynkarz okazał się być facetem w porządku. Uff :P
Cena 20,50 za m2 z materiałem za tynk gipsowy to chyba nie najgorsza cena, bez wliczania okien, a robią równiótko widziałam ich robotę.
:roll:

Funia
12-05-2006, 18:21
Muszę przyznać, że takiej fajnej dachówki to jeszcze nie widziałam.
Odważna i nowoczesna, ale naprawdę super.

pontypendy
14-05-2006, 19:34
dzięki :oops:

adaman
15-05-2006, 19:21
Ho ho, proszę proszę i kolejny domek prawie-co-zaczęty zmienia się w prawie-że-skończony! Muszę przyznać, że choć nie jestem fanką ciemnych dachów, Twój faktycznie jest prześliczny! A ta woda :evil: mogłaby się jakoś sprawiedliwiej umiejscawiać :evil: U jednych brakuje, drugim domy podmywa... No a beczkowóz jakiś.... A sąsiad to całkiem nie ma tej wody, czy tylko w studni się skończyła?

pontypendy
17-05-2006, 13:02
adaman,
współczuję ci z tym nadmiarem wody, to faktycznie niesprawiedliwe.
Sąsiad posiada wodę z wodociągu, ale zgodził się tylko na studnię.
Całe szczęście wszystko się już skończyło. Tynki sobie schną, a wodę znalazłam w pobliskim kółku rolniczym co kosztowało mnie 50 zł za beczkowóz (poszły 2 beczkowozy) + wysoko procentowy dziękowacz w płynie.

adaman
17-05-2006, 18:27
pontypendy, to cieszę się, że problem wody zażegnany przynajmniej u Ciebie :P :P i że tynki dostały wysokoprocentową domieszkę 8) :D . Teraz będziesz miała w domku ściany, które nie piją wilgoci, bo jak zasmakowały w bourbonie, to niczego innego poniżej nie wchłoną :P :P Będę Wam dalej kibicować, pozdrówka

2004
17-05-2006, 19:06
Piękny dom, a dach jeszcze piękniejszy :) chcę zrobić taki sam, tzn. taką samą dachówkę położyć. Mam pytanie: ile wyniósł m2 dachu w tej dachówce ? Jeszcze jedno pytanie: jaką szerokoś ma to wielkie okno od salonu ? Chcę porównać wizualnie, czy moje też podobnie będzie wyglądało. Pozdrawiam serdecznie i dalej kibicuję :)

pontypendy
17-05-2006, 21:33
Adaman,
oby te moje tynki tylko pion trzymały :D :wink:

2004,

Piękny dom, a dach jeszcze piękniejszy
dzięki :oops:


Mam pytanie: ile wyniósł m2 dachu w tej dachówce ?
Dachówki, dodatki i orynnowanie (bez okien i łat drewnianych) to wychodzi jakieś 105 zł/m2, ale efekt wart jest ceny.

jaką szerokoś ma to wielkie okno od salonu
147 cm ! i jest boskie :lol:

2004
18-05-2006, 07:52
Dzięki ponty za odpowiedz:) 105 zł za m2 przeżyję, w końcu może do końca swego żywota będę taki dach podziwiać u siebie ( ale na razie wciąż zaglądam do Twojego dziennika i zerkam, zerkam i się zachwycam dachówką :))
Ponty, okno od salonu ma 147 ? :o
Chyba jednak nie. A może podałeś szerokość tylko jednego skrzydła ?
Chodzi mi o okno po lewej stronie domku z Twojej sygnaturki, to z podziałem na trzy skrzydła.

ogo
18-05-2006, 21:10
Piękne okna w salonie!!!! No i jeszcze od południa...
Bedziesz się mogła opalać w salonie od wczesnej wiosny...

pontypendy
18-05-2006, 23:48
2004,
chyba mnie ze szczęścia pokręciło, pytałeś o te wielkie ? ja ci podałam wymiar tego okrągłego :oops:
ale już się poprawiam.
W salonie mam 2 takie wielkie okna od południa i od północy, oba mają takie same wymiary 363szerokości x 240 wysokości.

ogo,
nie pomyślałam o tym opalaniu :lol:
od południa będzie stał stół taki ponad dwumetrowy, więc może jak mnie zimowa depresja dopadnie to klapnę sobie na nim na ręczniku :lol:

2004
22-05-2006, 08:34
Pontypendy, dzięki za odpowiedz :)
Dwa wielgachne okna w salonie, tylko pozazdrościć :) No i jeszcze to okrągłe, fiu, fiu.
Bezproblemowego wykańczania życzę i czekam na kolejne wpisy i zdjęcia :)

jk69
03-06-2006, 09:54
Hej,
czytam, że nie tylko domy nam się podobają takie jakieś podobne... Otóż i w moim stadku chłopiąt znajduje się jeden o imieniu Tymon - a Twój synek to Tymon czy Tymoteusz, hę? Dodam na marginesie, że Tosia miała być, ale na dziewczynkę jakoś nie umiemy trafić... :wink:

Dachówka Twoja coraz bardziej mi się podoba, widzę, że jeszcze Xena jest w fanklubie. Mam Katalogi creatona to oglądam i jestem coraz bliżej decyzji...
Ona (dachówka) jest matowa, prawda?

Chciałam jeszcze zapytać o okna - jakie są - drewniane czy Pcv, jak otwierane, czy będziesz je "osłaniać" jakoś od zewnątrz? I od przypadków nieszczęśliwych?

Wszyscy mnie straszą włamaniami itp, choć okolica u mnie baaaaardzo spokojna. Póki co ofcors. 8)

pontypendy
05-06-2006, 21:01
Jk69,
bardzo się cieszę ze wspólnych upodobań, u mnie Tymoteusz w stadku wystepuje, a Antonina po mojej prababci dostała imię i fajnie tak wołać Tymek, Tosia.
Co do trafień to mieliśmy pewną teorię, która jak widać okazała się skuteczna :wink: :lol:
Dachówka jest matowa i jest niesamowita bo w zależności od padającego światła może wydawać się, że ma inny kolor.
Pamiętam raz jak jechałam na działkę około południa świeciło ostre słońce i z daleka dach wyglądał jak srebrny ! A po deszczu jest grafitowo-czarny. Dla mnie bomba. :D Gorąco polecam.
Okna są drewniane, sosnowe firmy Gebauer (tanie nie były ale i nie najdroższe- najdroższy był Urzędowski z terminem realizacji 7 miesięcy)
Te wielke w salonie od strony południowej nie otwierają się, ale zamiast szyby w ramie, która jest "płaska" jest to tzw. imitacja okna (wygląda jak zamkniete okno), od północy mam wyjście na taras i tam jest przesówka, powierzchnia jest podzielona na 3 części i środkowa przesówa się w lewo.
Co do zabezpieczeń, to wszystkie szyby na parterze mam P4, a w balkonach okucia WK2 no i alarm+ochrona. Twierdza ! Mam nadzieję, że nie do zdobycia.
Pozdrawiam

jk69
06-07-2006, 12:49
Hej, hej!

dzięki za odpowiedzi wszystkie.
Co do teorii trafień, może jeszcze się zwrócę z prośbą o uchylenie rąbka tajemnicy...

Wprawdzie mój mąż podczas wyrzucania zurzytego już mocno przewijaka podśpiewywał radośnie w takt znanej melodii: "przewijak to nasz jest ostatni", ale moze jak zbudujemy ten nasz za duży dom, to uzna, że trzeba likwidować nadmetraż!

POzdrawiamy, i pisz, pisz bo coś ostatnio mało wieści!

Xena z Xsary
07-07-2006, 14:39
jak to pontypendy to hydraulik zjadł tego ptaka kopciuszka na Twojej budowie? I wróci zjeść resztę?
to straszne.
pees.
zaje....sty piesa;)

pontypendy
07-07-2006, 22:07
jk69,
jest takie staroangielskie przysłowie "new house, new baby"
więc kto wie... :wink: :lol:
xena,
Hydraulik zjadł ? To ja tak napisałam ? Kurcze niedobrze ze mną.
Ale jest jeszcze gorsza informacja... :cry:
kopciuszki zalęgły się po raz kolejny mimo wyniesienia poprzedniego gniazda i dzisiaj po wejściu do domu znalazłam te małe bidoki na ziemi, stara kopciuszkowa musiała je chyba wyrzucić z gniazda... niestety nic się nie dało zrobić...

Xena z Xsary
07-07-2006, 22:23
nie żyły?
:(

pontypendy
09-07-2006, 21:52
niestety :(
jeden się ruszał, ale włożenie go do gniazda przeze mnie było niemożliwe.
Kopciuszki założyły tym razem gniazdo na krokwi kalenicowej bezpośrednio nad klatką schodową, nie miałam jak dostawić tam drabiny.
Szkoda mi ich bo to ładne ptaszki i tak fajnie śpiewają.

Żelka
14-07-2006, 16:32
Gratuluje wylewek! No i tej poprawki ogrzewania podlogowego! Nie ma nic lepszego od ciekawskiej budujacej baby! :lol: Popieram jak najbardziej! :wink:

2004
20-08-2006, 21:59
Pięknie domek się przeobraża :) z wielką przyjemnością oglądam postępy na Twojej budowie, zwłaszcza, iż widzę, że podobnie będziemy miały wykończony dom :) Nie ma to jak Domino w kolorze łupka, białe ściany i modrzew na elewacji :wink: Ciekawa jestem w jakim kierunku pójdą u Ciebie wnętrza. Proszę o częstsze wpisy w dzienniku :)

Żelka
21-08-2006, 10:12
Ale sie dom zrobil piekny. Slicznie wyglada z juz gotowa elewacja.
rur od wentylacji, faktycznie jest duzo. :o Ale za to bedzies miala wygode, a rurki i tak beda ukryte... :wink: :P

Rafal Blecharz
21-08-2006, 13:16
Uwazaj na wentylacje mechaniczna,a raczej jej odpowiednie ocieplenie. Tegorocznej srogiej zimy mialem sposobnosc przekonac sie co oznacza przemarzniecie rur wentylacyjnych. Para wodna skraplala sie na rurce wewnetrznej i zamarzala w obrebie welny mineralnej. W cieplejsze dni nad wyjsciami kratek wentylacyjnych pojawiala sie woda z czasem niszczac tynk i robiac piekne wykwity na plytach gipsowych. Wiele wiader wody wylecialo z tej zamoczonej welny i w koncu calkowicie odlaczylem system wentylacyjny od konina wentylacyjnego. Uwazam ze system wentylacji mechanicznej u mnie nie zdal egzaminu - tym bardziej, ze nie widze sposoby jak ograniczyc parowanie i skraplanie opary wewnatrz rur.

KozAnka
21-08-2006, 22:04
Bardzo podoba mi się kolorystyka Twojego domu. Możesz mi napisać jaki masz kolor okien i drzwi? Czy jest to może dąb rustykalny?

jk69
22-08-2006, 22:56
Hej, Pontypendy!

Spieszę z gratulacjami - dom wygląda PIĘKNIE!
A my tu sobie cichutko odgapiamy, notujemy, i mam nadzieję, za rok co nieco sklonować tu i tam - w warstwie kolorystyczno/produktowej... Domino wprawdzie drogie, oj drogie - ale warte chyba tych pieniędzy!
Czekam na dalsze postępy budowlane. Termin przeprowadzki już ustalony?

Pozdrawiam ulubioną budowę!

pontypendy
23-08-2006, 14:43
Nie ma nic lepszego od ciekawskiej budujacej baby
Zelijka,
baby górą !!!!


Nie ma to jak Domino w kolorze łupka, białe ściany i modrzew na elewacji

2004,
popieram w całej rozciągłości. Co do częstszych wpisów w dzienniku to się postaram.

Rafal Blecharz,
Ja specjalnie każę ocieplić dach aż do kalenicy, a nie tylko do jętek jak mam w projekcie, bo orurowanie na poddaszu będzie w tej części nad sufitami podwieszanymi. Kurcze myślę, że to wystarczy. Pogadam jescze z instalatorem.


KozAnka,
problem w tym, że ten kolor u Gebauera skąd mam okna, nie ma nazwy tylko numer "72-75". Okna są sosnowe, czyli takie gładziutkie, bo na meranti też wyglada inaczej-ciemniej. Ale jak wybierałam drzwi, to jeździłam z próbką okna w tym kolorze i w firmie gdzie kupiłam drzwi wejściowe kolor ten nazywał się "dąb". Tonacja ta sama, tylko lekko ciemniejszy odcień. Ogólnie pasuje.



Termin przeprowadzki już ustalony?

jk69,
wszystko w rękach pana od wykończeniówki, ma robić ocieplenie dachu, gipskartony, sufity podwieszane, malowanie, łazienki, podłogi w holu i kuchni. Ja chcę zdąrzyć na 2 urodziny córci tj. 16 listopada, ale jak będzie to zobaczymy.


Pozdrawiam ulubioną budowę!

Jak miło ! :D[/b]

KozAnka
28-08-2006, 09:37
KozAnka,
problem w tym, że ten kolor u Gebauera skąd mam okna, nie ma nazwy tylko numer "72-75". Okna są sosnowe, czyli takie gładziutkie, bo na meranti też wyglada inaczej-ciemniej. Ale jak wybierałam drzwi, to jeździłam z próbką okna w tym kolorze i w firmie gdzie kupiłam drzwi wejściowe kolor ten nazywał się "dąb". Tonacja ta sama, tylko lekko ciemniejszy odcień. Ogólnie pasuje.

My też zamówiliśmy sosnowe, kolor 72/119 - bardzo podobny, więc pomyślałam, że może to ten sam.

jk69
05-09-2006, 14:06
Hej,

jak tam Pan "światełko" -dał się namówić do pracy :o - swoją drogą to się porobiło: ludzie ganiają z pieniędzmi w ręku i proszą, żeby im kto zacny te pieniądze zabrał w zamian za drobną (no, daszki to nie takie drobne) przysługo-usługę!

A wschodnia ściana to ta z okrągłym oknem? Dlaczego właśnie ją ptaszki wybrały do załatwiania swoich potrzeb? Czy to z powodu braku "okapu" daleko po za obrys budynku wysuniętego?

pontypendy
06-09-2006, 13:35
Oj, porobiło się i to jeszcze jak. Okazuje się, że te moje daszki to Fucha jest a nie robota i chętnych brak. Pan "światełko w tunelu" rozpłynął się w strugach ulewnego deszczu, najpierw był bardzo chętny na robotę a później szkoda gadać (bo wie pani taki deszcz pada, bo samochód, bo wesele kumpla...). I już nie wiem co mam robić :cry:

Ściana z okragłym oknem to zachodnia, od wschodu mam na dole okno łazienkowe, garażowe i na górze z jednego pokoju, nie wiem co tym ptakom odbiło, może sobie robiły zebranie przed odlotem do ciepłych krajów ? może to wina braku okapów, ale w takim razie dlaczego tylko wschodnia, nie mam zielonego pojęcia. Najgorsze jest to że nie da się tego usunąć, trzeba malować nowiutką ścianę.

No ręce opadają. :(

lkmiec
05-10-2006, 11:42
Witaj,

jestesmy wlasnie o krok od "klepniecia" projektu białe ściany + modrzew syberyjski na częsci elewacji + domino w kolorze łupka, czyli jak widze prawie (a może dokładnie) to co u ciebie

powiedz cos wiecej o tym drewnie? prawdziwe czy płyty? impregnowane czy surowe??

no i oczywiscie gratulacje - super domek wam sie wylania

Pozdrawiam

jk69
05-10-2006, 12:07
Witaj,
Jak tam wykończona wykończeniówką Pontypendy się masz?
Jakiś serwis informacyjny? Wykryłam Twoje wpisy na forum z połowy września, a w dzienniku takie zaległości??? :wink:

Cofnęłam się w Twoim Dzienniku do początków, i okazuję się, że budujemy w podobnym "tempie". Zaczynałyśmy w połowie lipca, z różnych przyczyn, mój dach (chyba jednak Domino - mam wycenę na 20 000 zł za 200 m2 prostszego niż Twój dachu - dużo?) będzie się budował w listopadzie (Twój w grudniu) - chciałabym tylko zakryć go docelowo już dachówką. Jak zima pozwoli....

Ciekawa jestem więc bardzo kiedy przeprowadzka,bo być może ustalę na tej podstawie mój termin... No wiesz - takie budowlane USG :lol: .

Daj znak budowlanego życia!
POzdrawiam serdecznie,

2004
05-10-2006, 18:53
Pontypendy, prosimy o relacje z wykończeniówki :)
Widzę, że powstaje fanklub białych ścian+modrzew+domino w kolorze łupka :) Jak coś, to ja już dawno należę do klubu ;)

pontypendy
06-10-2006, 13:56
Wczoraj miał być taki piekny wpis w dzienniku-relacja z postępu prac, taki mały elaboracik, ale jak to w środku nocy człowiek już nie taki czujny i "pojechało" całe moje pisanie, wysypała się strona, a ja nic nie zapisałam. Buuuu.... :cry: :cry:
Ikmiec

powiedz cos wiecej o tym drewnie? prawdziwe czy płyty? impregnowane czy surowe ??
Drewno będzie modrzewiowe z naszych bieszczad, wysuszone i zaimpregnowane Sadolinem w kolorze Jasny Dąb, tak jak podbitka, która też jest modrzewiowa. Całość w formie desek gr. 1,8 mm ułożone poziomo na zakładkę. Namiary na Pana wykonawcę tego cuda mam od forumowej Evity, u której też układał deski modrzewiowe na elewacji.
Jak byś reflektował to mogę się podzielić namiarami.
jk69


Jak tam wykończona wykończeniówką Pontypendy się masz?
Wykończeniówka naprawdę wykańcza, już zdążyłam się pochorować !
Mój dach ma 240 m2, jak chcesz porównać ceny to napisz co masz w tej cenie 20 tyś, samą dachówkę, czy z dodatkami z orynnowaniem, oknami dachowymi ?
Przeprowadzka ? Cóż, sama chciałabym wiedzieć, miała być w listopadzie, później na święta w grudniu a w tej chwili to już nawet nie planuje, jak skończymy to się przeprowadzimy. :(
Wszystko przez Urząd Skarbowy ! Sprzedajemy mieszkanie, płacimy wykonawcom i przeprowadzamy się -taki był plan. I wszystko szło super, mamy chętnych na mieszkanie, mam wykonawców tylko okazało się, że 5 letni termin po który nie trzeba płacić 10 % podatku upływa 31 grudnia, ponieważ liczy się nie termin transakcji, ale koniec roku podatkowego , w którym ta transakcja została zawarta. A nie chcę bawić się w pisanie oświadczeń do Urzędu, a potem pddawać się corocznej kontroli (tak mieliśmy przy sprzedaży naszego pierwszego mieszkanka). Brrr...


2004
fanklub "biały tynk, modrzew i Domino" uważam za otwarty !

2004
06-10-2006, 14:20
Pontypedny, szkoda, że Ci zjadło post, ale poczekam na następny :)
Jak ja się cieszę, że u Ciebie modrzew zostanie pokryty Sadolinem w kolorze jasny dąb :), bo u siebie tak właśnie planuję, ale najpierw obejrzę efekty na Twoim domku:) Jak na razie to mi podbitę, a właściwie nadbitkę, malują w kolorze dębu. Trzymam kciuki za wykończeniówkę.
pozdrawiam, fanklubowiczka;)

Żelka
06-10-2006, 18:46
Pieknie sie robi u Was. Z elewacja wykonczona, ten dom, bedzie na prawde wyjatkowy.

fasola25
11-10-2006, 11:36
Pieknie !!!
ja tez dopisuje sie do fanclubu :D "biały tynk, modrzew i Domino"
jeszcze nie wiem czy to na pewno bedzie modrzew ale cos kolo tego na pewno


Widok od frontu,te pionowe kreski to stelaż pod elewację z desek.
http://img242.imageshack.us/img242/378/cimg1068io2.jpg


mam pytanie czysto techniczne
jak przymocowaliscie stelaz pod drewniana elewacje?
tzn czym przykreciliscie go do gazobetonu?

pontypendy
11-10-2006, 12:03
Fasola25,

jak przymocowaliscie stelaz pod drewniana elewacje?
tzn czym przykreciliscie go do gazobetonu?
Stelaż pod elewację drewnianą to kantówka 4x18, na razie nie są niczym przymocowane,ale może to się zmieni, jak przyjedzie wykonawca i uzna że trzeba to przykręcić, nie wiem. Mocowanie tego rusztu wygladało następująco: Panowie od elewacji najpierw przykleili styropian, zaciągnęli siatką i klejem, a potem wycięli rowki i w wstawili w te miejsca kantówki. Trzyma się, dla pewności tam gdzie były większe szpary daliśmy pianę montażową.
Witam kolejnego fanklubowicza !

2004
11-10-2006, 12:53
Sorry, że się wtrące w sprawie mocowania drewna. Ja mam zamiar od razu do ściany mocować poziomo kantówki 4x10, między nie styropian 10 cm, na to druga warstwa kantówek 4x6 pionowo i styropian 5cm i wiatroziolacja, no i w poziomie polakierowane wcześniej drewno. Nie ma potrzeby zaciągania styropianu klejem, jeśli będzie on pod drewnem.

fasola25
11-10-2006, 15:08
Sorry, że się wtrące w sprawie mocowania drewna. Ja mam zamiar od razu do ściany mocować poziomo kantówki 4x10, między nie styropian 10 cm, na to druga warstwa kantówek 4x6 pionowo i styropian 5cm i wiatroziolacja, no i w poziomie polakierowane wcześniej drewno. Nie ma potrzeby zaciągania styropianu klejem, jeśli będzie on pod drewnem.

moze rzeczywiscie jest to dobre rozwiazanie
ja mam ciagle obawy o mostki termiczne, ale moze przy 2 warstwach styropianu bedzie ok
dzieki

pontypendy
12-10-2006, 06:38
Wiatroizolacja jest potrzebna tylko przy wełnie.

2004
12-10-2006, 07:10
Masz rację pontypendy, wiatroizolacja przy wełnie. Rozpędziłam sie z wiatroizolacją, bo mam zaprojektowaną wełnę pod deskami, ale dam najprawdopodobniej styropian.

fasola25
14-10-2006, 10:57
wklad kominkowy swietny, gratuluje!
niecierpliwie czekam na obudowe - sama zastanawiam sie nad takim wlasnie wkladem
napisz prosze cos wiecej nt tego wkladu
jaka moc, cena, czy zamierzacie robic DGP
pozdrawiam

pontypendy
14-10-2006, 22:13
Mój kominek to AQUATONDO B 29 firmy Edilkamin- produkcja włoska. (czekaliśmy na niego 2 miesiące !)
Jest to wkład z płaszczem wodnym.
Moc maksymalna: 27 KW
Moc nominalna: 19 KW
Waga produktu: 265/275 KG
Wymiary ramy: 990X800X1380
Co do obudowy to na razie szukam wykonawcy. Tu jest wątek i zdjęcia tego kominka i wykonanej obudowy u forumowej Imki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74275&highlight=edilkamin
Bardzo mi się podoba i swój też zrobię podobnie prosto i jakaś półeczka z trawertynu.
Też pozdrawiam.

jk69
16-10-2006, 07:52
jk69


Jak tam wykończona wykończeniówką Pontypendy się masz?
Wykończeniówka naprawdę wykańcza, już zdążyłam się pochorować !
Mój dach ma 240 m2, jak chcesz porównać ceny to napisz co masz w tej cenie 20 tyś, samą dachówkę, czy z dodatkami z orynnowaniem, oknami dachowymi ?

Cena obejmuje tylko dachówkę (materiał) czyli dachówki podstawowe + dodatkowe (gąsiory, wentylacyjne itp.).

Co do przeprowadzki; jak wiadomo co się odwlecze, to ... A dzięki tej korekcie terminów, być może złapiesz oddech! Czego życzę z całego serca! Pozdro.

pontypendy
17-10-2006, 21:50
jk69,
jak to dobrze, że ja te wszystkie papierzyska mam w segregatorze przy kompie, sięgam i już piszę co następuje (ceny netto):
dachówka podstawowa sztuk 3237, cena za 1 sztukę 3,83 zł
dachówka szcztowa prawa sztuk 68 cena za sztukę 24,77 zł
dachówka szcztowa lewa j.w.
dachówka wentylacyjna (kpl) sztuk 12, cena za sztukę 28,80 zł
gąsior podstawowy PD z klamrą sztuk 65 cena za sztukę 26,50 zł
zaślepka początkowa/końcowa gąsiora sztuk 3, cena za sztukę 29,38 zł.

Całość brutto 21895,88 zł.
Wyprowadzka musi nastąpić do końca stycznia, bo sprzedajemy mieszkanie. "Kruca bomba, mało casu..." :wink:

2004
23-10-2006, 08:54
Pontypendy, kwestia wprawy, a niedługo dyplomowaną palaczką, w kominu-oczywiście, zostaniesz ;) Trzymam kciuki za sprawną wykończeniówkę.

jk69 - Ceny dachówki domino, od czasu, jak ją pontypendy kupowała, poszły do góry. Ja już miałam inne ceny i wiem, że były podwyżki w tym roku.

jk69
23-10-2006, 09:07
jk69,
jak to dobrze, że ja te wszystkie papierzyska mam w segregatorze przy kompie, sięgam i już piszę co następuje (ceny netto):
dachówka podstawowa sztuk 3237, cena za 1 sztukę 3,83 zł
dachówka szcztowa prawa sztuk 68 cena za sztukę 24,77 zł
dachówka szcztowa lewa j.w.
dachówka wentylacyjna (kpl) sztuk 12, cena za sztukę 28,80 zł
gąsior podstawowy PD z klamrą sztuk 65 cena za sztukę 26,50 zł
zaślepka początkowa/końcowa gąsiora sztuk 3, cena za sztukę 29,38 zł.

Całość brutto 21895,88 zł.
Wyprowadzka musi nastąpić do końca stycznia, bo sprzedajemy mieszkanie. "Kruca bomba, mało casu..." :wink:


Dzięki, dzięki! oj mało ci ja mam czasu na korespondencje, ale pozdrowię chociaż z radosnym: :D

lkmiec
23-10-2006, 10:32
a my chcielismy podziekowac Pontypendzie (?? - czy Pontypendy sie odmienia;-) za mile przyjecie w sobote, kiedy to wybralismy sie obejrzec jej wspanialy domek w wariancie łupkowe domino + biel na elewacje + modrzew (na razie wirtualny)

wielkie dzieki, bardzo miło było Was poznać, a domek nam sie baardzo podobał!!

wystarczy że powiem, że po wizycie u Was jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do walki i mamy kilka nowych pomysłów;-)

Pozdrawiamy

Asia i Łukasz

pontypendy
23-10-2006, 21:55
lkmiec,
powodzenia przy realizacji wymarzonego domu !
I oczywiście zapraszam ponownie, jak szacowny modrzew zawiśnie na elewacji. :wink: :D

jk69
24-10-2006, 10:38
Hej,
ja znów z prośbą o radę! Jak wiadomo, należę do klubu "biel/łupek/modrzew". Ale nie bardzo wiem dlaczego akurat modrzew? Dlaczego wybraliście to drewno? Kolor, jak myślę, można uzyskać różny w zależności od zastosowanej bejcy. Czy może pozostawia się modrzew "naturalny" czyli jakoś bezbarwnie zabezpieczony i wtedy jest kolor modrzewiowy? Jakoś tak bezrozumnie piszę, ale nie znam się na tym zupełnie.
Na Twoich zdjęciach podbitka jest mało widoczna, co zresztą jest dla mnie zrozumiałe, bo podbitka nie jest najważniejsza :wink: .
A ja teraz właśnie za Twoją podbitką bardzo tęsknię, bo muszę podjąć decyzją w sprawie swojej własnej ... No i nie wiem co robić?

Poradźcie - modrzewiowcy, wielbiciele B/Ł/M!
Których pozdrawiam, a w szczególności gospodynię nieniejszych komentarzy!

pontypendy
24-10-2006, 11:52
jk69,
dlaczego modrzew ? bo to najlepszy na elewację polski gatunek drewna, beskidzkie cerkiewi są właśnie modrzewiowe i mają się dobrze, bo wykonawca robi elewacje tylko modrzewiowe, bo ja wiem co jeszcze ?. Ładny jest nie?
Surowy modrzew jest jasny i można go potraktować bezbarwnie jak chcesz. Wiem tylko, że będzie z czasem ciemnieć w stronę rudości.
Ja wolałam już mieć "gotowy" kolor, i dlatego mam malowany Sadolinem w kolorze "Jasny dąb". Prawdę powiedziawszy to niewiele ten kolor zmienił same drewno, wyzłocił i lekko podbarwił.

W DLH możesz kupić syberyjski modrzew i świerk skandynawski może są lepsze, ale na pewno są droższe.

http://img207.imageshack.us/img207/1662/cimg09761jpggk7.jpg

jk69
24-10-2006, 12:38
Polskie drewno na polskich dachach!
Twoja argumentacja do mnie przemawia! Czytałam już gdzieś o tym, że modrzew jest najbardziej odporny na różne "dolegliwości" drzewne.

Twoja podbitka - pięknie się prezentuję. My zdaje się będziemy ją barwić na trochę ciemniejszy kolor.
Zazdroszczę, :wink: i udaję się w poszukiwaniu modrzewiowych desek!

Teńka
24-10-2006, 12:58
jestem "U ciebie" pierwszy raz - ale wszystko w moim guście - duże okna , piękna dachówka, nawet podpitka - dołączam do czekających na wykończeniówkę - tak się zapatrzyłam na ten dach że zaraz dzwonię do swojego kierownika czy na moim da ję połozć taka ; Creaton Domino antarcyt - piekna jest . Ale ja mam szykowany dach pod blachodachówkę na razie odeskowany i papa - mam nadzieję że tak :lol:

halszka.ka
24-10-2006, 21:03
pontypendy - zgłaszam sie do klubu , wszystkie ochy! i achy! na temat domu, a szczególnie ...... wiadomo, dachu podzielam :roll: .

Ale proszę, rozwiej moje wątpliwośc ( mało czasu aby wszystko czytać :oops: ) - Twoje Domino to łupek , czy antracyt ?

pontypendy
24-10-2006, 21:55
Rozwiewam wątpliwości, moje Domino to kolor "łupek".

jk69
24-10-2006, 23:17
jestem "U ciebie" pierwszy raz - ale wszystko w moim guście - duże okna , piękna dachówka, nawet podpitka :

Teńka,
uważam, że podpitka powinna wejść do kanonu dachowo/budowlanych ,i nie tylko, określeń :lol: Bardzo mi się podoba! :wink: Pozdrawiam!

Teńka
25-10-2006, 07:16
:oops: ups sorki - ach ta klawiatura :oops: :oops: :oops:
Pozdrawiam

lkmiec
25-10-2006, 15:10
to ja jeszcze dodam (jako kompletny laik oczywiscie) ze podobno modrzew jest drewnem najbardziej naturalnie nasaczonym zywica

stad wynika jego nadzwyczajna trwalosc, niektorych gatunkow nie trzeba nawet zabezpieczac

Pozdrawiam

malmuc
04-11-2006, 18:35
Pontypendy pokaz wnetrza !!!!!!!
Twoj dom mnie już powalił, a jak zobacze reszte to juz mnie chyba małżonek rzuci.
Taaak, będe mu znów truć i umierać z zachwytów :wink:

2004
04-11-2006, 20:42
Kolejny krok do przodu, cieszę się, bo bardzo lubię zaglądać do Twojego dziennika. Czekam, jak i zapewne kilka innych osób, na wnętrza :) Pozdrawiam serdecznie.

pontypendy
04-11-2006, 22:51
Kochani,
wnętrza będą się tworzyć od najbliższego poniedziałku, więc proszę o cierpliwość. :D
W poniedziałek przyjeżdżają kafelkarze i wykonawca elewacji drewnianej (nareszcie). Mam nadzieję, że będę miała wreszcie co pokazać. :D
Pozdrawiam ciepło w pierwszym dniu zimy. Brrr

jewrioszka
10-11-2006, 14:11
Hej, dopiero dzis trafiłem do Twojego dziennika i musze napisac że bardzo mi się podoba.
Ochy i achy to robiłem razem z Kasią jakoś tak po ciemku jak nas oprowadzałas.
Ale chetnie je powtorzę przy ponownej okazji ( ale sie sprytnie wprosiłem :wink: ), cieszymy sie że juz masz prądzik bo to wróży że zobaczymy Twoje cudo przy świetle 8)
Napisz kiedy zamieszkasz i koniecznie zrób dla swoich fanów zbliżenia wykończyń pod połaciówkami :P .

Pozdrawiamy serdecznie K i C.

2004
11-11-2006, 10:19
Pontypendy, ja również jestem zadowolona z efektu ;) Piękny, miodowy kolor, dobrze się komponuje z łupkiem i bielą.

malmuc
11-11-2006, 15:47
jezuuuuuuuuusiczku :o
decha mi zaparło, mało brakowało a bym sie udusiła

Szybko mnie tu donoś Pontypendy CO, KTO, JAK, Z CZEGO, SKĄD, ZA ILE i ILE.

Najlepiej dzis bo nie zasne :wink:

malmuc
11-11-2006, 15:49
zapomniałam dodac

mmmmmmmmoooooooorrrrrrrrreeeeeeee zdjec
blagam

Żelka
11-11-2006, 18:15
Bardzo ladny dom z ta drewniana elewacja. Szkoda, ze tak malo zdjec, trzeba bedzie dodac kilka ujec. :wink:
A wklad do kominka super, zdradzisz czy bardzo drogi? :wink:
No i ja tez upominam sie o fotki wnetrz. :D :wink:

pontypendy
11-11-2006, 18:23
Szybko mnie tu donoś Pontypendy CO, KTO, JAK, Z CZEGO, SKĄD, ZA ILE i ILE
malmuc,
na elewacji pyszni się modrzew z polskich bieszczad, pomalowany lakierobejcą w kolorze chyba pinia, jutro sprawdzę jakiej firmy.
Wykonawca również z tych samych okolic co deski, namiary na tego Pana dostałam od evity, u której też robił modrzewiowe wstawki na elewacji, jak pisałam w dzienniku mogę go polecić z czystym sumieniem.
Namiary mogę przesłać na priva.
Pan pierwszy raz przyjechał chyba w sierpniu, wszystko wymierzył, a po kilku dniach podał mi wycenę. Za całość zapłaciłam 6 tys. ( deski, trzykrotne malowanie, robocizna). Ile jest metrów nie wiem. :oops:
Pozdrowienia i dużo świerzego powietrza kobieto bo kto to słyszał, żeby z powodu desek tracić oddech :wink: :lol: :lol:

pontypendy
11-11-2006, 18:43
jewrioszka

Napisz kiedy zamieszkasz i koniecznie zrób dla swoich fanów zbliżenia wykończyń pod połaciówkami
Zamieszkać musimy do końca stycznia, bo mieszkanko już zadatkowane przez nabywców. Będę pamiętać o oknach i przy następnej okazji postaram się coś więcej wkleić.
zelijka,
dzięki bardzo, mało zdjęć ?-już nad tym pracuję

A wklad do kominka super, zdradzisz czy bardzo drogi?
tani nie był, ale są droższe, mój kosztował 8500 zł.

z Panem Szefem trochę negocjowałam cenę za położenie płytek i przesunął termin rozpoczecia prac na przyszły wtorek...więc na wnętrza jeszcze musicie poczekać.

...właściwie to zostało tylko wybrać parkiet i wykonawcę, zamówić schody, zamówić kuchnię, zamówić blat, zamówić jakieś łóżko, zamówić jakieś urządzenia do kuchni i łazienki, pomalować, odczyścić, zamówić jakieś inne meble i już można się wprowadzać :)
1,5 miecha - lajtowy termin

jk69
11-11-2006, 18:55
Hej,
deski piękne! Przyłączam się do chóru wołającego o serwis foto!
Sprawę prezentów świątecznych to właściwie masz z głowy: dzieciom po komodzie, mężowi łóżko 8) , a sobie ... kuchnia mi przyszła do głowy, ale to paskudnie stereotypowe - może Ci jakiegoś rekuperatora trzeba?

Pozdrawiam!

PS: Czy miara krawiecka już zakupiona (do odcinania) :lol:

malmuc
11-11-2006, 19:04
na elewacji pyszni się modrzew z polskich bieszczad

w takim razie nie ma co sie porywac na modrzew kanadyjski, syberyjski i pieron wie skąd jeszcze?


pomalowany lakierobejcą w kolorze chyba pinia
a gdyby pomalowac lakierobejca bezbarwna to jak by sie to prezentowało? jasniejsze by było?

Tak domek Evity dokladnie sobie zapamietalam :) tez fantastyczny.


Namiary mogę przesłać na priva.
Czekam z niecierpliwoscia



Pozdrowienia i dużo świerzego powietrza kobieto bo kto to słyszał, żeby z powodu desek tracić oddech :wink: :lol: :lol:
deski....? deski....?
a dachówka ???????
a okna????????
a cały projekt????????


Widze teraz u Ciebie jak to pieknie wyglada i moje plany, wizje troszke nabrały wyrazu, tyle ze jak ty masz bialy tynk tak ja bede miala klinkier tyle ze koloru klinkieru jeszcze nie wybralam i w ogole zaczynam sie bac czy to nie bedzie zbyt pstrokato? :(
no i czy moja powierzchnia do odeskowania mnie nie zabije finansowo? :(

Żelka
11-11-2006, 20:46
Dzieki za podanie ceny tego wkladu kominkowego. Nie drogi, mowisz? Moj caly z obudowa i robocizna mial tyle kosztowac. :lol:
No i czekam na fotki... :P

jewrioszka
12-11-2006, 06:24
Łożesz ty, bozicku jedyny, ale ładne. :o 8)
Normalnie mnie zatkało, śłiczne, ładne, cudowne, nieszablonowe etc.
My tez tak chcemy, czy możemy poprosic o namiar na tego pana co robił Ci wykończeniówkę drewnem?
Tez chcemy w kilky miejscach mieć drewniane wstawki, co prawda chcemy to zrobic sami ale może tena pan nam cos doradzi lub odwiedzie od pomysły samowykonastwa i nam to zrobi? :-?
Poprosimy tez o namiar na dechy.
Qrcze naprawde ładne, co prawda to całkowicie nie nasz styl ale bardzo mi sie podoba.
Kiedy grill? :wink:

tacek2006
12-11-2006, 17:37
Piękny dach! Sami jesteśmy teraz przed koniecznością wyboru dachówki, chociaż mój mąż upiera się na dachówkę w odcieniu czerwonym, ja jednak wolę ciemną. Czy mogłabym prosić o podanie dokładnej nazwy tej dachówki oraz producenta.Dziękuję, teraz tylko zostaje przekonać mężusia, że wybór tej dachówki to strzał w dziesiątkę.Pozdrawiam

pontypendy
12-11-2006, 19:53
tacek2006,
Creaton Domino kolor łupek. :D

tacek2006
12-11-2006, 20:22
A wogóle dach dachem, ale cały dom prezentuje się super.Jeszcze to połączenie z drewnem.Piękne! :lol:

andrzejka
12-11-2006, 20:28
Super domek z tymi drewnianymi wykończeniami wygląda :P :P :P
Bardzo elegancko ale i ciepło zarazem 8) 8) 8)
Gratuluję efektu 8)
Całe szcżeśice że dach płaski masz juz za sobą 8) 8)
Pozdrówka

malmuc
12-11-2006, 23:17
Już obejrzałam :D
Ja sie zaliczam do tych "zakochanych" :wink:
Gratuluje bardzo bardzo bardzo !

pontypendy
13-11-2006, 07:31
Dzięki, dzięki bardzo za ciepłe słowa i pochwały.
Realizuję "tylko" swoje marzenia. :D
Hej andrzejko, dawno Cię nie było, ale wiem, wiem jak się już mieszka to się forum trochę opuszcza. :wink: :D

Bardzo elegancko ale i ciepło zarazem
Masz rację i mimo,że deski są pomalowane to i tak "czuć drewno", domek stał się przytulniejszy.

Całe szcżeśice że dach płaski masz juz za sobą
Całe szczęście to mało powiedziane, tyle co z tym przeszłam to mi wystarczy na całą budowę. Oby się teraz sprawował beż zarzutów, to chętnie o nich zapomnę.

andrzejka
13-11-2006, 20:06
Musi być w czasie budowy ellement sprawiający nam duuuuuuuuużo więcej zachodu :-? :-?
A ty masz już toen etap za sobą :wink: :wink: :wink:
Pozdrówka

malmuc
15-11-2006, 00:17
podpowiedz droga Pontypendy jaki masz kolor okienek?
Wydaje sie ze kolor okien bardzo ladnie zgral sie drewnem.

pozdrawiam

Xena z Xsary
15-11-2006, 08:25
czesc pontypendy
swietne drewienko już stasinek nabrał widze ostatecznej formy;)Baaardoz ładnie bardzo ładnie

Powiedz no złotko na prv jeśli możesz;) czy brali panowie mili jakos straszliwie dużo kasy za przybijanie tego drewnienka i ile Cie wyniosło samo drewienko w m2 lub kubikowych?
I cóż to za kolor lakieru bo nigdzie nie widze nazwy?;)

co do dachu płaskiego - to dziwne ale podobno mało jest fachowców co "umieją" robic płaskie dachy

lkmiec
15-11-2006, 12:06
Brawo!! Nasze gratulacje!! Modrzew wyszedl super!!

Pozdrawiamy

pontypendy
15-11-2006, 22:52
malmuc,
kolor okien nie ma nazwy tylko numer 7275- Gebauer'owi widać zabrakło inwencji, żeby wymyślić jakąś fajną nazwę. A zagrało to wyjątkowo dobrze, sama jestem pod wrażeniem.
I znowu zapomniałam sprawdzić, czym tam Pan wykonawca chlapnął te deseczki. :oops:
Xena,
co do płaskiego dachu- to wcale nie dziwne, ja popełniłam błąd, bo zamawiając materiał podpisałam umowę na wykonanie głównego dachu, a płaskie (materiał +wykonanie) miał robić ten sam wykonawca, po ociepleniu budynku. Czyli "pani się nie martwi". :evil:
No a później dla kilku potencjalnych wykonawców, moje płaskie daszki to nie była robota, tylko fucha (czytaj narobić się trzeba, a kasa rzadna).
Ale dość, bo mnie nerw bierze jak sobie przypomnę.
Co do cen to prześlę na priva.
Ikmiec,
wielkie dzięki i zapraszam na wizję lokalną, jeśli tylko macie chęć. :D

SYLWKA
23-11-2006, 10:21
Ach, cudownie! Już duzo słyszałam o Twoim domku i dachowce od innych forumowiczów, jednak gdy zobaczyłam zdjęcia, to mnie zatkało! Cudo! Dachówke muszę mieć taką samą. Jest extra, taka prościutka, matowa.

Jestem bardzo ciekawa ceny za elewację z desek oraz desek na ogrodzeniu, bo też mamy deskowanie w projekcie.
Jeśli sama zmagasz się z tą budową, to jesteś superdzielna. Pozdrawiam!

SYLWKA
23-11-2006, 10:32
Przepraszam, już doczytałam cenę za deski. Bezapelacyjnie prosze o namiary na tego Pana od deskowania, a czy ten Pan przyjechał juz z deskami, czy tylko kładł je? 6 tys. to cena za materiał i robociznę, czy coś mniej lub więcej?
Pozdrawiam!

Xena z Xsary
23-11-2006, 10:49
Czyli "pani się nie martwi". :evil:
jak słyszę to zdanie to włącza mi sie agresor - ono zwiastuje same kłopoty , czyli albo tak jak Ty zostajesz z tym problemem babo sama bo mam wazniejsze rzeczy , albo nie mam pojęcia co z tym zrobić, albo zrobie to po polsku czyli metodą chwilowej długowiecznej prowizorki
a wracając do drzewniannej elewacji - jaka to była ciecz na tych drewnach? Firma i kolor

jewrioszka
24-11-2006, 16:49
Gratulujemy, serducho rośnie co? :D
To juz sie do ciebie w walonkach nie wlizie , będziesz gości w kapcie wbijać :wink:

pontypendy
24-11-2006, 18:25
Albo, jeśli masz opory co do kapci to Cię herbatką w garażu poczęstuję. :wink: :lol:

jewrioszka
24-11-2006, 19:16
Cudowny pomysł, niema to jak herbatka w garażu :wink:

pontypendy
24-11-2006, 21:24
To co o której mam samowar nastawić ? :wink:

jewrioszka
25-11-2006, 05:36
Bardzo chętnie, tylko że dziś mamy koparkę i troszkę siatki chcemy naciągnąć.
Ale może niedzielę?
Zdzwonimy się.

malmuc
28-11-2006, 11:04
Hallo!
Znowu ja :oops:
1) Czy mogłabyś droga Pontypendy zmierzyc na szerokość deseczki? tzn jakiej szerokości jest jedna deseczka :lol:
2) Czy te pionowe listewki zasłaniają łączenia, gwózdki?
3) Twoja podbitka to też modrzew, ale wyczytałam że posmarowana lakierem "jasny dąb", a deska elewacyjna kolorem "pinia". Czy te kolorki jakoś szczególnie się różnią. Czy sądzisz, że ten kolorek "jasny dąb "bedzie wyglądał dobrze na elewacji? Pytam bo obawiam sie czy modzrew w tej pinii nie bedzie dalej ciemniał.

pontypendy
28-11-2006, 14:38
Malmuc,
ad.1 zmierzę jutro i dam znać,
ad.2 tak, zasłaniają łącznia desek
ad.3 kolorki pasują idealnie, tzn.wygląda jakby to był ten sam kolor, z tym że podbitka jest jakby ton jaśniejsza. Czy "jasny dąb" będzie grał na elewacji? Myśle, że wszystko zależy od okien. U mnie okna są rudawe i dlatego kolor elewacji ładnie zgrał się z kolorkiem okien.
Nie wiem jak będzie to wyglądać za np. rok., ale liczę się z tym że może zciemnieć (zrudzieć). W końcu parkiety w słonecznych pomieszceniach też potrafią ciemnieć.

malmuc
28-11-2006, 20:27
Hej!
Dzieki wielkie za wszelkie onfo od Ciebie Pontypendy :)
Pozwolisz ze dorzuce jeszcze pytanie na temat bramy garazowej, jaka to firma? ale jeszcze bardziej interesuje mnie kolorek. Ja będę mieć dach w kolorze antarcytowym, ale poszukiwałam bramy w kolorze złoty dąb i teraz się zastanawiam czy taka właśnie ciemna nie komponowałaby sie fajnie z dachem (tak jak jest to u Ciebie :D ), no i daj Boziu by była choć ciut tańsza.
Jestem w kontakcie z Panem od waszej elewacji, wycenił juz nasze sciany, ale zastanawiamy sie czy nie zrobic tego samemu, wstepnie sprawdziłam ceny desek, jest tez sporo instrukcji co do ich montazu na scianie. Hmmmmmm zobaczymy zobaczymy, na razie jeszcze troszke sie Ciebie podpytam o to i owo.
Serdecznie pozdrawiam

pontypendy
30-11-2006, 06:49
Kurcze, wczoraj ustalałam z glazurnikiem dolną łazienkę i zupełnie zapomniałam zmierzyć deski. :oops:
Obiecuję poprawę -dzisiaj.
Bramę mam firmy Normstahl Euroline kolor Ral 7016. Cenę pamiętam, ale za całość- brama, sterownik i drzwi stalowe. Muszę odszukać fakturę.
Chcesz sam robić elewację ? To podziwiam, sprawdź tylko czy te deski mają takie wycięcia-rowki z jednej strony, to wygląda trochę tak jak panele, jedna deska wsuwa się na następną.
Pytaj, jak będę mogła to odpowiem. :D
Pozdrawiam

malmuc
30-11-2006, 08:58
Kurcze, wczoraj ustalałam z glazurnikiem dolną łazienkę i zupełnie zapomniałam zmierzyć deski. :oops:
Obiecuję poprawę -dzisiaj.
Bramę mam firmy Normstahl Euroline kolor Ral 7016. Cenę pamiętam, ale za całość- brama, sterownik i drzwi stalowe. Muszę odszukać fakturę.
Chcesz sam robić elewację ? To podziwiam, sprawdź tylko czy te deski mają takie wycięcia-rowki z jednej strony, to wygląda trochę tak jak panele, jedna deska wsuwa się na następną.
Pytaj, jak będę mogła to odpowiem. :D
Pozdrawiam
nieszkodzi :)
ale to jest brama segmentowa, prawda? ja poszukuje segmentowej z sterownikiem czy automatem jak to tam zwią napisz prosze co to za sterownik i czy jestes zadowolona z jego działania.
deseczki są do kupienia juz na pióro-wpust, ale czy twoje deski od strony muru są poryzowane wzdłuż?
Pozdrawiam

pontypendy
30-11-2006, 22:10
Malmuc,
brama jest segmentowa, kupiliśmy ją ze sterownikiem, ale jak do tej pory to widziałam jak działa, w momencie jak panowie skończyli montaż bramy, od tamtej pory sterownik jest nie używany. Bo najpierw nie mieliśmy prądu w domu, a teraz to trzeba by elektryka wołać, bo sterownik ma normalnie wtyczkę, a pan elektryk nie zostawił nam puszi tylko kabel wystający z sufitu. Sama tego nie podłączę !:wink:
Deski zmierzyłam widoczne jest 12 cm, ile ma to pióro nie wiem, i już nigdzie tego sprawdzić nie mogę, bo wszytko jest szczelnie schowane. Deski nie są ryflowane jeśli o to pytasz.

jewrioszka
04-12-2006, 06:58
Pontypendy, podłącze wam bez elektryka :lol: , w końcy musze jakoś wejść na garażowa herbatkę :wink:

pontypendy
04-12-2006, 13:46
Jewrioszka,
wielkie dzięki, pędzę kupić jakiś kontakt.

malmuc
11-12-2006, 12:07
Witam
Sie mnie podba :lol:
bardzo
a co to to na podłodze w kuchni i wiatrołapie? gres polerowany?

Żelka
13-12-2006, 13:18
Ale cuda sie u Was dzieja! Cos pieknego powstaje! :D Bardzo mi sie podoba!

pontypendy
15-12-2006, 07:51
Zeljko,
wielkie dzięki, cuda się dzieją ? bo to przed Świetami, taki magiczny czas...

malmuc,
dzięki, mi się najbardziej podoba łazienka na górze, chociaż o nią bałam się najbardziej jak to wyjdzie co sobie wymyśliłam.
Na podłodze w kuchni itd., jest gres, ale czy on jest polerowany to nie wiem. To jakiś włoski jest błyszczący ale nie równomiernie na całej powierzchni.Wygląda to tak, że ma takie przetarcia matowe na przemian z błyszczącymi.

magnolia
18-12-2006, 08:01
Jaki piękny ten Wasz domek! Bardzo mi się podoba. W moich poszukiwaniach projektu taki styl był moim ukochanym.
Czy mozesz napisać co macie na dachu? coś takiego byśmy chcieli u siebie.
Być może gdzieś pisałaś o dachu ale mam ograniczone możliwości czasowe wertowania forum z moja trojką dzieciarów, więc napisz mi jesli możesz.
Wszystkiego dobrego na święta- niech będą ciepłe i radosne.
Marta

pontypendy
18-12-2006, 09:30
magnolia,
na dachu mam dachówkę Creatona model domino (kolor łupek), coraz bardziej popularną zresztą :wink:
Dziękuję za życzenia i również składam Tobie i Twojej rodzinie serdeczne życzenia Wesołych Świąt.

ms.
18-12-2006, 13:05
witam,
trochę podczytywałam Twój dziennik, ale miałam przerwę i dopiero teraz zobaczyłam wspaniałą elewację z drewna. Wygląda świetnie i niebanalnie.

Wszystkiego co najlepsze!

pontypendy
18-12-2006, 18:45
pieknie dziękuje w imieniu elewacji :lol:

Żelka
21-12-2006, 22:12
http://www.lagata1.webd.pl/kartki/14/274.gif

jk69
28-12-2006, 22:00
http://images2.fotosik.pl/311/1e79646e305bcfea.jpg (www.fotosik.pl)

tomki 4
05-01-2007, 12:06
Pontypendy,

Podziwiam piękny domek przyszłej Sąsiadki. :D
Zawsze myślałam ze nie podoba mi sie taki styl, ale po obejrzeniu Twojego dziennika dochodze do wniosku, iz albo nie mam wyobrazni albo po prostu boje sie eksperymentować :-?
My ruszamy na wiosnę także w Ustanowie. :)

Życzę sprawnej przeprowadzki i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku w Nowym Domku :D :D

ms.
05-01-2007, 14:06
też dołączę się do grona trzymających kciuki. I żeby po podłączeniu wszystko działało jak należy.

05-01-2007, 16:35
hello pontypendy :D ,

z tego, co zrozumiałem, to będziesz miała w domku - podobnie jak ja - grzejniki kanałowe. jakiego producenta wybrałaś i co z resztą grzejników w domu? gdybyś miała jakieś fotki z robienia kanałów i montażu wymienników, to byłbym baaardzo zobowiązany...

co jakiś czas podglądam twoją dachówkę, ale niestety muszę na podglądaniu poprzestać. zwyciężyły finanse nad uczuciami...

dzięki za dotychczasową pomoc i pozdrawiam,

jewrioszka
05-01-2007, 17:18
Trzymamy kciuki za przeprowadzkę i życzymy wszyskiego co wam sie wyśni, aby spełniło się w waszym nowym domku.

Nie chce sie chwalic ale widziałem ta elewacje na żywo i jest naprawde super.

Tomki4 tez chyba nie mam wyobraźni. :cry:

P.S.


z tego, co zrozumiałem, to będziesz miała w domku - podobnie jak ja - grzejniki kanałowe.

No ja juz nic nie wiem :-? , czy może mi ktos wyjasnic co to są grzejniki kanałowe i z czym to się je?

I dlaczego sie na nie zdecydowaliście?

andrzejka
05-01-2007, 20:21
I ja i ja tez z kciukami pomagam wam 8) 8) 8)

Dobry ten spec od drewanianej elewacji dziś to chyba rzadkość :roll: :roll:

Pozdrówka

pontypendy
09-01-2007, 22:10
Ale ścisk w komentarzach, a ja jak zwykle nie dostaję powiadomień.
A więc po kolei.
Wszystkim bardzo dziękuję za życzenia i trzymane kciuki, nawet nie wiecie jak to bardzo pomaga. Nawet się wczoraj zastanawiałam, że wszystko tak się pięknie układa, wykonawcy dotrzymują terminów (pfu, ptfu,żeby nie zapeszyć) a to dobra energia braci forumowej tak mi pomaga. :lol:

Tomki 4,
witam sąsiadkę z Ustanowa,
powodzenia w budowie !

Aussie,

z tego, co zrozumiałem, to będziesz miała w domku - podobnie jak ja - grzejniki kanałowe. jakiego producenta wybrałaś i co z resztą grzejników w domu? gdybyś miała jakieś fotki z robienia kanałów i montażu wymienników, to byłbym baaardzo zobowiązany...

Kanały wybrałam Regulusa, i co tu dużo pisać, głównie ze względu na cenę, i dostawca jest w Siedliskach za Piasecznem, hydraulik sprawdził parametry i też zaakceptował ten wybór. Ceny grzejników kanałowych Jagi i Vasco to totalna porażka dla portfela.
Reszta grzejników to zwykłe purmo + podłogówka.
Zdjęć z montażu nie mam, mogę pstryknąć jak wyglądają obecnie tzn. podłączone, ale jeszcze bez ułożonego parkietu. Ewentualnie służę radą i mogę opisać jak to po kolei wyglądało.

jewrioszka ,

No ja juz nic nie wiem , czy może mi ktos wyjasnic co to są grzejniki kanałowe i z czym to się je?

I dlaczego sie na nie zdecydowaliście?
Grzejnik kanałowy to grzejnik schowany w podłodze, zamontowany w specjalnym kanale np.stalowym ,jego wierzch przykrywa kratka zlicowana z posadzką, montuje je się pod dużymy oknami. Okna mam wielkie, kubaturę niemałą salonu i zależało mi na estetyce wnętrza- to tak po krótce powody wyboru kanałów.
http://www.regulus.com.pl/index.php?tool=oferta-kanalowe&PHPSESSID=e6707ae1ea3d5b30d4d7d9e59adafffe
http://www.verano-konwektor.pl/grzejnik_kanalowy_verano.html

andrzejka,
Dzięki za kciukasy, bardzo się przydają. :lol:

jewrioszka
10-01-2007, 05:35
Pontypendy dzięki za wyjaśnienie.

P.S.


a ja jak zwykle nie dostaję powiadomień.

Na samym dole strony masz taki mały tekst
zacznij śledziś ten temat lub
przestań śledzić ten temat.
Żeby otrzymywać powiadomienia powinno sie wyświetlać
przestań śledzić ten temat.
Druga ewentualność to podany błędny adres E-mail w profilu.

Mam nadzieje że to pomoże. :wink:

ms.
10-01-2007, 10:31
Jewrioszka, Ty stale mnie zadziwiasz. Wstajesz niewiadomo o której, o 6:30 masz już natrzaskanych mnóstwo postów.

Pontypendy, to chyba dobrze, że ludzie piszą posty, trzymają kciuki, chwalą itp. To tak jak z rolnikiem, on spi a mu rośnie.

Też nieustająco trzymam kciuki, tym bardziej że finiszujesz. Ja rozgrzewam mięśnie przed startem :\

jewrioszka
10-01-2007, 20:29
Ms, bo ja taki dziwny typ jestem 8) , o 21 już łóżeczku, przed 23 z reguły już śpię, a wstaje z rańca bo tak mnie babcia wychowała. :wink:
Imprezowicz ze mnie żaden :lol:
Wtedy czytam z czym moi drodzy znajomi sie borykają i jak cos wiem to się tym dzielę. 8)

Ponty... razem z Kasią trzymamy kciuki. ( a tak naprawdę zazdrość nas żżera :evil: :oops: 8) :-? ) :wink:

10-01-2007, 22:19
hello,

dzięki pontypendy za info. bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcia i jakąś bliższą relację z wykonywania kanałów. kontakt do pana od regulusów spod piaseczna także byłby wskazany... :oops: u mnie ekipa zamierza wciąć się w wylaną już posadzkę i dopiero wtedy montować wanny, ale nie są od tego specjalistami, niestety. dobrze byłoby więc mieć info z pierwszej ręki, jak to najlepiej zrobić. :wink:
ja zacząłem odwiedziny od Jaga i Vasco, co nie nastroiło mnie optymistycznie do kanałów :( , następnie trafiłem do verano z lublina, co odbudowało nieco mój optymizm...
zdziwiło mnie to, że masz w jednej instalacji konwektory w kanałówkach i zwykłe stalowe purmo. mnie instalatorzy mówili, że nie powinno się łączyć stali, miedzi i aluminium... :roll: kto wie, jak jest naprawdę?
pozdrawiam,

jewrioszka
11-01-2007, 03:36
Aussie

instalatorzy mówili, że nie powinno się łączyć stali, miedzi i aluminium... kto wie, jak jest naprawdę?
pozdrawiam,

Masz całkowitą rację, bezpośrednie łączenie tych metali powoduje ich bardzo szybką korozję w miejscu styku.
Kolejnym elementem powodującym korozję jest jakość wody.

Na szczęście od kilku lat każdy liczący się producent w takich miejscach stosuje łączniki z tworzywa lub "specjalnego" metalu co eliminuje ich wzajemne oddziaływanie.

http://www.budujemydom.pl/abc/726_na_co_warto_zwrocic_uwage_wykonujac_instalacje _z_miedzi/

Zupełnie ineczej jest w przypadku łączenia stali z miedzią.

http://www.ciim.pl/korozja_instalacji.htm
http://www.ciim.pl/faq.htm#where

pontypendy
11-01-2007, 09:14
Chłopaki nie załamujcie mnie, hydraulika to ostatnia dziedzina z której chciałabym robić fakultet.
Aussie, u mnie wyglądało to tak: na etapie murowania fundamentów, zostały dobrane grzejniki do mojego salonu przez Pana z firmy DCds. z Siedlisk i ustalone dokładne wymiary kanałów.
Następnie po zasypaniu i zagęszczeniu fundamentów zostało wytyczone pod oknami miejsce na kanały, wybrany piach i wymurowane z bloczków betonowych miejsca na kanały. Zakładałam oczywiście 10 cm ocieplenia na podłodze i o tyle zostały (+1cm na klej i siatkę) powiększone kanały. Następnie został zrobiony szalunek-ramka naokoło górnych brzegów kanałów tak by dało się wylać chudziak.
Po wylaniu chudziaka i rozebraniu szalunków, obniżenia na przyszłe kanały osobiście wysmarowałam dwukrotnie Dysperbitem. Kolejny etap to ocieplenie kanałów styropianem, plus siatka i klej (jak przy ociepleniu murów na zewnątrz). Pamiętać trzeba o tym by zachować ciągłość izolacji, w moim przypadku dysperbit w kanałach-folia na chudziaku-styropian 10 cm na podłodze i w kanałach.
I znowu ramka-szalunek, by dało się zrobić wylewkę.
I tak dobrnęłam do etapu, w którym przyjechały grzejniki kanałowe, wanny, termostaty z kapilarą i hydraulik, by to wszytko poskładać.
Mam nadzieję, że to powyższe jest dość jasne. :-? W razie dalszych pytań służę pomocą.
Namiar na firmę z Siedlisk wysyłam privem.

malmuc
11-01-2007, 09:23
Pontypendy ale Ty nas katujesz !!!
Daj foteczki, no nie każ sie błągać :wink:
A ja tez bardzo bardzo chetnie spojarzałabym na te grzejniki kanałowe bo tez z mezem pływamy w tym temacie, na razie ten pomysl odrzucilismy, ale jeszcze nic straconego.

Czy moglabys zdradzic na priv koszt takiego ustrojstwa?

Pozdrawiam

pontypendy
11-01-2007, 15:26
Malmuc,
info o cenie 1 kanału poszło na priva.
Zdjęcia, cóż może jeszcze w tym tygodniu.

magnolia
12-01-2007, 07:10
hej, czy mogłabyś mi też podesłać cenę takiego grzejnika kanałowego?Tez przymierzamy sie do decyzji o tych grzejnikach w salonie.
Pozdrowienia Marta

mpb1971
12-01-2007, 11:09
pontypendy,

mocno trzymam kciuki za Waszą przeprowadzkę, oby fachowcy dotrzymali terminów i wszystko poszło zgodnie z planem. Powodzenia :lol:
Aha, przyłączam się do prośby o fotki, a elewacja po prostu fantastyczna ! :lol:

pontypendy
12-01-2007, 13:26
magnolia,
info o cenie poszło na priva.
mpb1971,
dzięki za kciuki, jak już pisałam baaaaaardzo pomagają. :D
Fotki zrobię jutro, jak malarze pojadą do domu, albo poczekacie do poniedziałku, bo wtedy przyjeżdża kuchnia i stolarz robić schody !

jewrioszka
18-01-2007, 19:19
Ładne proste schody, dokładnie taklie chcemy tyle że zabiegowe.

I ta wanna bezpośrednio pod połaciówką, jak dla mnie bomba kąpiel pod gwiazdami.
Wanna oczywiście dwuosobowa? :wink:

P.S.
Czy pan od schodów jest bardzo drogi?
Miałem robic schody sam, ale może najpierw sie dowiem czy warto sie męczyć?
Jak możesz to podeślij namiar na priwa.

Pozdrawiam CL

pontypendy
18-01-2007, 21:07
Jewrioszka info o schodach poszło na priva.
Wanna oczywiście dwuosobowa :wink:

Żelka
19-01-2007, 13:38
Przykro mi z powodu strat po burzy... u nas tez nie odbilo sie bez strat...Tak jak wiekszosc pocieszamy sie, ze nie jest gorzej... :(

19-01-2007, 14:15
Ponty,

No przykro mi również z powodu strat, zwłaszcza że ucierpiała moja ulubiona dachówka... :-?

My już na 95% zamienimy kanałówki na grzejniki dekoracyjne. Trochę żałuję, ale moja ekipa miała tyle różnych pomysłów na wymurowanie i ocieplenie tych kanałów, że włos mi stanął dęba! :o Dopilnować ich sam nie mam czasu, a jak mi skopią izolację, to ciepło mi będzie zap... w piach, a nie do salonu. Będą więc pewnie Vasco (pisałem już w "Wymianie...") mimo ceny. Przy nich przynajmniej nie ma co napsuć... :wink:
Można na priv dane tych twoich kanałów (producent, moc i cena)?
:oops:
Dzięki za info i pozdrawiam,

abromba
19-01-2007, 14:59
Napiszę krótko: byłam, widziałam, deptałam i zazdrościć mi możecie. Domek Pontypendy wyszedł straaasznie fajny, zawsze było wiadomo że będzie bardzo fajny, ale z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że tak przemyślanego i dopracowanego domu to jeszcze nie widziałam. No po prostu zatyka.

A w dodatku okazało się że Pontypendy to blokersówka jedna, a nie osoba doświadczona w mieszkaniu w domu :wink: :wink: A tu takie wyniki.

jewrioszka
19-01-2007, 16:28
Ula przykro nam z powodu waszych strat, mamy nadzieje że macie zapasowe elementy i że nie opóźni to waszej przeprowadzki.

Skoro to pomaga.

To nadal trzymamy kciuki. :)

abromba
19-01-2007, 20:02
Może głupio to wyszło, że ja tu takie peany, a wiem, że u Ulki dachówki pospadały.
A swoją drogą napiszę to, o czym dziś rozmawiałyśmy: jednak poczciwe deskowanie to jest to. Jakby dachówki poleciały na folię to i folia i wełna byłyby do wymiany.

pontypendy
21-01-2007, 21:35
Zeljka,
Oj też się tak pocieszam, bo jak by te spadające dachówki uderzyły w okno...
Aussie,
info o kanałach wyślę na priva.
jewrioszka,
dzięki za kciuki, a przeprowadzki to nie opóźni, bo wiesz jak jest, akt notarialny ma jakąś wykonalność...
abromba,
dobrze mieć taką sąsiadkę jak Ty, dobrą kawą poczęstuje i jeszcze taki pozytywny PR w komentarzach :lol: :oops:

malmuc
22-01-2007, 09:06
U mnie tez jedna dachówka pofruneła brzegowa czy krawędziowa jak tam zwią, ale to wina dekarzy bo najwyrazniej nie była przykręcona. Ale i tak mozna powiedziec ze dach przeszedł ten test na 5, nie mam jeszcze okien i wiatr szalał od srodka również. Pontypendy sprawdzcie wszystkie dachówki brzegowe czy są nie do ruszenia.

Grzejniki kanałowe wyglądają miodzio :)
Pozdrawiam

ms.
04-02-2007, 11:37
Z niecierpliwoscią pytam co nowego?
Dziennik zastygł.

jewrioszka
04-02-2007, 12:49
Bo komupter w drodze do new hose. :wink:
Ale na pewno sa zdrowi, ostatni nius to to że szukaja mebli po sklepach.

jk69
08-02-2007, 22:11
Droga Pontypendy oraz Dziale Sponsorski, który objawiłeś się nieoczekiwanie ...

POzdrawiam Was serdecznie i gratulkuję przeprowadzki! I jak to bywa ze świeżo przeprowadzonymi - nie rozpieszczacie wiernych czytelników ... Mam nadzieje, że do nowego domu dotrą nie długo jakieś kabelki albo antenki umożliwiające nawiązanie kontaktu ...
POzdrawiam, i sakramentalne na koniec :

ZDJĘCIA! :wink:

EDZIA
12-02-2007, 07:05
Nadszedł czas na słowo od sponsora:
Kilka dni temu żona zdecydowała się na przeprowadzkę… Samotnie spakowała więc dzieci i skromny tobołek (48 kartonów dużych, 62 małych, 312 torebek i 2 kanapy), wysłała mi SMSa, że „to już” i ruszyła w drogę. Od tej pory plac budowy z uporządkowaną wertykalnie i horyzontalnie stertą cegieł, dachówek i paru ton innych materiałów przeobraził się magicznie w coś co nazywamy Domem.
Warunki są iście pionierskie gdyż nie ma Internetu, ani kablówki, ale postaram się wydrukować Wasze słowa wsparcia jak tylko się pojawią 8) .
Po odpowiedź na pytanie „i jak to teraz jest” musicie do niej pofatygować się sami.
Ja „развитие качествa жизни” skwitowałem słowami, że do komputera mam teraz po schodach…

…Cóż, muszę przyznać że nasz pies ma ciepłą budę…

mamamatinka
14-02-2007, 10:57
super domek - inny niz wiele oglądanych na forum - podeślę zdjęcie mojemu bratu architektowi - on to dopiero bedzie zachwycony. Dwa pytanka (może się juz pojawiały, ale wszystkich komentarzy nie czytalam): jaka macie dachówkę ?? czy możesz napisac coś więcej o tym wnękowym kaloryferze - jak sie sprawuje i jak sie go montuje (tzn. na jakim etapie trzeba zamontować tę skrzynkę). Wielkie dzieki z góry.

pontypendy
15-02-2007, 12:41
Korzystam z uprzejmości sąsiadki i napiszę tylko jedno- MIESZKAM !!! :D

SYLWKA
09-03-2007, 08:46
No, tak poszła sobie mieszkać w nowe pielesze, a kto nas bedzie inspirował w naszych dalszych bojach na placu budów?

Podobał mi sie komentarz sponsora, to prawie jak u mnie.
Powiedziałam mojemu mezowi, ze zadzwonie do niego kiedys z informacja, ze ma z pracy wrocic do Niepołomic, a nie do Krakowa.

fasola25
16-03-2007, 16:51
Gratuluje serdecznie
jak sie mieszka?
czekamy na zdjecia - ogrodu rowniez
pozdrawiam

ANIAILIS
18-03-2007, 09:35
co to za piękne kafle w łązience dzieci? jaka to firma?

pontypendy
19-03-2007, 10:53
Fasola25,
mieszka się o niebo lepiej niż w bloku, chociaż na początku było dużo "biegania". Do kotłowni, czy piec działa, bo mi za ciepło a mężusiowi za zimno, czy pompy od kominka to się już włączyły ?, a co ze śmieciami, szambem, trzeba było znaleźć firmę i podpisać umowę... :lol:
Ale teraz już jesteśmy u siebie, jest cisza, spokój, nikt za ścianą nie wierci o 22, a jak dziecko hałasuje to wiem, że to moje a nie sąsiadki. :lol:
Zero korków w drodze do przdeszkola. Po prostu bajka.
ANIAILIS,
płytki to gres polskiej firmy Ceramika Marconi, Loft beige i bronzo o takie:
http://www.cmarconi.pl/index.php?page=produkty&kolekcja_id=6&lang=pl
Glazurnik trochę narzekał, że bardzo twarde ale kruche.

malmuc
19-03-2007, 13:02
No wreszcie :D
pontypendy wrociła!
prosze Cie wrzoc fotki wnetrza
prosze powiedz jakiej gleboki jest ta "wanna " z grzejnika kanałowego i pkaz jak wyglada podloga wokol niego wykonczona, czy jestes z niego zadowolona?

mpb1971
28-03-2007, 13:20
Hej Pontypendy,

gratulacje z zamieszkania w domku :lol: i najlepsze życzenia, żeby zawsze słonko u Was gościło, a złe moce nie szukały drogi do domku Waszego.
Napisz jak się mieszka i wrzuć proszę obiecane fotki. Powtórze ponownie, że domek wygląda rewelacyjnie. :lol:

mobutu
02-04-2007, 21:54
chyba najfajniejszy domek na tym forum !
super dobór materiałów

zdradzisz gdzie można wyhaczyć Domino w dobrej cenie?

z góry dzięki

michał

malmuc
22-04-2007, 23:13
Witaj Pontypendy
ja mam kilka pytan co do gzrejnika kanałowego, jakich jest wymiarów, a szczególnie interesuje mnie jego szerokość. Powiedz mi jeszcze jak to jest z wycignieciem do sciany tego regulatora ciepła, czy to konieczne?
Czy nie można poprostu podniesc troche kratki i przekrecic kurek?
Pozdrawiam serdecznie

pontypendy
25-04-2007, 07:26
http://img89.imageshack.us/img89/6839/cimg1590oq2.jpg

Tak wygląda wykończona podłoga wokół grzejnika kanałowego.
Termostat na ścianie to po prostu wygoda. Kratka jest dość ciężka i nieporęczna, bo podnieść, czy raczej "zawinąć" kawałek to pół biedy, ale potem trzeba ją wpasować na miejsce, a wchodzi na styk.
A taki termostat po prostu ułatwia ci życie, nawet mając już tynki, podłączenie go to tylko płytkie podkucie na schowanie kapilary (takiego cienkiego drucika), który łączy termostat z grzejnikiem. Ceny tego cudu nie pamiętam. Na pewno był droższy od zwykłego termostatu.
Wymiary kanału to: długość 250 cm i szerokość 35 cm. Ale to wszystko zależy od doboru grzejnka do danego domu, pomieszczenia.


Jeszcze raz dzięki wszystkim za ciepłe słowa. :D

kraktom
25-04-2007, 07:56
:wink:

pontypendy
26-04-2007, 21:23
Kraktom, chyba Ci się wątek pomylił :wink:

EDZIA
18-06-2007, 09:44
Witaj Pontypendy :)
My również budujemy Stanisława :)
Jesteśmy na etapie zaczynania, tzn. mamy już wytyczenie :)
Zmieniliśmy projekt do własnych potrzeb, tzn. mamy garaż dwustanowiskowy i wylaliśmy strop nad salonem - pokój dla starszego syna. Budujem z phorotermu. Oj duż przed nami......
Pozdrawiam

pontypendy
18-06-2007, 21:07
Dziękuję za oczyszczenie dziennika !


Graszka1970,
pozdrawiam również i życzę powodzenia w budowaniu.
Chętnie pozaglądam do twojego dziennika. :D

Ella
03-07-2007, 12:49
:)

acca5
11-10-2007, 10:24
Bardzo ładny domeczek :D , mnie zastanawia jak jest zaizolowany dach płaski na wykuszach- czy nie podcieka woda na tę deske modrzewiową, bardzo ładniutki :D :D

braza
11-10-2007, 11:08
Witaj Pontypendy. Dom wyszedł świetnie, gratuluję!! Wiesz już, że dachówka na Twoim dachu rzuciła mnie na kolana i nadal mnie trzyma w tej pozycji. Aktualnie (i pewnie tak zostanie :wink: ) żadna inna nie wchodzi w rachubę. Czy możesz podać mi w przybliżeniu oczywiście, całkowity koszt tej dachówki - ze wszystkimi dodatkami? Już zaczynam na nią odkładać , chciałabym jednak mieć jakieś pojęcie, ile czasu mam oszczędzać :wink: Może być na priv.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję :D

acca5
11-10-2007, 12:20
Tez jestem zainteresowana cena tej slicznej dachówki i pow. twego dachu. :lol: Proszę :)

EDZIA
11-10-2007, 14:12
Witaj Pontypendy
Jestem nieustająco zachwycona Twoim domem. Mam prośbę- pokaż coś więcej-jak wygląda twój domek teraz, kiedy już zrósł sie z krajobrazem.
My mamy narazie bryłę, trochę pomysłów na to jak ma wygladac dalej, ale inspiracji nigdy dość
Pozdrawiam Marta

pontypendy
11-10-2007, 14:31
Braza i acca5

Dziękuję za zachwyty :oops: :lol: , można je również powyrażać na stronie konkursowej Muratora, bo zgłosiliśmy nasz dom do konkursu:
http://www.muratordom.pl/galeria_najpiekniejsze_domy.htm?akcja=pokaz_galeri e&galeria=8511

Jedyne informacje, które na pewno nie uległy zmianom to powierzchnia dachu: 240 m2
Co do ceny to pamiętam kwotę za całość tj: dachówka, blacha, rynny, łaty i kontrłaty, 8 veluxów i robocizna co dało sumę 45 tys., ale to było 1,5 roku temu. :(
Gorąco polecam forumowego Statka ze składu na Puławskiej, bardzo fachowa i miła obsługa zawieź mu lub prześlij rzuty dachu i poproś o wycenę.

braza
11-10-2007, 15:08
:D :D :D

braza
11-10-2007, 15:10
Dziękuję za informacje.
A głos oddałam z przyjemnością :D
Czy mogę jeszcze prosić Cię o podanie jakiś bliższych informacji o możliwości skontaktowania się ze Statkiem?

acca5
11-10-2007, 16:12
Juz parę dni temu na niego głosowałam :D Podobaja mi się takie bryły.

Graszka1970
12-10-2007, 08:12
Witaj Pontypendy :)
Dzięki malmuc (mojej sąsiadki) natrafiłam na Twoje zgłoszenie domu do konkursu.
Oczywiście masz u mnie najwyższą notkę :)
Życzę powodzenia

Pozdrawiam
Graszka

...a może uchylisz rąbka tajemnicy i pokażesz jak urządziłaś swoje cacko..... :wink:

ms.
19-01-2008, 18:14
Pontypendy, gratuluję wyróżnienia w konkursie. Właśnie doczytałam i oberzjałam na płycie.

pontypendy
05-02-2008, 21:20
Dzięki m.s, ale ja o niczym nie wiem, zapomniałam już o tym konkursie, ale fajnie, lecę jutro do sklepu po Muratora !
Pozdrawiam

efilo
09-03-2008, 07:56
masz sliczny domek pontypendy
szkoda że już nie uzupełniasz dziennika :(