PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw: drzwi czy panele?



tomek_2
20-07-2005, 20:13
Mam juz podłogę z płyty OSB (w większości pomieszczeń) i kupione panele podłogowe oraz drzwi wewn. I teraz pytanie: czy zacząc od montażu drzwi (DRE, ościeznice regulowane), a dopiero po nich kłaśc panele cz tez zacząć od paneli? Jeśli zacznę od drzwi, to ościeżnice będą dolegac do płyty OSB (czyli będą dłuższe o ten centymetr - co może miec znaczenie przy zmianie poziomu podłogi kiedyś tam) i kładąc panele trzeba będzie je precyzyjnie obrobić, żeby dostosować do profilu ościeżnicy, a właściwie opaski maskującej). Jeśli zacznę od paneli, ościeznice bedą krótsze ale unikne obróbki paneli. Co radzicie?
Aha - ściany nie są jeszcze malowane. Czy malowanie mozna zrobić na samym końcu?

Reasumując, jaka kolejność:
1. Drzwi 2. Panele 3. Malowanie ścian
czy
1. Drzwi 2. Malowanie ścian 3. Panele

tomek_2
20-07-2005, 22:01
Jakby co - pytanie na serio, nie dla jaj :)

benezis
21-07-2005, 05:48
1. Drzwi
2. Malowanie ścian
3. Panele

Zrób więkrzy odstęp pod drzwiami.

a-kra
21-07-2005, 09:16
w sobote pytalam sie w sklepie DRE i powiedzieli mi ze ościeznice i dzrwi stawia sie na panelach i po glazurze.
wiec juz nie wiem co robic...

Tomik_B
21-07-2005, 09:36
1. Drzwi
2. Malowanie ścian
3. Panele

Zrób więkrzy odstęp pod drzwiami.

Mała poprwaka poparta moim przykrym doświadczeniem z malarzami.

1. Drzwi bez ościeżnic.
2. Malowanie ścian.
3. Ościeżnice.
4. Panele.

kortezjan
21-07-2005, 10:50
cześć. mam drzwi tej samej firmy najpierw położyłem kafle i panele a póżniej już po malowaniu drzwi pamiętaj żeby łączenie między panelami i kaflami jeśli takie masz wypadło pod zamkniętym skrzydłem drzwi ładniej wygląda.cześć

rafallogi
21-07-2005, 11:12
Drzwi zawsze po okładzinach podłogowych i malowaniu no i po pewnym odczekaniu- mniejsze ryzyko wypaczenia.

Jankes
21-07-2005, 11:14
Wg mnie kolejnosc powinna byc nastepujaca:
Najpierw malowanie- bo nie musisz chronic paneli tylko jesli kapie to i tak na osb, a to zakryjesz panelem.
Natepnie panel, a na koncu oscieznice Nie uda Ci sie obrobic panela, tak aby dokladnie przylegal do oscieznicy.
Pozdrawiam
Jankes

wbro
21-07-2005, 11:26
A moi fachowcy uzgodnili:
1. malowanie 1 raz
2. panele
3. drzwi
4. malowanie 2 raz
Gość od malowania powiedział żonie: mnie tam wszystko jedno ale po mnie jak pani lekko przeleci odkurzaczem to można mieszkać a po innych (fachowcach) to i kurzu i poprawki malowania mogą się zdarzyć.

rafałek
21-07-2005, 11:29
Nie uda Ci sie obrobic panela, tak aby dokladnie przylegal do oscieznicy.


Ale można tak obsadzić drzwi by pod ościeżnicę na styk wpadał panel lub płytka. Gdybym tego u siebie nie widział to bym nic nie mówił.

Mn1s1ek
21-07-2005, 14:43
Spójrz na te dwa zdjęcia i będziesz miał gotową odpowiedź:

http://www.biskupiec.mm.pl/~pam/05_temp/foto/drzwi1.jpg

Powiększenie:

http://www.biskupiec.mm.pl/~pam/05_temp/foto/drzwi2.jpg

Oczywiście, że najpierw panele a potem drzwi !

Pozdrawiam

Jankes
21-07-2005, 14:52
Nie uda Ci sie obrobic panela, tak aby dokladnie przylegal do oscieznicy.


Ale można tak obsadzić drzwi by pod ościeżnicę na styk wpadał panel lub płytka. Gdybym tego u siebie nie widział to bym nic nie mówił.

Tak. ale wtedy koncepcja autora przedstawiona na poczatku
Jeśli zacznę od drzwi, to ościeżnice będą dolegac do płyty OSB (czyli będą dłuższe o ten centymetr - co może miec znaczenie przy zmianie poziomu podłogi kiedyś tam) bierze w leb i tak i tak bedzie ta oscieznice musial obciac, zeby panel dal sie pod nia wsunac. howgh
Pozdrawiam
Jankes

tomek_2
21-07-2005, 16:10
Hmm szkol jest kilka jak widze, a pytanie wcale nie bylo tak bezsensowne. Wstepnie najbardziej jednak pasuje mi koncepcja, ze montujemy najpierw drzwi bez opasek maskujacych, potem malujemy sciany, potem opaski na drzwi i na koncu panele. Boje sie tylko o ta estetyke obrobki panela wokol oscieznicy.

rafałek
21-07-2005, 17:10
To pozostaw opaskę na koniec

invx
21-07-2005, 18:39
-oscieznice
-malowanie
-panele
-listwy maskujace do oscieznic.

Carrrlos
21-07-2005, 19:20
malowanie
podłogi
drzwi
ostatnie malowanie (na czysto)

robiłem tak 2 remonty w domu, teraz za miesiac,w nowym domu, zrobię tak samo, wszystko mam już pomalowane, wpuszczam gazurnika, potem podłogi, potem drzwi i na koniec finalne malowanie.

a-kra
22-07-2005, 08:29
ja w koncu pytalam sie w dwoch salonach DRE na bartyckiej

Genbud mówi- "napierw ościeznice, bo panele muszą pracowac, a tak to ościeżnice je trzymają i panele mogą sie wyginac."

Bartycka 26 (POlskone-DRE) mowi- "oczywiscie najpierw, panele, terakota , glazura, potem na to ościeżnice"

Te 2 miejsca sprzedają ten sam towar, a mają różne zdanie na ten sam temat....Mi optycznie i praktyczniej wyglądają panele najpier, ale nei wiem jak traktowac to zdanie Genbudu o ruszających sie panelach.