PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwracac uwagę przy odbiorze tynku zewnętrznego



henzo
20-07-2005, 21:47
Jak w temacie . Tynk silikonowy 1,5 mm. Szczególnie interesuje mnie gr ewentualnej szczeliny pod trzy metrową łatą, którą powinienem zaakceptowac i uznac, że tynk został wykonany poprawnie lub nie. Nie chcę byc up....wy przy odbiorze,ale podanie fachowej argumentacji pozwoli mi unikąc zbędnej dyskusji przy ewentualnych fuszerkach.

Sp5es
21-07-2005, 00:21
Trochę się spóźniłeś. Równość podłoża trzeba sprawdzać przed nałożeniem faktury. Teraz spradza się równomierność nałożenia, brak widocznych połączeń, ściągnięcie nadmiaru mleczka, brak przetarć, pęcherzy, kraterów itd.

Oczywiście nie powinien pod łątą, ani światłem "falować".

henzo
21-07-2005, 06:22
Trochę się spóźniłeś. Równość podłoża trzeba sprawdzać przed nałożeniem faktury. Teraz spradza się równomierność nałożenia, brak widocznych połączeń, ściągnięcie nadmiaru mleczka, brak przetarć, pęcherzy, kraterów itd.

Oczywiście nie powinien pod łątą, ani światłem "falować".

Jeszcze nie jest za późno, dopiero będą kładli w/w tynk. Jestem na etapie
docierania kleju.
Wszelkie uwagi dotyczące tego etapu prac mile widzane.

damiang
21-07-2005, 17:26
Po zmroku przyłóż lampę do ściany tak żeby świeciła równolegle do powierzchni. Zobaczysz wszelkie nierówności, których patrząc na wprost za dnia nawet byś nie podejrzewał. Sprawdź ewentualne zgrubienia zwłaszcza na łączeniach płyt ocieplenia.

Sp5es
21-07-2005, 17:39
Dobrze odczekać ze 2 dni po zazbrojeniu. Przy złych zakładach siatki i po 2 dniach potrafi postrzelać.

Powinna być listwa cokołowa. Brak wystających płyt i talerzyków od kołków. Nierówności do 2 mm można wyrównać klejem, powyżej klejem+ siatka.

invx
21-07-2005, 18:35
posprawdzaj, obrobienie otworow drzwiowych/okiennych, sprawdza czy maja katy, bardzo czesto, przy naroznikach, warstwy zbrojace "schodza sie". na reszte najlepszym sposobem jest, halogen :wink:

henzo
24-07-2005, 05:44
Serdaczne podziękowania dla wszystkich, którzy podzielili się cennymi uwagami.

Sonika
24-07-2005, 06:20
Upewnij się że masz daną siatkę na krzyż, we wszystkich narożnikach okien i drzwi.

henzo
24-07-2005, 06:38
Upewnij się że masz daną siatkę na krzyż, we wszystkich narożnikach okien i drzwi.
Jest dana pod kątem 45 stopni