PDA

Zobacz pełną wersję : Trudny wybór



bendzamin
20-07-2005, 22:23
http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m41627cdae6640&intra=6f47714c3c19ce7e3339242c9a737abd&crc=99e66efc4f0a88aecb245599e1ca5383&lang=pl
Co myslicie o tym projekcie mam do wyboru dwa ten drugi to http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=30&action=showProject
Zastanawiam sie na dwyborem w koncu to zyciowy wybór. Jesli mozecie napiszcie co o tych projektach myslicie i który byscie wybrali. Działka 10 ar kwadrat

EDZIO I ZIBI
21-07-2005, 09:20
wybór niestety należy do Ciebie i będzie trudny bo oba są ładne.
My szukaliśmy bardzo długo w końcu zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny (cenowo nas wychodzi tyle samo co gotowy z adaptacjami)
Chcę tylko zwróćić twoją uwagę na jedną sprawę tzn. łazienka między pokojami. Obecnie mieszkamy u teściów gdzie jest tak usytuowana i jak twierdzą drugi raz by już tak nie zrobili. Jest to uciążliwe zwłaszcza wiecziorami jak chcesz spać a ktoś puszcza wodę prysznic kąpie sie i takie tam. Oczywiście wszystko zależy od tego jak wyciszone będą sciany.
Nam wybór porojektu zajął prawie rok. pozdrawiamy i życzymy powodzenia.


i tak pewnie po wybudowaniu popatrzysz na wszystko i stwierdzisz, że to i tamto teraz zrobiłbyś innaczej :wink:

KKinga
02-08-2005, 13:43
Wiesz, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny budynku, to zawsze jest to rzecz gustu i indywidualnych upodobań. Pierwszy projekt jest stylizowany na klasyczny dworek i takie mi się podobają najbardziej, ponieważ lubię
stylowe meble, antyki, stare domy itd. Natomiast drugi domek wydaje się być budowlą bardziej nowoczesną, dostosowaną do współczesnych trendów. Zastanów się czy wolisz styl nowoczesny czy z minionych epok.

Z praktycznego punktu widzenia oba projekty mają wady i zalety:

Archon:
- w projekcie Archonu jest mały garaż, a nie ma pomieszczenia gospodarczego, jest zbyt mało miejsca na wszystkie narzędzia, przyrządy, maszyny,rowery itp. rzeczy a ja jestem zdecydowaną przeciwniczką dostawiania jakichkolwiek bud na terenie posesji;
- w projekcie Archonu jest mały salon (razem z jadalnią ma 30m),
niektórzy mają większe salony w blokach. We własnym domu musimy mieć przestrzeń, w salonie najczęściej przebywa cała rodzina i goście;
- w kotłowni ma być również pralnia, więc wejście do kotłowni powinno być z przedpokoju a nie z wiatrołapu, gdzie jest zawsze dużo piasku (jak się ma dziecko i męża :) );
- plus dla Archonu: ma spiżarkę - to jest super sprawa, zwłaszcza gdy na dworzu jest powyżej 30 stopni ciepła.

Murator:
- jest co prawda w nim maleńkie pomieszczenie gospodarcze, ale gdzie jest miejsce na kotłownię i pralnię? Chyba że wc przeniesiemy do łazienki,a tu gdzie wc zrobimy sobie pralnię;
- wielki i niefunkcjonalny hol;
- brak spiżarni;
- za maleńki przedsionek, proponuję go powiększyć kosztem holu.

Oba projekty mają (moim zdaniem oczywiście) wspólną niewybaczalną wadę: z garażu nie ma bezpośredniego przejścia do domu, czyli przed garażem cała rodzinka wysiadka z samochodu choćby nie wiem jak padało, grzmiało i wiało. Naprawdę we własnym domu nie musimy tak się gimnastykować. Proponuję zrezygnować z jednego pokoju na dole, przylegającego do garażu i zrobić sobie porządne pomieszczenie gospodarcze (czy coś w tym rodzaju) z przejściem pomiędzy garażem,
pomieszczeniem a resztą domu.

Pozdrawiam