PDA

Zobacz pełną wersję : Łączniki do ścian działowych dla Ytonga



yacq
21-07-2005, 00:41
Szukałem w archiwum i nie znalazłem czego można użyć do połączenia ścian działowych przy betonie komórkowym. Ja kupiłem takie płaskowniki do montażu płyt GK za 60 gr sztuka (Ytong sprzedaje swoje za 2,6zł netto). Są cienkie i ocynkowane, długość ok. 30cm i nacięcia na środku pozwalające na wyginanie (co chyba zaletą nie jest bo to osłabia łącznik). Wyglądają jak na załączonym obrazku.

http://www.meritus.pl/~yacq/budowa%20-%20sciany/PICT2969.JPG

Mam nadzieje, że to odpowiedni materiał i ściana się nie zawali :D Co ile warstw proponujecie dawać te łączniki?

Metal
21-07-2005, 07:19
U mnie były chyba 4 sztuki na ścianie o wysokości 3m. Ścianki stoją, ale to dopiero jakieś 4 lata :wink: .

pik33
21-07-2005, 11:02
To co widzę, to są wieszaki ES do profili głównych... Nacięcia są dlatego, że toto wygina się w kształcie litery C, środek mocuje się do ściany (więźby dachowej, szkieletu w kanadyjczyku) a przez te dziury na obu końcach przykręca profil główny.

Do czego to ma być w ścianie?

Swoje wybudowałem z ytonga 7.5 cm, nie mając pojęcia, że trzeba dawać jakiekolwiek łączniki... na razie stoją - czy mam zacząć się bać ???

Pagin
21-07-2005, 11:09
Witam,
U mnie laczyli scianki dzialowe z nosnymi przy pomocy odcinkow preta fi6 dlugosci ok 30 cm. Sciany nosne z BK24 na klej, dzialowe BK12 na klej
Pozdrowienia

pik33
21-07-2005, 11:21
A... na parterze? Na parterze ściany były po prostu przewiązywane, metodą klasyczną. Czyli bloczek ściany wewnętrznej co drugą warstwę wchodzi w ścianę zewnętrzną. Z tym że na parterze ściany wewnętrzne mam z BK 18 cm.

yacq
21-07-2005, 15:37
Byłem dziś w hurtowni i oglądałem "systemowe" łączniki do ścian. Są jeszcze delikatniejsze od tych uchwytów do profili (długość ok. 30cm, szerokość trochę ponad 1cm). Jedynym ich plusem jest to, że są z kwasówki, łączniki natomiast to blacha stalowa ocynkowana. Mam nadzieje, że te łączniki nie przerdzewieją za kilka lat i ściana się nie przewróci jak się ktoś o nią oprze :wink: Plusem łączników jest cena - 6 razy niższa.

ankalenka
21-07-2005, 16:04
tych łączników wychodzi tak niewiele, że to przysłowiowa "koperkowa oszczędność". Nie wiem czy te 100 - 150 zł jest warte zastanawiania się czy rdza nie będzie wychodzić na ścianę.. Ja dawałam systemowe łączniki i systemowe zbrojenie ścianek pod otworem okiennym (taka kratka - też można powiedzieć nie warta uwagi).

yacq
21-07-2005, 19:33
A kiedy należy dawać to systemowe zbojenie pod otworami? To zależy od wielkości otworu, grubości ściany czy czegoś jeszcze innego.

ankalenka
23-07-2005, 06:46
zawsze w chyba trzecią spoinę pod oknem. szczegóły są w ulotkach ytonga. my zastosowaliśmy wszystkie systemowe rozwiązania ytonga (elementy docieplenia wieńca, nadproża wewnętrzne i zewnętrzne) za wyjątkiem płyt stropowych (nie pasowały rozpiętością) i dachowych.

Geno
23-07-2005, 09:53
A kiedy należy dawać to systemowe zbojenie pod otworami? To zależy od wielkości otworu, grubości ściany czy czegoś jeszcze innego.

Układasz w spoinie pod wartwą bloczków pod oknem 2 x pręt fi 6 przedłużone poza otwór okienny o 0,5 m z każdej strony.