PDA

Zobacz pełną wersję : Kochani, czym przykleić lustro w łazience-pilne!



zibicwikla
21-07-2005, 07:57
Czy u szklarza zamówię takie lustro na wymiar? Na co zwrócić uwagę?I wreszcie, czym to przykleić na ścianę(miejsce pozostawiłem bez płytek-ściana otynkowana zabezpieczona folią w płynie)

Andrzej Leppiej
21-07-2005, 08:02
Klej do luster (ala silikon, klej mont.). Np. Tytan, Soudal itp

Mały
21-07-2005, 08:11
Dokładnie Andrzej - ja tak tez zrobiłem - ale uwaga na klej musi byc do luster żeby nie "zeżarł" powłoki lustrzanej (czy jak to sie fachowo nazywa).

zibicwikla
21-07-2005, 08:13
Dzia

madagoral
21-07-2005, 13:15
Specjalny klej do luster. Jeżeli lustro większe to kup dwa. Mnie zabrakło.
Przez najlepiej kilka dni musi być podparte od spodu aby nie zjechało.

jprzedworski
21-07-2005, 14:47
Przez najlepiej kilka dni musi być podparte od spodu aby nie zjechało.
Właśnie! Zrób taką listwę jak pod płytki. Utrzyma poziom i lustro nie opadnie.

_bogus_
21-07-2005, 15:24
Dwustrona taśma klejąca. Trzyma od razu. Tak wieszałem lustra np. 60 cm x 100 cm na 5 fragmentów taśmy o długości 6 cm każdy - trzyma się rok bez żadnych problemów. Taśmy takie dostaniesz na stoisku z lustrami w każdym markecie.

Pozdrawiam

jprzedworski
21-07-2005, 15:30
Nie jestem pewien, jak się taka taśma sprawdzi w tym przypadku. Gdy kleimy do płytek, tak. A tu jest ściana tylko otynkowana pomalowana płynną folią. Mogą być za duże nierówności.
Poza tym przy kleju jest łatwiej coś skorygować, bo można lustro przesunąć, zanim klej zaschnie. Taśma klejąca jak coś złapie, nie ma zmiłuj.

_bogus_
22-07-2005, 07:40
U siebie taśmą przyklejałem do powierzchni otynkowanej (gipsowy tynk maszynowy) i pomalowanej farbą. Jak mówiłem - od ponad roku żadnych problemów. Mam tak przyklejone kilka luster (łazienka, toaleta, hol).

Pozdrawiam

Jarek.P
22-07-2005, 09:08
Nie jestem pewien, jak się taka taśma sprawdzi w tym przypadku. Gdy kleimy do płytek, tak. A tu jest ściana tylko otynkowana pomalowana płynną folią. Mogą być za duże nierówności.
Poza tym przy kleju jest łatwiej coś skorygować, bo można lustro przesunąć, zanim klej zaschnie. Taśma klejąca jak coś złapie, nie ma zmiłuj.


Taśma trzyma i do gruntu i do farby emulsyjnej nawet (w moim przedpokoju już czwarty rok wisi lustro przyklejone ot tak na pomalowaną ścianę). Ona jest dość gruba i jednoczesnie elastyczna, więc nierówności ściany, jeśli tylko nie są to karpaty zniweluje sama.

A co do wygody - rzecz gustu co jest bardziej kłopotliwe: przyklejać lustro uważnie, czy zapewniać mu podparcie na minimum dobę.

Zresztą można obie metody połączyć: krótkie paski taśmy w rogach a reszta na klej.


J.

invx
22-07-2005, 09:10
mozna najpier tasma, jako wstepny montaz, i koniecznie klej. Gdy klej wyschnie, przejmie role tasmy.

julcik
22-07-2005, 09:56
U mnie przyklejał kolega ,który montuje lustra i okazało się,że nie na kleju ,bo głębokość była chyba noa ok.1 cm więc na samym kleju by się zapadło.Przyklejał takie kawałki szkła na to klej odpowiedni i dopiero lustro.Normalnie za montaż bierze ok.40 zł mi wziął po znajomości 20 .
Pracuje w zakładzie produkująym lustra itp.