PDA

Zobacz pełną wersję : Jeśli nie tpsa i neostrada to co?



Thom35
21-07-2005, 09:17
Nie chcę tpsy a co za tym idzie neostrady. Czy ktoś zna jakieś inne rozwiązanie? Chodzi o okolice Warszawy.

Tomek

NOTO
21-07-2005, 09:50
GPRS, EDGE
łacze radiowe
satelitarne

wszystkie do 150 zł miesięcznie

Grzegorz63
21-07-2005, 09:53
GPRS, EDGE
łacze radiowe
satelitarne

wszystkie do 150 zł miesięcznie
...tyle kasy za prędkości modemowe... :o

arek_s
21-07-2005, 10:06
...tyle kasy za prędkości modemowe... :o
niestety :(

proxy
21-07-2005, 10:26
a u dostawcy telewizji kablowej sie pytałeś ??

juras
21-07-2005, 11:21
GPRS, EDGE
łacze radiowe
satelitarne

wszystkie do 150 zł miesięcznie
...tyle kasy za prędkości modemowe... :o

No nie przesadzaj, jakie modemowe. Jak sie orientowałem to EDGE ma dość dużo. Np. w Idei ()http://www.moc.idea.pl/?id=promocje1 za 120zł lub 60 zł masz dostęp bezprzedowdowy (ale tutaj trzeba jakoś na firmę wziąć na siebie albo na kogoś) i masz z niezłymi szybkościami Internet cały miesiąc 24h na dobę, ale jest jedno ALE. Po ściągnięciu chyba 1GB prędkośc transmisji spada do 8kb/s.

To przykładowo Idea bo akurat ostatnio rozważałem ta mozliwość, ale w innych firmach pewnie będą podobne usługi w podobnej cenie.

Cypek
21-07-2005, 11:32
Ach ten net na wsi :evil: :evil:
Ja podałem sobie przez Wi-Fi.
Przy antenach kierunkowych odległości rzędu 5 km dają się realizować.
Poszukaj jakiegoś AP w okolicy i dołącz się do sieci :)

Senser
22-07-2005, 22:55
GPRS, EDGE
łacze radiowe
satelitarne

wszystkie do 150 zł miesięcznie
Z satelirarnym łączem to się chyba rozpędziłeś...w sat musisz mieć zapewniony sygnał zwrotny...a gdy go zapewnisz to się okazuje, że sat nie opłacalny...

anpi
22-07-2005, 23:44
GPRS, EDGE
łacze radiowe
satelitarne

wszystkie do 150 zł miesięcznie
Z satelirarnym łączem to się chyba rozpędziłeś...w sat musisz mieć zapewniony sygnał zwrotny...a gdy go zapewnisz to się okazuje, że sat nie opłacalny...

Obecnie w łączach satelitarnych sygnał zwrotny idzie przez GPRS, zobacz np. www.gointernet.pl

Senser
23-07-2005, 08:18
No i co z tego, że idzie przez GPRS, przecież nie idzie bezpłatnie...
A chyba nie chodzi o Internet za wszelką cenę...a już na pewno nie astronomiczną...

anpi
23-07-2005, 08:34
No i co z tego, że idzie przez GPRS, przecież nie idzie bezpłatnie...
A chyba nie chodzi o Internet za wszelką cenę...a już na pewno nie astronomiczną...

Można powiedzieć, że bezpłatnie - a dokładnie - jest to wliczone w miesięczny abonament. Akurat GoInternet wychodzi niezbyt drogo, tylko na początku trzeba dość dużo zapłacić za sprzęt. A jest to jedyna możliwość podłączenia do internetu "w dziurach zabitych dechami", gdzie na WiFi czy Neostradę nie ma co liczyć.

invx
23-07-2005, 09:08
no to moze TPSA i SDI :wink:

anpi
23-07-2005, 09:24
no to moze TPSA i SDI :wink:

SDI to przestarzała technologia, TPSA zastępuje ją Neostradą. Zresztą Neo jest już dostępna także na wsiach, np. tam gdzie buduję dom już jest 8)

Cypek
24-07-2005, 05:17
Tylko jak przyjdzie co do czego to się okaże, że neostrada jest ale możliwości technicznych brak, albo jest tylko teoretycznie - marketingowo.

w69w
24-07-2005, 13:16
Ja miałem podobny problem ale z czasem sam sie rozwiazal. Dom mam na wsi gdzie brak TPSA . Dwa tygodnie temu podlaczono mi internet droga radiowa . Predkosc 240kbit/s za 59,78 zl miesiecznie . Aktywacja uslugi 207,40 zl. Ta predkosc mi wystarcza i wszystko ok dziala . Mieszkam koło Starogardu Gd. Wszyskich pozdrawiam ... :wink:

Matizka
25-07-2005, 02:46
A możesz podać nazwę firmy, która Cię za tą cenę podłączyła (może to jakiś ogólnopolski provider)?

pozdrawiam
M.

Thom35
25-07-2005, 07:44
Podłączam się do prośby. podaj namiary na firmę. Chetnie skorzystam z usługi po takiej cenie. Pod warunkiem że to nie tpsa, b0\o z tą instytucją nie chcę mieć nic wspólnego.

Ziarutek
25-07-2005, 07:46
Matizka - tacy providerzy działaja głównie lokalnie (tzn usługi są ograniczone do jednego lub kilku nieduzych miast lub wsi). U mnie ceny bardzo z bliżone do w69w z tym ze za przylaczenie dalem 270 zł - bo miesząłem z anteną (chcieli mi wcisnąć jakąś puszke).
Moj provider to www.zink.com.pl

Oczywiście działają również wieksi providerzy w dużych miastach ale myśle że nie o tym tutaj mowa - bo wtedy to tylko alternatywa dla TPSA.

Pozdrawiam.

Ola i Adamek
26-07-2005, 11:34
U mnie tylko łącze stałe z Internetem. Radiówka bądź lokalna kablówka.
Reszta to:
- lokalny provider telefonów VOIP
- samodzielna bramka VOIP ( małe urządzenie za 250 pln - jednarazowo)
- numer strefowy taki jak w TPSA 0,00 PLN
- normalny aparat telefoniczny stacjonarny

Zalety:
- nie musisz mieć komputera
- nie musisz mieć łacza telefonicznego
- nie płacisz abonamentu
- masz naliczanie sekundowe
- płacisz 9 gr brutto za minute w Polsce o do około 20 krajów
- w sieci nic nie płacisz
- masz stałe łącze
- MASZ NORMALNY TELEFON

Ola i Adamek
26-07-2005, 11:36
U mnie tylko łącze stałe z Internetem. Radiówka bądź lokalna kablówka.
Reszta to:
- lokalny provider telefonów VOIP
- samodzielna bramka VOIP ( małe urządzenie za 250 pln - jednarazowo)
- numer strefowy taki jak w TPSA 0,00 PLN
- normalny aparat telefoniczny stacjonarny

Zalety:
- nie musisz mieć komputera
- nie musisz mieć łacza telefonicznego
- nie płacisz abonamentu
- masz naliczanie sekundowe
- płacisz 9 gr brutto za minute w Polsce o do około 20 krajów
- w sieci nic nie płacisz
- masz stałe łącze
- MASZ NORMALNY TELEFON

NOTO
08-08-2005, 17:45
No i co z tego, że idzie przez GPRS, przecież nie idzie bezpłatnie...
A chyba nie chodzi o Internet za wszelką cenę...a już na pewno nie astronomiczną...

ŁĄcze satelitarne z kanałem zwrotnym GPRS to ok. 700 za wejście i ok. 130 zł/miesiąc.
Transmisja do kompa 128 z ok. 6 - można legalnie dzielić z sąsiadami :)

NOTO
08-08-2005, 17:47
Tylko jak przyjdzie co do czego to się okaże, że neostrada jest ale możliwości technicznych brak, albo jest tylko teoretycznie - marketingowo.
U mnie właśnie tak jest. Mogę założyć nawet 3 linie (mam podciągnięte) ale dla neostrady za daleko > 5km od centrali.
A wziąłbym chetnie namwet największą wersję neo

NOTO
08-08-2005, 17:53
U mnie tylko łącze stałe z Internetem. Radiówka bądź lokalna kablówka.
Reszta to:
- lokalny provider telefonów VOIP
- samodzielna bramka VOIP ( małe urządzenie za 250 pln - jednarazowo)
- numer strefowy taki jak w TPSA 0,00 PLN
- normalny aparat telefoniczny stacjonarny

Zalety:
- nie musisz mieć komputera
- nie musisz mieć łacza telefonicznego
- nie płacisz abonamentu
- masz naliczanie sekundowe
- płacisz 9 gr brutto za minute w Polsce o do około 20 krajów
- w sieci nic nie płacisz
- masz stałe łącze
- MASZ NORMALNY TELEFON
Z czyich usług korzystasz w Poznaniu ? Czy można się do Ciebie normalnie dodzownić ze stacjonarnego ? Jaki masz prefiks ?

NOTO
08-08-2005, 17:55
W Bielsku-Białej ruszyła pierwsza w Polsce komercyjna bezprzewodowa sieć WiMax. Wkrótce mieszkańcy małych miasteczek i wsi będą mogli surfować po sieci do woli. Tam, gdzie operatorom nie pali się, by kłaść nowe kable, internet dotrze drogą radiową

Od ubiegłego tygodnia w Bielsku-Białej działa sieć zbudowana w technologii WiMax. W centrum miasta regionalny operator telekomunikacyjny SferaNet zainstalował nadajnik, którego zasięg obecnie wynosi 30 km. Wkrótce ma zostać przeniesiony na komin elektrociepłowni, co zwiększy zasięg do ok. 50 km. Najtańszy abonament kosztuje 60 zł miesięcznie (przy prędkości przesyłu 160 kb/s). Z bezprzewodowego dostępu do internetu korzystają już m.in. trzy szpitale, szkoła muzyczna i centrum handlowe. - Mamy też kilku prywatnych odbiorców - mówi Tomasz Mołczan, dyrektor SferaNet. - Na razie uczymy się nowej technologii. Spodziewam się, że wkrótce liczba klientów szybko wzrośnie - dodaje. Spółka planuje podobne inwestycje m.in. w Żywcu i Czechowicach-Dziedzicach.

Mołczan nie chciał ujawnić, ile dokładnie spółka wyłożyła na instalację pierwszej stacji. Mówi jedynie, że na taką inwestycję potrzeba kilkaset tysięcy złotych. - Zakładamy, że jeszcze w tym roku zainwestowane pieniądze zaczną się zwracać - mówi Mołczan.

Szansa dla białych plam

Rewolucja w bezprzewodowym dostępie do szybkiego internetu nadchodzi coraz większymi krokami. WiMax w Bielsku-Białej to pierwsza komercyjna instalacja tej technologii w Polsce. Ale nie ostatnia - Netia, która wygrała przetarg na ogólnopolskie częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 GHz, zapowiedziała niedawno, że zbuduje sieć właśnie w oparciu o standard WiMax.

Podobne plany ma Naukowo-Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), choć tu kwestia technologii nie jest jeszcze przesądzona. Do połowy 2006 r. spółka ma postawić w woj. świętokrzyskim sześć anten, które obejmą zasięgiem ok. 60 proc. powierzchni województwa. NASK będzie wynajmował sieć lokalnym operatorom, którzy zajmą się dostarczeniem internetu mieszkańcom.

A rynek dopiero nabiera rozpędu - prawdopodobnie jeszcze we wrześniu Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty ogłosi 317 regionalnych przetargów na sieci radiowego dostępu abonenckiego w paśmie 3,6-3,8 GHz. Mogą one służyć m.in. do świadczenia usług telefonicznych i idealnie nadają się do przekazywania sygnału internetowego na kilkadziesiąt kilometrów - np. w technologii WiMax. Do końca sierpnia można zgłaszać opinie, m.in. co do warunków przetargów oraz granic obszarów, na których mają zostać zagospodarowane częstotliwości.

URTiP chce, by częstotliwości trafiły do lokalnych operatorów. Chce też, by samorządy budowały sieci wspólnie z operatorami. Dlaczego? - Bo gmina może dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę lokalnej sieci radiowej - mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik URTiP. Aby dodatkowo zachęcić do przetargu, urząd zaproponował atrakcyjne warunki. Cena wywoławcza za rezerwację częstotliwości dla jednej gminy wynosi niecałe 900 zł.

Przetarg to szansa dla "białych plam", czyli terenów, na których żaden z dużych operatorów nie ma zamiaru prowadzić własnych inwestycji. Na przykład w Małopolsce sieć dochodzi do większości gmin. Jednak w wielu z nich łącza kończą się na siedzibie wójta, szkołach i bibliotekach. Prywatni użytkownicy, zwłaszcza mieszkający we wsiach odległych od siedziby gminnych władz, wciąż nie mają szans na podłączenie swojego komputera do szybkiego internetu.

Cała Polska chce do internetu

- Akcję informacyjną na temat przetargu planujemy na przełomie sierpnia i września, kiedy dobiegnie końca okres urlopowy - mówi Sławomir Kopeć, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Urząd zamierza propagować model przewidziany unijnym programem ZPORR. Infrastruktura, np. anteny WiMax, należeć będzie do samorządu, lokalny operator zajmie się budową i obsługą sieci.

O tym, że taka współpraca jest możliwa, świadczy przykład gminy Lipinki (dawne woj. nowosądeckie). Lokalna sieć telefoniczna umożliwia korzystanie z Neostrady, usługi dostępu do internetu świadczonej przez Telekomunikację Polską SA. Znacznie większym powodzeniem cieszy się jednak punkt dostępowy Wi-Fi. Gmina udostępniła maszt lokalnemu operatorowi. Nadajnik pokrywa zasięgiem większość terytorium wsi. Z bezprzewodowego internetu korzysta ok. 50 domów, a także większość lokalnych instytucji i firm. Miesięczny abonament dla prywatnych użytkowników wynosi 68 zł.

Z kolei podkarpacka gmina Czudec dostarcza internet na własną rękę. Na początku roku ustawiono tam 26 punktów dostępowych Wi-Fi, które obejmują zasięgiem ok. 70 proc. powierzchni gminy. Z sieci można korzystać bezpłatnie, pod warunkiem że uregulowane są wszystkie rachunki wobec gminy. Na budowę sieci samorząd wysupłał ok. 150 tys. zł. Czudec liczy, że na projekt przyjdą pieniądze ze środków unijnych - może to być nawet 75 proc. całej inwestycji.

Do wyścigu o nowe częstotliwości szykują się też w Wielkopolsce. - Zainteresowanie jest spore, zwłaszcza ze strony operatorów, którzy dostarczają internet w rejonach, gdzie brakuje połączeń przewodowych - mówi Andrzej Pawlak, dyrektor URTiP w Poznaniu. - W całej Wielkopolsce jest ich ok. 400 i z pewnością większość będzie się przymierzać do przetargu - dodaje.

Potwierdza to Sebastian Sakiewa z firmy Intermarket-GN. - Powiat gnieźnieński to olbrzymi rynek, bo okablowanie tego terenu jest wciąż niewielkie.

Firma ma obecnie 200 abonentów. - Po wprowadzeniu nowych częstotliwości liczba ta powinno szybko wzrosnąć o drugie tyle - uważa Sakiewa. Jego zdaniem zainteresowanie internetem bezprzewodowym wzrośnie, bo wyższe częstotliwości nie podlegają tak mocnym zakłóceniom jak używane obecnie pasmo 2,4 GHz i zapewniają lepszą jakość odbioru.

Nowym pasmem interesuje się też spółka Telefony Opalenickie. - Chcemy zaoferować nie tylko usługi bezprzewodowego internetu, ale też połączenia telefoniczne abonentom w całej zachodniej Polsce - deklaruje Eugeniusz Wojtkowiak, wiceprezes spółki.

Bezprzewodowy Gdańsk

Gdańsk ma szansę zostać pierwszym miastem w Polsce oplecionym bezprzewodową siecią internetową. Projekt Wireless City Gdańsk realizowany jest m.in. przez gminę Gdańsk i polski oddział Intela. Porozumienie w tej sprawie podpisano w maju. - Hotspoty są już właściwie we wszystkich budynkach urzędu miasta i kilkunastu siedzibach rad dzielnic - twierdzi Piotr Piotrowski z Urzędu Miasta Gdańska. Bezprzewodowa sieć jest już m.in. w siedzibie Rady Miasta, w budynku Urzędu Miejskiego i w marinie nad Motławą. - Do końca roku ma być też na Trakcie Królewskim i placu Solidarności - zapowiada Piotrowski. Kolejne hotspoty mają się pojawić jeszcze przed kolejnym sezonem turystycznym. W ciągu 2-3 lat bezprzewodowy internet ma być dostępny w większości najbardziej uczęszczanych miejscach. - Stoimy na stanowisku, żeby był to dostęp bezpłatny - twierdzi Piotrowski.

ŹRÓDŁO: GW

inwestor
08-08-2005, 19:51
Nie chcę tpsy a co za tym idzie neostrady. Czy ktoś zna jakieś inne rozwiązanie? Chodzi o okolice Warszawy.

Tomek
Cyba TPSA jest najlepszą opcją. Mam neostradę i nie mogę złego słowa powiedzieć. W moich okolicach działał jakiś lokalny provider ale chcial aby mu zabulić za sprzęt. Na szczęście nie skorzystałem z jego usług okazało się później że padł mu interes. Zostałbym wtedy bez internetu i z wydaną kasą na sprzet który mógłbym sobie na półce postawić. Mam neostrade juz drugi rok i ani razu nie było obsuwu.
Pozdrawiam

Aleksandryta
08-08-2005, 20:10
Ja mieszkam pod Warszawą. Okolice Piaseczna. Netia. Internet ADSL Net24. Szybkość 1,2 Mb/s. Idzie, jak burza. Opłata stała 178 PLN mies. Z tym, że na początku musisz jednak zainwestować w modem ISDN, bo sygnał idzie cyfrowy oraz modem ADSL (aneks B). Chyba 2razy po 400 PLN nie pamiętam.Wszystko powiedzą Ci w Netii. Ja nie miałam wyboru, po prostu u nas nie ma TPSA. Jestem baaaaardzo zadowolona z ich usług. Na kablówce nigdy nie rozwiniesz takiej szybkości. :). Aha mam dwa numery. Na jednym chodzi internet, na drugim rozmowy.