PDA

Zobacz pełną wersję : "Komórka" pod tarasem - jak zrobić?



Pyza
21-07-2005, 13:03
Chcę zrobić schowek pod tarasem, żeby trzymać tam rowery, kosiarki itp. Wysokość pod tarasem to jakieś 150 cm. Najprostsze rozwiązanie to wykopać fundament, wymurować ścianki i już. Tylko że nie jest to rozwiązanie tanie (ok. 2-3 tys.). Szukam czegoś tańszego. Czegoś, co mógłby zrobić mąż (murować nie będzie bo nie umie) - wtedy odpadnie koszt robocizny. Tylko co?
Dodatkowa trudność - ścianki "komórki" która powstanie muszą być obsypane od zewnątrz ziemią, żeby dom nie "wystawał" tyle ponad ziemię.
Materiały, które pozostały mi po budowie - deski.
Narzędzia które mamy - głównie wiertarka :wink: .

Czy możecie coś doradzić?

Pyza
22-07-2005, 07:31
Podnoszę do góry :)

zygmor
22-07-2005, 07:41
Moja znajoma zrobiła coś takiego.
Komórka jest ażurowa drewniana, na "podłodze" kostka brukowa, lub kamyki, może być beton, lub piasek. Podstawowa konstrukcja to kilka belek zamocowanych na górze do konstr. tarasu, a na dole do podmurówki.

Lenart
22-07-2005, 07:49
Może być problem, jak twój chop nie może nic wykombinować bo to
on ma robić, nie?
Ja bym (chyba?) :
1. utwardził ziemię ( lepiej wybrać i piasek-zwir)
2. położył grubą folię budowlaną
3. zrobił szkielet z łat zaimpregnowanych, na folii i z boku
4. nabił z desek podłogę i z boku deski
5. z boku zaipregnował ( może lepik) , gruba folia i cienka np.ciemnozielona
6. ewentual. drzwiczki
6. obsypać piaskiem (nie drzwiczki :wink: )
To tak z grubsza, najtaniej, w przyszłości można solidnie.

kroyena
22-07-2005, 08:23
Pyza, a może tak:

Taras drewniany na legarach. Legary zakotwione na słupach z betony, a te na łapach fundamentowych wylanych pod nimi. Ściany zewnętrzne "Komórki z kodkładów kolejowych, a pod legarami podwieszony dach z talich przeźroczystych płyt PCV do daszków stosowanych i oczywiście rynienkęjakąś co by wilgoś odprowadzić.

W wersji exclusive zamiast tarasu moze być pergola.

Pewnie zaraz zadasz pytanie, a z czego te słupy?
Ja bym zrobił z betonu, okrągłe w tych formach do lania kolumienek na gankach.

Pyza
22-07-2005, 12:44
Dzięki za odpowiedzi :) .

kroyena
22-07-2005, 12:46
Ostrzegam, jest jeden minus - owady i inne zwierząta mogą siętam gnieździć.


No i malować trzeba, chyba, ża z benkircośtam.

zygmor
22-07-2005, 13:11
ja ostatnio malowałem konstrukcję drewnianą altanki Sadolinem, bardzo ładnie wyszło i mimo że4 był to mat to po dwukrotnum malowaniu wygląda tak jak lekki połysk i po roku na zewnątrz nic się z tym nie dzieje. Sąsiad pomalował tym sztachety na płocie i też to od kilku lat ładnie wygląda