PDA

Zobacz pełną wersję : czym pomalować płytki łazienkowe



Sonata01
21-07-2005, 14:19
jaka farba pomalowac plytki lazienkowe tak zeby nie odpadalo ani nei luszczylo sie , bo slyszalam ze tak mozna ale dalej to nei wiem czyj i jak, pomalowac ktos tak stare plytki ???

Sp5es
21-07-2005, 17:43
Trudna sprawa. Zasadniczo nic się nie trzyma . Jedyne co ma potencjalne szanse to chemoutwardzalne , 2 komponentowe farby poliuretanowe np. Yuma, Beckers.

invx
21-07-2005, 18:32
jakie to plytki ? ceramika ? szkliwiona ? nieszkliwiona ? gladkie czy strukturalne ?

przy nieszkliwionych, mozna probowac, przy szkliwionych, gladkich, ryzyko niepowodzenia + koszt farby, zbyt duze ... chyba taniej bedzie nowe plytki ulozyc.

Sonata01
21-07-2005, 19:07
slyszalam ze wlasnie mozna na jakims programie ze ktos tak zrobil i si etrzyma, no plytki trudno mi okreslic bo sie nei znam :oops: gdy kupowalismy mieszkanie plytki jush byly i nei starczylo na wykonczenie lazienki i tak jush jest ok 5 lat i sie pewnie nei zmieni, sa to male kafelki w kwiatuszki jak za czasow króla sasa :wink: sa gladkie naprawde nic sie nei da zrobic ?

invx
21-07-2005, 19:22
jak gladkie, stare, to raczej szkliwione, mozna to probowac zmatowic papierem, ale bez szlifierki katowej, czy tasmowej, to katorga.

Sonata01
21-07-2005, 20:06
czyli mam jednym slowem starac sie aby powiezchnia nie byla gladka ?

invx
21-07-2005, 21:44
tak, zeby nie byla, jak lustro. Farba bedzie miala wieksza przyczepnosc. Nie mozna przesadzic tez, bo na farbie rysy wyjda. Delikatnie zmatowic :wink:

Sp5es
22-07-2005, 06:57
Matowa ma lepszą przyczepność.
Można jeszcze spróbować podtrawić powierzchnię. Napewno pójdzie na kwas flouorowodorowy, ale technologia nie zalecana w użyciu domowych (żre i truje), łagodniej ale mniej skutecznie salmiakiem.

Możliwośc wykonania to jedno, pomyśl tylko jak to naprawdę będzie wyglądać. Coś domalować to jeszcze, na robienie całych płaszzcyzn to bym się nie decydował. Ponadto cena, cena...