PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia - samemu ?



J_K_K
21-07-2005, 20:46
Przykładowo: komplet oczyszczalniowy z Castoramy 2000l to 3400 PLN.
Sam taki zbiornik 3-komorowy w innym miejscu to 2100 PLN.
Pozostaje dokupić studzienkę rozdzielczą / rewizyjną i rury rozsączające - w ww. przypadku wyglądają na ponawiercane rury do przewodów energetycznych dużej średnicy.
Ktoś próbował sobie samemu zestawić taki zestaw
i czy to rzeczywiście wszystko :-) ?

Czy prawdą jest, że do zbiornika sypie się / mozna wsypać keramzyt ?

Pzdr

JKK

hk17
22-07-2005, 07:00
Ja bym się nie bawił w kompletowanie zestawu, wiem to z własnego doświadczenia. Otóż było tak zakupiłem zbirnik, do tego trzeba było kupic wkłd z keramzytu itp. Potem drenaż nacinaliśmy sami z teściem, co było nerwów sporów, ale to jeszcze nic - jazda zaczęła się przy montażu, wykop każdy swoje racje, za krótka poziomnica, 5 razy wykopywanie zbirnika, sąsiedzi i w końu po 8 dniach zalaliśmy wodą i tak nie działa jak powinna. a wyszło z kamieniem 5250 zł
Szlag mnie trafił jak po 2 tygodniach u sąsiada firma założyła wszystko w 1 dzień za 5500 zł z fakturą

miwol
22-07-2005, 08:02
J_K_K, a zestaw z Castoramy ma ten keramzytowy wkład? Jaka jest w ogóle rola tego keramzytu?

J_K_K
22-07-2005, 17:57
J_K_K, a zestaw z Castoramy ma ten keramzytowy wkład? Jaka jest w ogóle rola tego keramzytu?

Cały komplecik ładnie pospinany paskami był wystawiony na parkingu,
tak, że w temacie keramzytu w komplecie nic nie wiem.
A po co on miał by tam być - pewnie dla filtracji ?

Pzdr

JKK

pwp
22-07-2005, 21:00
jak szukasz dobrej i taniej oczyszczalni to firma Mimar Dąbrowa Górnicza ul Laski lub szukaj dealera firmy Nevexpol z Tomaszowa Mazowieckiego. Do oczyszczalni nie sypie się keramzytu takiego jak np pod wylewki tylko jest to specjalny spiek keramzytowy, który filtruje wodę wypuszczaną z oczyszczalni