PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do upragnionego domku



Strony : 1 [2]

Iwuś
10-11-2007, 10:41
Skąd ten specjalista od schodów, bo ja chcę takie sameeeee :cry: :cry:
A jak będziecie wykańczać kominek? Czy może ma zostać tak jak jest? Jednak drewniany dom to jednak dom... co nie... 8) 8)
Serdecznie pozdrawiam.

jurand79
10-11-2007, 11:07
Skąd ten specjalista od schodów, bo ja chcę takie sameeeee :cry: :cry:
A jak będziecie wykańczać kominek? Czy może ma zostać tak jak jest? Jednak drewniany dom to jednak dom... co nie... 8) 8)
Serdecznie pozdrawiam.
Schody robił ten sam majster co stawiał mi dom - z Koniakowa.
Kominek na razie pozostanie biały - na tą chwilę szkoda kasy, trzeba porobić inne rzeczy (wolę kupić projektorek do mojego kina domowego niż kamień na kominek :lol: )

Iwuś
10-11-2007, 11:16
Typowy facet - jak zwykle sprzęt na pierwszym miejscu :roll: :roll:
Pozdrowienia dla cierpliwej żony :wink:

jurand79
10-11-2007, 11:21
Pozdrowienia dla cierpliwej żony :wink:
Oj to chyba nie o moim łobuziaku mowa... :lol: :D :P :wink:

listek
12-12-2007, 16:14
Witam.
Napisz mi coś o tej nakładce co masz na kominku. Gdzie kupiłeś. Jaki model kominka
Dzieki
PS Pinkny domek :D

jurand79
12-12-2007, 21:26
Napisz mi coś o tej nakładce co masz na kominku. Gdzie kupiłeś. Jaki model kominka

Hej,
Co tu pisać - nakładka jest i tyle :lol:
Tutaj http://www.allegro.pl/item278819658_wymiennik_ciepla_kominki_i_ich_obieg _ciepla.html masz co nieco informacji.
Kilka słów komentarza od użytkownika:
NIE PALIĆ MOKRYM DREWNEM - jak zajdzie od środka syfem to sporo traci na sprawności. Doraźnie pomagają proszki w stylu SADPAL, ale nic nie zastąpi porządnego czyszczenia. Tylko jak tam dojść jak jest zamontowane? :roll:
Nie wierzyć w opis, że podgrzeje tyyyle grzejników. Tzn owszem, podgrzeje. Tylko że w kominku zazwyczaj pali się tak, żeby utrzymywać jak najdłużej żar a nie żywy płomień.
U mnie śmigają na tym dwie drabinki w łazienkach (z jednej powrotu podgrzana jest podłoga w łazience i wiatrołapie) oraz duży (2m) grzejnik Purmo w piwnicy. Miałem tym zasilać także zasobnik CWU ale zrezygnowałem (nie dogrzałby jednocześnie grzejników i wody).
Generalnie dobre ustrojstwo, ale nie na zawsze. Ja kupiłem to i tak z myślą o zdjęciu tego i odsprzedaniu za jakiś czas - planuję obok garażu kotłownię na miał, ekogroszek lub coś w tym stylu. Trochę niepotrzebnie wybrałem droższą wersję, no ale cóż...

jurand79
12-12-2007, 21:29
Acha - kominek to Tarnava Comfort 16 kW. Oczywiście ze stojakiem i doprowadzeniem powierza z zewnątrz...

maksiu
24-12-2007, 12:45
http://212.244.189.200/pics/choinka.jpg

'Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,
oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały'

życzenia błogosławieństwa Bożego w każdym dniu Nowego Roku
dla Ciebie i całej rodzinki składa Maksiu z rodziną

EDZIA
25-12-2007, 21:35
Miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo

zdrowia i sukcesów w 2008 r.dla Ciebie i Twej

rodziny w nowym DOMU

życzy tadeusz 321 wraz z rodziną.


P.S. Na począku 2008 ponownie się do Ciebie odezwę .
Z Mistrzem J.Krężelokiem nawiązałem kontakt.
Pozdrawiam :D

EDZIA
25-12-2007, 21:39
Wesołych, radosnych, pełnych uśmiechu, bliskości i miłości
Świąt Bożego Narodzenia,
niech Światło Betlejemskie daje moc na wszystkie chwile w życiu,
a Nowy Rok będzie bardzo łaskawy, da zdrowie, pomyślność i spełni marzenia.
Wszystkiego co najlepsze Tobie i Eweli
życzy
Edzia z Markiem i córkami

jurand79
30-12-2007, 09:41
Dziękuję za życzenia a Tobie Edziu także za utrzymanie porządku w moim dzienniku :wink:
EDZIA CZUWA!!! :lol: Pozdrawiamy serrrdecznie :D

amonite
06-01-2008, 19:25
Jurand, od dawna podziwiam Twoje zdolności i ochotę do pracy :wink:
Fajny macie ten domek... Baaardzo fajny... :) :) :)

A możesz napisać, czy między wiatrołapem a holem masz drzwi?

piotr.nowy
06-01-2008, 21:16
OOOOooooj ! Jurand....
Tez chcę mieć taka piwnicę ! :lol: :lol: :lol:

A jak się sprawdza Konwalia jako całość ? No wiesz : coś mogłoby byc większe , coś dłuższe, coś mniejsze albo przesunięte w lewo i takie tam . :roll:

jurand79
06-01-2008, 21:25
A możesz napisać, czy między wiatrołapem a holem masz drzwi?

Jeszcze nie ma, ale na pewno będą. Na jesień zlecę jakiemuś stolarzowi małą robótkę :wink:

jurand79
06-01-2008, 21:39
OOOOooooj ! Jurand....
Tez chcę mieć taka piwnicę ! :lol: :lol: :lol:

A jak się sprawdza Konwalia jako całość ? No wiesz : coś mogłoby byc większe , coś dłuższe, coś mniejsze albo przesunięte w lewo i takie tam . :roll:

No cóż - ten domek, który powstał poprzez nasze zapatrzenie na Konwalię :wink: jest dla nas taki jaki ma być. Przede wszystkim jest on w sam raz na wąską działkę. Jeśli myślisz o Konwalii to wyrzuć (jak ja) komin na zewnątrz. Nie wyobrażam sobie, jakbym miał odsunąć kominek w głąb domu o szerokość komina... Z powodu kominka także rozsunięte zostały drzwi balkonowe na dole. Przeszkadzało nam także okno w kuchni więc w naszej go nie ma (więcej szafek dzięki temu dało się upchnąć), nie chcieliśmy tyle okien dachowych i brakowało pokoju imprezowego oraz kąta do grzebania (stąd ta piwnica :lol: ). Pomieszczenie gospodarcze na parterze odpadło - chciałem mieć gabinet jak najbliżej drzwi wejściowych i mam :D
Na zewnątrz też mam zamiar troszkę zmienić - dorobię wiatro/deszczo/śniegochronne ścianki z obu stron drzwi wejściowych (od słupów do ściany). Poza tym pada na łeb z górnego balkonu - ta przestrzeń nad drzwiami będzie podbita blachą a woda odprowadzona rynienką za słupem.
I tyle :lol:
Pozdrawiam :D

Bonde
24-02-2008, 21:52
Witaj Jurand

Jestem na gorąco po lekturze twojego dziennika.
Po pierwsze - majster z ciebie niezły.
Po drugie - też wymarzyliśmy sobie bale i ...BĘDĄ!!!, tylko inna technologia - okrągłe (fi 25)...zresztą szczegóły w dzienniku jeśli masz ochotę i przede wszystkim czas.
Po trzecie - zazdroszczę ekipy - czytałem u pAo, że różnie to bywa. My nie będziemy mieli górali - firma jest spod Wrocławia, ale widzieliśmy już ich realizacje na żywo i oby u nas się tak spisali :D
Do twojego dziennika będę wracał na bierząco jak tylko nadal będziesz taki pilny w prowadzeniu - GRATULUJĘ samozaparcia.
Mnóstwo ciekawych pomysłów ( np nie sądziłem, że przy technologii z balem da się zamontować odkurzacz centralny)
Są też pytania: drewno siądzie i nie ma na to rady - jak montowałeś ścianki działowe na pięterku żeby ustrzec się zmiażdzenia?
I czy twój kominek to kominek z tzw płaszczem wodnym - bo piszesz o wymienniku ciepła i nie kumam czy to to samo? Dzięki z góry za odzew.

Bonde
26-02-2008, 20:35
Jurand!!! Pobudka. Skończyłeś budować i wziąłeś urlop?? No dobra, należy ci się, ale wróć tu jeszcze na chwilę

duende
22-04-2008, 12:01
jak się mieszka?
ciekawa jestem jak zagospodarowaliście pomieszczenie z ostatniego zdjęcia - jest tam kącik pralniano gospodarczy czy Twój warsztat? ;)
Gratuluję pięknego domu i chylę czoła nad Waszym wkładem pracy. Żonce gratuluję stylistki paznokci, bo widzę, że nie połamała podczas porządków :)

krysiagdy
22-05-2008, 17:07
Jurand, odezwij sie. Uprzejmnie prosimy o dorzucenie troche fotek do dziennika ;). Pochwal sie jak wykanczasz w domku. Jak dolna lazienka wyszla? A taras? Masz juz moze zrobiony? Pan Krężelok zaczyna u mnie juz na poczatku czerwca !! Bardzo miło Cie wspomina:):) Pozdrawiam i czekam na fotki.

jurand79
23-05-2008, 09:09
Nie ma czym się chwalić....
Jakoś tak trochę życie daje w kość i wszystko stoi lub posuwa się drobniutkimi kroczkami (tu listewka, tam deseczka...). Łazienka dolna nie ruszona (walczę z górną, bo spierdzielił ją taki jeden), taras - hmm, co chwilę zmienia się koncepcja... Zaczynamy malować domek z zewnątrz sadolinem (wcześniej był tylko podkład). Nic budowlanego się nie dzieje.....

ja-anna
26-11-2008, 16:58
E ,Jurand nie przejmuj sie u mnie takich jednych było wiecej ,Gnoje biorąsie za robotę spierniczą ,podlicza i w nogi,a ty człowieku patrz albo lepiej poprawiaj sam.My wzieliśmy wszystko w swoje rece i tez wykańczamy sami.Zewnątrz dom pomalowalismy impregnatem z teflonem na dzisiaj jest super,zobaczymy co bedzie po zimie.Wewnątrz jest cały olejowoskiem zakonserwowany.W małym pokoju gdzie mieszkają moje przyjezdne dzieci ,słysza kornika ,ale dom jest z solidnego drzewa modrzewiowego,niech sobie chrupie i tak całego nie zje.:)a jak go dopadne to zadusze własnymi recami.
Pozdrawiam anna

AgaJeżyk
21-12-2009, 07:20
Witaj jurand79 !

Jako, że byłeś pierwszą osobą na forum z którą odważyłam się onegdaj skontaktować - ślę życzenia świąteczne i melduję posłusznie, że ...dom stoi :lol: A zalecenie co do pisania dziennika - wykonane - zapraszam :wink:

http://img696.imageshack.us/img696/4117/780e00482900e151c2099c5.jpg

magpie101
21-12-2009, 10:52
Niech magia Świąt Bożego Narodzenia
wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,
a blask gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie!

http://img452.imageshack.us/img452/9153/4682xk3.png

fusy
23-04-2010, 14:43
A może ktoś chciałby podjechać, obejżeć, dotknąć? Wiem jakie to ważne i pomocne (dziękuję Edzi za miłe przyjęcie rok temu). Wolny termin w moim kalendarzu jakoś da się uzgodnić

Czy zaproszenie nadal aktualne ??

shirly1
06-05-2010, 20:37
Witam. Wciąż zbieram opinie posiadaczy domków z drewna i tak jeszcze do lipca :) Chciałam i tu poprosić o pomoc w mojej pracy magisterskiej poprzez wypełnienie ankiety http://webankieta.pl/ankieta/w1hpw40e16is. To naprawdę nie potrwa długo a większość pytań jest tylko na zaznaczenie bądź wymaga krótkiej odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam