PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do upragnionego domku



Strony : [1] 2

andrzejka
21-07-2005, 21:19
Zapowiada się ciekawie :P
Z litego bala domek :P
Wiotam i czekam na ciąg dalszy a szczególnie na projekt domku 8)

katja
22-07-2005, 10:41
Hurrej, kolejny dom z bali :D
Czekam na c.d. i zdjęcia działki

andrzejka
23-07-2005, 06:35
Domek całkiem fajny :P
Z klimatem i wygodny :P
Gabinet w domu :roll: :roll: :roll: W domu z naturalnego materiału podobno znacznie lepiej się myśli :wink: 8)

Jagna
23-07-2005, 12:55
Oj, chyba zdublowałam komentarz. A szukałam, czy nie ma... Przepraszam. Tamten wykasuję. :oops:

Jagna
23-07-2005, 12:58
No i gratulacje dla Juranda. Piękny dom!

andrzejka
23-07-2005, 13:23
Oj, chyba zdublowałam komentarz. A szukałam, czy nie ma... Przepraszam. Tamten wykasuję. :oops:
Jagna tak bywa jak nie ma w stopce linku do komentarzy i trzeba szukac :roll: :roll: Niestety :-? :wink:

jurand79
28-07-2005, 13:15
To jest tylko test stopki - przepraszam, jestem tu nowy ale wiem, że muszę się dostosować :)

AGNIESZKA31
28-07-2005, 15:32
:cry: :cry: :cry: to miał być mój dom!!!
Trzymam kciuki,bedę kibicować.Może czegoś sie naucze ,może ja w czymś pomoge .Mój dom tez będzie z bala.
Dawaj więcej o działce no i o Tobie.

andrzejka
28-07-2005, 17:34
To jest tylko test stopki - przepraszam, jestem tu nowy ale wiem, że muszę się dostosować :)
Test udany :P :P :P I będzie teraz łatwiej odnależć komentarze :P

Żona budowniczego
28-07-2005, 19:25
Bardzo mi się podoba ten domek.

Moja rada: rozpocznij szukanie kredytu w kilku bankach jednocześnie, bo potem na etapie rozpatrywania wniosku wychodzą różne kwiatki, o których wcześniej bank nie mówił, a tobie nawet nie przyjdzie do głowy żeby zapytać.

Zazdroszczę gabineciku :wink: Ja miałam dwa marzenia: osobna łazienka dla nas i osobna dla dzieci oraz właśnie gabinecik. Łazienki są jak marzenie, a gabinet ma swój substytut - własny kącik na strychu. Mały, ale za to przytulny. Też może być. Będzie to główne centrum dowodzenia domu :lol: (router, serwer, centrala alarmu, no i ja...).

jurand79
29-07-2005, 08:05
Muszę...
Jeszcze jeden test :)

jurand79
29-07-2005, 08:06
Ech ten limit 255 znaków w stopce :(

andrzejka
30-07-2005, 07:10
Udanego urlopu i owocnych spotkań z firmami wszelkiej maści budowlanej :wink: 8)

03-08-2005, 20:44
Oooo, jestem :wink:

Miras
04-08-2005, 20:56
Oooo, jestem :wink:

Suuper, wszyscy nie mogli się Ciebie już doczekać hhuuurrraaa!!!
Damian jest z nami :lol:

andrzejka
04-08-2005, 21:09
Piękne zdjętka działeczki :P
A ten modrzew to wzruszająca historia 8) Lubię takie rodzinne opowiastki :P

EDZIA
25-08-2005, 09:17
Ech, ale było fajnie... Zrobiliśmy naszym autkiem 1700 km - byliśmy to tu, to tam... :) Gorące wody termalne w Wielkim Mederze na południu Słowacji - POLECAMY!!! Tanio jak nigdzie :) Po drodze zabawiliśmy kilka dni w Wiśle i okolicach, odwiedziliśmy sympatyczną Edzię i jej męża na ich włościach. Wspaniale jest móc zobaczyć to o czym się marzy, móc zajrzeć w każdy kąt... POZDRAWIAMY WAS I DZIĘKUJEMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE I CENNE RADY :):):) A w Koniakowie znaleźliśmy całkiem przypadkiem firemkę stawiającą domki - akurat stawiali jeden na podwórku :) Fajnie widzieć, jak wielkie bale leżą jeden na drugim na kilku pieńkach :) Wkrótce zamieszczę fotki... Daliśmy namiary na nasz projekcik - niech wycenią :wink:

E dopiero teraz zauważyłam ten Twój wpis :oops:
I nam było miło Was poznać i gościć u siebie.
Mam nadzieję, że ta wizyta i nasze uwagi Wam się przydadzą w czasie realizacji Waszego marzenia- domu z bala, bo to dość trudne wyzwanie.
Życzę jak najmniej problemów w czasie budowy.
Pozdrowienia dla sympatycznej żony- Eweliny :) .

Edzia

jurand79
04-09-2005, 10:41
E dopiero teraz zauważyłam ten Twój wpis :oops:
I nam było miło Was poznać i gościć u siebie.
Mam nadzieję, że ta wizyta i nasze uwagi Wam się przydadzą w czasie realizacji Waszego marzenia- domu z bala, bo to dość trudne wyzwanie.
Życzę jak najmniej problemów w czasie budowy.
Pozdrowienia dla sympatycznej żony- Eweliny :) .

Edzia

Hejka :)
Wizyta była BEZCENNA (to jedna z tych rzeczy, za które nie zapłacisz kartą MASTERCARD :wink: ) Wiemy na przykład juz, że ogrzewanie z kominka będzie grawitacyjne... :wink:
A projekcik Istebna wyceniła nam na niecałe 100kpln za stan surowy zamknięty (Z DACHÓWKA CERAMICZNĄ!) :):):)
POZDRAWIAMY WAS RÓWNIEŻ!!! (i liczymy na rewizytę w następne wakacje... :lol: :

Marcel2000
04-09-2005, 13:25
projekt bardzo mi się podoba, czekam na realizację, na pewno będę tu zaglądac :D

katarek
23-12-2005, 08:48
Zdrowych, Wesołych i Pogodnych Świąt!!! :)

http://img379.imageshack.us/img379/7365/christmas2m3pq.gif

jurand79
06-01-2006, 18:23
Dzięki za życzonka :wink: i wzajemnie wszystkiego co najlepsze :):):)

andrzejka
06-01-2006, 18:28
Gratulki pozwolenia budowlanego :P :P :P
Łańcuch zamiast rynny ma Agacka 8)
Podoba mi sie takie rozwiązanie tez ale jak w praktyce się sprawuje :roll: :roll:

A jeśli chodzi o kredyt to może warto wziąść go w tzw okresie promocyjnym, wtedy warunki są znacznie atrakcyjniejsze 8)
Jeśli myślisz o PKO to teraz jest dobry czas 8)

jurand79
06-01-2006, 18:34
No to zaczepimy Agacka :wink:
A co do kredytu - okres promocyjny sie konczy, ale prawie napewno bedzie nastepna promocja. W koncu musza walczyc o klienta....
Pytanie - czy teraz lepsza czy pozniej ciekawsza... Chyba pociagniemy losy :):):)
POZDRAWIAM :lol:

rencia
10-01-2006, 08:38
HEJKA!!!

Odnośnie kredytu to nie czekaj z tym zbyt długo - tak jak już inni radzili - zacznij przglądać oferty kilku banków i wybierz najlepszą (na to trzeba trochę czasu) - teoretycznie najłatwiej dostać kreyt w banku w którym masz konto (bo mogą cię prześwietlić sami) wiem z własnego doświadczenia - brałam w bph. Dobrze się zastanów czy w zł czy w walucie - jeśli w walucie to musisz uważać oczywiście na kurs i stopy LIBOR które ostatnio szalały.


Pozdrowionka

pAo
06-02-2006, 20:17
Witam!

Wg naszych doświadczeń najlepiej skorzystać z OpenFinance, Expandera lub inegi tego typu brokera. Ty nic nie płacisz a firma ma dostęp do oferty niedostępnej dla człowieka z ulicy. Poza tym masz informację o wszystkich bankach w jednym miejscu i odpada ci latanie po siedzibach.
My byliśmy w OF i jesteśmy zadowoleni. Mimo już prawie podpisanej umowy w Banku Handlowym, rzutem na taśme wzieliśmy kredyt na dużo lepszych warunkach w Fortisie właśnie dzięki facetowi z OF.

rencia
14-02-2006, 13:33
Hejka!

Trochę z innej beczki. Jestem po rozmowach z naszym wykonawcą i za jakieś dwa tygodnie spodziewam się kosztorysu.
Jakbyś w skrócie napisał , opisał wycenę swojego domku byłoby fajnie.
Gdzieś czytałam że stan surowy zamknięty wycenili ci na jakieś 100 kpln.
Napisz co zawiera ten stan surowy i mniej więcej co za ile liczą?

rencia
05-04-2006, 18:01
Cześć Jurandzie79 gdzieś Cię chyba wcięło...
Nie widać cię na temacie "domy z bali" w dzienniku też nie....
Nic nie piszesz? Żadnych postępów?
Z tym sierpniem się nie załamuj ja mam termin - pierwszy w 2007r.. :cry:


Pozdrowionka

jurand79
20-04-2006, 07:38
Już powracam :) Trochę się działo rzeczy nie związanych z budową więc nie miałem czasu się odezwać... :wink:
Napewno więcej napiszę po majowym weekendzie (OBY pozytywnych) :)

pAo
22-04-2006, 22:18
Moi rodzice maja podobne warunki gruntowo wodne - czyli glina i wysoka woda - po dwóch odkopaniach fundamentu i hydroizolacji praktycznie wszystkim co jest na rynku efekt byl taki ze woda wchodziła wolniej - rozwiązanie ostatecznie skuteczne to: z jednej stony hydroizolacja scian, a z drugiej system drenażu pod posadzką piwnicy (rurki drenarkie, wkopana beczka z pompą załączającą sie mechanicznie jak zbierze się woda). Najdroższe było rozwalenie posadzki, wiec jak zaplanujesz na etapie budowy system to koszt jest do przełknięcia.

jurand79
23-04-2006, 10:09
A czy można odprowadzać wodę z drenażu do kanalizacji deszczowej? Jeśli tak to jestem uratowany :)

Graczyk
24-04-2006, 07:03
Wysokie wody gryntowe i glina to nie jest mały problem. Z początku wydaje Ci się że jest to problem piwnicy lub studni ale powiem Ci że jest to problem całego budynku. Gliny i iły są gruntami bardzo niestabilnymi a w dodatku nieprzepuszczającymi wody z wyższych warstw gruntu. Czyli nad gliną będzie woda stała albo wciśnie się do najgłebszego wolnego miejsca na działce czyli Twojej piwnicy
Doradzam badania geologiczne na terenia działki, następnie analizę wyników i zaleceń a potem najprawdopodobniej poszukanie nowego projektu bez piwnicy.
Lepiej wydać teraz kasę na geologa niż mieć wiecznie basen w salonie.
Bo woda i tak wejdzie jak nic.

Ja niestety mam to samo. Zalecenia wypadły blado ale ja chciałbym bez piwnic więc jakoś sobie poradzę. Powiem tylko że geolog odradza robienie drenażu opaskowego lub ogólnie obsypywanie fundamentów gruntem przepuszczającym wodę ponieważ będzie się zbierać własnie przy fundamentach.

rencia
24-04-2006, 11:59
Zajrzyj do moich komentarzy....... :)

zaba_gonia
06-05-2006, 20:32
Jurand zdmuchnij swieczki i pomyśl zyczenie....a właściwie to odwrotnie.. :roll: .pomysl życzenie i zdmuchnij... :D

http://www.laboklub.pl/tort.jpg

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU URODZIN


życzy Żaba :D

jurand79
06-05-2006, 20:37
FFFFFFFFuuu!!!
O - zgasiłem!!! :D
A o życzeniu powiedzieć? Chyba nie, bo się nie spełni.... A zresztą nie muszę - przecież wiadomo o co chodzi. Brakuje mi tylko domku i bajtla :wink:
Dzięki Żaba za ciacho :P

rencia
07-05-2006, 10:43
Dołaczam się do życzeń.

Wszystkiego dobrego, zdrówka i oczywiście a przede wszystkim SPEŁNINIA MARZENIA!!!! :P

ŻYCZYMY MY CZYLI: RENCIA Z TOMKIEM I MAŁY ZBÓJ.

duende
07-05-2006, 18:45
i ja dołączam się do życzeń!
Marzenie o domu właśnie Ci się spełnia :) A bajtel? No cóż, nad tym musisz sam popracować :wink:
Wszystkiego najlepszego!!

rencia
12-05-2006, 13:35
wybaczyliśmy - wiesz co............... :wink:


Do następnego spotkania.

duende
11-06-2006, 18:38
tyle się napisałam i wcięlo....
No to jeszcze raz:
miło powrócić po chwili nieobecności na forum i zobaczyć, jak wiele się zadziało i jakie tempo narzuciłeś na budowie! To już zdecydowanie nie działka a budowa :-)
Gratuluję znalezienia ekipy, podłączenia wody i prądu i wszystkiego, co zrobiłeś, to brzmi wspaniale! No i ciekawa jestem tych najbliższych prac budowlanych. Mówisz, że za tydzień będziesz miał strop??? Koniecznie pokaż dzjęcia.
Gratuluję też kredytu! Rozumiem, że Żona dostała nową pracę :-)

jurand79
11-06-2006, 19:48
tyle się napisałam i wcięlo....
No to jeszcze raz:
miło powrócić po chwili nieobecności na forum i zobaczyć, jak wiele się zadziało i jakie tempo narzuciłeś na budowie! To już zdecydowanie nie działka a budowa :-)
Gratuluję znalezienia ekipy, podłączenia wody i prądu i wszystkiego, co zrobiłeś, to brzmi wspaniale! No i ciekawa jestem tych najbliższych prac budowlanych. Mówisz, że za tydzień będziesz miał strop??? Koniecznie pokaż dzjęcia.
Gratuluję też kredytu! Rozumiem, że Żona dostała nową pracę :-)

Duende, spokojnie!!! Za tydzień rozpoczynają się prace, strop będzie na przełomie czerwca/lipca :wink:
Tak, żona znalazła nową pracę - sprzedaje Fiaty :D

Iwuś
28-06-2006, 09:28
Oby tak dalej pracusiu. :o Trzymamy kciuki. :D

K74
28-06-2006, 09:33
Jurandzie, trzymam rękę na pulsie :wink: : co to znaczy, że dziura zażwirowana? Czyżbyś już poczynił jakieś postępy w sprawie GWC?

jurand79
28-06-2006, 19:44
Jurandzie, trzymam rękę na pulsie :wink: : co to znaczy, że dziura zażwirowana? Czyżbyś już poczynił jakieś postępy w sprawie GWC?
Jeszcze nie - to zostawiam na później - najpierw będę musiał obsypać fundamenty, a będę to robił przed stropem (czyli jeszcze co najmniej 2 tygodnie).
Dziura zażwirowana = rozplantowane 3 wywroty żwiru przed posadowieniem ław fundamentowych....

duende
28-06-2006, 19:52
kolejny krok do przodu :-)
trzymam kciuki za nastepne :-)

K74
29-06-2006, 21:11
Pietrek - moje ulubione imię męskie :D . Wszystkiego naj...

zaba_gonia
14-07-2006, 07:27
Jurand 79nie chcę Cię martwić, ale ten komin...on nie stoi prosto.. :roll: .To jest Schiedel?
U mnie był rozbierany. To odstępstwo od pionu jeszcze się powiększy, bo przecież komin najwyższy jest.. :-?

Pozdrawiam
ps. sprawnie Ci to po(ob)lewanie idzie.. 8) :D

rencia
14-07-2006, 07:40
No!NO!NO!

Pięknie - robota wrze.
Tylko ten komin :roll: - ja się tam jeszcze nie znam ale nie do końca jest prosty - mam nadzieję że nie wynikną z tego jakieś poważne problemy w przyszłości.

No i to ostatnie zdjęcie - chyba najprzyjemniejsza część roboty co? :wink:


Pozdrów żonkę

jurand79
14-07-2006, 07:57
Na szczęście to tylko pustaki wentylacyjne. Komin systemowy będzie stał na zewnątrz - na tym filarze z bloczków betonowych...
Najbardziej rozbawiło mnie (naprawdę :) ) tłumaczenie, dlaczego nie dało się prościej:
"Szefie, te pustaki takie jakieś popieprzone - każdy inaczej ma dziurę!"
Powiedziałem, że trzeba było fugę pomiędzy każdym kanałem zrobić szerszą to byłaby możliwość przesuwania. Odopwiedział "No można było". jak zapytałem dlaczego tak nie zrobił to odparł "no jakoś tak wyszło..."
Odpuściłem, bo to tylko wentylacja. Opierdzielę to grubszym tynkiem albo płytą GK i będzie git. W sumioe oparcie będzie komin miał też na stropie, więc nic złego nie powinno się dziać...
Systemowy będzie prosty jak drut! Tu nie pozwolę na fuszerę!!! :wink:

Rencia, przekażę pozdrowionka pod warunkiem, że ty także przekażesz dalej postróffki od nas :D

Żaba, jak ja Ci zazdroszczę tego czasu na doglądanie pracy na budowie....
Ja kończę jedną zmianę za biurkiem, jadę do domu, jem conieco, przebieram się i walczę z drugą robotą... :( Zaglądam tylko na plac budowy od czasu do czasu, no ale cóż - coś za coś..........
A miałem okazję pracować jako nauczyciel informatyki w LO.... Nieeeee, chyba jednak nie chciałbym :lol:

rencia
14-07-2006, 08:01
Jasne że przkażę :D


No to do roboty bez opir..... nia się :oops:


Kiedy ci górale mają zacząć?
Rób zdjęcia na bieżąco - strasznie jestem ciekawa jak będą budować .
A kiedy się wybieracie do Istebnej?
Trzeba by może jakieś piwko chlapnąć pod te fundamenta? :wink:

jurand79
14-07-2006, 08:16
Jasne że przkażę :D


No to do roboty bez opir..... nia się :oops:


Kiedy ci górale mają zacząć?
Rób zdjęcia na bieżąco - strasznie jestem ciekawa jak będą budować .
A kiedy się wybieracie do Istebnej?
Trzeba by może jakieś piwko chlapnąć pod te fundamenta? :wink:

Mieli zacząć od poniedziałku (17-go lipca) ale z racji mojego wyjazdu przesunąłem o tydzień termin.
Oj będą fotki będą, może nawet coś więcej :wink: Myślę o zainstalowaniu kamerki, żeby mieć wgląd na plac budowy z pracy :D:D:D

A Istebna - hmmm.... Za rok, może dwa...... :lol:

rencia
14-07-2006, 08:17
Będę obserwować :P

Iwuś
14-07-2006, 08:57
No to pięknie rośnie Ci ten domek :D :D :D :D :D :D

jurand79
14-07-2006, 10:30
Roznąć to on dopiero zacznie - za 1,5 tygodnia :):):)

duende
15-07-2006, 23:40
Roznąć to on dopiero zacznie - za 1,5 tygodnia :):):)
Nim zdążysz mrugnąć okiem będzie rok później. Przy budowie jakoś czas szybciej leci :-)
Fajna historia z tą lucerną :-) Wsiowy chłopak jesteś a lucerny nie rozpoznałeś??? :D :lol: :lol:

duende
15-07-2006, 23:49
Roznąć to on dopiero zacznie - za 1,5 tygodnia :):):)
Nim zdążysz mrugnąć okiem będzie rok później. Przy budowie jakoś czas szybciej leci :-)
Fajna historia z tą lucerną :-) Wsiowy chłopak jesteś a lucerny nie rozpoznałeś??? :D :lol: :lol:
tu masz jeszcze ciekawe informacje o lucernie :-) http://odr.zetobi.com.pl/zwierz/uzytki_z/uzy004.htm

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b1/MedicagoLupulina02.jpg/250px-MedicagoLupulina02.jpg to lucerna nerkowata

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/08/Medicago_falcata_bgiu.jpg/250px-Medicago_falcata_bgiu.jpg a to sierpowata :-)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Medicago_sativa_bgiu.jpg/150px-Medicago_sativa_bgiu.jpg a to zwyczajna siewna
którą miałeś pod bloczkami :-)?? A może żadną znich, bo odmian jest wieeeele :-)

jurand79
16-07-2006, 07:22
...a żebym to ja wiedział jaka to lucerna. Dla mnie to był chwaściory i tyle.
Roddzaj anteny na dachu potrafię określić, ale odmian chwastów nie - ja jestem dżindżinier po PWr a nie AR :D

jdaron
16-07-2006, 17:38
Gratulacje Jurand, prace ruszyły z kopyta. Jedno pytanie: bale będą układane na fundamencie bez żadnego mocowania? nie wmurowałeś kotw?

Jakub

jurand79
17-07-2006, 12:30
Nie, nie wmurowałem kotw - będą przewiercać bal i strop - sami wstawią kotwę gdzie będzie potrzeba :wink:

rencia
25-07-2006, 19:06
Gdzie cholera Ci górale?
żadnych zdjęć z wiórami nie widzę !!!!

Szybko wklejej te fotki bo cikawość zezre!!! :oops: :P

jurand79
25-07-2006, 22:09
:):):)
Wióry postaram się wkleić jutro :wink:
NIE DAJ SIĘ ZEŹREĆ CIEKAWOŚCI!!! Oddaj jej, jak cię nadgryzie!!! :wink: :D:D:D

rencia
26-07-2006, 07:34
Wiem wiem że ciekawość to pierwszy stopień do piekła - trudno - no to będę smażyć się w piekle.

Czekam z niecierpliwością na zdjątka. :wink:

Iwuś
26-07-2006, 10:57
Nieśmiało jedynie zagaję, że ja też cierzpię głod widoku Twych drewnianych ścian :wink: :( :wink:

duende
26-07-2006, 19:02
Nieśmiało jedynie zagaję, że ja też cierzpię głod widoku Twych drewnianych ścian :wink: :( :wink:
Iwuś, a ja już myślałam, że tęsknie wypatrujesz nie ścian a górali :-D :lol:

Iwuś
27-07-2006, 09:27
No widzisz duende tak to jest jak baba zaczyna marzyć o budowie domu, faceci idą w odstawkę. :lol: Co mi po majstrach, ważne jaką potrafią zrobić robotę na budowie. :lol:

jurand79
01-08-2006, 08:50
Drogie Panie, kilka fotek przybyło z czeluści mojego aparatu....
Trochę to trwało no ale cóż.........

POZDRAWIAM!!!

rencia
01-08-2006, 10:41
No super.


Proszę o jeszcze - już nie mogę się doczekać całości - to dopiero będzie efekt. :P

duende
01-08-2006, 16:08
"Rzycie" weryfikuje plany :( - miał być piękny, miedziany fartuch dookoła domku osłaniający ocieplenie piwnicy. Nie będzie - koszt mosiądzu to około 2800 pln netto. O czystą miedź nie pytałem. :( Będzie blacha stalowa w kolorze rynien - grafit lub czerń...
wierzę, że i tak będzie ślicznie :-)
zdjęcie inspekcji jest świetne ;-)

Iwuś
01-08-2006, 17:46
Ja jak widzę choć trochę drzewa to dla mnie już zaczyna robić się ciekawie, no i zaostrza mi się apetyt. Nie łam se głowy tą miedzią, sam zobaczysz że i tak będzie pięknie - tu zadziała magia drzewa, a jej niewiele potrzeba. :lol: :lol: :lol:

mkkafe
01-08-2006, 22:48
Piknie Wam to idzie
Przepieknie...
Moj maz juz chce do nich jechac gadac :lol:

jurand79
02-08-2006, 07:34
Tylko dajcie znać wcześniej kiedy chcielibyście przyjechać :wink:

rencia
02-08-2006, 07:34
Jurand przejdź na gg.

ja-anna
02-08-2006, 07:52
jurand79 - mam pytanko- czy sciany działowe na poddaszu tez bedziesz robił z bala ? (takie same jak na parterze) Dzisiaj popędze syna niech wklei zdjęcia z mojej budowy .Juz od tygodnia stoi mój domek .A ze mamy ten sam projekt to fajnie tak podgladac .Troszke inna technologia moich górali z nizin na pióro własne.A tu mnie zaskoczyłes juz w pażdzierniku chcesz zamieszkać? Wiesz jak on fajnie trzeszczy jak sie osiada.
Zycze powodzenia -ja pewnie do swiat nie wykoncze tego cacka.

Iwuś
02-08-2006, 08:41
Koniecznie muszę opowiedzieć mężowi o Twoim spotkaniu z sąsiadem - dobre :lol: :lol: Super, że jesteście zadowoleni z brygady, ścianki sobie rosną... Uwielbiam tę technologię budowy, bo odpowiada mi tempo w jakim staje dom i w sumie cały czas można się każdym etapem zachwycać.
Powodzenia. :D :D

jurand79
02-08-2006, 10:20
jurand79 - mam pytanko- czy sciany działowe na poddaszu tez bedziesz robił z bala ? (takie same jak na parterze) Dzisiaj popędze syna niech wklei zdjęcia z mojej budowy .Juz od tygodnia stoi mój domek .A ze mamy ten sam projekt to fajnie tak podgladac .Troszke inna technologia moich górali z nizin na pióro własne.A tu mnie zaskoczyłes juz w pażdzierniku chcesz zamieszkać? Wiesz jak on fajnie trzeszczy jak sie osiada.
Zycze powodzenia -ja pewnie do swiat nie wykoncze tego cacka.

Hejka :wink:
Na poddaszu scianki boczne (kolankowe) beda z bala - na wysokosc jednego metra (na 4 bale). Scianki szczytowe i dzialowe beda w szkielecie, z zewnatrz obite gruba deska o takiej samej wysokosci jak bale, beda takze pomiedzy nimi listwy :wink: Ma to wygladac tak jak sciana z litego bala. Calosc ocieplona bedzie 20 cm welny mineralnej (tak jak i dach). W naszej sypialni i na klatce schodowej bedzie boazeria, w lazience i pokojach dla dzieci bedzie GK. Nie chcemy dzieciakom dawac drewna bo sciany beda sie zmienialy z wiekiem - najpierw tapeta w misie, potem samochodziki, pozniej zapewne jakies plakaty - nie chcialbym wywalic kasy na drewno i potem je niszczyc albo skazywac dzieciakow na monotonnie...
W sypialni boazeria na skosach bedzie po sama kalenice, z widocznymi oszlifowanymi jetkami. Widzialem takie fajne zdjecie, gdzie nad malzenskim lozem pod skosem przerzucono przez belki kawalek zwiewnego mateialu - uroczo to wygladalo i bardzo nam sie spodobalo. W pozostalej czesci sufit bedzie zamocowany pod jetkami. :D

Juz wybudowalas? Jak to wyglada? Jak funkcjonalnie przestrzen sie ksztaltuje? Nie za maly wyszedl ten domek (ciagle sie tego jeszcze obawiam)? ZDJECIA PROOOOOSZE!!!!! :lol: Daj cynk z linkiem jak juz bedzie mozna conieco zobaczyc.

jurand79
02-08-2006, 10:21
jurand79 - mam pytanko- czy sciany działowe na poddaszu tez bedziesz robił z bala ? (takie same jak na parterze) Dzisiaj popędze syna niech wklei zdjęcia z mojej budowy .Juz od tygodnia stoi mój domek .A ze mamy ten sam projekt to fajnie tak podgladac .Troszke inna technologia moich górali z nizin na pióro własne.A tu mnie zaskoczyłes juz w pażdzierniku chcesz zamieszkać? Wiesz jak on fajnie trzeszczy jak sie osiada.
Zycze powodzenia -ja pewnie do swiat nie wykoncze tego cacka.

Dobrze kojarze? Jestes z okolic Hrubieszowa? Mozna by kiedys podjechac do was i przespacerowac sie po domku?

rencia
02-08-2006, 10:29
ja-anna - też chętnie zobaczę twoje drewniane cudo - podaj link do stronki z fotkami.

mkkafe
03-08-2006, 08:15
Tylko dajcie znać wcześniej kiedy chcielibyście przyjechać :wink:

maz chyba mial na mysli Goroli
:D
W gorach
Ale Wasz domek tez baaardzo chetnie :D

jurand79
03-08-2006, 08:37
Tylko dajcie znać wcześniej kiedy chcielibyście przyjechać :wink:

maz chyba mial na mysli Goroli
:D
W gorach
Ale Wasz domek tez baaardzo chetnie :D

A ja mialem na mysli gorali budujacych mi domek - beda u mnie jeszcze z miesiac (mysle ze nie dluzej) :wink:

ja-anna
03-08-2006, 09:03
Dobrze kojarze? Jestes z okolic Hrubieszowa? Mozna by kiedys podjechac do was i przespacerowac sie po domku?[/quote]







Zgadza sie jestem z Hrubieszowa .zapraszam .Sobota po 17 i niedziela -wolne mamy.DO zobaczemia !!!!!!!!!

jurand79
03-08-2006, 09:06
Dobrze kojarze? Jestes z okolic Hrubieszowa? Mozna by kiedys podjechac do was i przespacerowac sie po domku?
Zgadza sie jestem z Hrubieszowa .zapraszam .Sobota po 17 i niedziela -wolne mamy.DO zobaczemia !!!!!!!!![/quote]

Oj napewno nie ten weekend - na wesele sie wybieramy :wink:
ALe przyszly - kto wie... :lol:

POZDRAWIAM!!!

ja-anna
04-08-2006, 10:53
Jurand 79
Baw sie dobrze . :lol: A mój domek nie ucieknie :lol:
a pulki co popatrz tutaj

http://annaxxxpawlowska.w.interia.pl/

rencia
04-08-2006, 11:05
No i to mi się podoba zaczyna być coś widać. Super.

Wiesz co przeraża mnie jedna rzecz - jak piszesz o róznych rzeczach w swoim dzienniku - a to o fundamencie , a to o kominie, a to o jakichś słupkach pod balkon....

Ja o tym wszystkim nie mam pojęcia i ogarnia mnie przerażenie :cry:
Coraz bardziej zaczynam się bać BUDOWY SWOJEGO DOMU.
Najchętniej bym to wszystko komuś zleciła , żeby pamięatał, że trzeba to czy tamto na takim etapie budowy.


Ale będę sie jakoś trzymać - wiem jestem jojczydło :-?


Pozdrowionka

jurand79
04-08-2006, 11:06
Renia, CZYTAJ FORUM!!! :lol:

rencia
04-08-2006, 11:08
Nic innego nie robię - tylko zaczynam mieć mętlik w głowie - a i pogoda też chyba działa bo od kilku dnie jestem jakaś nie pozbierana - chyba pójdę na Redbulla albo jakiego kielicha na poprawienei humoru :wink:

jurand79
04-08-2006, 11:19
Jurand 79
Baw sie dobrze . :lol: A mój domek nie ucieknie :lol:
a pulki co popatrz tutaj

http://annaxxxpawlowska.w.interia.pl/

Hej,
Widzę, że trochę pozmieniałaś w projekcie :wink:
Trochę ci zazdroszczę tej działki na skarpie :) - jaką ma szerokość i długość?
Wczoraj sprawdzałem trasę do Hrubieszowa - cholera, myślałem, że ta wschodnia granica jakoś bliżej jest :wink: 5 godzin jazdy - trochę mi za daleko... Cały dzień musielibyśmy spędzić w aucie - trochę by to bolało. Chyba jednak fotki będą musiały mi wystarczyć :(
Jaką masz grubość drewna na ścianie? Ocieplenie dajesz od środka, tak? No i co to za drewno z takimi ładnymi słojami :D ???

POZDRAWIAM!!!

krysiagdy
04-08-2006, 15:52
Domek pieknie rosnie. Jestem pod wrazeniem. Jaka jest grubosc bali? To świerk? Jak bylo przygotowane drewno? Czyms bylo impregnowane? Nie wiem czy dobrze kojarze, że to Ty miales unikac wszelkiej chemii w domku :). Ciekawa jestem jak wyjdzie salon umiejscowiony w piwnicy. troche to zaskakujące, nie bedzie ciemno? tym bardziej ze dzialka plaska. kominek bedzie na parterze? Duzo tych pytan ale moze w wolnej chwili (pewno ich malo) odpowiesz.
pozdrawiam

katarek
04-08-2006, 16:53
Hi!
Kurka! Ale fajowe te bale!
Aż mi się zachciało coś takiego budować! ;)
Tak! Mój następny dom będzie z bali! :)

jurand79
04-08-2006, 16:56
Domek pieknie rosnie. Jestem pod wrazeniem. Jaka jest grubosc bali? To świerk? Jak bylo przygotowane drewno? Czyms bylo impregnowane? Nie wiem czy dobrze kojarze, że to Ty miales unikac wszelkiej chemii w domku :). Ciekawa jestem jak wyjdzie salon umiejscowiony w piwnicy. troche to zaskakujące, nie bedzie ciemno? tym bardziej ze dzialka plaska. kominek bedzie na parterze? Duzo tych pytan ale moze w wolnej chwili (pewno ich malo) odpowiesz.
pozdrawiam

Hej,
No to odpowiadam expresem (bo naprawdę mało mam wolnych chwil... :( )
-grubość bali - 24 cm na ścianach zewn, 14 na działowych
-świerk (sosny w koniakowie nie rosną)
-niczym jeszcze nie impregnowane. Będzie malowane specjalnym podkładem na zewnątrz jak już będzie cały stał. Od środka - woskowane
-Dobrze kojarzysz - jak najmniej chemii :wink:
-o to chodzi, żeby w piwnicy było ciemno - to ma być miejsce na kino domowe, posiedzenie przy browarku (jak nie będzie można z racji pogody tego zrobić na tarasie), słuchanie muzyki. Wiesz, fajna muzyczka albo brzdęki z gitary, nastrojowe światełko i takie tam.... :lol:
-kominek na parterze....

Pozdrawiam :D:D:D

Iwuś
04-08-2006, 17:11
W naszym domu miało nie być podpiwniczenia, ale se chyba nie odmówię :lol: Jak nie będzie to składzik na różne hobbistyczne gadżety mężusia to też wykombinuję taki nastrojowy salonik... spodobał mi się ten pomysł... taka nastrojowa piwniczka z klimatem... hmm, trzeba będzie podejść do tematu poważnie. No i mogę się pochwalić, że jutro jadę na spotkanie z geodetą. W końcu ujrzymy z mężem wszystkie kąty naszej działeczki. Nareszcie 1,5 roczne poszukiwania zakończone!!!! :D 8)

jurand79
04-08-2006, 17:45
W naszym domu miało nie być podpiwniczenia, ale se chyba nie odmówię :lol: Jak nie będzie to składzik na różne hobbistyczne gadżety mężusia to też wykombinuję taki nastrojowy salonik... spodobał mi się ten pomysł... taka nastrojowa piwniczka z klimatem... hmm, trzeba będzie podejść do tematu poważnie. No i mogę się pochwalić, że jutro jadę na spotkanie z geodetą. W końcu ujrzymy z mężem wszystkie kąty naszej działeczki. Nareszcie 1,5 roczne poszukiwania zakończone!!!! :D 8)

No widzisz, a mojej żoneczce zdaża się poklnąć na tą piwnicę od czasu do czasu... Nie może przeboleć, że tyle kasy tam utopiliśmy. A ja? A ja przemilczam te jej chwile zwątpienia coby nie podsycać złości (złość urodzie szkodzi a ja chę mieć zawsze piękną żonę :lol: ). Doskonale wiem, że jak już będziemy mieszkać to sama stwierdzi, że WARTO było "zakopać" tyle kasy w ziemi :D:D:D

jurand79
04-08-2006, 17:48
Hi!
Kurka! Ale fajowe te bale!
Aż mi się zachciało coś takiego budować! ;)
Tak! Mój następny dom będzie z bali! :)

No co ty!!! Następny rób inny, dopiero trzeci niech będzie z bali (wg zasady: Pierwszy dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla SIEBIE). :lol:
Ja robię od razu dla siebie - łamię wszelkie zasady!!! :D:D:D

ja-anna
05-08-2006, 07:14
Hej,
Widzę, że trochę pozmieniałaś w projekcie :wink:
Trochę ci zazdroszczę tej działki na skarpie :) - jaką ma szerokość i długość?
Wczoraj sprawdzałem trasę do Hrubieszowa - cholera, myślałem, że ta wschodnia granica jakoś bliżej jest :wink: 5 godzin jazdy - trochę mi za daleko... Cały dzień musielibyśmy spędzić w aucie - trochę by to bolało. Chyba jednak fotki będą musiały mi wystarczyć :(
Jaką masz grubość drewna na ścianie? Ocieplenie dajesz od środka, tak? No i co to za drewno z takimi ładnymi słojami :D ???

POZDRAWIAM!!![/quote]


Hej.
a no pozmieniałam i jeszcze zmieniam co sie da ,a ostatnio widziałam ten projekt w nowej wersji,z kominkiem na œrodku i klatka schodowa tez na œrodku salonu,kuchnia na przeciw łazienki .Bardziej mi sie podoba ta nowa wersja ,ale nastepnego razu juz nie bedzie,
Tak ,działka na skarpie na dole wielki 80 m staw i juz sa ryba jakies tam.Działaka jest bardzo wšska 14 m i dlatego nie dostałam pozwolenia na dom z bala.
Bal ma gruboœć 10 ,ocieplenie daje od zewnštrz w œrodku zachowam BAL
(i na złoœć urzędnikom bedzie dom z bala.)Tylko œciany z tarasami zachowam drewniane (beda szalowane )

A drewno z pieknymi słojami i o kolorze łososiowym to modrzew jest piekny prawd? :D a tarasy z jodły żeby nie było tak mdło :lol:

Tak ,mieszkam daleko od œwiata tak juz prawie na ukrainie, a jednak jak bedziesz miał ochote to zapraszam.
Pozdrawiam.

rencia
09-08-2006, 17:05
Jurand nie martw się pogoda będzie bo ja ją zamówiłam u Najwyższego od soboty - wyjeżdżam na urlop więc słonko musi być. :lol: :wink:

Sebastiano
09-08-2006, 18:32
kolejny domek z bali - miło widzieć - pozdrawiam "balowiczów" :D
i życzę szybkiego ukończenia :D

mkkafe
09-08-2006, 21:36
Wlasnie myslelismy z mezem ze folia zalatwilaby sprawe...Mam nadzieje ze drewno nie nasiaknie. Serce sie kraje.... :-?
No i co tu gadac chlopie..niespodziewana zmiana pogody i Twoja relacja odstraszyla nas od budowania na raty :-? A moze mamy zajecze serce???

jurand79
09-08-2006, 22:06
Wlasnie myslelismy z mezem ze folia zalatwilaby sprawe...Mam nadzieje ze drewno nie nasiaknie. Serce sie kraje.... :-?
No i co tu gadac chlopie..niespodziewana zmiana pogody i Twoja relacja odstraszyla nas od budowania na raty :-? A moze mamy zajecze serce???
Nie ma co na raty.... Trzeba od razu machnąć całość! No ale na deszczowe dni nic się nie poradzi. :(:(:(

Dzióba
13-08-2006, 11:01
Miło was czytać, że jakoś robota wam idzie. szkoda tylko Jurand że ten deszcz leje. Mnie przez lato pięknie domek dosychał i częściowo już go zaimpregnowałem. Ja po dwóch miesiącach przerwy na budowie wracam i buduje dalej. Już mam kominek w salonie a jak twoje rozwiązania kominkowe. te pierwsze rozpalanie i dym z komina który sam stawiałem ech fajnie jest samemu coś tworzyć.

do ja-anna byłem już po modrzewia jeszcze raz dzięki jestem bardzo zadowolony

Pozdrawiam Balowiczów i jak będziecie w okolicach Częstochowy to zapraszam.

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

jdaron
14-08-2006, 17:27
Jurand, zdradzisz jaki impregnat będziesz stosował do œcian na zewnštrz? Mnie czeka impregnacja œcian za miesišc.

Jakub

jurand79
14-08-2006, 18:18
Jurand, zdradzisz jaki impregnat będziesz stosował do �cian na zewnštrz? Mnie czeka impregnacja �cian za miesišc.

Jakub

Zdradzę, ale za kilka dni (jak przywiozą go moi górale), bo szczerze mówiąc nie pamiętam nazwy :roll: Śakiś niemiecki czy cuś...

Dzióba
14-08-2006, 21:03
jak z koniakowa to pewnie "Rosnera" bo tam mają przedstawiciela

Radekkow
23-08-2006, 19:24
Czesc Jurand79. Obserwuję Twoje postępy w pracach. Podziwiam - :o trzeba powiedzieć. Może Twoi znajomi z Koniakowa mają wolną zimę(grudzień). Chętnie dałbym im zarobić. Buduję pod Łodzią w lesie. Do tej pory tylko czytałem. Teraz zamierzam włączyć się w ten rytm balowych pogaduszek(jeszcze doświadczenia niestety nie mam). Też będę miał piwnicę-pub :D Zobaczymy, kto lepiej będzie polewał.
Radek-nowy balowicz.

jurand79
23-08-2006, 20:55
Oj rozumiem, że ekipy jeszcze zaklepanej nie masz :(
Raczej nie sądzę, że mają wolny termin - coś wspominali, że po mojej budowie mają kolejną. Poza tym obiecane mam piękne schody w grudniu, więc nie oddam ci ich tak szybko :D :D :D

Radekkow
23-08-2006, 21:22
Wiesz, zawsze mogę ich puścić na parę dni. To niedaleko. Ale nie mam Ci tego za złe. Dam sobie radę bez tego. :wink: Powodzenia z całym zamieszaniem. :D

rencia
25-08-2006, 18:40
To ja też trzymam kciuki za tą więźbę :P


Pozdrowionka

25-08-2006, 19:52
A to Ci Babcia dogadała z tą komórką :lol: :lol: :lol: . Fajna Babcia :wink: .
Oczywiście dołączam się do trzymaczy kciuków, zwłaszcza żeby pogoda dopisała.

Iwuś
26-08-2006, 18:08
Rośnie Wam ten domek..., a pachnie pewnie?... Życzę Wam żeby pogoda dopisała i nie było żadnych niepotrzebnych przestojów w robocie. :D

jurand79
26-08-2006, 19:43
:) Dzięki "kciukotrzymacze". Fajnie wiedzieć, że ktoś nam kibicuje :lol:
Oj pachnie drewienko, pachnie.... Aż się chce JUŻ, NATYCHMIAST, W TEJ CHWILI wprowadzać.... To co, że nie ma dachu - przecież gwiazdy w nocy są piękne :lol: Postaram się wrzucić jutro fotki - dziś nie mam już siły... A będzie co oglądać - wdrapałem się na ścianę i popstrykałem z góry :D Chłopaki pojechali na niedzielę do domu, wracają w poniedziałek rano. Zrobiliśmy z mamuśką trochę porządku na działeczce. Żona woli jechać do pracy niż na budowę :) No ale wybaczę jej - w końcu jak trzeba jechać to trzeba... :(

krysiagdy
28-08-2006, 20:45
Jestem świezo po wizycie w firmie Wako k. Koszalina- od 16 lat buduja z bali. Firma sprawia solidne wrazenie (to tak na "oko"). Buduja z roznej grubosci- najwieksza 22cm dla bali prostokatnych (bo tylko te mnie interesuja). Ale jest jedno "ale" - ich bale maja owszem 22cm na grubosc ale za to tylko polowe tego na wysokosc :/.Szczerze mowiac nie wyglada to najlepiej. Jak porownuje to z balami z Twojego domku to szkoda gadac.. Jurand masz po prostu piekne bale! Czy one byly suszone albo sezonowane? Wygladaja na malo popekane.
pozdrawiam

jurand79
28-08-2006, 21:51
Oj popękają jeszcze, popękają :wink: - taki w końcu urok drewna na ścianach... Nie pękają tylko drążone w środku (z wyciętym rdzeniem). Moje bale nie było jakoś specjalnie suszone - po prostu pochodzą z zimowej ścinki i tyle. Impregnować będę dopiero po wybudowaniu całości.
Trochę dziwnie musi wyglądać ściana z bala 22x11 kładzionego na płask - masz jakieś zdjęcia? Chętnie bym to zobaczył... :)
Pozdrawiam :lol:

krysiagdy
29-08-2006, 07:48
No moze przesadzilam troche. To nie 11cm tylko jakies 15. Nie mam zdjecia do pokazania ale jest rys. z ich strony. W rzeczywistosci wyglada to gorzej niz na tym schemacie :( tzn bale wygladaja na bardzo niskie- takie wrazenie "optyczne". Mocno mnie to zmartwio bo byli moim faworytem przy szukaniu wykonawcy. Wlasnie gdzies czytalam że drewno ze scinki zimowej pęka najladniej bo ma najmniej wody i nie tworza sie takie duze naprezenie podczas schniecia (no i im wolniej bedzie schlo tym lepiej ponoc). Wako suszy komorowo i gina wtedy wszystkie ewentualne szkodniki (plesnie i robale) ale za to drube bale pekaja bardzo mocno. Jak zawsze cos za cos;)
http://87.207.107.241/fotki/wnetrza/bale%20wako.jpg

rencia
14-09-2006, 08:20
Piknie Panie Jurand 79.
Piotruś aż miło patrzeć - no to co święta Bożego Narodzenia to już napewno u siebie.

A ja się pochwalę - mam już gotowy projekt.

W przyszłym roku na wiosnę u mnie będzie tak rosło - już nie mogę się doczekać. Pewnie też będę padać na pysk - ale chyba warto? :P

Pozdrowionka i życzę siły.

Jak troszki czasu będziesz miał to czekam na więcej.......... :wink:

jurand79
14-09-2006, 20:40
Piknie Panie Jurand 79.
Piotruś aż miło patrzeć - no to co święta Bożego Narodzenia to już napewno u siebie.

A ja się pochwalę - mam już gotowy projekt.

W przyszłym roku na wiosnę u mnie będzie tak rosło - już nie mogę się doczekać. Pewnie też będę padać na pysk - ale chyba warto? :P

Pozdrowionka i życzę siły.

Jak troszki czasu będziesz miał to czekam na więcej.......... :wink:

Oj swieta to juz napewno przy kominku... :wink:

...a ja pogratuluje - GRATULUJE!!! :D

Na pysk to ja padam, ale psychicznie. Oj chetnie zamienilbym obecna robote na dwumiesieczne zapierdzielanko na budowie - ale bym wypoczal... :roll:

rencia
15-09-2006, 07:11
Zapirdzielanko na budowie????? - OKI ale mięśnie by Ci wysiadły przynajmniej po pierwszym tygodniu....
Mnie ostatnio po weselu wszystko bolało tak szalałam i stwierdziłam że chyba za mało się człek rusza.........
Rano wsiadasz w auto jedziesz do pracy-siedzisz pół dnia i dłużej przed kompem - potem znów auto i do domu - masakra.........chyba trzeba przyjąć MODEL AMERYKANINA - rano joging - wieczorem siłownia.


Pozdrowionka

PS. Jak psycha siada to trzeba se trochę ponażekać - poużlać się nad sobą - wypić piwko albo drineczka - wrzucić na chwilę na luz - przeczekać - i z powrotem zapirdzielać.....

djan
17-09-2006, 18:09
wspaniale
moje gratulacje
miło widzieć ludzi którzy nie chca mieszkać w ceramice i betonach

Ja równiez do nich należę
mam już działkę nad jeziorem uzbrojoną , projekt domu z bali płaskich i pozwolenie na budowe - już moge ruszać

widzę że muszę założyc dziennik

poizdrawiam

jurand79
19-09-2006, 08:13
wspaniale
moje gratulacje
miło widzieć ludzi którzy nie chca mieszkać w ceramice i betonach

Ja równiez do nich należę
mam już działkę nad jeziorem uzbrojoną , projekt domu z bali płaskich i pozwolenie na budowe - już moge ruszać

widzę że muszę założyc dziennik

poizdrawiam

KONIECZNIE ZAŁÓŻ DZIENNIK!!! Będziemy śledzić na bieżąco twoje postępy :wink:

Oby nas było jak najwięcej!!! :lol:

ja-anna
05-10-2006, 11:38
HEJ JURAND


15 za tynki troche duzo ja płaciłam 10 .I tez podobno nie mało,ale pocieszam sie ze dobrze chociaz mam zrobione.Albo inaczej jestem zadowolona :lol: . Z innych robót mniej i tez nic na to juz nie poradze.
Ja mam juz podłoge na poddaszu,chłopaki biora sie za sciany działowe w piatek,pól elektryki założyli i pól hydrauliki.Koszmarnie to wyglada nawet juz nie robie zdjec.Straszny bałagan ,zbieram folie i inne odpadki i słobo mi .Ciekawe czy u was na budowie tez tak rzucaja wszysko gdzie popadnie.
---------------------------------------------------------------------
Teraz życzcie mi cierpliwosci bo juz mam jej co raz mniej .

ja-anna
05-10-2006, 11:39
Dzióba dodzwoniłes sie ?

jurand79
05-10-2006, 19:52
HEJ JURAND


15 za tynki troche duzo ja płaciłam 10 .I tez podobno nie mało,ale pocieszam sie ze dobrze chociaz mam zrobione.Albo inaczej jestem zadowolona :lol: . Z innych robót mniej i tez nic na to juz nie poradze.
Ja mam juz podłoge na poddaszu,chłopaki biora sie za sciany działowe w piatek,pól elektryki założyli i pól hydrauliki.Koszmarnie to wyglada nawet juz nie robie zdjec.Straszny bałagan ,zbieram folie i inne odpadki i słobo mi .Ciekawe czy u was na budowie tez tak rzucaja wszysko gdzie popadnie.
---------------------------------------------------------------------
Teraz życzcie mi cierpliwosci bo juz mam jej co raz mniej .

...tylko ze ja mam zamiar dac w tej piwnicy na sciany twardy styropian (2cm) zaciagany siatka i na to jakas warstwa tynku z "mazajami" (nieregularna faktura). Czesc tej piwnicy ma byc typowo "salonowa" wiec zalezy mi na efekcie "cieplej sciany". Czy w takim wypadku to nadal duzo (15pln/mkw)??? :roll:

ja-anna
05-10-2006, 20:38
No tak, jak na takie wymagania to pewnie cena akuratna :lol:

domek masz przepiekny !

ja-anna
06-10-2006, 07:26
Jurand
sprawdz jak jest z tym ocieplaniem styropianem od wewnštrz.
Ja mam tak ocieplony stary garaz ,nigdy wiecej nie robiłabym tego,po kilku latach i zimach zapach mam nie bardzo przyjemny.W nowym juz tego nie radzili mi budowlańcy.
ja-anna

jurand79
06-10-2006, 07:31
Jurand
sprawdz jak jest z tym ocieplaniem styropianem od wewnštrz.
Ja mam tak ocieplony stary garaz ,nigdy wiecej nie robiłabym tego,po kilku latach i zimach zapach mam nie bardzo przyjemny.W nowym juz tego nie radzili mi budowlańcy.
ja-anna

Raczej się tego nie obawiam (zapachu jak i wykraplania pary wodnej). Będę miał dobrze rozwiązaną wentylację... :wink:
Pozdrawiam,
/Pit

rencia
06-10-2006, 07:53
Hejka jak tam postępy na budowie - kiedy kończysz?

Loxia
06-10-2006, 07:55
Bardzo nam się podoba :D BARDZO :)

Iwuś
06-10-2006, 10:01
Wszystko wygląda miodzio :D Napewno jesteście z siebie dumni, że jednak odważyliście się zbudować dom i proszę... marzenie piorunem się spełnia. Suuupppeeeerrrr :P
A ja wczoraj wraz z mężem podpisałam akt notarialny zakupu naszej działki w pradolinie rzeki Hańcza. Miejsce niesamowite, a wiosną 2008 zacznie się budowa naszego drewnianego.
Powodzenia :D

jurand79
06-10-2006, 13:16
Hejka jak tam postępy na budowie - kiedy kończysz?

Kiedy kończę? JAK NAJSZYBCIEJ!!! :D
Chłopaki kończą za max tydzień. Potem ja zabieram się za instalacje, w połowie listopada wchodzi ekipa od piwnicy, kuchnię mamy ustawioną na połowę grudnia...
...a ja i tak myślę, że w listopadzie już będziemy tam nocować!!! :) :) :)

rencia
06-10-2006, 13:17
No to super!

kadargo
07-10-2006, 15:05
Hej Jurand

Śpieszę z gratulacjami. Dom wygląda rewelacyjnie, bardzo nam się podoba. Już czuję ten klimacik, kominek za oknem pada śnieg...... ech.
Śledzę wasze postępy i myślę, że za rok moze tez już będziemy mieszkali w swoim domku.A na razie w czwartek udało sie nam kupić w końcu nasz kawałek ziemi na Ziemi. Ruszamy na wiosnę.
Mam pytanie. Na dachu masz dachówkę jakiego producenta i ile płaciłeś?
Co do Waszych perypetii z oknami, to obejrzyj okna dokładnie przed zamontowaniem, czy nie ma jakiejś fuszerki. Drutex okna drewniane produkuje od niedawna, nie chcę sugerować, że żle wybrałeś ale w tej chwili firmy okienne mają zatrzęsienie zamówień, i może się zdarzyć że czegoś niedopatrzyli, bo robią to tylko ludzie, a jak się śpieszą ....
Zresztą , już macie przeboje bo ktoś gdzieś czegoś niedopatrzył.
Serdecznie Pozdrawiam

Zygmunt

Dzióba
08-10-2006, 17:39
No Jurand Pięknie to wygląda i tempo niezłe grauluje i oby tak dalej.
Pozdrawiam Dzióba

Samuel&Mysia
08-10-2006, 21:11
Wyglada super :)

W dziennik jeszcze sie nie wczytalismy, ale ze zdjec i z projektu domek wyglada dosc... znajomo ;) Nasz rowniez ma byc z bali i w podobnym stylu, tylko troche mniejszy. Napiszemy cos wiecej jak tylko przeczytamy caly dziennik budowy :)

jurand79
09-10-2006, 21:37
Hej Jurand

Śpieszę z gratulacjami. Dom wygląda rewelacyjnie, bardzo nam się podoba. Już czuję ten klimacik, kominek za oknem pada śnieg...... ech.
Śledzę wasze postępy i myślę, że za rok moze tez już będziemy mieszkali w swoim domku.A na razie w czwartek udało sie nam kupić w końcu nasz kawałek ziemi na Ziemi. Ruszamy na wiosnę.
Mam pytanie. Na dachu masz dachówkę jakiego producenta i ile płaciłeś?
Co do Waszych perypetii z oknami, to obejrzyj okna dokładnie przed zamontowaniem, czy nie ma jakiejś fuszerki. Drutex okna drewniane produkuje od niedawna, nie chcę sugerować, że żle wybrałeś ale w tej chwili firmy okienne mają zatrzęsienie zamówień, i może się zdarzyć że czegoś niedopatrzyli, bo robią to tylko ludzie, a jak się śpieszą ....
Zresztą , już macie przeboje bo ktoś gdzieś czegoś niedopatrzył.
Serdecznie Pozdrawiam

Zygmunt

Dachówkę mamy Koramic Renesansowa L15, kolor antracytowy. Cały dach (z obróbkami blacharskimi, instalacją piorunochronną i rynnami) kosztował nas około 13,5kPLN
Będziemy testować okna - jakby co to reklamacja :evil:

kadargo
10-10-2006, 09:44
Hej Jurand

A ta cena to z położeniem czy + położenie?
Powiem, że bardzo nam się podoba. Choć sami mamy upatrzoną dachówkę CREATONA brązową, tylko nie wiemy czy będzie pasowała.
Czekamy na zdjęcia z osadzonymi oknami, i oczywiście na kosztorys, bo to pewnie interesuje tych co zamierzają dopiero budować, czyli również nas, choć mamy jakiś swój plan wydatków. Napisz również czy Twoj wstępny kosztorys pokrywa się z rzeczywistymi wydatkami.
No i działaj w środku, aby się w listopadzie wprowadzić.

Hej Pozdrawiam

Zygmunt

jurand79
10-10-2006, 09:51
Hej Jurand

A ta cena to z położeniem czy + położenie?
Powiem, że bardzo nam się podoba. Choć sami mamy upatrzoną dachówkę CREATONA brązową, tylko nie wiemy czy będzie pasowała.
Czekamy na zdjęcia z osadzonymi oknami, i oczywiście na kosztorys, bo to pewnie interesuje tych co zamierzają dopiero budować, czyli również nas, choć mamy jakiś swój plan wydatków. Napisz również czy Twoj wstępny kosztorys pokrywa się z rzeczywistymi wydatkami.
No i działaj w środku, aby się w listopadzie wprowadzić.

Hej Pozdrawiam

Zygmunt

Położenie dachówki było wliczone w cenie robocizny całości budowy (robiła to ta sama ekipa). Mogę zapytać, ile biorą za sam dach....

Czy wstępny kosztorys pokrywa się z rzeczywistością? Hmmm... Takie fajne zdanie cytowałem już nie raz - "Niedoszacowanie kosztów budowy pozwala podjąć decyzję o jej rozpoczęciu..." Właśnie pobrałem wniosek o podwyższenie kwoty kredytu o 20kpln, żeby starczyło na lodówkę... :-?

ala*
10-10-2006, 14:32
Domek boski oczywiœciea czy mógłbyœ podać linka do projektu?Bšdz ile ma pow. użytkowej?Jakaœ info na temat kosztów obecnego stanu?Please :P

zaba_gonia
10-10-2006, 16:17
NO I JAK WAM SIĘ TO PODOBA???? Bo nam BAAAAARDZO!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Mi się nie podoba bardzo, tylko ......................ogrooooooooooomnie!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Masz prześliczny domek. Zawsze podobały mi się drewniane domki. Bedziesz w nim szczęśliwy :D :D

Radekkow
11-10-2006, 19:03
Witaj Jurand,

Chyba nie muszę powtarzać za innymi, że niezłe dzieło sztuki stworzyli Twoi Harnasie. Gratulacje! Trzymam kciuki dalej.
Teraz pytania: Nie obawiasz się, że będzie trochę ciemno na poddaszu? Postawiłeś tylko jeden komin? (rozumiem, że systemowy do kominka) - czy reszta to elektryka? I jeśli nie ma kominów wentylacyjnych - to robisz GWC z rekuperatorem? I nie wiem czy dobrze widzę: bale są wysunięte na zewnątrz fundamentów?
Super dobrany kolor dachówki :D
Pozdrawiam.

jurand79
11-10-2006, 19:58
NO I JAK WAM SIĘ TO PODOBA???? Bo nam BAAAAARDZO!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Mi się nie podoba bardzo, tylko ......................ogrooooooooooomnie!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Masz prześliczny domek. Zawsze podobały mi się drewniane domki. Bedziesz w nim szczęśliwy :D :D

Eeee tam - "Będziesz...". Żabciu - JUŻ JESTEM!!!!

jurand79
11-10-2006, 20:09
Witaj Jurand,

Chyba nie muszę powtarzać za innymi, że niezłe dzieło sztuki stworzyli Twoi Harnasie. Gratulacje! Trzymam kciuki dalej.
Teraz pytania: Nie obawiasz się, że będzie trochę ciemno na poddaszu? Postawiłeś tylko jeden komin? (rozumiem, że systemowy do kominka) - czy reszta to elektryka? I jeśli nie ma kominów wentylacyjnych - to robisz GWC z rekuperatorem? I nie wiem czy dobrze widzę: bale są wysunięte na zewnątrz fundamentów?
Super dobrany kolor dachówki :D
Pozdrawiam.

Czy będzie ciemno na poddaszu - hmmmm... Raczej nie powinno być. W sypialni jest duże okno balkonowe, w małych pokojach co prawda po jednym ale są od strony wschodnio-południowej, na korytarzu będzie też jasno, bo okno nad klatką jest od południowego-zachodu...
Tak - komin jest jeden systemowy - do kominka. Wentylacja będzie półgrawitacyjna. Chcę zrobić GWC, w które będzie tłoczone wentylatorem powietrze. Da to efekt lekkiego nadciśnienia w domu więc powietrze będzie usuwane przez kratki i kanały do kominków wentylacyjnych w dachówce. Reku nie będzie...
Widzisz i dobrze i źle :) Ściany zewnętrzne są licowane ze ścianą piwnicy, ale za to wystają węgły (obłap z ostatkiem :wink: ) Styropian będzie zachodził 10-15 cm na podwalinę (pierwszy bal) i będzie okuty blachą, żeby nie zaciekała za niego woda. Uniknę w ten sposób mostka termicznego, o który na początku tak bardzo się obawiałem.
Kolor dachówki - też nam się podoba. Widzeliśmy takie połączenie wcześniej i dlatego padła decyzja na antracyt :D:D:D

jurand79
11-10-2006, 20:18
Hej Jurand

A ta cena to z położeniem czy + położenie?...................................

Zygmunt

Położenie dachówki było wliczone w cenie robocizny całości budowy (robiła to ta sama ekipa). Mogę zapytać, ile biorą za sam dach....

...................................

Już wiem - położenie dachu przez naszych majstrów to koszt 25 pln/mkw

szczescie_moje
12-10-2006, 18:14
Witaj Piotrze
Macie PRZEPIEKNY domek. Twoi górale naprawde świetnie sie spisali. Zachwycił mnie sposob laczenia bali
W swoim dzinniku bardzo obszernie i szczegółowo dzielisz sie swoja wiedza i pomyslami na dom i rozne rozwiaznia w nim zastosowane. Chcialabym zapytac czy moglbys takze udzielic nieco wiecej szczegolowych informacji o ekipie gorali - co do cen za caly domek i namiarow kontaktowych....Dopiero jestem na poczatku drogi ale przyznam ze tak bardzo to wszystko mnie ekscytuje, taki straszny glod wiedzy za az!!! calkiem jak dziecko chcialabym wszystko juz natychmiast wiedziec i umiec :lol:
Zaczynam sie bac ze na domek 60-70m2 plus poddasze uzytkowe 150 tys pod klucz (bardzo skromne samo wyposazenie w to wliczam lub nawet tylko czesciowe domku) to bedzie malo... jakie jest twoje zdanie? Niestety wszytskie prace nie beda mogly zostac wykonane moimi raczkami :(
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i zone zyczac rychlego wprowadzenia sie do domku.

szczescie_moje
15-10-2006, 00:28
zapomnialam na ogolnym podziekowac na namiary na ekipe budujaca a juz nie chcialo mi sie edytowac, wiec niniejszym BARDZO DZIEKUJE :lol: z zaproszenia do obejrzenia chetnie skorzystam jak tylko jakas wolna chwilka sie znajdzie-ciekawe co zrobie jak budowa sie zacznie skoro juz teraz na nic czasu nie mam :cry:
pozdrofka serdeczne

Radekkow
15-10-2006, 16:35
Witam Jurand - można powiedzieć, że zaczynasz wykończeniówkę :D Pewnie sylwestar spędzisz na swoim. Fajnie masz! Żałuję, że ja dopiero w przyszłym roku :(
Powiedz - ile kosztowało Cię pokrcie dachu ogólnie: materiał+robocizna (razem z rynnami).

jurand79
15-10-2006, 16:50
Witam Jurand - można powiedzieć, że zaczynasz wykończeniówkę :D Pewnie sylwestar spędzisz na swoim. Fajnie masz! Żałuję, że ja dopiero w przyszłym roku :(
Powiedz - ile kosztowało Cię pokrcie dachu ogólnie: materiał+robocizna (razem z rynnami).

Sylwester??? Ja karpia chce utopic na wigilie juz we wlasnym domku!!! :D:D:D

Dachowka z akcesoriami 12kPLN (Koramic), rynny niecaly 1000, piorunochron okolo 300PLN. Moje majstry dach wliczyli mi w cene calego domu, a normalnie biora 25 pln/mkw.

Radekkow
15-10-2006, 17:06
No to nasi górą :D Ja wstępnie przeznaczyłem na dachówkę z robocizną 25 kpln. Ale według Twoich informacji będzie mniej. Mam podobny dach. Myślisz, że mógłbym spojrzeć z bliska na Twoją Budowlę?
Poza tym: dlaczego nie instalujesz Rekuperatora?

jurand79
15-10-2006, 18:06
No to nasi górą :D Ja wstępnie przeznaczyłem na dachówkę z robocizną 25 kpln. Ale według Twoich informacji będzie mniej. Mam podobny dach. Myślisz, że mógłbym spojrzeć z bliska na Twoją Budowlę?
Poza tym: dlaczego nie instalujesz Rekuperatora?

Jasne że można spojrzeć z bliska - kwestia dogadania terminu :wink: Praktycznie codziennie po południu jestem tam osobiście :D
Złap mnie na GG - podam ci nr komóry to się konkretnie ustawimy :)
Te 300 pln za piorunochron to sam materiał, robocizna moja...
Nie chcę na razie reku - będę miał tylko GWC. Wg mnie to trochę zbędny wydatek (przynajmniej na tą chwilę).

katja
15-10-2006, 18:30
Jurand, ten Chinol to można gdzieś w kraju kupić? 8)

jurand79
15-10-2006, 18:36
Jasne - handluje tym jakiś gościu z Koniakowa. O ile dobrze pamiętam to www.legierski.pl

Lami
17-10-2006, 05:16
Witaj. Gratulacje ;) czytam od dłuższego czasu i podziwiam zdjecia i nie mogę się doczekać kiedy my ruszymy :)
a będzie dokładnie ten sam projekt tylko bez piwnicy, czy ścianki u góry masz drewniane czy z płyt G-K? Pozdrawiam

Z utęsknieniem będę czekać na Twoje relacje po zimie ;)

jurand79
17-10-2006, 07:27
Witaj. Gratulacje ;) czytam od dłuższego czasu i podziwiam zdjecia i nie mogę się doczekać kiedy my ruszymy :)
a będzie dokładnie ten sam projekt tylko bez piwnicy, czy ścianki u góry masz drewniane czy z płyt G-K? Pozdrawiam

Z utęsknieniem będę czekać na Twoje relacje po zimie ;)

Witaj na początku dorgi przez mękę...... No dobra, żartuję :D:D:D
Ścianki u góry mam różne - niektóre z bala, niektóre obite deską szeroką jak bal, będzie trochę boazerii, trochę GK... Jak będę co nieco robił to na pewno wrzucę zdjęcia :wink:

szczescie_moje
27-10-2006, 22:03
Witaj Piotrze
Brak zdjęć jakoś przeboleję o ile nie będzie to trwało zbyt długo :) Nie da się żyć bez oglądania takich fotek :lol:
A gdzie obiecany nieco bardziej szczegółowy kosztorys budowy? (ten podany na grupie jest jedynie ogólny)
Pozdrofka

szczescie_moje
27-10-2006, 22:17
I miałam zapytać czy Ci twoi to tylko z pryzmy budują czy z suszonego też? Cos dodzwonić się do nich nie mogę :( , może jakiegoś meila albo adres masz Piotrze?
Jak postępy na budowie? Dasz radę zrobić karpiowi stawik w nowej wannie? :lol:

jurand79
28-10-2006, 18:36
Fotki już są a kosztorys - hmmm... Muszę w tym celu żonkę "zmolestować", żeby przeklepała to na forum :wink:

jurand79
28-10-2006, 18:43
Fotki już są ......

Oj coś wolno się wciągają - chyba będzie trzeba lekko podkręcić serwerek.... :(
:roll:

szczescie_moje
28-10-2006, 20:56
Normalnie miodek na moje oczy takie fotki pięknego domku :lol: oj brak mi cierpliwości-niech już będzie wiosna 2008.... :roll:

rencia
30-10-2006, 19:53
No i nie będę się rozpisywać bo i nie ma po co - zdjęcia mówią same za siebie.
Ekipa się sprawdziła co? :)
Napisz troszkę o kosztach tego cuda.


Pozdrowionak serdeczne - czekam na wykończniówkę i parapetówkę 8) :lol: :wink:

jdaron
11-11-2006, 09:20
Jurand, czy równoczeœnie ze stawianiem bali - robiłeœ instalację elektrycznš? Jeœli nie - to jak zamierzasz schować kable, żeby nie było ich widać?

Pozdrawiam,
Jakub

jurand79
11-11-2006, 09:35
Jurand, czy równocze�nie ze stawianiem bali - robiłe� instalację elektrycznš? Je�li nie - to jak zamierzasz schować kable, żeby nie było ich widać?

Pozdrawiam,
Jakub

Hej,
Kable rozciągałem niedawno - w peszlach zalanych w posadzce. Gniazdka będą tuż nad podłogą - peszel schowany pod listwą. Włączniki świateł - tam kable pójdą za listwami maskującymi ościeżnicę. Pion piwnica-parter-piętro będzie zrobiony z dużej listwy kablowej obok rozdzielnicy. Oświetlenie na parterze będzie wychodzić ze stropu - instalacja poddasza będzie pod podłogą (legary, wełna, OSB). Zrobię niedługo jakieś fotki i wrzucę w dziennik....

Iwuś
11-11-2006, 20:07
U mnie też fotki wchodzą takim migiem, że nawet nie muszę czekać. W sumie to nie mogę się doczekać kolejnych bo ostatnio piszesz o wylewce w piwnicy o elektryce, no i obejrzeć by się to chciało. :lol:
Pozdrawiam serdecznie

mkkafe
11-11-2006, 21:02
foty, foty, foty :roll: :D

szczescie_moje
12-11-2006, 19:58
szczescie_moje, prosze pisz w komentarzach, oki?

Najmocniej przepraszam :oops: nawet nie zauwarzylam ze pisze w TWOIM dzienniku zamiast w komentarzach. :roll: Obiecuje solidna poprawe i nie otwieranie jednoczesnie dziennika i komentarzy zeby mi sie nie pomieszalo znow cos :)

rencia
13-11-2006, 17:33
Fotki wchodzą teraz OKI.
Jurandzik - super masz.
My nadal jesteśmy na etapie rozmów - od sierpnia kiedy chciałam przez telefon kom. wydrapać oczy panu K. moja druga połowa prowadzi z nim rozmowy podobno jutro ma być ich finał.Jeśli pan K. poda nam chory termin i cenę (a generalnie w moim odczuciu robi wszystko co byśmy sami mu powiedzieli goodbay, a on by miał czyste sumienie) to mamy roczek w plecy bo domek owszem pewnie postawi nam pan .... ale dopiero we wrześniu.
Generalnie brzydko mówiąc szlak mnie trafia i mam ochotę pozwać pana K. do sądu bo wkońcu umowa nawet ustna do czegoś zobowiązuje. :roll:
A niektórzy mówią że budować swój domek to sama przyjemność - jeszcze nie zaczęliśmy a tu już takie problemy.
A wybieramy się do Istebnej w ten albo w przyszły weekend, może umówimy się na piwko???? :P

Eliszka
13-11-2006, 18:02
Domek masz mało powiedziane cudny jeszcze tylko zapach drzewa z kominka i czego więcej chcieć.

Niektóre fotki wchodzą wolno ale co tam. To co widziałam to w zupełności wystarczy tylko dodać nic ująć. Gratuluję.
Pozdrowionka,
Ela

jurand79
15-11-2006, 10:39
A wybieramy się do Istebnej w ten albo w przyszły weekend, może umówimy się na piwko???? :P

Oj chyba nie... Kasy na podroz brak na tym etapie, poza tym kazdy dzien na wage zlota.... :D

jurand79
15-11-2006, 10:40
szczescie_moje, prosze pisz w komentarzach, oki?

Najmocniej przepraszam :oops: nawet nie zauwarzylam ze pisze w TWOIM dzienniku zamiast w komentarzach. :roll: Obiecuje solidna poprawe i nie otwieranie jednoczesnie dziennika i komentarzy zeby mi sie nie pomieszalo znow cos :)
Spoko, nic wielkiego sie nie stalo :)

jurand79
15-11-2006, 10:41
foty, foty, foty :roll: :D
...postaram sie wkrotce wrzucic co nieco :wink:

szczescie_moje
27-11-2006, 17:31
No prosze. juz dymek z kominka.... i pomyslec ze tyle mnie ominelo w ta sobote :( Takie zycie. Moze nastepnym razem uda mi sie zlapac cie kiedys na gg wczesniej i umowic.
Wyglada na to ze karp bedzie na 100% plawil sie we wspanialym balowym klimacie :lol:
Pozdrofka

rencia
06-12-2006, 18:36
Hej dobry kumplu - coś jakoś mało chyba czasu mamy :cry:

Jak tam postępy?
Byliśmy w ostatni weekend w Istebnej - widzieliśmy się z Jackiem i wszystko zaczyna wyglądać obiecująco ale narazie się nie chwalę bo jeszcze co zappesze.
Jak pewne rzeczy będę wiedziała na 100% to się wyspowiadam.
Oczywiście znów naogladaliśmy się domków, znów piliśmy piwko - szkoda że was nie było, znów byliśmy w wielkiej chacie z bali na kolacji.

Szkoda tylko że czas szybko leci bo w niedziele trza było pakować manatki i wracać do domu.

Mam nadzieję że się odezwiesz i napiszesz troszkę o postępach.

Pozdrowionka

rencia
06-12-2006, 19:02
http://images3.fotosik.pl/280/008c428b57af7083med.jpg

dzieciory na spacerze

http://images4.fotosik.pl/237/e18b86f80ceef202med.jpg

zmęczone dzieciory w knajpie

http://images1.fotosik.pl/290/ef17f8ffd9ce1f1cmed.jpg

Knajpa

Pare zdjątek specjalnie dla ciebie. :roll:

jurand79
10-12-2006, 17:35
Ja Cię!!! Mój ulubiony Pilsnerek!!! I to w takim fajnym klimacie!!! :lol: :lol: :lol: No ale cóż - jak knajpa Pilsnera to Urquellik koniecznie musi być :wink: No to ZDRÓWKO! :D Co prawda dziś nie mam dokładnie tego piffka (choć kufelek stosownym logo przyzdobiony) ale przeniczny Faustus z browaru o swojsko brzmiącej nazwie JURAND :lol: też jest dobry. Choć to nie to samo pyszne przeniczne z wrocławskiego Spiża to jednak coś w sobie ma... :wink: No fakt - szkoda, że nas tam też nie było. Cóż - życie pokręcone jak cholera - kiedy potrzeba mieć trochę czasu to zazwyczaj go nie ma... :( O urlopie do świąt mogę sobie tylko pomarzyć... Nawet popołudnia jakoś mi giną. Instalacji elektrycznej nie mogę skończyć bo zawsze coś wypada... Teraz muszę lecieć na 2 dni do Szwecji - znowu dwa popołudnia robota będzie stała. Ech...
A o postępach - za chwilkę co nieco napiszę. Dzięki za przywołanie do tablicy :wink:

rencia
11-12-2006, 18:38
A ja te zdjęcia chciałam pooglądać :cry: :evil: :-?

Było nie było i tak postępy są mimo że ciągle gdzieś tam za Bałtyk fruwasz a i plan solidny, co prawda tylko dwa tygodnie są do świąt - ale jak mówią wiara i zapał zdziałają cuda.


Ja wierzę i dopinguję nieustannie !!!!!!!!!!!

A majster coś tam bąkał o twoich schodach........ :wink:

Pozdrowionka

jurand79
11-12-2006, 19:56
A majster coś tam bąkał o twoich schodach........ :wink:

Pozdrowionka

Tylko "bąkał"? Ja myślałem, że negocjując z wami warunki umowy już je lakierował!!! :D:D:D

rencia
13-12-2006, 19:32
Bąkał że ma jeszcze je u ciebie montować - więc nie wiem czy już są polakierowane ale być może że dopiero szlifowali bo w sumie zastaliśmy go przy robocie a z pomieszczenia w którym coś tam robił kurzyło się jak cholera- może to twoje schodki się kurzyły :lol: :roll:


Pozdrowionka

Katarina Ols
31-12-2006, 21:10
Jurand piękny domek, gratulacje, na razie tylko obejrzałam fotki, nic nie czytałam, poczytam jak będę miała działającą neostradę.

rencia
19-01-2007, 11:07
Juarndzik gdzież Cię wcielo???????????


Pomieszkujesz już troszki w domku czy jeszcze nie?
Jak tam wykończeniówka - idzie do przodu ?????? - mam nadzieje że tak.


Pozdrowionka

PS - u mnie zaczynają na początku kwietnia a drewienko wlaśnie się wycina i na początku marca ma być gotowe do przywiezienia.

jurand79
01-02-2007, 13:37
Juarndzik gdzież Cię wcielo???????????


Oj wcięło mnie, wcięło......
Jakoś tak wychodzi że mam straszne kłopoty z czasem.... NIe mam kiedy robót pociągnąć, że o forum nie wspomnę. :( Muszę się w końcu zebrać i dopisać co nieco.
Mam już boazerię na górze, górną łazienkę wykończoną w 3/4, gipsy w pokojach przyszłych dzieciaków, kładą się płytki na podłodze parteru.
Pozostały podłogi na górze, rozprowadzeni gorącego powietrza, szlifowanie i woskowanie bali, obudowa kominka. KUCHNIA CZEKA DO ZAMONTOWANIA, SCHODY CZEKAJĄ NA UMÓWIONY ZNAK-SYGNAŁ A JA NIE MAM KIEDY PODGONIĆ ROBOTY! Straszne to jest, ale niestety prawdziwe.
A miało być tak pięknie.... Święta w domu.... No, ale mam nadzieję, że w lutym to jużbędziemy mieszkać :)

Pozdrawiamy serdecznie! :lol:

ja-anna
01-02-2007, 20:16
Fajnie że się odezwałeś,wklep zdjęcia .Może ściagne coś do siebie ,u mnie gres w piwnicy ,kotłowni i garazu no i glazure koncza układac w kotłowni.I tyle.Postanowiłam poczekać do lata z wykańczaneim góry (niech sobie usiadzie jeszcze troche).Ciekawa jestem jak zaprojektowałeś kuchnie.Ja mam 3 pomysły ,który wybiorę nie wiem.Na górze wymieniłam łazienkę na garderobe.(To wszystko tylko w planach),Na parterze wymieniłam łazienke z pokojem .jak juz urzadze to wkleją moje dzieci zdjecia (bo ja nie potrafie
:oops:



Pozdrawiam ja-anna

---------------------------------------------
bo babci wszystko sie wybacza

rencia
01-02-2007, 21:33
.... No, ale mam nadzieję, że w lutym to jużbędziemy mieszkać :)

Pozdrawiamy serdecznie! :lol:


No to kiedy oblewanie!!!!!???????? :oops: :lol: :D :) :P :-? :x :evil: :roll: :wink:

Iwuś
23-02-2007, 12:47
Gdzie żeś przepadł Jurandzie? Twego dębowego dworu nie żałuj ... do polukania :wink: :lol:
A na poważnie - toć w lutym mieszkać miałeś. Prześlij jakie dobre wieści.

Pozdrowionka. :D

jurand79
11-03-2007, 15:38
Gdzie żeś przepadł Jurandzie? Twego dębowego dworu nie żałuj ... do polukania :wink: :lol:
A na poważnie - toć w lutym mieszkać miałeś. Prześlij jakie dobre wieści.

Pozdrowionka. :D
No faktycznie - trochę dawno już mnie tu nie było... :roll:
Cóż - takie czasy. Zaganiany człowiek dziś jak cholera. Miała być przeprowadzka na święta, niestety nie udało się na bożonarodzeniowe. Może choć wielkanocne się udają...

Pozdrawiam

Iwuś
11-03-2007, 21:05
A ten dalej swoje :cry: Oj, niedobry, niedobry... :cry: Ależ przez to czekanie "wyszlachetnieje" moje jestestwo...
Szczęście Twoje, że mi do Was tak daleko... :wink:

rencia
12-03-2007, 09:53
No w końcu !!!!! :P


Fajna umywaleczka, hm a Jacek mówił że w łazience zostawiłeś sobie bale :o

Widać że cosik do przodu się posuwa.
U mnie fundamenta się leją i zaraz garaż bet. buduje.
Pierwszy tydzień kwietnia przyjeżdża drzewko z ekipą.!!!!!! :D
A potem to już poleci pewnie po świętach wielkanocnych.
W każdym razie w czerwcu ma już być stan surowy zamknięty.
Potem wykończniówka :roll: :-? .


Pozdrowionka

jurand79
13-03-2007, 08:11
No w końcu !!!!! :P
Fajna umywaleczka, hm a Jacek mówił że w łazience zostawiłeś sobie bale :o
Pozdrowionka

Dobrze mówił, tylko że najpierw zabraliśmy się za górną łazienkę :lol:
To w dolnej większość bali będzie na wierzchu. :)

krysiagdy
13-03-2007, 08:33
hej :)
Łazienka ładniutka:) choc nieduza. Czekamy niecierpliwie na wiecej zdjeć. Tez plaujemy zostawić część bali w lazience. Chekawa jestem bardzo jak to rozwiazales. Macie juz kominek zainstalowany? Fotki pliss:)
Czy wyszly jakies ustarki z budowy? Jak pekniecia w balach- czy jest ich duzo? Drewno mieliscie z zimowej wycinki?
Z panem Krężelokiem jestesmy umówieni na styczen(jak pogoda dopisze). Oby przyszla zima tez byla lagodna.
Pozdrowienia
Krysia

rencia
13-03-2007, 08:50
AHA!!!


Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!


Więcej zdjęć!!!!!!!

Iwuś
13-03-2007, 20:48
:o :o :o :o :o :o może dość już tego zdziwka bo jeszcze mi tak zostanie... :roll: :roll: :roll: a zapach waszej klatki schodowej czuć aż u mnie pod numerem 24 na podlasiu :roll: :roll: i jak to możliwe :wink: :wink:
Serdecznie pozdrawiam i gratuluję postępu prac mimo braku wolnego czasu. W końcu grunt to dobra organizacja :D 8)

EDZIA
18-03-2007, 20:25
Witaj Jurandzie.
Pooglądałam sobie Wasze postępy no i jestem pod wrażeniem.
Domek jest miluśki a postępy imponujące.
Wierzyć się nie chce, że tak niedawno rozprawialiśmy o Waszym domku w marzeniach a teraz już taki piękny efekt tego.
Jak ten czas szybko leci.

No a my już mieszkamy szczęsliwie od wakacji :D ,
I muszę przyznać, że jest to zupełnie inna jakość życia :D

pozdrowienia dla Ciebie i Eweliny.

No i tak trzymać :D

Edzia i spólka :wink:

A przy okazji wklejam post mylnie napisany w Twoim dzienniku budowy



super szczegolowy i interesujacy opis, fajne z zdjecia.... TRZYMAM kciuki!!!!
koniecznie daj znac kiedy to bedzie wasze oficjalne wprowadzenie i te pierwsze dni w BALAKU...?!!!

pozdrawiam bardzo serdecznie..
a w jakim woj. jest TWOJ dom? ew. kolo jakiego wiekszego miasta??
ania

jurand79
18-03-2007, 21:26
Witaj Jurandzie.........
Wierzyć się nie chce, że tak niedawno rozprawialiśmy o Waszym domku w marzeniach a teraz już taki piękny efekt tego.
Jak ten czas szybko leci...........
No a my już mieszkamy szczęsliwie od wakacji :D ,
I muszę przyznać, że jest to zupełnie inna jakość życia :D ...........
A przy okazji wklejam post mylnie napisany w Twoim dzienniku budowy.........


Cześć Edzia!
Heh - a właśnie zacząłem pisać maila do Ani z prośbą o usunięcie swojego postu i wpisanie go w komentarzach :lol:
Faktycznie, czas zasuwa jak cholera. Nie tak dawno fadroma ściągała humus a już podłogi na poddaszu praktycznie gotowe.... :D:D:D
Inna jakość życia - podoba mi się to :wink: My także nie możemy się doczekać tej JAKOŚCI! :roll:
Dziękujemy za pozdrowienia, które odwzajemniamy :) Mam nadzieję, że jak już wprowadzimy się to nas odwiedzicie :lol:

jurand79
18-03-2007, 21:32
hej :)
Łazienka ładniutka:) choc nieduza. Czekamy niecierpliwie na wiecej zdjeć. Tez plaujemy zostawić część bali w lazience. Chekawa jestem bardzo jak to rozwiazales. Macie juz kominek zainstalowany? Fotki pliss:)
Czy wyszly jakies ustarki z budowy? Jak pekniecia w balach- czy jest ich duzo? Drewno mieliscie z zimowej wycinki?
Z panem Krężelokiem jestesmy umówieni na styczen(jak pogoda dopisze). Oby przyszla zima tez byla lagodna.
Pozdrowienia
Krysia

Hej, :wink:
Fotki kominka postaram się wkleić niedługo.
Usterki z budowy - hmmm... brak jednej 50cm listwy na korytarzu na górze? :wink: To chyba jedyna usterka zauważona po ekipie z samućkich gór :lol:
Pęknięcia - no cóż.... SĄ!!! Ale to przecież drewniana chałupa, więc "...i co się dziwisz?" :lol: :D :) Taki to już urok PRAWDZIWYCH bali.
Drewno - tak, zimowa wycinka.
Do nas pan Jacek ma przyjechać JUTRO ze SCHODAMI WEWNĘTRZNYMI :D:D:D
Trzymamy kciuki za łagodną zimę :wink:

jurand79
18-03-2007, 21:33
AHA!!!


Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!
Więcej zdjęć!!!!!!!


Więcej zdjęć!!!!!!!

Będą niedługo!!!!!!!
Będą niedługo!!!!!!!
Będą niedługo!!!!!!!
Będą niedługo!!!!!!!
Będą niedługo!!!!!!!

Będą niedługo!!!!!!!

:wink:

julienx
23-03-2007, 11:39
Piękny dom.. i pewnie musi w nim niesamowicie pachnieć drewnem....

Pozdrawiam

Żelka
23-03-2007, 12:00
Tez dolaczam do tych co podziwiaja Wasz dom. Jest z innej bajki. :P

jurand79
23-03-2007, 12:34
Piękny dom.. i pewnie musi w nim niesamowicie pachnieć drewnem....

Pozdrawiam
Odwiedzający nas ludzie twierdzą, że pachnie. My już niestety tego nie czujemy, choć jeszcze w nim nie mieszkamy. Przyzwyczailiśmy się :( A przyznam, że na początku, podczas stawiania zapach drewna było czuć z jakiś 150 metrów :lol:

mkkafe
24-03-2007, 21:41
fajne schodki Ci wyszly
proste, gustowne - naprawde maja klimacik :D

Radekkow
25-03-2007, 07:20
No, no, widzę Jurand, że nie spałeś zimą. Schody są piękne, to trzeba przyznać.

andrzejka
25-03-2007, 10:37
Jak się podoba :roll: :roll: :roll: :roll:

Dla mnie dom jest przecudny 8)

Jurand to prawdziwe cudo 8)
Dawno do ciebie nie zaglądałam i moze temu efekt stanu obecnego jest jak dla mnie piorunująco powalający 8) :P :P :P :P :P :P

Wspaniale 8)
Pozdrówka 8)

Katarina Ols
25-03-2007, 14:43
Podobają się schody :lol: i reszta również :lol:

Naprawdę super!

zaba_gonia
26-03-2007, 07:35
Schody rzeczywiście piękne :D :D :D
Zupełnie w innym stylu niż moje :wink: ale bardzo mi się podobają :D

pozdrawiam :D

rencia
27-03-2007, 09:28
Dokładnie takie jak chcę mieć u siebie.

Pikne !!!!!!!! :wink:

Iwuś
05-04-2007, 17:38
Przepięknie, schody idealne :D

rencia
21-04-2007, 18:58
Witamy!!!! -razem bo mój mąż chyba pierwszy albo drugi raz siedzi koło mnie i czyta co wypisuję na tym forum!!!!


Trzymamy mocno kciuki za twe chęci no!!!! to już najwyższa pora na parapetówkę
nieśmiało napiszemy że czujemy się zaproszeni!!!! Rzuć tylko hasło a zjawimy się w Złoczewie.


Pozdrowionka

jurand79
22-04-2007, 20:26
Witamy!!!! -razem bo mój mąż chyba pierwszy albo drugi raz siedzi koło mnie i czyta co wypisuję na tym forum!!!!

Heh, prawie jak moja Ewela :D Czasami zajży mi przez ramię i pyta "coś tam znowu nawypisywał?" :lol:


Trzymamy mocno kciuki za twe chęci no!!!! to już najwyższa pora na parapetówkę nieśmiało napiszemy że czujemy się zaproszeni!!!! Rzuć tylko hasło a zjawimy się w Złoczewie.
Pozdrowionka

Oj rzucimy hasło jak przyjdzie czas i wierzymy, że nie będą to słowa rzucane na wiatr :D:D:D

rencia
23-04-2007, 07:01
:D :D :D :D :P :P :P :P

rencia
07-05-2007, 11:19
A cóś to za stworek w Twoim emblemacie????????? :lol:

jurand79
07-05-2007, 11:28
A cóś to za stworek w Twoim emblemacie????????? :lol:

Czesio :lol: Nie znasz Czesia? :D www.wlatcy.net - obejzyj sobie ktoras kreskowke... :) :wink:

rencia
07-05-2007, 11:47
:-? :o - nie znam :oops: :oops: :oops:

rencia
07-05-2007, 11:49
:evil: :evil: :evil: :evil: gdzie nowe zdjęcia?????? :evil: :evil: :evil:

jurand79
07-05-2007, 12:50
:evil: :evil: :evil: :evil: gdzie nowe zdjęcia?????? :evil: :evil: :evil:

Hahaha - nie ma tak łatwo!!!
Wklej dowód, że u Was już bale się kładą to ja się zrewanżuję (rozdzielnią i płytkami na dole) :wink: :P

jurand79
07-05-2007, 12:51
Ech - niech stracę - dorzucę też założone gniazdka na dole :lol:

rencia
07-05-2007, 13:01
Nie tak prędko - dobrze wiesz że się najpierw muszą trochę poobrabiać...

piotr.nowy
13-05-2007, 19:02
Pięknie Jurand , pięknie !!!
Tylko pogratulować . :lol:

rencia
21-05-2007, 10:45
Nie wiem co jest grane ale udało mi się zobaczyć tylko jedno zdjęcie z drzwiami.
Albo mnie internet chodzi na Twoim dzienniku do du... albo zdjęcia są strasznie duże.
:cry:
W każdym razie chciałabym zobaczyć resztę.

Czy ktoś z oglądających dziennik Juranda ma problemy z wczytywaniem się zdjęć?

jurand79
21-05-2007, 10:49
:(:(:(
Chyba jednak moja wina - wrzuciem to na mój serwerek, a ostatnio są jakieś problemy z downloadem z zewnątrz...
Spróbuję coś z tym zrobić wieczorkiem...

Pozdrawiam :lol:

ja-anna
22-05-2007, 07:38
Witam,
Sledze twoje prace krok po kroku.Fajnie ci to idzie .
Nie bardzo moge rozszyfrować jak masz wstawione te schody , . Fajnie ze pokazałes rozwiazanie gniazdka bo nad tym sie głowiłam .

Jak juz sie obrobie to podesle zdjecia mojej konwalii.
Pozdrawiam ja-anna (nie mylić z annaja)

rencia
22-05-2007, 08:38
Drzwi bardzo fajne, bardzo super rozwiązanie z kontaktami.
Ale jak zobaczyłam rozdzielnię :o :( :-? - przerażenie mnie ogarnęło!!!
Muszę pogadać z naszym elektrykiem.

Pozdrowionka

karcio102
22-05-2007, 13:51
Witam.
Wspaniały dom.
Po kilku latach oczekiwania jestem na etapie otrzymywania warunków zabudowy i możliwe że w końcu zacznę budować dom z bali.
Zaczynam od wyszukania firmy a ta która u Pana działała wykonała jak widać wspaniałą robotę.
Czy może Pan podać namiary na tą firmę góralską .
Pozdrawiam Andrzej :)

jurand79
23-05-2007, 18:27
Witam,
Sledze twoje prace krok po kroku.Fajnie ci to idzie .
Nie bardzo moge rozszyfrować jak masz wstawione te schody , . Fajnie ze pokazałes rozwiazanie gniazdka bo nad tym sie głowiłam .

Jak juz sie obrobie to podesle zdjecia mojej konwalii.
Pozdrawiam ja-anna (nie mylić z annaja)

Hej :D
Czekam na fotki z niecierpliwością :)

Pozdrawiam :wink:

jurand79
23-05-2007, 18:29
Witam.
Wspaniały dom.
Po kilku latach oczekiwania jestem na etapie otrzymywania warunków zabudowy i możliwe że w końcu zacznę budować dom z bali.
Zaczynam od wyszukania firmy a ta która u Pana działała wykonała jak widać wspaniałą robotę.
Czy może Pan podać namiary na tą firmę góralską .
Pozdrawiam Andrzej :)

Poszło na P.W.
Pozdrawiam :wink:

jurand79
23-05-2007, 18:29
Drzwi bardzo fajne, bardzo super rozwiązanie z kontaktami.
Ale jak zobaczyłam rozdzielnię :o :( :-? - przerażenie mnie ogarnęło!!!
Muszę pogadać z naszym elektrykiem.

Pozdrowionka

A co Cię Renciu tak przeraziło? :D

domosław
30-05-2007, 21:11
"Superowy"dom!!!!!!!!!!!!!!!A ja dopiero piwnice postawiłem,buuuuuuuuuu!!:cry:
Mnie też intrygują te schody,budynek siada średnio 5cm więc na czym one stoją?chyba nie na tym słupku? :lol: Mam kupkę desek dębowych 5cm,może bym sobie takie schody "wystrugał" :D :) :D :lol: :) :lol:

jurand79
30-05-2007, 21:19
"Superowy"dom!!!!!!!!!!!!!!!A ja dopiero piwnice postawiłem,buuuuuuuuuu!!:cry:
Mnie też intrygują te schody,budynek siada średnio 5cm więc na czym one stoją?chyba nie na tym słupku? :lol: Mam kupkę desek dębowych 5cm,może bym sobie takie schody "wystrugał" :D :) :D :lol: :) :lol:

:) No właśnie stoją praktycznie tylko na tym słupku! :) Do ścian montowany jest tylko bieg do piwnicy. Bieg do góry oparty jest na słupie, zaczepiony o górny strop, oparty o dolny i spoczywa na ramowej konstrukcji zewnętrznej nie przymocowanej do ściany. Bardzo stabilny :lol:

rencia
04-06-2007, 06:45
No to będę kibicować ten tydzień i mocno trzymać kciuki za przeprowadzkę oczywiście.

Jurandzik :) zrób coś z tymi zdjęciami bo nie chcą włazić plees.

Pozdrowionka

rencia
20-06-2007, 18:33
Ja się zastanawiam dlaczego nie przychodzą mi żadne powiadomienia z dziennika - zaglądam a tu nic - zero info!!!! :evil:

Jak tam przeprowadzka????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisz coś w końcu.

Aha muszę się pochwalić !!!!

Będę mieć Twoje schody u siebie w domu. Tyle że zabiegowe :-?
Daliśmy zlecenie Panu Jackowi i przez zimę będzie nam strugał.

Pozdrowionka

Radekkow
07-07-2007, 06:38
Jurand - ty żyjesz jeszcze?

ANNNJA
08-07-2007, 19:47
hej JURAND>..bardzo się steskniliśmy do Twoich nowości....
zdjęć i opisów....
naprawde dawno, dawno Ciebie tutaj nie bylo!
pozdrowienia dla Ewel..

jurand79
16-07-2007, 22:18
Niedługo powrócę. Wkleję jakieś fotki, podam kilka nowości....
Jak na razie to KRUCA BOMBA NI MA CASU!!!!! :( :( :(

Pozdrawiam wszystkich :lol:

ja-anna
24-07-2007, 13:58
Jurand ja sie gubie w twoim domuku .Ty nie masz w kuchni okna?

Gratuluje pieknie macie urządzoną kuchnie ,a ja ciagle w lesie.
Czekam na stolarza ,prawdziwego( bo pseudo popędziłam).
Czekam na pana od kabiny i tak łazienka w rozsypce.
Czekam na pana od kostki brukowej ,bo jak poleje z nieba to nie dojdzie sie do domu.

Jurand ty wklejaj zdjecia ja popatrze a jak juz bede miała wszytko na cacy to pochwale sie :)
ja-anna

jurand79
24-07-2007, 14:06
Jurand ja sie gubie w twoim domuku .Ty nie masz w kuchni okna?

Gratuluje pieknie macie urządzoną kuchnie ,a ja ciagle w lesie.
Czekam na stolarza ,prawdziwego( bo pseudo popędziłam).
Czekam na pana od kabiny i tak łazienka w rozsypce.
Czekam na pana od kostki brukowej ,bo jak poleje z nieba to nie dojdzie sie do domu.

Jurand ty wklejaj zdjecia ja popatrze a jak juz bede miała wszytko na cacy to pochwale sie :)
ja-anna

Zrezygnowaliśmy z okna w kuchni na rzecz większej ilości szafek. :lol:
Ja nie czekam już na nikogo - robię co się da samemu (dolną łazienkę też będę robił sam, ale to po wprowadzeniu się). Dlatego też to tak długo trwa, ale zaletą jest to, że nikt mi nic nie spartoli. Jeśli pójdzie coś źle to pretensje będę miał wyłącznie do siebie :evil: :D

Pozdrawiam :lol:

ja-anna
24-07-2007, 15:04
Zrezygnowaliśmy z okna w kuchni na rzecz większej ilości szafek. :lol:
Ja nie czekam już na nikogo - robię co się da samemu (dolną łazienkę też będę robił sam, ale to po wprowadzeniu się). Dlatego też to tak długo trwa, ale zaletą jest to, że nikt mi nic nie spartoli. Jeśli pójdzie coś źle to pretensje będę miał wyłącznie do siebie :evil: :D

Pozdrawiam :lol:[/quote]



I tu sie zgadzam,ale my wracamy do domu juz wykonczeni praca ,od 6 lat bez urlopu .
Ale.Jak zjada sie moje dzieci to wszystko do przodu wyrwie.I znowu czekam.

Pozdrawiam ja-anna

Radekkow
25-07-2007, 05:37
No - tak mało nie zrobiłeś :D Kuchenka na cacy :D Jak tam wilgoć w piwnicy? Masz już schody na dół?

jurand79
25-07-2007, 07:42
No - tak mało nie zrobiłeś :D Kuchenka na cacy :D Jak tam wilgoć w piwnicy? Masz już schody na dół?
Oj mało mało. Powinno być znacznie więcej... Muszę wreszcie zakończyć temat z elektryką - umówię się z chłopakami w piątek, żeby podjechali kończąc pracę i zostawili otwartą skrzynkę ze złączem (tą w ogrodzeniu). Będę mógł przełączyć kabel z RB-tki na ten, który idzie prosto do domku. W poniedziałek podjadą, zamkną ją sobie i zaplombują ponownie licznik.
Wilgoć w piwnicy jeszcze nie zwalczona. ale nie pozwalam się jej dalej panoszyć - skierowałem w to miejsce wylot powietrza (mam wentylator kanałowy na strychu, który tłoczy powietrze z poddasza do piwnicy). Temat mam zamiar zamknąć po wprowadzeniu się. A schody już są dawno - takie same idą od piwnicy po poddasze.... :)
Pozdrawiam. :lol:

Radekkow
26-07-2007, 22:47
No to kiedy przeprowadzka? Ogrzewanie masz, wentylację masz, hydraulikę chyba też masz? elektryka w poniedziałek...Zatopisz tego karpia czy nie?

jurand79
27-07-2007, 07:16
No to kiedy przeprowadzka? Ogrzewanie masz, wentylację masz, hydraulikę chyba też masz? elektryka w poniedziałek...Zatopisz tego karpia czy nie?
Kiedy? JAK NAJSZYBCIEJ! :lol: Konkrethego terminu nie podaję, bo już 2x to zrobiłem i nie dało się. Najpierw miało być na święta grudniowe, potem na wielkanocne. W obu przypadkach czasu nie starczyło. :(
Acha - materac już dojechał :) Długość - 220 :D

rencia
06-08-2007, 07:12
Witam!!!

No proszę wystarczyło że pojechałam na urlop a tu OOOO!!!!!!


W końcu się doczekałam na piękne zdjęcia. Boże jak widzę ile mnie teraz czeka wykończeniówki to wcale się nie dziwię że tyle schodzi czasu.
Kuchnia super - a co ja gadam wszystko jest super.... :wink:

U nas na razie jakiś przestój się zrobił - jakoś kiepsko z ekipą do wykończenia.
Ale plan - na święta Bożego Narodzenia pozostaje.

krysiagdy
10-08-2007, 14:59
Hej,
Przeczytalam w komentarzach do dziennika Renci że Pan Kręzelok zbudowal juz nowy domek i nawet juz w nim mieszkaja.Tez czekam w kolejce do niego i bardzo jestem zainteresowana fotkami. Konieczie daj znac jak go juz go zobaczysz. Ciekawa jestem z jakiej grubosci bala, jakie wykonczenie wnetrz i w jakim rejonie stoi. Moze blizej morza i tez moglabym wybrac sie zobaczyc go na wlasne oczy.
Pozdrawiam
Krysia

ANNNJA
10-08-2007, 15:05
hej JURAND>.... tym razem wpiszę się poprawnie w komentarzach... ;),
A MI PODOBA SIĘ NAJBARDZIEJ TWÓJ PROTOTYP ŁÓŻKA...
- kiedy rozpoczynasz z masową produkcją???/ naprawde wyszło ci REWELACJA, jak spod igły renomowanego producenta!!!
więc życzymy kolorowych i zawsze pogodnych SNÓW -i oczywiście wysypiania się na 220cm!!

jurand79
10-08-2007, 22:18
Hej,
Przeczytalam w komentarzach do dziennika Renci że Pan Kręzelok zbudowal juz nowy domek i nawet juz w nim mieszkaja.Tez czekam w kolejce do niego i bardzo jestem zainteresowana fotkami. Konieczie daj znac jak go juz go zobaczysz. Ciekawa jestem z jakiej grubosci bala, jakie wykonczenie wnetrz i w jakim rejonie stoi. Moze blizej morza i tez moglabym wybrac sie zobaczyc go na wlasne oczy.
Pozdrawiam
Krysia
No troszkę bliżej niż do mnie - jakieś 100 km (bo pod Łodzią). Fotki przemycę na pewno, tylko nie wiem kiedy ich odwiedzimy :roll:

jurand79
10-08-2007, 22:19
hej JURAND>.... tym razem wpiszę się poprawnie w komentarzach... ;),
A MI PODOBA SIĘ NAJBARDZIEJ TWÓJ PROTOTYP ŁÓŻKA...
- kiedy rozpoczynasz z masową produkcją???/ naprawde wyszło ci REWELACJA, jak spod igły renomowanego producenta!!!
więc życzymy kolorowych i zawsze pogodnych SNÓW -i oczywiście wysypiania się na 220cm!!
Jak chcesz takie to już składaj zamówienie - póki jeszcze deski mam pod tarasem :lol: :D :) :wink:

ANNNJA
12-08-2007, 20:32
hihihi... my 2lata temu kupiliśmy podobne w sklepie meblowym,...za z pewnością wiekszą kase niż ty sam sobie to zmontowałes (a wcale nie piękniejsze jak TWÓJ WYRÓB)!!!...jak przybędzie nam chałupka to zgłosimy się po łóżeczko...a póki co to korzystaj z desek i strugaj dalej coś równie udanego!!!!
GRATULUJE UDANEJ ROBOTY.... podziwiam do dzisiaj.....!!

Zby5
02-09-2007, 16:23
Pierwszy raz widziałem dziennik budowy domu z bali, jestem zafascynowany.
Dom piękny, aby pięknie wam się w nim żyło

ANNNJA
17-09-2007, 11:30
WITAJ...
Jurand WY też chyba troszke przysneliście z meldunkami ????
Piekny macie ten stól jadalnia z krzeslami.......
rzuć proszę na priva jaka to firma i gdzie takie cuda mozna dostac?? ..
przeuroczy,-- i z pewnością jedzonko smakuje wyśmienicie....

Anna

rencia
24-09-2007, 08:48
Witam!!!


Troszkę mnie nie było więc pare rzeczy przegapiłam a i jakoś powiadomienia na skrzyneczkę mi chyba nie przyszły.

Super, super, super!!!!!!!!!!!! :lol:

A co z oblewaniem???????? bo się zawali 8)

rencia
28-09-2007, 20:59
HEJ Panie Jurand!!!!

Przywołuję Pana do porządku - gdzie sie podziwasz - co sobie myślisz, że zbudowaleś domek , wykończyłeś , zamieszkaleś i już nie należy pokazywać się na forum???????????

Nie ma tak dobrze - ale już proszę się odezwać - zdjęcia reszty domku pokazać - i wogóle. :evil:


Pozdrowionka :wink:

monika35
03-10-2007, 10:13
coś niesamowitego piękny dom!!!!!
mało kto buduje tak jak wy można pozazdrościć tylko ten dom ma swój klimat i jest wyjątkowy.
Jak mają się koszty wybudowania takie domu jeśli można wiedzieć i w praktyce jak się ma drzewo czy jest on szczelny i ciepły myślę że tak ... tylko pytam.
Pozdrawiam i będę dalej przeglądać wasze fotki , ja posatwiłąm bardzo standardowy domek cegła i ocieplenie ale wasz bardzo mi się podoba szkoda że wcześniej was nie zauważyłam

jurand79
29-10-2007, 19:58
WITAJ...
Jurand WY też chyba troszke przysneliście z meldunkami ????
Piekny macie ten stól jadalnia z krzeslami.......
rzuć proszę na priva jaka to firma i gdzie takie cuda mozna dostac?? ..
przeuroczy,-- i z pewnością jedzonko smakuje wyśmienicie....

Anna

Stół z krzesłami to Pamir z Krzepic www.meble-pamir.pl
A jedzonko smakuje prawie tak jak piszesz - wyśmienicie (prawie bo jeszcze sztućców porządnych nie mamy :wink: )

jurand79
29-10-2007, 20:00
A co z oblewaniem???????? bo się zawali 8)

Jak na razie to pomalutku podlewamy. Grubsze podlanie będzie w późniejszym terminie :wink:

jurand79
29-10-2007, 20:01
HEJ Panie Jurand!!!!

Przywołuję Pana do porządku - gdzie sie podziwasz - co sobie myślisz, że zbudowaleś domek , wykończyłeś , zamieszkaleś i już nie należy pokazywać się na forum???????????

Nie ma tak dobrze - ale już proszę się odezwać - zdjęcia reszty domku pokazać - i wogóle. :evil:


Pozdrowionka :wink:

No to jak na razie fotki pokazałem. "i w ogóle" będzie później... :lol:

jurand79
29-10-2007, 20:04
coś niesamowitego piękny dom!!!!!
mało kto buduje tak jak wy można pozazdrościć tylko ten dom ma swój klimat i jest wyjątkowy.
Jak mają się koszty wybudowania takie domu jeśli można wiedzieć i w praktyce jak się ma drzewo czy jest on szczelny i ciepły myślę że tak ... tylko pytam.
Pozdrawiam i będę dalej przeglądać wasze fotki , ja posatwiłąm bardzo standardowy domek cegła i ocieplenie ale wasz bardzo mi się podoba szkoda że wcześniej was nie zauważyłam

Czy szczelny - myślę, że tak, choć na pewno lepiej oddycha niż taki "zasteropianowany".
Czy ciepły? Zdecydowanie tak :lol:
A koszty - hmm... Ciągle zbieram się do podsumowania ale jakoś czasu brak (a może nie chę wiedzieć dokładnie? :wink: ). Jak na razie coś między 250 a 300kPLN poszło...

rencia
30-10-2007, 07:15
No w końcu !!!!

Ale żądna większych relacji napiszę że i tak za mało....

Jurand postaraj się troszkę bardziej z tymi zdjęciami :oops:


Pozdrowionka

jurand79
30-10-2007, 07:19
Jurand postaraj się troszkę bardziej z tymi zdjęciami :oops:


Pozdrowionka

O cholera - czyżby w zdjęciu z lustrem widać moje odbicie? Robiłem fotkę w samych gaciach!!! :lol: :D :)

rencia
30-10-2007, 07:59
Nie widać 8)

ANNNJA
31-10-2007, 17:10
Witajcie..
OH..........!!!!!!!!!
jakie piękne, przytulne klimaciki u WAS zapanowały...,
cudnie, wszystko mi się podoba...i bale, i kinkiety, i żylandore, i komplet stół z krzesełkami, i kominek i piękna "a`la drewniana podłoga" ...i kwiaty.....
inaczej:..nie znalazłam NICZEGO co mi sie nie podoba lub co by nie pasowało---idealne wyczucie i dogranie każdego elementu, każdej rzeczy...

p.s. a gdzie WASZ czarny kocurek z poprzedniej sesji???

2p.s. podaj proszę namiary na Pana od schodów.....-dziękuje...

serdecznie pozdrawiamy A i P

jurand79
06-11-2007, 08:04
Witajcie..
OH..........!!!!!!!!!
jakie piękne, przytulne klimaciki u WAS zapanowały...,
cudnie, wszystko mi się podoba...i bale, i kinkiety, i żylandore, i komplet stół z krzesełkami, i kominek i piękna "a`la drewniana podłoga" ...i kwiaty.....
inaczej:..nie znalazłam NICZEGO co mi sie nie podoba lub co by nie pasowało---idealne wyczucie i dogranie każdego elementu, każdej rzeczy...

p.s. a gdzie WASZ czarny kocurek z poprzedniej sesji???

2p.s. podaj proszę namiary na Pana od schodów.....-dziękuje...

serdecznie pozdrawiamy A i P

Kasia (czyli kocurek)? POOOORWAAAAALIIIII :cry:

A schody robił ten sam majster co cały domek - Jacek Krężelok, 503013956

Pozdrawiamy :wink: