PDA

Zobacz pełną wersję : bloczki gazobetonu w stropie, macie coś takiego?



pawelurb
21-07-2005, 23:24
w projekcie mojego stropu Teriva w miejscach gdzie są kominy , w miejscach podparcia słupków dachu oraz tam gdzie nie da się ułozyć belek np. w wykuszu są zaprojektowane wylewki , zbrojone i jako wypełnienie dany jest gazobeton ( suporex ) o wymiarach 24 x 12 cm , na rysunku wygląda to tak że od dołu jest zbrojenie , potem warstwa betonu , a jako wypełnienie na tym bloczki suporeksu, czy ma ktoś coś podobnego ? chodzi mi o wykonanie tego czegoś, na rysunku wygląda to tak że przed zalaniem betonu te bloczki powinny wisieć w powietrzu , i nie wiem czy najpierw wylewa się beton a potem po związaniu układa na to ten gazobeton, czy też najpierw się układa , a potem zalewa , ale jak tak to jak ustawić te bloczki żeby pod nimi znalazła się póżniej warstwa betonu? to ładnie wygląda na rysunku , ale jak to wykonać?

andrzej100
21-07-2005, 23:52
Jak miałem tego typu niejasności to dzwoniłem prosto do architekta (projekt powtarzalny).I zazwyczaj nie byłem pierwszy z takim pytaniem (w określonym temacie).Na tej podstawie myślę, że jest to powszechna praktyka.Spróbuj.

andrzej100
21-07-2005, 23:57
Jak miałem tego typu niejasności to dzwoniłem prosto do architekta (projekt powtarzalny).I zazwyczaj nie byłem pierwszy z takim pytaniem (w określonym temacie).Na tej podstawie myślę, że jest to powszechna praktyka.Spróbuj.

bigmario4
22-07-2005, 05:13
U mnie nad garażem jest coś takiego z tym że styropian nie suporex.Poradzilismy sobie w ten sposób że został wylany beton na zbrojenie ,położony styropian i zalana reszta.A na wszelki wypadek dalem na to siatke zbrojącą.i jak na razie jest dobrze.

pawelurb
22-07-2005, 09:41
U mnie nad garażem jest coś takiego z tym że styropian nie suporex.Poradzilismy sobie w ten sposób że został wylany beton na zbrojenie ,położony styropian i zalana reszta.A na wszelki wypadek dalem na to siatke zbrojącą.i jak na razie jest dobrze.

To wypełnienie wylewek jest chyba po to żeby wyrównać poziom stropu , bo strop ma grubość około 25 cm , a wylewany fragment płyty jest o grubości 12 cm , zastanawiam się czy nie można by poprostu wylać więcej betonu ( zrobić grubszą płytę i wtedy już nie stosować tego wypełnienia?

proxy
22-07-2005, 11:08
To wypełnienie wylewek jest chyba po to żeby wyrównać poziom stropu , bo strop ma grubość około 25 cm , a wylewany fragment płyty jest o grubości 12 cm , zastanawiam się czy nie można by poprostu wylać więcej betonu ( zrobić grubszą płytę i wtedy już nie stosować tego wypełnienia?

to wypełnienie jest po to aby obnizyc cięzar stropu.
więc nie rób takich manewrów ze całą grubość stropu zalejesz betonem.
napewno Tobie bedzie łatwej, ale bezsensownie obciazysz strop dodatkową warstwą betonu, który z punktu widzenie konstrukcyjnego nie ma znaczenia

jeszcze sie zapytam.
płyta zelbetowa 12 cm
gazobeton 12 cm
a strop ma ok 25 cm, to nadbeton nad gazobetonem ma miec tylko 1 cm ? jak jest w projekcie ?
i jak on jest układany ten gazobeton, jeden koło drugiego ? ( wyglada jak sciana tyle, że na podłodze)

pawelurb
22-07-2005, 12:12
To wypełnienie wylewek jest chyba po to żeby wyrównać poziom stropu , bo strop ma grubość około 25 cm , a wylewany fragment płyty jest o grubości 12 cm , zastanawiam się czy nie można by poprostu wylać więcej betonu ( zrobić grubszą płytę i wtedy już nie stosować tego wypełnienia?

to wypełnienie jest po to aby obnizyc cięzar stropu.
więc nie rób takich manewrów ze całą grubość stropu zalejesz betonem.
napewno Tobie bedzie łatwej, ale bezsensownie obciazysz strop dodatkową warstwą betonu, który z punktu widzenie konstrukcyjnego nie ma znaczenia

jeszcze sie zapytam.
płyta zelbetowa 12 cm
gazobeton 12 cm
a strop ma ok 25 cm, to nadbeton nad gazobetonem ma miec tylko 1 cm ? jak jest w projekcie ?
i jak on jest układany ten gazobeton, jeden koło drugiego ? ( wyglada jak sciana tyle, że na podłodze)

grubość płyty tak napisałem ze około 12 cm , jest mniej , razem z gazobetonem i betonem wychodzi grubość stropu , układany jest dokładnie tak jak piszesz jak ściana na podłodze , czyli leży na płasko, zastanawiam sie jak to wykonać , lub czy może jest jakieś inne rozwiązanie zamiast tego gazobetonu żeby zrobić taką płytę.

Geno
22-07-2005, 12:20
Jeśli to ma być wypełnienie to może keramzytem :wink:

proxy
22-07-2005, 14:50
grubość płyty tak napisałem ze około 12 cm , jest mniej , razem z gazobetonem i betonem wychodzi grubość stropu , układany jest dokładnie tak jak piszesz jak ściana na podłodze , czyli leży na płasko, zastanawiam sie jak to wykonać , lub czy może jest jakieś inne rozwiązanie zamiast tego gazobetonu żeby zrobić taką płytę.

wykonanie:
1. zadeskować,
2. wylać płyte ( jednoczesnie z Terrivą ) ( grubość płyty wg projektu, pewnie cos koło 8 cm, terriva 25 cm - 5 nadbeton - 12 gazobeton = ok 8 cm płyta )
3. poczekać kilka dni jak beton na płycie trochę złapie wytrzymałosci i pozbedzie sie wilgoci,
4. ułozyc gazobeton.
5. zalać nadbetonem ( spokojnie mozna go samemu ukrecic w betoniarce)
6. rozdeskować strop jak płyta juz nabierze wystarczającej wytrzymałosci
7. cieszyc sie nowym stropem :wink:

gazobeton mozna zastapiąpic twardym ( 40 kg/m3 ) styropianem.
trzeba sprawdzic co taniej wyjdzie.
albo mozna zastąpić:


Jeśli to ma być wypełnienie to może keramzytem
choć ja nie dał bym keramzytu, jako wypełnienie, przynajmniej luźnego.
Jezeli juz, to wymieszał bym go z betonem ( tak zeby tego betonu było ledwo co ledwo, ale wystarczajaco aby wypelnił wszystkie "dziury" pomiedzy kereamzytem, ale tak bym dobrał grubosc warstwy z keramzytem aby móc zrobić jeszcze na nim 5 cm wylewke betonową ( na równo z Terrivą )