PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za remont?



sylwias.k
22-07-2005, 07:30
Mam pytanie moi drodzy
We wrześniu zaczynamy generalny remont caluśkiego 53m mieszkania (wymiana
podłóg, okien, elektryki, przestawianie ścian - wszystko).
Rozmawiałamz ekipą remontową i Pan poinformował mnie wstępnie, że robocizna
przy takim remoncie wyniesie od 20 tysi w zwyż (wiem jak robią - piekielnie
ładnie). Tylko ta cena, orientujecie się czy to nie za dużo?
Twierdzi, że z materiałem może to wynieść 70-80tysi :o

pitbull
22-07-2005, 07:39
Bez okreslenia zakresu robot, ich ilosci i rodzaju uzytego materialu gdybanie jest bezcelowe.
Popros o kosztorys, przedmiar robot, dolicz roboty nie przewidziane i dopiero wtedy mozesz sie zastanawiac.

Se
18-08-2005, 06:52
powiedz mu ze glupoty pieprzy
Robilem cale mieszkanie [wlasne] 82,66m2 od stanu surowego zamknietego, byl jeden wielki prostokat i nawet wylewki nie bylo, a wiec robilem wszystko lacznie ze sciankami dzialowymi i to wszystko na gotowo wynioslo mnie okolo 60 tys. Sama robocizna wyniosla 15 tys. robocizna to wszystko lacznie z ulozeniem kafli w lazienkach i podlaczeniami armatury, ukladaniem paneli i malowaniem mieszkania przez fachowcow

Se
18-08-2005, 06:59
Podstawowe zalozenie jest takie:
1. TY sama kupujesz materialy i negocjujesz upusty w sklepach, a nie fachowiec
2. Pierwsza odwiedzona hurtownia niekoniecznie jest najtansza
3. Warto wybrac jedna hurtownia jako wiodaca, gdyz mozna wynegocjowac wyzsze rabaty [rabat od obrotu]
4. W doborze materialow fachowiec ma sluzyc jedynie pomoca.

Nie daj sie nabrac na zapewnienia fachowca, ze ma jedyna najtansza hurtownie i z niej bierzemy caly material [zazwyczaj fachowcy maja jedna hurtownie, w ktorej maja dogadany rabat dla siebie od obrotu o ktorym nie wie inwestor, taka hurtownia faktycznie moze byc najtansza, ale nie musi]

Dominik!
08-10-2005, 08:38
Zaytaj ile kosztują poszczególne prace, zorientuj się w hurtowniach ile kosztują materiały i będzie jasne czy to drogo. Co prawda trzeba na to poświęcić trochę czasu, ale lepiej chyba nieraz poświęcić kilka dni i wydać np. o 30% mniej?

calk
24-11-2005, 20:55
Tylko ta cena, orientujecie się czy to nie za dużo?
Twierdzi, że z materiałem może to wynieść 70-80tysi

Witam!
Nie znam zakresu robĂłt, ale cena jest wygĂłrowana

kalapan
26-11-2005, 14:18
...Tylko ta cena, orientujecie się czy to nie za dużo?
Twierdzi, że z materiałem może to wynieść 70-80tysi :o

Napiszę Tobie tylko , że za te pieniądze to kupisz w małym mieście 3 pokojowe mieszkanie ok.50 - 55 m/kw.Większość z nich ma już wymienione okna , sprawną elektrykę i możliwe podłogi.
Ludzie - bez jaj.

Za te pieniądze możesz również kupić stary dom na wsi, który będzie miał z 10 arów ziemi i jeszcze Ci ze 20 tys. zł na remont zostanie.

Powiedz temu panu żeby sobie poszedł główkę umyć bo być może przytłuszczone włosy mu móżdżek zbyt mocno uciskają.

No chyba że chcesz w tym mieszkaniu układać kafelki po 800 zł za m/kw, albo chcesz kupić od państwa słynnego dęba "Bartka" na podłogi bo i takie zboczenia ludzie mają , wtedy taka cena mnie nie dziwi.

W pozostałych przypadkach - padam ze śmiechu i gratuluję temu panu trafnego wyboru prawdziwego jelenia :P

margen
29-11-2005, 14:40
gadanie. remont jest droższy od budowy..
przestawianie ścianek może być sporo droższe niż postwienie nowej..
szczególnie jak ściana będzie z żelbetu...
za wykonanie łazienki cena 5 tys. za robocioznę nie jest niczym szczególnym..
materiały na łazienkę w kwocie 10 tys. też...
elektryka- może trzeba przenieść licznik? a rozdzielnica? komp, tv i itd. 5 tys. (robo.+ mat.) też może być mało..
okna.. hehe tu rozrzut jeszcze większy..

zakres robót....