PDA

Zobacz pełną wersję : przebudowa



cegiełka
22-07-2005, 08:34
Dostałam w spadku stary domek ok. 50 m2 - w sumie 2 pokoje kuchnia, łazienka, przedpokój. Chciałabym go wyremontować, przebudować, zaadoptować poddasze. Gdzie można znaleźć jakieś projekty przebudowy? Ewentualnie czy ktoś zna jakiegoś dobrego niedrogiego architekta w okolicach Myszków- Częstochowa, który mógłby mi coś fajnego zaproponować? dodam jeszcze że domek znajduje się na dość wąskiej działce w poprzek i nie ma za dużej możliwości rozbudowy w bok.
:) pozdrawiam !

pitbull
22-07-2005, 09:46
Projekt przebudowy - tylko indywidualny.

Mita
30-07-2005, 15:27
Zapewne nie ma projektu, wg którego chałupkę wybudowano :wink:
Znajdź architekta, który zrobi Ci inwentaryzację obiektu i projekt rozbudowy :) Najlepiej osobę działająca na miejscu, obeznaną z lokalnymi warunkami.
Projekt rozbudowy z inwentaryzacją wyjdzie Ci nie tak drogo, a masz możliwość projektować na swoje potrzeby :wink:

rrmi
30-07-2005, 15:35
na forum jest archiekt , Pan Robert Skitek , moze z Nim sie skontaktuj

robert skitek
30-07-2005, 21:21
dzieki rrmi za reklamę :)
Cegiełka, tak jak napisał Ci pitbull - nie ma gotowych projektów rozbudów, przebudów itp... - trzeba zrobić inwentaryzację, ocenę stanu technicznego no i projekt budowlany. rozejrzyj się po okolicznych architektach, na pewno kogoś znajdziesz
pozdrawiam

rrmi
31-07-2005, 00:26
nie ma co dziekowac , jak Cie poreklamuje to mam indywidualny gratis , a nie?
:lol: :lol: :lol:


nie ma za co , jak widze , ze ktos w potrzebie to biegne z pomoca
taka jestem :roll: :wink:

b2k
02-09-2005, 10:17
Mam podobną sytuacje, z tym, że inwentaryzacje i projekt koncepcyjny remontu/przebudowy juz mam. Ile moze kosztowac sam projekt budowlany, niezbedny w zasadzie tylko do tego aby dostac pozwolenie na budowe...?

b2k

pitbull
02-09-2005, 12:02
Zależy kto go będzie robił i jakie będzie zakres opracownia, uzgodnienia itp. Ale moim zdaniem min 2500.

Aleksandryta
13-09-2005, 13:41
Czy kompleksowy remont domku (bez poddasza użytkowego) na wsi czyli:
1) wymiana więźby,
2) nowy dach
3)strop drewniany, może być konieczna wymiana niektórych belek (teraz wszystko jest zakryte),
4) wzmocnienie ścian szczytowych powyżej parteru (trzeba rozebrać stare i dobudować nowe, bo rozłażą się),
5) ocieplenie ścian wełną i tynkowanie,
6) wymiana okien i założenie okiennic,
7) dobudowanie przedsionka(wiatrołapu) do ściany z głównym wejściem,
8) nie zamierzam adaptować poddasza

to jest JUŻ przebudowana, czy jeszcze remont i czy takie działania wymagają obecnie zezwolenia?

pitbull
16-09-2005, 08:05
To jest remot - wystarczy zgloszenie. Jedynie przy wymianie elementów konstrukcyjnych potrzeba pozwolenia na budowe (w przypadku stropu i dachu i ściany szczytowej).

robert skitek
18-09-2005, 19:44
1,3,4,7 podlegaja pod pozwolenie na budowę
adopcją na tym forum się nie zajmujemy... ale gdybys chciala adaptowac to poddasze, to tez pozwolenie na budowe :wink:

Aleksandryta
18-09-2005, 19:47
Robert a czy czasem po 30 września nie ulegną zmianie przepisy Prawa budowlanego w kierunku liberalizacji, m.in. w zakresie generalnego remontu budynku? :roll:

robert skitek
18-09-2005, 19:58
fakt, że wylatuje zapis o wymianie elementów konstrukcyjnych
http://www.mi.gov.pl/prezentacje/jednostki_dokumenty/27/prawo_bud_zm.pdf
ale jak to będą interpretowały urzedy to nie wiem.
punkt 7 nadal bedzie podlegal pod pozwolenie na budowe, chyba ze potraktujesz to jako przydomową oranżerię :wink: