PDA

Zobacz pełną wersję : kociolek na wegiel



Gradziu
20-11-2002, 06:43
moze ktos ma namiary na firmy lub strony oferujace kotly co na wegiel, najlepiej z podajnikiem wegla, ograniczajacym zaladunek do 1-2 razy dziennie?!
z gory dzieki za info.

nicola
20-11-2002, 07:18
Może na tych stronach znajdziesz coś interesującego o kotłach http://www.ms-progress.prv.pl/, http://www.ryba-pleszew.pri.pl/

O ile się orientuję w tym temacie, są również kotły węglowe z podajnikiem wymagającym doładunku rzadziej niz 1-2 razy dziennie (raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie). Prawdopodobnie istnieją kotły/podajniki na różne stałe paliwo węgiel, miał, drewno, kartony itp. Mam na myśli jeden podajnik do wszystkich rodzajów paliwa stałego. Jest tylko jedna jego wada - cena!

Są to zasłyszane informacje. Może jednak troszkę cię ukierunkują.
Pozdrawiam Renia

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: nicola dnia 2002-11-20 08:32 ]</font>

aziel
21-11-2002, 07:51
Widziałem na targach kocioł z podajnikiem rybnickiej firmy Energo-Inwest http://www.energo-inwest.com.pl Funkcjonalność, parametry - super, ale ta cena! Sam kupiłem żeliwny bez podajnika, ale z sterownikiem cyfrowym. Na etapie suszenia domu nie mam co marzyć o 2 załadunkach na dobę - wychodzi wiaderko na 4-5 godzin.

KrzysiekS
27-11-2002, 09:25
U mojego znajomego pracuje zautomatyzowany kociol na wegiel "groszek" Jest b. osczedny i niezawodny. Podal mi producenta, jest to:

Zakład Produkcyjno - Wdrożeniowy Janusz Urzoń,
43- 200 Pszczyna, ul. Bieruńska 28, tel.: 0 32 210 45 73, ..... 32 34, ....
43 81

Snowdwarf
27-11-2002, 09:49
gradziu - daj znać jak coś ciekawego znajdziesz - mnie też to interesuje...
rzuć na emaila:
[email protected]
albo na GG
pozdrowka dla kariny
snow

Gradziu
27-11-2002, 10:49
Krzysiek, jesli mozesz dowiedz sie cos wiecej, glownie cos na temat jaka automatyke dostarczaja z kotlem, jak dlugo utrzymuje sie żar (czy po nocy trzeba rozpalac?). Bede bardzo wdzieczny za wszystkie informacje.

KrzysiekS
02-12-2002, 16:18
Kociol ten pracuje z zasobnikiem jednofunkcyjnym i automatyką (dokladnie jej nie analizowalem, wyswietlacz z temperaturą)u mojego znajomego w Bielsku. Skontaktuje sie z nim, jesli bedzie mial czas to odezwie sie na forum i poda wam wszystkie informacje i bedzie to prawdziwa "wymiana doswiadczen".

Pozdrowionka.

_Piotr
03-12-2002, 07:19
Ja mam kocioł z podajnikiem. Pisałem o tym tu: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=5341&forum=34

pysiak
03-12-2002, 09:47
Gradziu!
Eksloatuję kocioł na węgiel - groszek już drugi sezon. Nie wiem dokładnie gdzie był kupowany, na pewno było to w Lublińcu koło Częstochowy.
Ma wiele zalet (tanie grzanie, ogrzewa c.w.u., dokładam raz na 5 dni) ale ma też pewne wady, z których powinieneś zdać sobi sprawę. Po pierwsze - musisz przeznaczyć na niego jedno pomiesczenie - poza tym, że rzadko się dokłada, to pozostają pozostałe wady pieca węglowego, a mianowicie brud.
Po drugie - piec taki wyposażony jest w ślimak, który podaje węgiel z zasobnika na palenisko - niestety ślimak ów wytwarza pewien hałas, może nie jakoś bardzo dokuczliwy, ale jednak.
Po trzecie i chyba najgorsze - kocioł ten jest bardzo czuły na jakość groszku. Musi on być dokładnie przesiany, ślimak nie toleruje nawet bardzo małych ilości miału - mechanizm ślimaka się zaciera, węgiel przestaje być podawany i piec gaśnie. Mój egzemplarz najlepiej pracuje na węglu z "Wujka", na szczęście jestem w takiej sytuacji, że mogę sam pojechać do kopalni i węgiel kupić, ten sprzedawany w skłdach węglowych często jest zbyt wymieszany z miałem.
To tyle, poza tym kocioł taki ma same zalety, a w domu typu kostka z lat siedemdziesiątych (tzn kiepska technologia, stara instalacja, brak dosiepleń itd) jest wręcz nieoceniony - pozwala sprowadzić koszty ogrzewania do bardzo przyzwoitego poziomu.
Pozdrawiam

Ivo
02-02-2003, 17:56
Też jesteśmy zainteresowani zakupem pieca na węgiel. Dzięki za podane namiary.

Pysiak - w jaki sposób organizujecie podgrzanie c.w.u latem?

Ivo
02-02-2003, 17:57
Też jesteśmy zainteresowani zakupem pieca na węgiel. Dzięki za podane namiary.

Pysiak - w jaki sposób organizujecie podgrzanie c.w.u latem?

Ivo
02-02-2003, 17:57
Też jesteśmy zainteresowani zakupem pieca na węgiel. Dzięki za podane namiary.

Pysiak - w jaki sposób organizujecie podgrzanie c.w.u latem?

VPS
02-02-2003, 21:09
Gradziu
O ile dobrze pamiętam jesteś z Gliwic. Gdybyś był zainteresowany jak pracyje kocioł z podajnikiem u klienta jest taka możliwość. Montowałem u niego kocioł LING 25. Oczywiście jak klient wyrazi zgodę, a sądzę że wyrazi. Daj znać na e-mail

dr witt
04-02-2003, 12:20
Witam.

Zobacz artykuł w Muratorze czerwiec 2002.

Powodzenia

dr witt
04-02-2003, 12:20
Witam.

Zobacz artykuł w Muratorze czerwiec 2002.

Powodzenia

dr witt
04-02-2003, 12:21
Witam.

Zobacz artykuł w Muratorze czerwiec 2002.

Powodzenia

07-02-2003, 13:50
Rewalacyjny jest piec Viadrus Ling. Oprócz węgla można w nim spalać biopaliwa (kulki o śr. 14 mm).
Z innych pieców dobry jest Hef Eco plus - z dodatkowym paleniskiem. Przydatne jest ono w przypadku awarii lub można spalić sobie śmieci (nie mówie tu o plastikach czy innych świństwach).

Peter
08-02-2003, 11:48
Ta firma w Lublińcu to http://www.hef.com.pl.
Faktycznie ślimaki w piecach tego typu wymagają sortowanego paliwa. Z tego powodu (między innymi)zrezygnowałem z pieca węglowego i zdecydowałem się na olej opałowy i kominek jako dogrzewanie celem ograniczenia kosztów.

Peter

Racio88
15-03-2010, 16:40
Witam

-ściany zewnętrzne: (od zewnątrz) suporeks 24cm + 4 cm styropian +12 cm suporeks

-powierzchnia użytkowa 180 m^2

-strop na piętrze docieplony wełną 10 cm, powyżej poddasze

-dach: deski, papa, blacha

-przekrój komina 12x24 - 288cm^2

-okna PCV

-piwnica

jaki piec węglowy mam zastosować tzn. jakiej firmy oraz jaka moc (rodzina 4 osobowa)

pozdrawiam

16-03-2010, 05:30
Ogniwo 20 kW

Racio88
16-03-2010, 08:38
Nie znam się na kotłach ale mam pytanie:
Ten sprzęt posiada nadmuch ?
Interesuje mnie porządny kocioł, abym nie musiał chodzić co chwilę i dorzucać węgla. Oczywiście żeby jak najdłużej wytrzymał :D

Racio88
18-03-2010, 20:05
a co sadzicie o tym sprzęcie:
KOCIOŁ BUDERUS FUNKE LOGICA 17-20 kW

-stabilność do 24 godzin
-gwarancja 12 lat

tylko nie wiem czy on się nadaje do mojego domu, czy mu komin przypasuje :D