PDA

Zobacz pełną wersję : Rododendron



krzysztofh
22-07-2005, 13:03
Jaka jest różnica pomiędy azalią i różanecznikiem?
Jedno i drugie jak się zorientowałem to rododendron.

Majka
22-07-2005, 13:33
rododendron i azalia należa do rodziny różaneczników 8) :lol:

azalie maja liscie jasnozielone i mniejsze, my mamy z różowym kwiatem, moi rodzice mają dodatkowo żółtą.
rododendrony - dlugie, ciemnozielone liscie i są białe, różowe, czerwone, fioletowe.

zygmor
25-07-2005, 08:13
Obie rośliny to różaneczniki, to polska nazwa gatunku.
Różni je tylko to, że azalie gubią liście na zimę, liśce rhododendronów żyją ok. 4 lat, ale to jest cecha gatunkowa niektóre żyją nawet 6 lat.

taJoasia
25-07-2005, 13:39
Całkiem przypadkiem zajrzałam Zygmor do Twojego ogrodu. Jest porażający :o. Pozostając pod jego wpływem przyczepiam do tematu małe pytanko dotyczące azalii z mojego ogrodu - w końcu to też różanecznik. Od czego zalezy czy zakwitną? Mam ich 5 sztuk obok siebie (więc chyba mają takie same warunki) a 2 z nich tego roku nie zakwitły i nie wiem czy można już poznać, że zawiązują pąki?

zygmor
26-07-2005, 06:17
Jak zauważyć pąki kwiatowe? Porównaj między sobą te krzewy, już w lipcu sierpniu powinny być widoczne pąki kwiatowe szczególnie, gdy rośliny skończą przyrastać. Są azalie, u których pąki kwiatowe nie zawsze są dobrze widoczne. Dbaj o to, żeby krzewy były ścółkowane i to grubo 10-20cm to ważne, nie rozwijają się chwasty isporo wilgoci mżna w ten sposób zatrzymać. Kłopot jest tylko jeden takie ściółkowane krzewy trzeba nawozić podwójną dawką nawozów.
U mnie też w tym roku kilka azalii, szczególnie tych które w poprzednim roku bardzo obficie kwitły, odpuściły sobie kwitnienie.