PDA

Zobacz pełną wersję : pompa a wylewanie fundamentów



backdraft
22-07-2005, 13:04
gdzies słyszałem, że ktoś używał pompy podczas lania betonu do fundamentów - czy trzeba do wylewania fundamentów zamawiać oprócz gruszki tez pompę?

pawelurb
22-07-2005, 13:09
jak tylko ławy to bez pompy , rynna powinna wystarczyć jak jest dobry dojazd dla betonowozu z każdej strony , a jak ściana fundamentowa w calości wylewana to w zależności od jej wysokości , może i być potrzebna pompa , ale chyba raczej przy fundamentach się żadko używa.

marcin_budowniczy
22-07-2005, 13:09
oczywiście
pompa 200 zł
Tak mi kolega mówił

Geno
22-07-2005, 13:29
gdzies słyszałem, że ktoś używał pompy podczas lania betonu do fundamentów - czy trzeba do wylewania fundamentów zamawiać oprócz gruszki tez pompę?

Jeśli nie ma bezpośredniego dojazdu lub jest utrudniony dostęp do wykopu to lepiej zamówić pompę , pompa też skraca czas "wylewania" ław. Jeśli nie ma przeszkód to pompa może tylko ułatwić sprawę - niemniej jednak pompa to koszty, 200-300 zł/godzina lub wliczona cena w m3. Z reguły bardziej użyteczna jest przy stropie.

Pawson
22-07-2005, 13:37
jak nie musisz to nie bierz.

Ja musialem .... dzialke mam waska wjazd z jednej strony tylko. Bez pompy nie dalbym kompletnie rady u mnie kosztowala 22 zl /m3 betonu, dojazd gratis