PDA

Zobacz pełną wersję : KIedy montaż okien?



Dominik2822
22-07-2005, 13:32
Wiosną 2006 planuję zakończyć stan surowy otwarty. Pozostanie mi jeszcze trochę grosza albo na okna i drzwi albo na posadzki i mokre roboty. Nie wiem czy zamknąć dom na zimę i wylewki rok później ( czy okna PCV też się wypatrzają) czy odwrotnie.

Klaus
22-07-2005, 20:35
Ja bym okna montował jak naj później bo robotnicy je zniszczą. Na zimę możesz zamknąć dom deskami. Nieszczelności zapewnią wymaganą wentylację.

pwp
22-07-2005, 20:42
okna jak później chyba że je bardzo dobrze zabezpieczysz na czas tynkowania, PCV się nie wypacza tylko opada, ale drobna regulacji we właściwym miejscu załatwia ten problem

maciejon
22-07-2005, 20:48
...albo na okna i drzwi albo na posadzki i mokre roboty.Posadzki i mokre roboty to pewnie tynki. Czy "pod" tymi mokrymi robotami będą jakies instalacje (kable, rury)? Jezeli tak, to też kosztuje.
Pisząc o zostającym groszu miej na uwadze tą całą infarstrukturę, którą zwykle robi się przed mokrymi robotami.

Klaus ma rację pisząc, że prowizoryczne zamknięcie otworów wystarczy na zimę. Zważ jednak, czy wystarczy Ci i na mokre roboty i na to co powinno się zrobić przed nimi.

TadekL
23-07-2005, 17:07
Wiosną 2006 planuję zakończyć stan surowy otwarty. Pozostanie mi jeszcze trochę grosza albo na okna i drzwi albo na posadzki i mokre roboty. Nie wiem czy zamknąć dom na zimę i wylewki rok później ( czy okna PCV też się wypatrzają) czy odwrotnie.

Dominik2822 - zobacz posty dotyczące okien. Tam ten temat był już wałkowany. Na pewno uda Ci się podjąć właściwą decyzję.
Pozdrawiam
TadekL

henzo
24-07-2005, 06:47
Nie ciągnij roboty na siłę. Nie starcza kasy to się wstrzymaj.Budowa domu wymaga zachowania pewnej kolejności etapów.
Co do okien jak najpóźniej.