PDA

Zobacz pełną wersję : Sieć wodociągowa na własny koszt !



22-07-2005, 14:13
W przypadku, gdy istniejąca sieć wodociągowa, która zostanie rozbudowana z własnych środków odbiorcy (inwestora indywidualnego), potrzebna do wykonania nowego przyłącza wodociągowego (zgodnie z technicznymi warunkami przyłącza), będzie przechodziła w drodze gminnej, czy jest to dzierżawa tego gruntu od gminy ? Jeśli tak, czy gmina ma prawo do pobierania opłaty za tą dzierżawę ? Czy przed przystąpieniem do budowy sieci wodociągowej z własnych środków muszę spisać umowę z gminą i co powinna ona zawierać ? Czy gminna może bezpłatnie przejąć na własność sieć, którą wybudowałam ? ? Dodam, że gminna nie posiada regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków, a także nie posiada środków na tego typu inwestycje.

Dr.opsik
24-07-2005, 07:54
Wydaje mi się, że to nie będzie dzierżawa, ponieważ ta sieć nie będzie niestety Twoja.Nie masz w warunkach przyłączenia napisane, co musisz zrobić aby zbudować tą sieć? Co do przejęcia, to we Wrocławiu gmina oddaje 20% kosztów budowy sieci, ale nie ma możliwości nie przyjęcia tych pieniedzy i posiadanie sieci na własność.
pzdrw

25-07-2005, 07:39
Owszem, mam napisane w warunkach co muszę zrobić. Jednym z punktów jest sporządzenie z gminą (w naszym przypadku) umowy przed przystapieniem do budowy sieci. Problem lezy raczej po stronie gminy, gdyż ona nie chce na dzień dzisiejszy spisac z nami umowy ponieważ, jak mnie poinformowano, gmina nie ma na ten cel funduszy i brakuje regulaminu, który mówiłby o tym na jakich warunkach sieć miałby zostać przekazana gminie. W ogóle dla urzędników problem nie istnieje. Mówią żebysmy poprostu zaczęli budowę sieci. Tylko problem w tym, że najpierw musi być sporządzona umowa . Poprostu urzęnicy maja nas w czterech litrerach. To jakis obłęd !!!!! Powinni nam byc nam wdzięczni, że chcemy uzbrajać działaki.
Dodam, że jest to gmina Milicz woj. dolnośląskie i po dobroci nie radzę nikomu w tej gminie sie nie budować. Urzędasy stwarzają same problemy !
Jak ja mam wpłynąć na to, żeby urzędnicy podjęli jakąkolwiek decyzję ?
Czy my żyjemy w państwie bezprawia ?

Dr.opsik
25-07-2005, 20:35
A nie ma nic o tym, że musisz sporządzić kosztorys inwestorski, dać wodociągom do zatwierdzenia (we Wrocławiu zwracają 20% kwoty), później pouzgadniać w ZUD-zie, otrzymać pozwolenie na budowę tej sieci, zatrudnić kierownika budowy i już :) możesz tą sieć budować.
hej

anekri
11-08-2005, 09:27
Mam taki sam problem. Buduję w Pruszczu Gdańskim i to jedno wielkie pasmo męczarni i walki z urzędnikami. Też chcę wybudować sieć na własny koszt a gmina nawet nie odpowiada na moje pisma i wnioski- właśnie piszę skargę na takie ignorowanie.
A co do kanalizacji to mam jeszcze gorszy problem bo nie chcą się zgodzić na nic ani na szambo ani na podłączenie do pobliskiej kanalizacji. Każą mi wybudować sieć za ponad 55 tyś albo skrzyknąć sąsiadów i złożyć wniosek że chcemy partycypować w 25% kosztów i wtedy może ew rozpatrzą możliwość wybudowania kanalizacji w przyszłości, ale nie mam sąsiadów bo działki są nie sprzedane albo puste i nie mam kontaktu z tymi ludźmi a jest ochrona danych osobowych .... :roll: :evil:
....... ręce odpadają ..... a dom na ukończeniu

12-08-2005, 10:15
Mam taki sam problem. Buduję w Pruszczu Gdańskim i to jedno wielkie pasmo męczarni i walki z urzędnikami. Też chcę wybudować sieć na własny koszt a gmina nawet nie odpowiada na moje pisma i wnioski- właśnie piszę skargę na takie ignorowanie.
A co do kanalizacji to mam jeszcze gorszy problem bo nie chcą się zgodzić na nic ani na szambo ani na podłączenie do pobliskiej kanalizacji. Każą mi wybudować sieć za ponad 55 tyś albo skrzyknąć sąsiadów i złożyć wniosek że chcemy partycypować w 25% kosztów i wtedy może ew rozpatrzą możliwość wybudowania kanalizacji w przyszłości, ale nie mam sąsiadów bo działki są nie sprzedane albo puste i nie mam kontaktu z tymi ludźmi a jest ochrona danych osobowych .... :roll: :evil:
....... ręce odpadają ..... a dom na ukończeniu

Brałaś pod uwagę budowę ekologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków ? Oczyszczalnia ta składa sie z osadnika i drenażu rozsączającego, o długości około 15 m. Jeżeli masz miejsce na działce to polecam rozważyć taką możliwość.
A co do ignorancji urzędasów, tez mam ten sam problem, szkoda gadać, brak słów !!!!

anekri
12-08-2005, 12:46
Oczyszczalnia odpada bo też się nie zgadzają ...
ale nawet nie uzasadniają dlaczego - przecież urzędnicy powinni działać zgodnie z ustawami, kodeksami i przepisami i na nie się powoływać... a nie pisać nie i kropka. Zobaczymy co mi odpiszą na tą skargę i co ewentualnie wskóra Rzecznik Praw Obywatelskich... a potem pójdę do prasy - a co !!!! :evil: dobra reklama przed wyborami im się przyda- niech ludzie wiedzą co oni wyprawiają ... :wink:

CMYK
08-09-2005, 19:22
ja sie dowiedzialem dlaczego nie chca bo potem nie masz obowiazku podlaczyc sie do sieci ale prawnych argumentow nie maja po prostu nie i odwalaja prosbe ja nawet chcialem ich zrobic w ten sposob ze nie odbiore budynku wykopie studnie glebinowa i zrobie oczyszczalnie i bede niezalezny, jeszcze kolektory sloneczne i kominek i mam ich w pompie ale zona sie uparla na odbior chociaz dom jeszcze na papierze, wstepna wycena studni i oczyszczalni razem to 10 tys zl i niezaleznosc na lata.
Bede musial skrzyknac sasiadow mam ich dane nie pytajcie skad ale jak ktos chce to ma chociaz sadze ze polowa kupila dzialki na sprzedaz i ma to w powazaniu czywbedzie woda czy nie na razie po targach bede musial za wode i kanalize zaplacic 10 tys jezeli sam bym ciagnal
Pozdrawiam
cmyk

anekri
09-09-2005, 06:36
To do końca nie jest prawda bo jeżeli dadzą ci zgodę na szambo lub oczyszczalnie to od razu dostaniesz warunek, że po wybudowaniu sieci masz się w ciągu jakiegoś czasu przełaczyć i po sprawie.
Moja sprawa teraz utknęła w UM bo już się ostatecznie wkurzyłam, że nie odpowiedają na moje pisma i poszłam do burmistrza potem do Przewodniczącego i wice Rady Miasta i jeżeli będzie trzeba to pójdę jeszcze dalej!!
Ale z tego co widzę to znalazłam sąsiada :o - cmyk, która dokładnie to twoja działka i ile masz metrów do wybudowania kanalizy i wody??
Pozdrawiam :D

anekri
09-09-2005, 06:50
cmyk powiedz mi jeszcze z kim targujesz się na wykonanie sieci?? bo jeżeli rozmawiamy z różnymi wykonawcami to łatwiej nam bedzie wynegocjować dobrą cenę.
Miałam zapłacić za wode i kanalizację 7500 netto a teraz jak miasto kazało mi wybudować hydrant i zwiekszyć fi z 60 do 110 to cena za samą wodę podskoczyła do 6200 netto więc trochę mnie to podłamało :-?

CMYK
09-09-2005, 21:02
moj numer dzialki to 309 czyli 6 rozmawialem w dziale inwestycyjno technicznym z facetem ktory mi obliczyl koszt na dlugosci 140 m na wartosc 40 tys zl (kanaliza +woda) w tym moje koszta to 10 tys jezeli mialoby to wykonac miasto wodociagi, zaspiewaly mi wstepna cene 70 zl za metr, na razie to przymiarki mam adresy sasiadow cala ulice wiec i ciebie mam ale na razie nie mialem czasu dzwonic ale trzeba sie spieszyc bo miasto bedzi uzgadnialo we wrześniu budzet na nastepny rok i trzeba sie zdecydowac, ja juz bylem tak wkurzony ze chailem wybudowac studnie ale sanepid mi odradzil ze wzgledu na zla jakosc wody a chce zamieszkac na wrzesien.
Pozdrawiam i zadzwonie
CMyK
Jacek z Pruszcza
ps nie trzeba sie stresowac wszystko da sie zalatwic tylko trzeba znalez z 4-5 osob chetnych na media (gaz juz mamy)

anekri
12-09-2005, 06:40
Cieszy mnie twój hurraoptymizm, ja miałam takie nastawienie 3.. 2 ..lata temu, obecnie mnie nie urządza wrzesień przyszłego roku bo w grudniu chcę się wprowadzić, ale zobaczymy co da się zrobić.

CMYK
12-09-2005, 16:38
dziwne; mam umowiona ekipe widzialem jak pracowala zaczeli w pazdzieniku w grudniu stal dom stan surowy zamkniety z dachowka obecnie robia wykonczeniowke ze wzgledu na brak pieniedzy u inwestora, nie mam zamiaru czekac; do wrzesnia ma stac lacznie z ogrodkiem i podjazdami i tak bedzie, Rozmawialem z inspektorem nadzoru tamtego domu i ekipie dal 4+ w skali 5 stopniowej ale jak powiedzial on jest po to zeby nie bylo fuszerek, ogolnie pozytywnie wypowiadal sie o ekipie a majster wypowiadal sie o inspektorze ze upierdliwy.
Pozdrawiam
CMyK
ps bylem na dzialce w sobote i niedziele znakujac miejsca do wymiany gruntu
dziasiaj mieli kopac studnie ale szef firmy nie dawal na to gwarancji mowil ze jak sie wyrobi to przyjedzie musze najpierw z nim umowe spisac nie mam na to czasu ale jak trzeba to trzeba takze niedlugo 36 tonowki zaczna tam jezdzic