PDA

Zobacz pełną wersję : pęknięcie na łączeniach płyt KG



20-11-2002, 10:41
ostatnio wyremontowałem pokoje i pojawiły mi sie niedawno na łączeniach mikropęknięcia. nie widać ich z daleka tylko z bliska po przyjrzeniu się.
mam pytanie czy można to pokryć jakąś farbą która zamaskuje pęknięcia i z czego one moga wynikać?
łączenia są z taśmą , klejem i szpachlą więc nie powinno pękać.
pomieszczenia są nieogrzewana ,bo remont jest w trakcie, więc może od tego?

Danajot
22-11-2002, 13:54
u mnie też pojawiły się takie pęknięcia na płycie g-k, a pomieszczenia są ogrzewane, też płyty były łączone taśmą, nie wiem jak je zlikwidować

Danajot
27-11-2002, 08:30
oj , szkoda, że nikt nam nie pomógł, nigdy więcej płyt g-k !!!

Robert_Myslowice
28-11-2002, 12:01
Witajcie :smile:
Znak jedną z możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.
Jesli płyty były przykręcane do rusztu drewnianego.
Drewniany ruszt niestety pracuje i może powodowac takie efekty jak u was. Niestety nie znam sposobu w 100% pewnego na likwidacje peknięć, jedynie pokryć połączenia raz jeszcze taśmą i zagipsować.
Pozdrawiam
Robert

Danajot
29-11-2002, 08:10
u mnie popękały na stelażu metalowym i na pulpach :sad:

HoMar
12-12-2002, 08:35
A moze poprawic w miejscach pekniec masa akrylowa i dopiero pomalowac. Akryl jest plastyczny i daje sie malowac. Ktos tak mi kiesys radzil. Moze warto sprobowac
Pozdrowionka!!

ebig
25-12-2002, 11:38
Danajot nie załamuj się chlopie ...poprostu coś było pewnie spaprane w trakcie wykańczania płyt, trzeba zachować odpowiednią temperaturę w czasie pracy a nade wszystko odpowiednie materiały (pierwszą warstwę szpachlowania powinno się zrobić jakaś twardszą masą np gipsem szpachlowym a nie odrazu gipsarem) teraz wyjściem jest wyżłobienie pęknięcia ,zaszpachlowanie go masą do szpachlowania połączeń Uniflott firmy knauf, założenie taśmy do połączeń ale nie siatki tylko bandaża z włóknem szklannym i dopiero wyszpachlowanie na gotowo jakąś gotowa masa do szpachlowania (typu akryl-putz)

Danajot
06-01-2003, 10:44
Ebig- ja , to "ona":roll:
Dziękuję za podpowiedź . Można się do tych pęknięć jakoś przyzwyczaić, przeżyję z tym do następnego remontu i słowo daję nie nastąpi to szybko.