PDA

Zobacz pełną wersję : Kaloryfer w garderobie - konieczny?



ewik74
22-07-2005, 16:32
Chcę sobie postawić w jednym pokoju ściankę z karton- gipsu, zamontować drzwi przesuwane i mieć garberobe zamiast szaf. Druga ściana garberoby to ściana zewnętrzna domu i tutaj dzisiaj usłyszałam opinię, że bez grzejnika będzie mi tam wszystko pleśnieć w tej mojej wymarzonej garderobie.

Jest ktoś, kto wie coś na ten temat? Musi być grzejnik w garderobie, gdy ta przylega do zewnętrznej ściany ocieplonego styropianem domu????


Dzieki z góry za wszelkie rady

Ewa

vangrego
22-07-2005, 16:40
potrzebna jest wentylacja a nie grzejnik

zuczek
22-07-2005, 16:46
My w naszym projekcie mamy garderobę i jest tam grzejnik, ale nie wiem jak to jest z tymi ścianami zewn.
To może zależy też od wielkości planowanej garderoby... U nas będzie jakieś 6m2 po podłodze, więc uważam, że bezpieczniej mieć tam jakieś źródło ciepła, włączone choćby na pół gwizdka...
Pozdrawiam :)

zuczek
22-07-2005, 16:48
Co do wentylacji, to też się zgadzam, musi być.

ewik74
22-07-2005, 17:00
A jaka wentylacja? Czy taka kratka na dole w drzwiach, albo tuleje wystarczą??

vangrego
22-07-2005, 17:39
to w drzwiach może być jako dopływ powietrza potrzebny jeszcze wywiew do kanału wentylacyjnego

Mały
22-07-2005, 18:10
Co do grzejnika to na wypadek jak nie zdążysz dosuszyć ciuchów - nie zaszkodzi ,ale nie jest koniecznością. Można zrobic podejścia do grzejnika i je zaślepić.Zawsze masz coś w rezerwie bez kucia ścian.

ewik74
22-07-2005, 18:31
Wywiew do kanału wentylacyjnego? Ja nie wiem, czy mam cos takiego:( A przez komin takie cos mozna zrobić? Bo ścianka garderoby ma się zaczynac przed kominem. Jestem całkiem w tym zielona, oświećcie mnie, proszę!

joola
22-07-2005, 18:54
Moja garderoba ma jakieś 7m po podłodze, mam w niej wentylację (rurą spiro poprowadzoną do kominka wentylacyjnego w dachu), oraz ogrzewanie podłogowe (garderoba sąsiaduje z łazienką więc pociągnęliśmy rurki za jednym zamachem, w innym wypadku dałabym grzejnik). Myślę, że jeśli garderoba będzie duża i będziesz się w niej przebierać, to warto mieć w niej chociażby trochę ciepełka żeby nie zgrzytać zębami z zimna :wink: Poza tym ew. nie dosuszone ubrania też będą się "lepiej czuły" . Jeśli garderoba, to tylko taka troszkę większa szafa, to może być bez grzejnika, ale jakaś wentylacja by się przydała

Mały
22-07-2005, 19:19
Wywiew do kanału wentylacyjnego? Ja nie wiem, czy mam cos takiego:( A przez komin takie cos mozna zrobić? Bo ścianka garderoby ma się zaczynac przed kominem. Jestem całkiem w tym zielona, oświećcie mnie, proszę!
Jeśli jest nawiew (np kratki w drzwiach) to musi być również wywiew (np kanał wentylacyjny w kominie). Chodzi o to ,że powietrze musi cyrkulować a nie stac w miejscu.

ewik74
22-07-2005, 19:36
Mam jeden kanał wentylacyjny w kominie, ale on jest od kominka, jedna garderoba jest nad tym kominkiem i tam jest grzejnik i tylko tuleje w drzwiach. Druga garderobę chcę nad kuchnią (małą garderobę dla dziecka), ale tam kanał wentylacyjny od komina jest podłączony do kuchenki chyba. Nie znam się. Powie mi ktoś, tak kawę na ławę, jak to można rozwiązać? Muszę założyć jakąś wentylację w ścianach, czy jak? Jestem na etapie parkietów, przed cyklinowaniem i malowaniem ścian, może teraz ostatni dzwonek na wentylację jakąś czy jak????

ewik zielony w sprawie wentylacji