PDA

Zobacz pełną wersję : Szafy wnękowe przesuwne-co się sprawdziło,czego unikać?



julcik
22-07-2005, 17:08
Mam zamiar na dniach zamówić szafę z drzwiami przesuwnymi w firmie Indeco.Byli już u mnie na pomiar,dali mi projekty,ale chyba sama sobie coś zaprojektuję i dam do wyceny.
Chodzi mi o dobre rady od Was.Moja mama ma taką szafę i np.uważa ,że nie zdały rezultatu u niej szuflady,a są drogie.Mówi,że teraz zrobiłaby góra 2 ,a nie 4 jak ma.A Wy jakie macie uwagi i spostrzeżenia.
Bardzo podobają mi się drzwi z bambusa(nie rattanu),to jest nowość w Indeco,ale różnica na takich, a zwykłych z płyty na skrzydle to ok.350 zł.
Dużo,ale w sumie taka szafa jest na lata.

kasia64
11-08-2005, 14:37
:lol: cześć,mamy szafę z komandora jest super,szuflady są ok zrobiliśmy tylko trzy i jednej nam brakuje,popełniliśmy błąd zrobiliśmy za duże odległości między półkami-45 cm,30-35 cm bywystarczyło :wink:

julcik
11-08-2005, 14:42
A drzwi macie z płyty ,czy z czegoś innego.Macie może kosze,które teraz są na topie?
Pozdrowienia!

Inka1
11-08-2005, 15:32
:lol: cześć,mamy szafę z komandora jest super,szuflady są ok zrobiliśmy tylko trzy i jednej nam brakuje,popełniliśmy błąd zrobiliśmy za duże odległości między półkami-45 cm,30-35 cm bywystarczyło :wink:


Dokładnie ten sam bład przy pierwszej szafie, teraz już mamy ok

Koszy nie mam, jakos mam wrażenie, że po kilku miesiacach i tak się zakurzą rzeczy w nie włożone :wink:

julcik
16-08-2005, 20:18
Nikt nie ma więcej spostrzeżeń ?

kspan
17-08-2005, 08:02
kosze są fajne, ale nie należy ich przeładowywać bo wypadają z prowadnic i się zacinają. Najpraktyczniej mieć masę zwykłych półek i rurki na wieszaki. Półki można tak zwymiarować, aby zmieścił się plastikowy składany kosz. Można go łatwo wyjąć, a ile się w nim zmieści. Prowadnice do drzwi przesuwnych należy założyć z blokadą przed wypadaniem z szyny.

Mn1s1ek
17-08-2005, 08:28
Ja mam szafy przesuwne już od 6 lat - gdy je zamawiałem (Indeco-Olsztyn) były koszmarnie drogie.
Moje spostrzeżenia po latach:
ZALETY:
- bardzo dobrze się prezentują,
- robią wrażenie na znajomych,
- choooolernie pakowne,
WADY:
- kurz, kurz, kurz wszędzie
- system otwierania po latach stał się męczący
- niepraktyczne gdy z żoną w jednym czasie wybieramy się do pracy (przycięte palce)
Drugi raz bym już chyba nie zamówił....

am00
17-08-2005, 08:35
Mam dwie takie szafy i popełniłem błąd zamawiając 3 drzwi zamiast dwóch. Dostęp do wnętrza jest bardzo utrudniony. Teraz w nowym chyba się nie skuszę na takie szafy z przesuwanymi drzwiami.

Cypek
17-08-2005, 08:49
Właśnie, jak to jest ??
Zamierzam zamówić tylko szkielet szafy i system przsuwny.
Bajery do wnętrza kupię w markecie i zamontuję sam.
Czy to ma sens. Ma ktos moze taki wzorcowy środek szafy o szer.
około 2 m (+/-). Jak ją podzielić i co gdzie ustawić ??

Wiola
17-08-2005, 10:00
Witam

jeżeli mogę coś doradzić, to wysuwane pólki na buty, zajmują znacznie mniej miejsca (wysokość) niż półki zamontowane na stałe i bardzo wygodnie na nich szukać butów. Mieliśmy w przedpokoju w mieszkaniu szafę w systemie Raum Plus (może coś źle napisałam w nazwie). Byliśmy bardzo zadowoleni, drzwi chodziły bardzo lekko, cicho. Ale był to system dosyć drogi.
Na obecnym etapie do szaf u nas jeszcze daleko. Właśnie skończyliśmy tynki wewnętrzne.

Pozdrawiam
Wiola

Ala28
17-08-2005, 11:58
Witam
ja moje dwie szafy zaprojektowała i zrobiłam sama. Zarówno środek jak i drzwi zamówiłam w castoramie. Dla mnie bardzo wygodne są kosze, nie są tak drogie i pracochłonne jak szuflady, a rewelacyjnie sprawdzają się na bieliznę.
pozdrawiam
ala

julcik
19-08-2005, 22:00
Aha ,czy ma ktoś może fronty drzwi szafy z bambusa(nie rattanu).Jest to nowość w Indeco,są droższe o 350 zł na skrzydle,ale bardzo mi się spodobały.Ciekawa jestem jak z użytkowaniem,czyszczeniem itd.

julcik
14-09-2005, 13:08
Ludzie piszcie jeszcze ,bo w przyszłym tygodniu naprawdę muszę już zamówić.
Kto ma kosze?Tak sobie myślę,że to jest chyba dobre-wysuwasz kosz i nie musisz przegrzebywać szafy.
Buty- w szafie z ubranaimi to jednak chyba niezbyt dobry pomysł,lepiej chyba w osobnej szafce.
Naprawdę nikt nie ma szafy z frontem z bambusa?

bratki
16-09-2005, 21:39
Ludzie piszcie jeszcze ,bo w przyszłym tygodniu naprawdę muszę już zamówić.
Kto ma kosze?Tak sobie myślę,że to jest chyba dobre-wysuwasz kosz i nie musisz przegrzebywać szafy.
Buty- w szafie z ubranaimi to jednak chyba niezbyt dobry pomysł,lepiej chyba w osobnej szafce.
Naprawdę nikt nie ma szafy z frontem z bambusa?

Nie mam bambusa wiec nie umiem wiele powiedziec, ale sam bambus jest materialem kapitalnym: lekkim, mocnym, robia z niego parkiety. I urodziwy niezwykle.
Co do szaf przesuwanych to zdumiona jestem, ze nikt nie narzeka na ich otwieranie sie po czasie. U mnie po kilku miesiacach cos sie wyrobilo i teraz trudno utrzymac drzwi calkiem zamkniete. Odjezdzaja na 10 cm od krawedzi. Trzeba niezwyklej starannosci by je przekonac, ze powinny zostac na miejscu. Prawdą jest kurz (pomimo szczoteczek), ale za to jest troche wentylacji. Z tego tez powodu kosze lepsze niz szuflady. Jesli z rozpedu wrzucisz niedosuszona po praniu bielizne to nie zatęchnie.

Roman1591
16-09-2005, 22:18
Ma ktos moze taki wzorcowy środek szafy o szer.
około 2 m (+/-). Jak ją podzielić i co gdzie ustawić ??
Wszystko zależy od tego co w takiej szafie ma być przechowywane. Czy jest to szafa na korytarzu, czy tez wewnątrz pokoju np. dziecka.
My przy projektowaniu naszych szaf dokładnie określiliśmy co i w jakich ilościach chcemy w nich przechowywać. Potem odpowiednio podzieliliśmy przestrzeń na półki, odległości, szerokości...... Poza tym nie wszystkie półki są mocowane na stałe, mozna je też podnieść lub opuścić

malutka123
12-09-2006, 07:43
A jak rozwiązaliscie problem oswietlenia? Bo my chcemy szafe do samej góry i zastanawiamy sie czy robic taka rampę wystajaca z oświetleniem czy nie...

Patrycja
12-09-2006, 08:52
Ja mam w pokoju od ośmiu lat szafę z drzwiami przesuwnymi zrobioną przez stolarza. Wszystko działa świetnie, nic się nie zacina. U mnie sprawdziły się szuflady (szafa ma głębokość 58 cm i trudno jest sięgnąć po rzeczy leżące w drugim rzędzie na półkach - szuflady rozwiązują ten problem). Nie sprawdziły się natomiast kosze (wypadają mi drobniejsze rzeczy przez dziurki), ale może jest to tylko kwestia rozplanowania. Mamy również halogenki w rampie oświetleniowej - super pomysł. Drzwi mamy lustrzane i są ok.

K74
13-09-2006, 16:11
Szafy z drzwiami przesuwnymi mamy już 6 lat. Są bardzo pakowne. Ale niestety bardzo się w nich kurzy. Nie sprawdziły się takie specjalne taśmy z włoskami (przeciw kurzowi) przyklejane na brzegach drzwi. Bardzo brudzą ścianę.

DecemberKa
13-09-2006, 18:34
Od 2 lat mam w sypialni szafę (niestety nie pamiętam jakiej firmy) szerokości ok. 2 -2,1m. Głębokość 60cm. Jest ona podzielona na 3 przestrzenie i zamykana 3przesównymi drzwiami. Zajmuje całą powierzchnię jednej ściany - od podłogi do sufitu. 2 drzwi jest z brązowego lustra, 1 środkowe płyta laminowana. Najwyższa półka ma wysokość 40cm i biegnie przez całą szerokość szafy (na niej w dużych plastikowych pojemnikach trzymam rzadko używane lub sezonowe rzeczy) Poniżej przestrzeń jest już podzielona na ok 70cm szerokości części:
1- 2 drążki na "krótkie wieszaki"
2 -półki wysokości po ok40cm
3- półkę i drążek na "długie wieszaki"
Niestety wszystkie elementy mam przymocowane raczej na stałe .
To co bym zmieniła to: zmniejszyłabym wysokość środkowych półek na nawet 25 cm, dodałabym też z 5cm głębokości. Nie mam szuflad ani „firmowych” koszy tylko ażurowe plastikowe pojemniki z przypadku, które idealnie i tanio je zastąpiły na niektórych półkach (szczególnie na tych najniższych i najwyższych).
Brzegowe taśmy z włoskami bardzo sobie chwalę – amortyzują i wyciszają zderzenia drzwi np. ze ścianą. (nie brudzą ściany bo na ścianie znajduje się listwa jak dotąd bez żadnych znaków, śladów czy brudu).
Straszono mnie czyszczeniem tak dużej powierzchni luster ale jak na razie nie ma z tym większych problemów – najbardziej „palcują się” środkowe drzwi(z płyty są one w drugiej linii w stosunku do luster)- brzegowe (te z luster) pomimo, że mają wąskie obramówki udaje się chwytać z reguły za tą część i tylko czasem pozostają nieznaczne paluchy.
Odnośnie kurzu – szafa nie jest bardzo szczelna. Przede wszystkim na poziomie podłogi gromadzą się pyły -przy każdym odkurzaniu odkurzam też podłogę w szafie). Żeby uniknąć zablokowania dolnych szyn je również czasem „przeciągam” odkurzaczem. Pomimo niektórych ale (wymienionych powyżej) bardzo sobie chwalę swoją szafę i jest mnóstwo jej zalet, które mogłabym długo wymieniać.

Sonika
24-09-2006, 07:17
Podbijam temat.
Napiszcie proszę o jeszcze jakiś spostrzeżeniach na temat szaf wnękowych.

Czy na długości 3 metrów wygodniej jest mieć trzy czy cztery pary drzwi przesuwnych?

Co się u Was sprawdziło, a co nie?

Zbigniew Rudnicki
24-09-2006, 10:01
Jeżeli jest kurz w szafie - to znaczy że jest on w całym domu, a napływa z zewnątrz.
Dobrym sposobem jest zainstalowanie w domu (sypialnie, salon) wentylacji mechanicznej nadmuchowej z fitrem, jako uzupełnienie istniejącej wentylacji grawitacyjnej.
Lekkie nadciśnienie zapobiega przenikaniu kurzu do wnętrza domu.
Wentylator powinien być dwubiegowy. W zimie praca na 1 biegu.
Także dobre na muchy i komary - bo można utzymywać zamknięte okna cały czas.
Wkład filtru daje się prać. Fitr zwykły EU3, dla alergików bodajże EU7.

anpi
24-09-2006, 10:12
Właśnie, jak to jest ??
Zamierzam zamówić tylko szkielet szafy i system przsuwny.
Bajery do wnętrza kupię w markecie i zamontuję sam.
Czy to ma sens. Ma ktos moze taki wzorcowy środek szafy o szer.
około 2 m (+/-). Jak ją podzielić i co gdzie ustawić ??

Wszystko można kupić w markecie - prowadnice, rolki, listwy, kosze, rurki na wieszaki. Na moją szafę 2,8x1,8 m zestaw części z dociętymi płytami na drzwi będzie kosztował ok. 500 zł. Taka sama szafa "firmowa" - min. 2-3 tysiące.

gonsiorek
24-09-2006, 14:32
>Sonika
>Czy na długości 3 metrów wygodniej jest mieć trzy czy cztery pary drzwi >przesuwnych?
szafa długości 280 cm podzieloną mam na 4 częśc ( dwie wewnętrzne z lustrem)i, poczatkowo chcialiśmy zamontować 3 częściowe drzwi ale jednak jest to kawał dechy do przesunięcia, mimo dobrych prowadnic :) więc zdecydowaliśmy (żona hehe), że 4 będą ok - tak też jest od ponad roku.

>Co się u Was sprawdziło, a co nie?
sprawdziło się:
- zwykłe lustra - przxyciemnione zakłamują kolorystykę, pomimo dobrego oświetlenia.
- drążki na "małe" ubrania tzn koszule, marynarki itp. czym więcej tym lepiej
- górna półka na całej długości ( wys. ok 50 cm) bez podziałek - rewelacyjna składnica na pościel, koce, ręczniki itp.

nie sprawdziło się:
- doprowadzić lustra do idealnej czystości...porażka ale z czasem mija

Redakcja Muratordom
22-03-2011, 21:50
Jak własnoręcznie zbudować szafę wnękową? PORADNIK Krok po kroku
Zobacz koniecznie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?122946-Jak-zrobi%C4%87-funkcjonaln%C4%85-garderob%C4%99-pom%C3%B3%C5%BCcie-bardzo-prosz%C4%99-)

ANSE72
22-03-2011, 23:16
Jak własnoręcznie zbudować szafę wnękową? PORADNIK Krok po kroku
Zobacz koniecznie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?122946-Jak-zrobi%C4%87-funkcjonaln%C4%85-garderob%C4%99-pom%C3%B3%C5%BCcie-bardzo-prosz%C4%99-)

wydaje mi się ze jako Redakcja Muratora , powinna podać należnie wykonaną rozpiskę wykonania szafy . Proszę o to aby był w tym wątku wyjaśniony etap poszczególnych prac , w Kilku wariantach

jarecki89
19-07-2011, 12:09
A co do samych częsci to ja ostatnio korzystalem z GTV (http://gtv.com.pl/grupa/Wyposazenie_garderoby-28-2.html).Tu przynajmniej mam wszytsko rozpisane co z czym łaczyc,a jak jezdze do marketu to jakoś nikt nigdy mi nie moze nic doradzic.

bocian_86
19-07-2011, 13:37
Ubrania w koszach się kurzą i ciężko je wyciągać, ciągle się rozwalają i jest bałagan. Zdecydowanie wolę tradycyjne szuflady na bieliznę.

bart-ek
09-03-2014, 17:34
ilu ludzi tyle opinii :) jak zawsze
u nas szafa przesuwna sie sprawdzila
wady
jest faktycznie kurz, który wdzera sie wszedzie, no ale w tradycyjnej szafie tez by się pojawil
i trudny dostep do "pawlacza" bo szafa jest dosyc głeboka (60cm) no ale żona upycha tam rzeczy z których korzysta rzadko (jakieś koce itp.)
wiec i tak sa w pełni wykorzystane

ze wzgledu na wysoka cenę szuflad zamontowaliśmy dużo tańsze kosze - u mnie jest super, mam tam skarpety i bielizne i nic nie wypada,
gorzej u żony, bo stale narzeka, że cos jej przez kratki w koszu przelatuje
pozostaly układ to kazdy dopasowal do siebie, ja mam duzo półek i dwa drazki na wieszaki, z czego jednego w ogole nie wykorzystuje, wiec lepiej by bylo gdybym mial jeszcze wiecej półek
do swojej częsci zona zamowila tylko dwie półki i trzy drazki na wieszaki i stale jej brakuje miejsca wieszaki, więc jak widac, każdy ma swoje wymagania
firma ktora nam montowała ma kilka krotkich artykułów z proadami dotyczacymi planowania wnetrza szafy, można zerknąc
http://broka.pl/porady/jak-dobrze-zaprojektowac-szafe-w-sypialni/

i jeszcze jedno, nasza szafa jest szeroka i mamy 4 skrzydla drzwi, nikt sobie paluchow nie przycina :)
ale wyobrazam soebie że można jak jest dwoje drzwi i dwie osoby naraz chcą się ubrac do pracy (jak ktos powyżej napisał:))
pozdrawiam

AgaKowal
03-06-2016, 09:45
Szafy powinny mieć zabezpieczenie przed dostaniem się kurzu, niektóre modele mają takie szczoteczki, które po dosunięciu drzwi do końca uszczelniają je.

https://youtu.be/1c6X0OcuVJc