PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ogrzewanie?



Missia
20-11-2002, 11:15
Nasz dom będzie w 90% ogrzewany kominkiem (ok 180m2 powierzchni).
W 90% bo do końca nie wierzymy, że może się udać, że sam kominek wystarczy - dlatego dodatkow zamontujemy sobie kaloryferki na gaz? czy to nie lekka przesada. Ale gazem będziemy podgrzewać wodę. Gaz-ze zbiornika gaspolu, chociaż mało jetem do tego przekonana - inwestycja droga jak diabli (jeszcze można wszystko zmienić zainwestowaliśmy dopiero 500 PLN).
Dotychczasowe budowanie wydaje mi się dziecinnie łatwe w porównaniu z wyborami jakich muszę dokonać teraz. POMOCy


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Missia dnia 2002-11-20 12:16 ]</font>

20-11-2002, 17:17
Na forum muratora jest temat OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE.Proszę przejrzyj sobie całe,ponieważ jest to tańsze po ok.30% od gazowego i gdy jest ciepło od kominka to automatycznie się wyłącza,gdy się zmniejsza temp.w pomieszczeniu to promiennik się włącza.Świetnie współpracuje z kominkiem.A w instalacji również jest dosyć korzystne.

jesion
21-11-2002, 08:37
jesli zakladasz ze chcesz ogrzewac glownie kominkiem, to jako dodatek proponuje ogrzewanie elektryczne - osobne konwektory w pokojach, choc ja np. mam centralne z piecem elektrycznym wiec tez wchodzi w gre ale troche wieksza inwestycja. w gaz z butli bym sie nie pchal, koszty inwestycji duzo wieksze, a koszt eksploatacji nie tak duzo nizszy niz prad, zwlaszcza w drugiej taryfie. inna sprawa jak ma sie gaz ziemny...
no i zastanawilbym sie nad tym 90% ogrzewania kominkiem. ja wiem ze to jest tanie, ale grzeje tak od 2 miesiecy i widze ze na dluzsza mete jest to rozwiazanie meczace.