PDA

Zobacz pełną wersję : czy belki w Teriva I i II są różne?



pawelurb
23-07-2005, 11:06
pustaki się różnią, a czy belki w tych stropach też są inne ? czy takie same ?

partner
23-07-2005, 18:05
Inne. Różnią się ilością zbrojenia. Zobacz na stronie http://www.solbet.com.pl/k_produkt/index.htm

pawelurb
24-07-2005, 12:06
Inne. Różnią się ilością zbrojenia. Zobacz na stronie http://www.solbet.com.pl/k_produkt/index.htm

a czy może być tak że belki są z Terivy II a pustaki z Terivy I ?

partner
24-07-2005, 15:55
Raczej nie bo jest inny rozstaw belek i szerokość pustaków a to ma wpływ na wytrzymałość stropu. Jeżeli dajesz belki Teriva II to znaczy że masz duży rozstaw ścian nośnych, i by była zachowana wytrzymałość konstrukcji musi być wszystko spasowane. Inaczej nie było by różnych pustaków.

pawelurb
24-07-2005, 21:31
Raczej nie bo jest inny rozstaw belek i szerokość pustaków a to ma wpływ na wytrzymałość stropu. Jeżeli dajesz belki Teriva II to znaczy że masz duży rozstaw ścian nośnych, i by była zachowana wytrzymałość konstrukcji musi być wszystko spasowane. Inaczej nie było by różnych pustaków.

ale chodziło mi o to czy mozna dać i czy praktykuje się coś takiego że belki są z Terivy II , a putaki i rozstaw z Terivy I czyli 60 cm? jeszcze nie rozmawiałem z osobą która adaptowała projekt, ale w projekcie zamiennym mam napisane , że strop Teriva II , ale rozstaw co 60 cm, i dlatego zastanawiam się czy czasami projektant nie miał na myśli tego że belki od Terivy II ale pustaki z Terivy I?

partner
25-07-2005, 17:35
Wszystko zależy od rozpiętości stropu - odległości od przeciwległych ścian nośnych. Jeżeli jest mniejsza bądź równ 6 metrów to możesz dać pustaki od I. Jeżeli natomiast odległość od ścian nośnych jest większa niż 6 metrów to muszą być pustaki od II. Może projektant się pomylił - sprawdź go i się upewnij. Najlepiej dwukrotnie. Mnie chciano w hurtowni wcisnąć do II pustaki od I i zapewniali mnie że tak może być ale wątpliwości rozwiał kierownik budowy i producent.