PDA

Zobacz pełną wersję : Antox B ( Wawa i okolice )



proxy
23-07-2005, 18:37
Czy ktoś wie, gdzie można kupić Antox B po konkurencyjnej cenie w Warszawie i okolicach ( najlepiej, jezeli te okolice sa w kierunku Pruszkowa, ewentualnie Janek i Grodziska :wink: )

Sp5es
23-07-2005, 20:07
Zapewne u producenta (Inco ? ul. Faradaya)

KonAn
23-07-2005, 20:11
Niekoniecznie.Producenci prowadzą taką politykę cenową,że często taniej jest kupić u regionalnego przedstawiciela.Adresu niestety nie znam.

proxy
23-07-2005, 20:20
Zapewne u producenta (Inco ? ul. Faradaya)
zaczełem szukać adresu ( dokładnego ) i trafiłem na coś takiego...


Szanowni Państwo :!:
Zawiadamiamy, że z dniem 30 czerwca 2005 r. zakończyliśmy produkcję mas hydroizolacyjnych, środków bio- i ogniochronnych oraz pozostałych wyrobów dla budownictwa wytwarzanych przez „INCO-VERITAS” S.A. Oddział w Ogorzelcu Grupa Wyrobów Budowlanych. W temacie funkcjonujących jeszcze na rynku naszych produktów służymy Państwu wiedzą i radą w terminie do dnia 31 sierpnia 2005r. pod następującymi numerami kontaktowymi:

tel. 0 75 746 41 11
faks 0 75 746 40 96

Wszystkim Klientom, Dostawcom i Współpracownikom serdecznie dziękujemy za wieloletnią współpracę i życzymy sukcesów w prowadzonej działalności .

Dyrekcja GWB

co oni kombinują...
chyba musze zacząć bardziej energicznie szukać.. bo braknie :(

katja
25-07-2005, 09:12
Spróbuj na Burakowskiej 9, tel. 8380022

katja
25-07-2005, 09:24
:o :o :o
... dzwoniłam do nich, zostały smętne resztki, interesował mnie oleisty impregnat W2 - nie ma i nie będzie :( .
Antox B ostał się tylko w butelkach ok. 400ml po 18zł

Sp5es
25-07-2005, 18:39
Można żyć i bez Antoxu - zobacz preparaty firmy Altax Poznań

proxy
25-07-2005, 20:07
Można żyć i bez Antoxu - zobacz preparaty firmy Altax Poznań

:evil:
beznadzieja, ja uz sie ustawiłem na Antox a tu tak "niespodzianka".
No nic, hyolotoxu na razie chyba nie przestaną produkować :)

a moze ktoś ma rozeznanie jak jest cena Hylotoxu ?!?!

Sp5es
25-07-2005, 21:00
Na stronie internetowej podali skład
0,1% alfametryna i 99,9% benzyna bezaromatyczna.
Alfametrynę stosuję się m.in. na stonkę. Bywają małe opakowania dla działkowiczów w sklepach nasiennych. Ze 10g można zrobić 10 l preparatu...
Zapłacisz minimalnie, benzynę można wziąć taką co się nazywa "rozpuszczalnik benzynowy".

Tylko czytaj co piszą na opakowaniu ci rolnicy.

Pagin
25-07-2005, 21:11
Na stronie internetowej podali skład
0,1% alfametryna i 99,9% benzyna bezaromatyczna.
Alfametrynę stosuję się m.in. na stonkę. Bywają małe opakowania dla działkowiczów w sklepach nasiennych. Ze 10g można zrobić 10 l preparatu...
Zapłacisz minimalnie, benzynę można wziąć taką co się nazywa "rozpuszczalnik benzynowy".
Tylko czytaj co piszą na opakowaniu ci rolnicy.
No to niezle na tym zarabiaja. Za 5 litrowa puszke ANTOXu B zaplacilem okolo 70 zl a tu sie okazuje ze mozna miec podobny preparat za grosze O co chodzi z tym opisem rolnikow?

proxy
25-07-2005, 23:03
0,1% alfametryna i 99,9% benzyna bezaromatyczna.
Alfametrynę stosuję się m.in. na stonkę. Bywają małe opakowania dla działkowiczów w sklepach nasiennych. Ze 10g można zrobić 10 l preparatu...
Zapłacisz minimalnie, benzynę można wziąć taką co się nazywa "rozpuszczalnik benzynowy".

ciekawe rzeczy piszesz :)

troche pogrzebałem i wyczytałem nawet ze ta "benzyna bezaromatyczna" to benzyna lakowa.

co prawda pojawił sie problem z tą alfametryną, ale na podstawie tego (http://www.wetgiw.gov.pl/przepisy_wet/Warunki%20zdrowotne/85.801.htm) mozna dojsc do wniosku ze to jest cypermetryna

ale mimo wszystko drogo cos to wychodzi.
MICROSIN
164.80 PLN (w tym 3% VAT)
cypermetryna 10 g/litr
wiec 10 l gotowego roztworu kosztuje jakies 180 zł ( niestety nie wiem jak jest cena hylotoxu )
poza tym hylotox jedynie ma własiwosci owadobójcze ale nie owadochronne ( tu ujawinia sie zaleta Antox B bo miał jednoczesnie własciwosci owadochronne )

podobne własciwosci co Antox B ma hylotox plus

tutaj głównym skladnikiem jest cyflutryna.
ale nie iwem jak z dostaniem tego bo jak narazie znalazłem, ze
SOLFAC WP
SOLFAC EW 050

produkty Bayer'u maja to w składzie, cenowo nic nie znalazłem.

dogrzebałem sie do składu Antox B

główna substancja czynna:

permetryna 25/75

co prawda nie wiem jakie jest jej stezenie % w Antoxie B
(moze ktos ma opakowanie i mógłby przeczytać :roll: )
pozytywna cecha jest jej cena:

COOPEX 25 WP
permetryna 25%
25g
cena:
12.36 PLN (w tym 3% VAT)

lub


ŚMIECIOTOX
Substancja czynna: 4% 5-bromo-5-nitro-1,3-dioxanu i 10% permetryny.
500ml
46.35 PLN (w tym 3% VAT)

wiec nawet jakby stosować 1% stezenia to by wyszło taaaanio.
ale czy skutecznie? :roll:

bajzel straszny napisałem ale juz nie mam siły tego porawiac :lol:

jutro, jak mi czas pozwoli, zrobie rozeznanie w sklepach 8)

Sp5es
26-07-2005, 05:49
Benzyna lakowa to nie benzyna bezaromatyczna. Lakowa to frakcje wyżej wrzące. Też się nadają, będą dłużej schły i nieco więcej smierdzieć. Jako zamiennik lepiej byłoby wziąc w miejsce bezaromatycznych tzw. frakcję heksanową lub benzynę apteczną. To dla odmiany bardziej lotne frakcje.

Substancja czynna - to na dobrą sprawę obojętnie jaka.
Alfametryna, deltametryna, cypermetryna itp. - to ta sama klasa permetryn - wszystkie działąją na owady. Różnice wynikają z ochrony patentowej - nie można za szybko "podrabiać" substancji czynnej.

Nie przykładałbym za dużego znaczenia do słów owadobójcze i owadochronne. To raczej marketing. Jak się ma stracha to można nieco zwiększyć stężenia - ale nie za dużo.

Trzeba pamiętać, że się w tym będzie mieszkać....


Ci rolnicy - to producenci środków ochrony roślin.

proxy
26-07-2005, 09:59
Benzyna lakowa to nie benzyna bezaromatyczna.
racja :)
napisałem to, bo przeczytałem atesty PZH ( dostepne na stronie ) i tam jak byk jest napisane, ze lakowa ale i tak to jest mało istotne.


Nie przykładałbym za dużego znaczenia do słów owadobójcze i owadochronne. To raczej marketing
a moze któras z tych substancji czynnych ulega szybszemu rozkładowi ( ultlenia sie czy coś tam ) :roll:


Trzeba pamiętać, że się w tym będzie mieszkać....
ja mam ten komfort, ze jest to domek wakacyjny :)
jak bym wpuscił ten syf to potem bym pokazał sie dopiero za rok :D

Sp5es dzieki za rady :D