PDA

Zobacz pełną wersję : WARUNKI ZABUDOWY - JAK DŁUGO SĄ WAŻNE!!!!



lilunia
23-07-2005, 20:54
Cześć Wam

Wkrótce mam dostać warunki zabudowy, we wniosku nie wpisywałam na jak długi czas je potrzebuję. Czy może wiecie ile taka decyzja jest ważna zanim zacznę się starać o pozwolenie na budowę?
Za odpowiedź z góry wielkie dzięki. :)

tom&gabi
03-08-2005, 12:16
lilunia

warunki zabudowy są ważne przez 2 lata od wydania decyzji

lilunia
04-08-2005, 13:14
CZEŚĆ

WIELKIE DZIEKI ZA ODPOWIEDŹ
POZDRAWIAM :D

Aggi
11-08-2005, 21:13
lilunia

warunki zabudowy są ważne przez 2 lata od wydania decyzji

sorry, ze sie czepiam, ale chyba nie zawsze. Moje obowiazywaly tylko do konca roku, w ktorym zostaly wydane.
tak czy owak, na decyzji o warunkach zabudowy jest informacja do kiedy sa wazne.

Janewa
14-08-2005, 10:02
Mnie powiedziano, że warunki zabudowy będą ważne do czasu, aż nie powstanie nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

elmer
02-09-2005, 17:05
Mnie powiedziano, że warunki zabudowy będą ważne do czasu, aż nie powstanie nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Potwierdzam tą informację, przeczytałam o tym chyba w Muratorze.

Heath
13-09-2005, 12:36
Witam,
Kupuję właśnie działkę z WZ ważnymi do końca grudnia. Sprzedający powiedział że do tego czasu muszę wbić przysłowiową łopatę żeby nie martwic się o utratę ważności WZ. Czy nie wystarczy "tylko" do tego czasu uzyskać pozwolenia na budowę??

Yossarian
28-09-2005, 16:18
u mnie jest wpisane takze, ze warunki wygasaja jezeli inna osoba poprosi o warunki zabudowy tej samej dzialki :)

paradox
28-09-2005, 16:40
Przewaznie warunki traca waznosc w przypadku zmiany lub utraty mocy Miejscowego planu zagospodarowania...

modulor
28-09-2005, 22:34
Mnie powiedziano, że warunki zabudowy będą ważne do czasu, aż nie powstanie nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Potwierdzam tą informację, przeczytałam o tym chyba w Muratorze.

:lol:



dobra

wszystko trzeba złożyć do tak zwanej kupy
1. są ważne tyle ile określa decyzja ... na ogół określa 2 lata
2. jeśli nie określa to do zmiany prawa miejscowego czyli
a/ nowych wz
b/ decyzji o inwestycji celu publicznego
c/ uchwalenia planu miejscowego
3. jeśli plan wchodzi sprzeczny z terminowo waznymi warunkami zabudowy to zapisy planu są ponad nimi ... znoszą tą decyzję
4. plan znosi też nie skonsumowaną (będącą z nim w sprzeczności) prawomocnym pozwoleniem na budowę czyli nową decyzją administracyjną - ... to tak troszkę z głowy ... ustawa o zagospodarowaniu to reguluje

jeśli w czymś się mylę chętnie się dowiem ... bo to ogólnie czeski film
czyli "nikto je doma" :D

byry007
25-07-2011, 11:51
Czyli jak chce kupić działkę i właściciel ma już plan zagospodarowania terenu to jak ja ją kupię od niego musze też wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy ??
Mam kopie warunków zabudowy i jest tak napisane :
Stosowanie do treści art. 65 ustawy z dnia 27 marca 2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym niniejsza decyzja utraci ważność , jeżeli zostanie wygaszona odrębną decyzją Wójta Gminy Koło z następujących powodów :
a. inny wnioskodawca uzyska pozwolenie na budowe
b. dla tego terenu uchwalono plan miejscowy, którego ustalenia są inne niż w wydanej decyzji .

byry007
25-07-2011, 17:34
Byłem się pytać i można przepisać warunki zabudowy lub można przystąpić o wydanie nowych jak się nie zgadzam z tymi